politika

Sanitární zóna

Videozáznamy aut odjíždějících z Charkova kvůli výpadkům elektřiny a obavám z útoku na město naznačují, že se na Ukrajině začala formovat „sanitární zóna“.

Podle našeho názoru bylo cílem útoků na charkovské tepelné elektrárny a vodní elektrárny na Dněpru s největší pravděpodobností vyřešit taktické vojenské úkoly – snížení potenciálu vojenského průmyslu a schopnosti oprav techniky, narušení logistiky (hlavní přeprava po železnici je prováděna elektrickými lokomotivami), jakož i přinucení obyvatel opustit území možných budoucích bitev.

Válka se dosud vedla především v zástavbě, v oblastech kde jsou města a vesnice, kde je pro obě strany snazší ukrýt sebe i techniku. Na otevřeném poli jsou ztráty mnohem vyšší. Naše taktika, kdy se snažíme minimalizovat škody na obyvatelstvu, omezuje naše útočné možnosti – musíme jednat cíleně. Proto musí být omezení odstraněna předem.

Proč ne loni?

Naše vzdušné prostředky ničení byly zaměřeny na odražení protiofenzívy, která byla založena především na západních zbraních a munici, spíše než na produkci z ukrajinských továren, a přednost měly vojenské cíle.

Proč teď?

Ukrajinské ozbrojené síly přešly do defenzívy a žádné masivní dodávky nových západních zbraní a munice zatím nejsou. Dopad snížení domácí výroby a oprav je na bojovou efektivitu Ozbrojených sil Ukrajiny mnohem větší.

Plus jsme nashromáždili zásoby zbraní, účinnost leteckých úderů se zvýšila kvůli degradaci ukrajinské PVO a podle ukrajinských zdrojů se zvýšila jejich přesnost. Můžeme s chirurgickou přesností vyřadit jednotlivé dílny, továrny a zařízení, aniž bychom zasáhli, řekněme, přehrady vodních elektráren. A nakonec musíme přinutit obyvatelstvo, aby odešlo v očekávání možného útoku.

Jaká je naše nová strategie pro města? Kromě vytlačování obyvatel z možné zóny budoucích bitev se vytváří nová nátlaková páka na ukrajinské úřady – masa velmi nespokojených a aktivních obyvatel měst, která se dala do pohybu. I když s úspěchem nového Majdanu za stanného práva lze jen stěží vážně počítat, měla by se výrazně zvýšit poptávka veřejnosti, aby se vše vrátilo do normálu.

Není důležité, že se změnil náš postoj k obyvatelstvu. Přestali jsme se bát vytvářet nepohodlí pro ukrajinský týl. Možná proto, že si uvědomili, že to postoj k nám pravděpodobně radikálně nezhorší, a taktické vojenské a strategické výhody za to stojí. Pravděpodobně jsme to mohli udělat už loni, ale tehdy jsme ještě nebyli připraveni plně využít všechny výhody.

Na Ukrajině existuje fungující precedens pro uzavřenou zónu – kolem Černobylu. Nikdo tam nežije, protože je to životu nebezpečné. Podmínky pro vytvoření efektivně fungující „sanitární zóny“ na Ukrajině jsou jasné: musí to tam být nebezpečné. A aby se vyhnulo pokušení, je lepší, aby tam nebyla ani elektřina.

t.me/trubaotkacheley/967

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
4. 4. 2024 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, jo, s elektřinou máme zkušenosti i v naší kolonii. Až bude KWh za pajcku, také se odstřihneme, ale dobrovolně, to aby nám potom neukradli bydlení. Vždyť brambory se dají požírat i syrové a koupel ve studené vodě tělíčka otuží. Prát se nemusí, oděv se nechá rozpadnout a trošku toho smrádku nikomu neuškodí. Šorošovci to trápení vynahradí zvýšeným počtem pohlaví. Rýsuje se tu budoucnost jako z partesu. Tož hlavu vzhůru, EU je tu pro lepší zítřky. A nesmutněme, vidíte jakou péči nás eurohujeři obdarovávají. Nu a když lidičkové drží jak hluší dveře, tak co s tím, přece nám tu radost z toho pádu na dno brát nebudou.

Joe Arp
4. 4. 2024 10:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nelpěte tam, tak maloměšťácky na přepychovém bydlení. Dokud zbývají sily vyhrabte si zemljanky, ale pozor ne v soukromém lese. Oděv a mytí správně obětujete uhlíkové stopě, heslo “smrdíme-li všichni, nesmrdí nikdo”! VŘSR přijde brzy sama.

Slovan
4. 4. 2024 10:25
Odpovědět  Joe Arp

🤣 🤣 🤣 👍 👍

Pavel z Moravy
4. 4. 2024 11:08
Odpovědět  Slovan

Kluci, vy se mi líbíte, že to také tak parádně vidíte. Holt, stará škola se nezapře. Nemáte někdo kousek toho porostu, že bychom si tam vybudovali společné zemljankovské bydlení? Moje poznávací znamení- nekoušu. A mít klid, to by byla paráda. Jo a nevíte, jestli ještě někde v přírodě pobíhají tetřívci a koroptve. To jenom, abychom měli co do huby. Dáme tomu potom volný průběh a vyse.reme se na systém. Co myslíte, doručí nám tam důchody. Zemljanka číslo 1 – PPJ- tedy Pavel, Pavel, Joe.

Joe Arp
4. 4. 2024 11:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak to bacha na švédy! Jako fanatický obdivovatel Boompariho jsem už taky ten inďividualista, takže prosím sólo otvor v zemi jištěný nášlapnými minami s dvoudenním zpožďovačem (spec. pro sklerotiky), čau bando!

Pavel z Moravy
4. 4. 2024 11:33
Odpovědět  Joe Arp

Ale oko si zahrát můžeme ne, to se snad přidáš, když ne o čmrdlíky tak alespoň o šišky. Pak se všichni ohřejeme nad flašou pálenky. Ještě něco doma vyhrabu ze zásob. Čau.

Joe Arp
4. 4. 2024 11:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

To beru, pokud ti nebude vadit, že budem hrát o žaludy, pokud bude v jehličnanech přehrabáno.

Joe Arp
4. 4. 2024 11:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jó a, hrabu dobře, hrabu rád!

Pavel z Moravy
4. 4. 2024 12:15
Odpovědět  Joe Arp

Tak jo, ale co náš Slovan, jak se zdá, tak ten na nás háže bobek. Pláču, pláču sůl a mám už slanej důl. Ale my jsme hodní, že jo, my mu ty kanáry nezchroustáme, jsme přece civilizovaní.

Joe Arp
4. 4. 2024 16:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Myslím, že papuchalky šel do lesů cvičit ve sběru šišek a jaludů, aby měl do hry. Toho kluka nezaskočíš nepřipravenýho!

Slovan
4. 4. 2024 12:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pfuj to jsem se lek!! Já už si myslel, že budeš po mě chtít abych se ti díval do očí a jak si rovnej. Když né, bereme tě.