Salvini: Válka na Ukrajině musí skončit dříve, než 20 milionů afrických migrantů zamíří do Evropy kvůli nedostatku potravin

Salvini varuje, že přiživování války na Ukrajině dalšími zbraněmi by mohlo prodloužit konflikt, vést k potravinové krizi v Africe a nakonec k nové migrační vlně do Evropy.

Pokud válka na Ukrajině neskončí v květnu, nedostatek potravin v Africe může vyvolat masivní imigrační vlnu, varoval šéf italské Ligy Matteo Salvini.

Bez ukrajinského obilí se „na africkém kontinentu očekává výrazný hladomor, který bude humanitárním, pak sociálním a nakonec italským problémem. Bez míru bude na podzim hladomor a 20 milionů Afričanů bude připraveno odejít,“ řekl Salvini.

Dodal, že to je důvod, proč by mělo být dosaženo míru do května, což je „důležité pro Ukrajinu, pro Rusko a pro Itálii“.

Na briefingu Salvini oznámil, že požádal o konzultace s premiérem Mario Draghim, který se ve čtvrtek vrátil z Washingtonu ze setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem, uvádí Magyar Hirlap.

Salvini vysvětlil, že co nejrychlejší příměří je nejvyšší prioritou Ligy, strana vyzývá k evropské jednotě.

“Pokud se v Evropě utratí 80 miliard eur na zbraně, bude těžké dosáhnout míru, čím více zbraní bude, tím vzdálenější bude mír,” řekl.

Vůdce Ligy, která je součástí italských vládnoucích stran, řekl, že požádal Draghiho, aby byl vlajkonošem těch, kteří volají po míru.

“V Evropě jsou ti, kteří jsou pro válku, ale Itálie, Francie a Německo musí podniknout kroky k dosažení míru,” řekl Salvini. Poznamenal, že průzkumy ukazují, že většina Italů také chce mír.

Draghi ujistil amerického prezidenta, že Řím pošle na Ukrajinu další, třetí várku zbraní od začátku války a posílí NATO o další vojáky v členských státech sousedících s Ukrajinou.

Podle deníku Corriere della Sera náklad do Kyjeva zahrnuje high-tech vybavení a také těžké zbraně. V případě posledně jmenovaného vyzvala druhá vládnoucí strana, Hnutí pěti hvězd (M5S), k parlamentnímu hlasování, Draghi však hlasování vyloučil.

Premiér vystoupí v parlamentu 19. května a bude reagovat na obavy stran.

Originál
https://bit.ly/3sBPl2R

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
15. 5. 2022 20:41

To je jak u blbejch na dvorečku….. každej chce mír a zároveň posílá zbraně na další válku… a když se nedohodnou dva vůdci ve stejné zemi, jak se mají dohodnout dva vůdci rozdílných zemí ? Šašo, aby si udržel hlavu na krku, obětovává tisíce krků těch druhých a říká si vůdce a zachránce národa … debilita, kam oko pohlédne…. Copak jim nedojde, že když se dva poperou na ulici a lidé okolo jim začnou podávat nože a sekery a hecovat je a míchat se do toho, že boj skončí krvavou masovou rvačkou ???

Boomer
15. 5. 2022 22:20
Odpovědět  zdena

..jo, tomu se říká nezakalkulované synergické efekty, lidově též “selským rozumem nedotčené myšlení”..

krtek
15. 5. 2022 22:28

Nikdo ze západu nechce slyšet podstatu problému, který je v systému, morálce lidí vzdělání a hamižnosti.