Salvini zavřel centrum pro migranty na Sicílii

Italský ministr vnitra Matteo Salvini v úterý zavřel centrum pro migranty na ostrově Sicílie. 
Centrum v městečku Mineo bylo jedním z největších svého druhu v Evropě a svého času v něm našlo střechu nad hlavou více než 4 000 lidí. Politik, který zastává tvrdý postoj vůči migraci, se v úterý prázdným centrem i prošel, přičemž to živě vysílal na internetu.

Úřady centrum v Mineu plánovaly zavřít už několik let. Prokurátoři tam vyšetřovali několik nelegálních aktivit, včetně skupiny pašeráků drog z Nigérie. Centrum také bylo dějištěm velkého úplatkářského skandálu souvisejícího s ubytováním pro migranty. 

Uzavření centra podle Salviniho denně ušetří statisíce eur z veřejných fondů a také policejní zdroje. 
Právě role, kterou centrum sehrálo v oblasti pracovních míst a podpory ekonomiky v oblasti, však byla jedním z důvodů, proč ho předcházející vláda nezavřela.

Salvini v Mineu mimo jiné řekl novinářům, že počet migrantů v centrech v zemi klesl z loňských 182 tisíc na 107 tisíc. Počet žádostí o azyl klesl o polovinu zhruba na 30 tisíc, uvedl. Podle údajů ministerstva vnitra letos do Itálie dosud přišlo 3 073 migrantů. Loni to za stejný čas bylo 17 tisíc a rok předtím 85 tisíc migrantů. Tato čísla již zahrnují 47 migrantů, které italská finanční policie v úterý ráno přivezla do sicilského přístavu Pozzallo.

Salvini zakázal všem humanitárním záchranným lodím vstup do italských přístavů, což od června 2018, kdy se současná populistická vláda ujala moci, vedlo k několika potyčkám a patovým situacím.

https://www.hlavnespravy.sk/salvini-zavrel-centrum-migrantov-sicilii/1813890

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
simple-ad

This is a demo advert, you can use simple text, HTML image or any Ad Service JavaScript code. If you're inserting HTML or JS code make sure editor is switched to "Text" mode.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Prostě frajer.