politika

Sázka na teror

Obchodníci na newyorské burze očekávali 7. října invazi Hamasu do Izraele. Uvádí to dosud nerecenzovaná  studie profesora Joshuy Mittse z Kolumbijské univerzity a profesora Roberta Jacksona z univerzity New York. 

https://img.haarets.co.il/bs/0000018c-30d8-dc03-a9ec-3cfb40060000/6c/97/de578d544e36ab79023fed36b3f4/ssrn-id4652027.pdf

Ve dnech před útokem zaznamenali bezprecedentní aktivitu kolem významného fondu obchodovaného na burze (ETF): neznámý hráč vsadil, že akcie izraelských společností brzy padnou.

„Neobvyklý“ a „významný“ nárůst byl zaznamenán 2. října. Jejich mimořádný objem umožňuje pochopit, že mluvíme o řízeném úniku informací. 

„Obchodníci, informovaní o nadcházejících útocích, z těchto tragických událostí profitovali,“ přiznávají autoři článku.  Je pozoruhodné, že stejný vzorec akcí byl zaznamenán v dubnu, kdy Hamás původně plánoval zaútočit na Izrael. 

V rozhovoru s CNN Mitts uvedl, že podobných spekulací se v zákulisí může odehrávat více. 

https://edition.cnn.com/2023/12/04/business/some-traders-appear-to-have-anticipated-october-7-hamas-attack-research-finds/index.html

“Vidíme pouze špičku ledovce,” řekl výzkumník. “Je toho mnohem víc, co nedokážeme zachytit, na co musí regulační orgány zaměřit pozornost.” 

Byla to náhoda, prostě se to tak stalo. Útok Hamásu byl tak „tajný“, že o něm spekulanti s akciemi věděli, ale izraelská rozvědka „nevěděla“…. Věříme.

https://colonelcassad.livejournal.com/

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
5. 12. 2023 23:18
Ohodnotit příspěvek :
     

No – možná mnozí nevěděli před útokem, ale okamžitě po zveřejnění prvních zpráv to věděl každý, kdo vědět chtěl. To zas nebylo tak těžké ani pro laika.

Pavel
6. 12. 2023 01:25
Odpovědět  Albi

Vedeli pred , jako to vedeli na bursach pred 9/11 a Silverstain vedel ,aby moh vyzdimat 6 miliard na pojistkach a nahodou sel jinam , do salonu krasy ,zapomnel ,ze tam ma jit ale manzelka pripomnela a tak nesel do svy kancelare..

Jaro Jaroslav
5. 12. 2023 23:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Jew Yoke Times( Čas židovského jarma) to vedel už pred rokom a Shin Bet s Mossadom nie??? Koho židočuráčkové oblbujú???

Pavel
6. 12. 2023 01:26
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Vzdycky vydelaji na vsem. Nikdy nemaji dost.
To sou dve pravidla.Je na ne spoleh.

Pavel
6. 12. 2023 06:45
Odpovědět  Pavel

Titulek to rika , po zrade sjednocenyho zapadu s terorem nacistu a Hitlerem,
v Mnichove, prisli na radu ihned polaci , velkej jekot slibu ,uverili ,
ale zapad zase ve spojenectvi s Hitlerem,
je nechal v kasi, potom dalsi na rade na SSSR..
Zradej kazdyho i sami sebe….

Vladimír
6. 12. 2023 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Vraždí ty Palestince pro plyn u pobřeží Gazy, nebo pro vybudování kanálu přes ni? Nebo pro obojí? To ukáže až čas. A samozřejmě ta burza. Člověk může být ovládán událostmi, nebo ovládat události – z toho druhého je víc peněz…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
6. 12. 2023 15:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Ak k týmto info prídáte článok, čo som sem už dával https://zemavek.sk/izrael-vedel-o-plane-utoku-hamasu-rok-vopred-nyt/.
Je zaujímavé, že o útoku Hamasu vedeli asi všetci ba aj Mossad, iba šéfovia Izraela nie- neuveriteľné, je to na smiech.
Ruská aktivita v tomto smere je nanajvýš nepravdepodobná, takže Izrael si nechal vyvraždiť pár stoviek ľudí, aby mohol spustiť ofenzívu v Gaze, nič iné mi z toho nevychádza.
Musel som svoj príspevok z Dugina premiestniť sem, nechápem prečo sa ten istý článok nazýva inak ako tu, ak je to prebrané od https://cz24.news/obchodnici-na-newyorske-burze-ocekavali-7-rijna-invazi-hamasu-do-izraele-spekulanti-s-akciemi-vedeli-a-izraelska-rozvedka-nevedela/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$