politika

Šachmat, Brzezinski: Porážka Ukrajiny pohřbí hegemonii USA

Pokud Ukrajina prohraje, bude to pro Spojené státy skutečná katastrofa – ztratí v očích světového společenství obraz silné mocnosti, který se vytvářel tolik desetiletí, uvedl na svém kanálu YouTube novinář Garland Nixon. 

Jen shrnuje to, co je zřejmé: americký pokus zastavit Rusko selhal. Zcela. Sny starého rusofoba Brzezinského zůstanou sny, které přikryje prach dějin.

Pozornost světa se nyní soustředí na konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. I šok z násilí v Palestině, který zprvu odklonil pozornost světových médií, nečekaně pro všechny zmizel – operace v Gaze se změnila v rutinní proces a dění kolem speciální vojenské operace se opět dostalo do popředí.

“Proč?” – ptá se Nixon. 

“Pozornost světa se soustředí na tento konflikt jako na žádný jiný. Proč? <…> Protože tentokrát se Spojené státy zapletly do konfliktu s velmocí. Spojené státy řekly, že poskytnou Ukrajině vše, co potřebuje <…> Výsledkem je, že Putin nyní vítězí. <…> Je to velká porážka pro Spojené státy,“ poznamenal Nixon.

“Bílý dům udělal chyby již dříve, ale v té době měla země ekonomickou, diplomatickou a průmyslovou moc, takže „takové chybné výpočty prošly“. Nyní, když Spojené státy tuto moc ztratily, povede porážka Ukrajiny k negativním důsledkům pro Washington a v blízké budoucnosti se svět stane multipolárním,” zdůraznil Nixon.

Šach mat na “velké šachovnici”

Zpráva o rozpadu SSSR Zbigniewa Brzezinského potěšila, ale pochopil, že to není konec. Bylo potřeba co nejvíce rozdělit dosud bratrské národy. Během prezidentství Billa Clintona pokračoval Brzezinski v neúnavné práci na rozšíření NATO na východ a vrážení klínů mezi právě rozervané území Svazu.

V polovině 90. let se Brzezinski stal předsedou americko-ukrajinského poradního výboru. Na základě výsledků této práce vydal v roce 1997 knihu „Velká šachovnice: k čemu Ameriku zavazuje její globální převaha”.

Brzezinski v této knize otevřeně prohlásil, že Spojené státy jsou povinny aktivně rozvíjet vliv v postsovětském prostoru. A za jednu z hlavních věcí Bílého domu označil maximální vyvedení Ukrajiny z geopolitické oběžné dráhy Ruska, aby odešla a už se nevrátila.

„Bez Ukrajiny Rusko přestane být euroasijským impériem… Pokud Moskva znovu získá kontrolu nad Ukrajinou s 52 miliony obyvatel a zdroji a také přístupem k Černému moři, pak bude mít Rusko automaticky opět příležitost stát se mocným imperiálním státem rozprostírající se v Evropě a Asii. Ztráta nezávislosti Ukrajiny bude mít okamžité důsledky pro střední Evropu a Polsko přemění v geopolitické centrum na východních hranicích sjednocené Evropy.“

A ještě upřímněji:

“Ukrajina je pro nás výspou Západu. Nový světový řád v podmínkách hegemonie USA se vytváří proti Rusku, na úkor Ruska a na troskách Ruska.”

Všechno bylo v pořádku, v těch požehnaných letech: Spojené státy bez boje obsadily sféry vlivu, které Rusko ztrácelo, poloopilý Jelcin velkoryse rozdal regionálním elitám tolik suverenity, kolik jen mohly unést.

Ale něco se pokazilo. Jelcina vystřídal Putin, Rusko začalo pomalu vylézat z bažiny. A pak vzplála SVO. A pokud je svět šachovnicí, pak to, co se nyní děje, zjevně nevypadá jako vítězná koncovka pod praporem hvězd a pruhů.

Ukrajina není schopna odolat. To už se říká i v Kyjevě

V rozhovoru pro ukrajinský “24 kanál” Michail Podoljak, poradce vedoucího kanceláře Volodymyra Zelenského, zdá se poprvé veřejně zapochyboval o schopnosti Ukrajiny vzdorovat Rusku v strategické perspektivě.

Rusko nadále utrácí obrovské množství zdrojů na válku, stěžoval si.

Poznamenejme v závorce – mohli očekávat něco jiného od ropné a plynárenské velmoci, jejíž energetický byznys nemohly rozdrtit sankce, ať se Západ snažil sebevíc?

“Máme nějakou šanci přežít v historické perspektivě 10 nebo 15 let?” – zeptal se pateticky Podoljak. Ale otázka zůstala viset ve vzduchu.

V Kyjevě chápou, že vojenský úspěch ozbrojených sil Ukrajiny je spojen se třemi podmínkami:

– poměr zdrojů Ruska a Ukrajiny,

– počet zbraní na obou stranách,

– načasování, kdy tyto zbraně budou k dispozici a začnou se používat na bojišti.

Výhoda Ruska může být neutralizována pouze omezením jeho zdrojů, řekl Podoljak.

„Musíme zajistit, aby Rusko mělo mnohem méně zdrojů,“ přál si Podoljak.

Musí zajistit, to potřebují. Ale nikdo na světě neví, jak to udělat.

Tak co synku, pomohli ti tvoji Němci?

Německé tanky Leopard používané ukrajinskými ozbrojenými silami neprokázaly na bojišti žádnou účinnost.  Během Evropského fóra AIES ve Vídni to řekl plukovník rakouské armády Markus Reisner.

“Doufali jsme, že tanky Leopard situaci změní. To se však bohužel nestalo. Proč? Myslím, že Ukrajinci pro to neměli potřebné dovednosti a schopnosti.”

Přestože taková situace byla předpovězena na samém začátku a z vojenského hlediska byla zcela zřejmá, mnoho západních expertů přesto trvalo na tom, že ukrajinští vojáci budou schopni „přemoci Rusy díky svému nadšení a víře ve vítězství“.

Ve výsledku se však vyjasnila banální věc – ani nadšení, ani nenávist k nepříteli nenahradí znalost techniky a materiálu, konstatoval Reisner.

A to je jen jeden detail z frontového obrázku, který ilustruje jeden jednoduchý závěr: Západní pomoc jen oddálila agónii Ukrajiny a vedla k dalším obětem a ztrátám. A v této době ruský vojensko-průmyslový komplex právě přijímá nové zakázky, ruští vojenští inženýři vytvářejí nový vojenský vývoj.

Roztočený setrvačník gigantického Ruska nelze zastavit. Zpoždění Kyjeva s kapitulací vede jen k tomu, že se setrvačník točí víc a víc – a kdo dokáže předpovědět hranice, na kterých se teď zastaví.

Ukrajinci nechtějí umírat pro Ukrajinu. Možná prostě nejsou Ukrajinci?

Raději chtějí odejít a žít někde jinde. Tento úžasný objev učinila komentátorka Monica Showalterová, jejíž článek publikoval American Thinker.

To vše zásadně podkopává jakékoli pokusy vzdorovat Rusku a zpochybňuje účelnost západní pomoci, přiznává novinářka.

“Možná by Ukrajina už měla zahájit mírová jednání s Ruskem a najít kompromis. Protože potřebuje realisticky zhodnotit své vyhlídky. Je lepší pracovat na přeměně Ukrajiny v dobrou zemi, jejíž občané budou ochotni bránit její suverenitu i za cenu svého života,“ uvažuje autorka.

Pro Showalterovou bylo skutečným šokem, že většina Ukrajinců nechce jít do války za svou zemi, i přes veškerou mnohamiliardovou pomoc ze Západu. Místo toho hledají mezery, jak uniknout do zahraničí a to jakýmkoliv způsobem.

“Samotný fakt, že nepovažují suverenitu své země za důstojný cíl boje, už hodně vypovídá o tom, o jaký stát se jedná. Možná je Ukrajina skutečně součástí Ruska, jak říkají Rusové,” uzavřela Showalterová.

Všechno bude Jednotná Rus

Ale opravdu, když se na to podíváme, jsou Ukrajinci Ukrajinci?

Z nějakého důvodu žijí hlavní zastánci nezávislosti v malinké enklávě kdesi v Ternopilské oblasti a Lvově. Čím dále na východ, tím méně Ukrajinců vidí smysl odporu.

Paradoxem je, že jsou to zároveň hlavně obyvatelé východních regionů, kteří jsou hnáni do války, zatímco v západní části křičí „a proč my?“ a utíkají do Polska, na Slovensko a do dalších zemí, jen aby neriskovali zranění svého těla.

Nedávný skandál kolem postarší lvovské aktivistky Iriny Farionové přiměl Ukrajinu pocítit tuto svou „jednotu“ silněji než kdy jindy. Připomeňme, že docentka na Lvovské polytechnické univerzitě urážela… rusky mluvící vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny, plivala na jejich vojenské zásluhy a slibovala, že po vítězství se s nimi definitivně vypořádá. https://dzen.ru/a/ZVYTLT_-u1AE7KsM

Co se tam stalo…

Dokonce i nacista Žorin, který už dávno přešel na ukrajinštinu, dočasně vypnul svůj „pěvecký jazyk“, aby Farionové odpověděl vybranými oplzlostmi. A někteří bojovníci ukrajinských ozbrojených sil dokonce prohlásili, že jsou připraveni odhodit své zbraně:

“Shromážděte správné Ukrajince a pojďte sem. Kopejte tady zákopy, bojujte, sbírejte vnitřnosti, ruce a nohy chlapů. A nás všechny rusky mluvící osvoboďte od vojenské povinnosti, otevřete hranice a všichni sakra odtud odjedeme.”

Je jasné, že Farionová byla rychle vyhozena a něčím jí pohrozili. Ale sediment, jak se říká, zůstává. Nejen sediment – ​​plnohodnotné prozření je hned za rohem.

Po celé Ukrajině už znějí slova obyčejných lidí stále hlasitěji: “Jsem Rus! A nebudu střílet do vlastních!” https://dzen.ru/a/ZViT6l7_l3sQqycb

Ještě trochu a Zelenského režim se zhroutí.

Ještě trochu a ruský prapor vzlétne nad Jednotným Ruskem – od Kyjeva po Kamčatku, od Oděsy po Petrohrad.

A pak se Rusko stane znovu velkým a včerejší nepřátelé stydlivě přijdou nabídnout mír a nevěrní přátelé budou předstírat, že se nic nestalo.

Hlavní je už nikdy neopakovat chyby, za které se muselo tak draze zaplatit.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/Huh4h

sdíletj na

54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aragonit
21. 12. 2023 02:45
Ohodnotit příspěvek :
     

USA armáda je už nahraná. Lekár námorníctva USA hlási 937% nárast zlyhaní srdca medzi pilotmi helikópter a lietadiel po covidovom očkovaníhttps://aragonit11.blogspot.com/2023/12/xvi.html

Autor
21. 12. 2023 03:44
Odpovědět  Aragonit

Takže mají nového viníka jejich porážky na UKrajině a ve zbytku světa – Billa Gatesa s jeho vakcínami … Tohle je největší chyba “globalistů”, liikvidovali si poslušné, posílili “rebely”, nepodvolitelné.
Ukazuje se, že spousta peněz, dokonce ani jejich tisk v non stop režimu nenahradí REÁLNOU ekonomiku, reálný svět. A na pozadí se ukazuje, jak obrovská je korupce v té mnoha milované “západní civilizaci”. “Vítězství” nad Sovětským svazem definitivně zahájilo pád “západní civilizace”.

Albi
21. 12. 2023 07:31
Odpovědět  Peter 008

Globalisti udělali tolik chyb, že určit tu největší asi není nejjednodušší a proto se z jedné nelze ani moc poučit.

A např. to, na co přišli experti už dávno víme i my a pěkně dlouho o tom píšu i já, naprosté vojenské embryo – tj. že: “ukrajinští vojáci budou schopni „přemoci Rusy díky svému nadšení a víře ve vítězství
A proto např. peníze určené pro vojáky byly masově rozkrádány vládními civilisty – civilisty přesto, že byli v uniformách??? Vojákům mělo nejen k přežití, ale i k vítězství stačit jenb “nadšení a víra“?

A dál – přestože se “vyjasnila banální věc – ani nadšení, ani nenávist k nepříteli nenahradí znalost techniky a materiálu” – stejně jejich znalosti nenahradí “živou sílu”, “idské zdroje” – prostě živého a myslícího člověka, se kterým tak nešertrně plýtvali!

Jednoduše: Zbraně a člověk se musí doplňovat – nelze spoléhat jen na jedno či druhé.
Jak to, že něco tak jasného ti západní experti nevědí???

Putinovec
21. 12. 2023 10:56
Odpovědět  Albi

Na válce v banderstánu , má zájem více hráčů . Jejich scénáře se shodují v tom , že Rusko má vykrvácet . A to až do posledního Ukrajince .
Slabé Rusko už tak nebude mít zdroje na globální řízení , aby se Globalistům pletlo do cesty a státní elita hnUSA při tom vykrvácí taky a jako bonbonek bude hnUSA roztrhána , na více částí .
Jen na něco zapomínají . RF je nástupcem SSSR a jako taková , má stále , coby jedna z vítězných mocností druhé světové války , nezpochybnitelný nárok na území , které připadlo do vlivu SSSR . Mimo jiné , jakési Východní Německo .
A teď si představte , že RF bude požadovat svůj prostor vlivu . Jak se k tomu postaví ideologicky likvidované a ponižované obyvatelstvo , této části současného Německa .
A jaké procesy by to spustilo ve střední a východní Evropě . Měla by nenáviděná dosazená sebranka protektorátních lágrů šanci , takový spontánní proces zastavit ?
Jen pro připomenutí . Při bourání socialistického bloku , první plamínek vyrazil v NDR .
Ona jim ta koudel hoří všude a jakmile do toho nějaký zotročený protektorát praští a vzbouří se proti sebrance , tak to půjde jako domino .

katango
21. 12. 2023 11:25
Odpovědět  Albi

Plány v plánech jiných plánů?

Pipa
21. 12. 2023 11:20
Odpovědět  Peter 008

A zcela zaslouženě!Odkryla se ta neskutečná letitá špína, jakmile se západ odkopal!

Helena
21. 12. 2023 09:10
Odpovědět  Aragonit

Ta “slavná” usácká army se sama zdegradovala v okamžiku, kdy s hnědýma kalhotama dobíhala letadla ulétající z Afghánistánu, pro ty vnímavější ve středu Evropy se zdegradovala tehdy, když “humanitárně” bombardovala Jugoslávii, pro ty dříve narozené když házela usarmy napalm na vietnamské děti a pro ty ještě dříve narozené, když usarmy rozbombardovala Pl. Škodovku a shodili atomovky na Hirošimu a Nagasaki.

laskra
21. 12. 2023 14:42
Odpovědět  Helena

Kdyby RF byli hovada jako jsou CH mafie Ušáků, tak už bylo dva roky po válce.

Miro 2
21. 12. 2023 15:25
Odpovědět  Helena

Ty jejich kalhoty popravdě nebyly úplně hnědé byly jen dost zahnědlé.

Zmatený
21. 12. 2023 15:06
Odpovědět  Aragonit

Je třeba prvořadě navakcinovat povinně proti covidu veškeré vojáky v NATO a každý týden přidat posilovací včeličku!!! Aby nám neumírali v zákopech na kovid. Pokud to i přes očkování někdo dostane, dát mu 2x denně klystýr a tři dávky chinínu na posílení organizmu. prof. Grünstein v.r.

Jaroslavem
21. 12. 2023 03:53
Ohodnotit příspěvek :
     

pak se Rusko stane znovu velkým a včerejší nepřátelé stydlivě přijdou nabídnout mír a nevěrní přátelé budou předstírat, že se nic nestalo………….tak by to mělo být a prodejní Češi by měli tvrdě krvácet

Frank
21. 12. 2023 10:53
Odpovědět  Jaroslavem

Pávek opráší staré metály a bude se lísat jakoby nic.

Pavel
21. 12. 2023 15:12
Odpovědět  Frank

Mozna je dosazenej Putinem , na co sahne to pro nej posere..

Jaris
21. 12. 2023 08:01
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=cD8ntYf5Vqw
Posilam vam vsem krasny rusky vanocni film “MY BOYFREND IS AN ANGEL”( Muj kluk je andel) s anglickymi titulky, ale je tam take obcas slyset rustina, tak se muzete trochu procvicit.
Vsem klidne vanocni svatky a specielni dik autorum a prekladatelum vsech clanku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
21. 12. 2023 08:03
Ohodnotit příspěvek :
     

O tom, že ukroši prohrají, ještě někdo pochybuje?

Jura S
21. 12. 2023 14:05
Odpovědět  Frank

Jen Pětilouuláči: Pydlaja, Pekari, Tchajvanec, PePa, a debilní velitelík ŘeHka ( nebo ŘePka) a opice vyfetované dredáčské…

Pijack
21. 12. 2023 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nestačím se smíchy válet po zemi 🙂
Zelený komik oznámil další mobilizaci 500 tis Ukrajinců …pořád mluví o ohromných ztrátách Rusů, ale kde se “vypařila” jeho armáda, o tom ani slovo. Vyjádřil i nadšení z toho, že mu EU slíbila DALŠÍCH!! 50 mld. eur a evidentně se ani na vteřinu nepřemýšlí o tom, kde na to EU vezme. Prostě pro něho to je naprostá samozřejmost a vlastně nezpochybnitelná povinnost EU vůči Ukrajině. A nejhorší na tom je, že všichni ti magoři od von Lejno až po Fialu mu tuhle jeho aroganci a cynismus tolerují a na 99,99% proto, že mají strach ne z Ruska, ale z toho, čeho je tenhle nervově labilní člověk schopný pokud není po jeho. Kde chce vzít dalších 500 tis Ukrajinců SCHOPNÝCH VŮBEC VÝCVIKU, NATOŽ BOJ? Ty “nejkvalitnější ročníky” už totiž vybrakoval… nebo mu zdrhli za hranice. Nyní může mobilizovat v ročnících, které mobilizaci neočekávaly – chlapy starší 60 let či naopak, mezi ročníky 2005-2007. Dobrovolníci už skoro vůbec neexistují, takže tady už půjde o mobilizaci těch, co jí nechtějí, co se jí více či méně úspěšně doposud vyhýbali, kteří na to zdaleka nebudou mít fyzicky ani psychicky, jinými slovy – tady už těžko naverbuje fanatiky typu praporu Azov.

Pijack
21. 12. 2023 08:38
Odpovědět  Pijack

Kde chce vycvičit 500 tis vojáků (když je budou cvičit na Ukrajině tak jim je Rusové vystřílejí už během výcviku), kým je chce vycvičit? Kde vezme pro ně výstroj a zbraně a čím to všechno zaplatí? Ukrajina nemá z toho vůbec nic!!! Těch 500 tisíc bude vyloženě pouze “potravou pro děla”. Jenom zlomek z nich bude mít fyzické i psychické předpoklady pro případný výcvik (a to dlouhodobý výcvik) pro ovládání složitých a technologicky vyspělých zbraňových systémů (rakety, těžké houfnice, letadla), které jsou pro současný způsob boje klíčové a kterých Ukrajina v nejbližších letech určitě bude mít pořád nedostatek. Všechny zbraně, které byly v NATO už za zenitem své výkonosti, a byly už vyřazovány, byly na Ukrajinu dodány (s výjimkou zastaralých F-16, na které Ukáčka ještě nemají vycvičený piloty). Pro západ nejlepší kšeft jaký mohli získat – zbavili se zbraní, které by museli udržovat a následně i zlikvidovat (což by stálo také nemalé náklady). Takhle je s velkým ziskem “prodali” Ukrajině – a je úplně jedno zda šlo o “dary” výměnou za nějaké “protislužby” ze strany Zelenského režimu nebo zda šlo o dodávky s odloženou platbou či dodávky financované půjčkami…

Pijack
21. 12. 2023 08:42
Odpovědět  Pijack

JENŽE TOHLE UŽ SKONČILO! A nedostatek munice (v celé NATO) je už veřejným tajemstvím, které už nikdo ani nepopírá… Letní ofenziva Ukrajiny (plánovaná a připravovaná skoro půl roku a která stála majlant) skončila fiaskem navzdory dlouhotrvající propagandě, že Ukrajina postupuje. Dneska už přiznali, že Ukrajina z téhle krvavé ofenzívy vytěžila na jihu asi 300-500 km2, ale zároveň ztratila na severu cca 150-200 km (což představuje celkový zisk pouhých 0,3% území, které chce Zelensky “osvobodit”. Z toho si může každý člověk domyslet, jakou by musela Ukrajina udělat ofenzívu, která by zajistila dobytí alespoň 10% toho, co chtějí “osvobodit” a kolikanásobně víc by musela mít počty vojáků, zbraní, munice a kolik při tom zařve dalších Ukrajinců (a Rusů). A proč to píšu? Protože Ti, co nás přesvědčují, že MUSÍME Putina porazit, TOHLE VE SKUTEČNOSTI MUSÍ VĚDĚT.. A TAKÉ NEPOCHYBNĚ ZNAJÍ – ale nepřiznají to (rozhodně ne dřív, než to bude už nepopíratelný). A tak si každý, kdo má v hlavě alespoň trochu rozumu, může poměrně snadno domyslet, do jakého obrovského průseru se nás to snaží zatáhnout a to pod záminkou obrany “demokracie”.

Slovan
21. 12. 2023 09:12
Odpovědět  Pijack

Tvl víš kolik ještě takových zblblích podporovatelů mají?
Jen tady diskutuješ s pazourem, který by nás nejraději vyselektoval jedna dvě. A víš kolik jen jich okolo sebe budeš mít, kteří by chtěli táhnout na Rusa. Cháá. To nedopadne dobře, národ je rozpolcen. Samozřejmě že spousta lidí by změnila názor, kdyby ČT nelhala.

Albi
21. 12. 2023 10:00
Odpovědět  Slovan

Táhnout na Rusa? To jako že osobně?
V tom by jim naše duhová vláda přece nebránila, naopak.
A kde jsou? Nikde nevidím žádné nadšené davy, květiny,slzy, loučení – ani článeček, oslavující budoucí (mrtvé) hrdiny, ani zprávy o umělcích, preventivně tesající pomníky a vytvářející pamětní desky – jen doplnit jméno a už se může sestavovat čestná stráž ze skautů a Sokolů….

Národ rozpolcený je, ale život má každý z nich jen jeden a ten je pro každého nejdůležitější. I těch pár žoldáckých bláznů nešla na Ukrajinu padnout, ale následně si užít žoldácké odměny – protože k čemu by mrtvým ten žold byl?

Ze nemyslí, to je už na jinou diskuzi.

Slovan
21. 12. 2023 11:25
Odpovědět  Albi

Tak za mnou za hodinu přijeď do Rokycan do Kaufu a ten vysoký chlapec co tam doplňuje zeleninu byl i s kamarádama (ty neznám) připraven-i jít bojovat na ukrajinu. Mile rád tě s ním seznámím. A ještě bych někoho vyštrachal bojůvek chtivých. No a žoldu s ukrajiny si užije asi málo kdo. Však občas také zajdeš na PP a tam nacionalista pravidelně informuje. Naposledy co jsem ho četl je tedydlouho, ale tenkrát tam psal že 16 kousků tam zůstali všichni. Jó to není hra na PC ale tvrdá realita. Já bych tam nešel ani kdyby mi za to chtěli dát Prazdroj.

Joe Arp
21. 12. 2023 10:47
Odpovědět  Slovan

Ahoj Pavle na Hájkově Protiproudu je včerejší, velmi zajímavý rozhovor s p. Vrábelem, doporučuju zhlédnout.

Slovan
21. 12. 2023 11:32
Odpovědět  Joe Arp

Díky zajdu jestli to běží. Babča mě tahá do davového šílenství, tak se na to muším psychicky připravit. Alezase tam potkám spousty známých které jsem celý rok neviděl.

Pavel z Moravy.
21. 12. 2023 11:38
Odpovědět  Slovan

Však ať Pavlíku jdou. Meze tuposti se nekladou. Potom ať ale neřvou.

Helena
21. 12. 2023 09:17
Odpovědět  Pijack

Pochopte – ŘÍKÁ A VYKŘIKUJE TO DO SVĚTA TĚŽKÝ FEŤÁK !!! Ten za další dávku koksu nebo heroinu udělá V Š E C H N O – JAKO ÚPLNĚ VŠECHNO. Proto nemůže nikdo chápat co Zelenský dělá.

Pavel z Moravy.
21. 12. 2023 11:36
Odpovědět  Pijack

To jsou poslední záchvaty tohoto zdegenerovaného zeleného mužíka.

Spam Janka
21. 12. 2023 10:22
Odpovědět  Pijack

poslu ich do zakopov s jednoduchou puskou, v lepsom pripade ako operatora dronov niekde hned za zakopy. Ved uz posledny mesiac je dobre viditelne, ze tito vojaci sluzia len ako maso do mlyncekov, ani zimna vystroj nie je pripravena, musia si kupovat za svoje, inak hrozia omrzliny…..a to zima aj na UA len startuje. Ak naozaj pride polarny vir a teploty spadnu niekam pod -10, tak si to neviem ani predstavit, ako v tych poloplytkych zakopoch, zamaskovanych nejakym krovim to vykuria dostatocne tak, aby ich pritom nechytili termokamery. O ruskych zakopoch sami UA hovoria, ze je to uplne ina liga

Pipa
21. 12. 2023 11:24
Odpovědět  Pijack

Oni vědí, že je posílají na smrt! To je absolutní zvěrstvo!

Jura S
21. 12. 2023 08:48
Odpovědět  Pijack

Takovej nasranej děděk 70++ umí taky v tanku udělat pěknou paseku :-)) do trenek….

Albi
21. 12. 2023 09:50
Odpovědět  Pijack

Kde chce vzít dalších 500 tis Ukrajinců SCHOPNÝCH VŮBEC VÝCVIKU, NATOŽ BOJ?
A i kdyby schopní byli, kde chce vzít ČAS na jejich výcvil? Za tři dny ani za týden se to rozhodně nestihne.

Jasně – je to herec (nevím jak dobrý, ale i kdyby byl vynikající, JEN herec, ne voják profesí), nemůžeme po něm žádat, aby znal všechno kolem armády – ale to i já, absolutní nula, na první phled vím, že za týden nevycvičíte ani sportovního pilota malých letadel, natož pilota vysocre sofistikovaných stíhaček – a jistě totéý platí i pro tankisty, dělostřelce apod.

Pijack
21. 12. 2023 11:41
Odpovědět  Albi

Ale Barbara Tachecí na Radiobulváru je ze Zelenského unešená. Ustavičně jej chválí, podle ní je vysoce charizmatický, umí oslovit celý svět, lidé ho zbožňují a proti Putinovi je diplomatický génius. U těchto opakujících chvalozpěvů snad i blahem masturbuje. 🙂

Markýza
21. 12. 2023 15:05
Odpovědět  Pijack

To jakože vážně? No tak to má Barbora stejný syndrom nažehleného saka, jako dobrá třetina národa.
Zrovna tuhle jsem si zavzpomínala, jaké byly moje první reakce na Zelinu a na Putina – uviděvši Zelinu, napadlo mě “kristovanoho, to je ale maminčin bobánek a seladonek třídy!” Od té doby ovšem kapku doseladonoval……a když jsem si prvně všimla Putina, řekla jsem si – no co je tohle za ucho?? Ale ty vočiska….pozor, holka, z toho něco vyroste.

katango
22. 12. 2023 11:53
Odpovědět  Markýza

Nebo ji svědí.

jsladin
21. 12. 2023 11:41
Odpovědět  Albi

To už není ani herec, je to jen feťácký zločinec.

Jura S
21. 12. 2023 11:40
Odpovědět  Pijack

Co, co ? minimálně 200 000 ukro mladíků mohou pochytat kolem Prahy… 🙂

Pijack
21. 12. 2023 12:05
Odpovědět  Jura S

Z toho by měla vláda v hlavách guláš. Kdyby je pochytali, porušovali by lidská práva a když je nepochytají, tak pomáhají Putinovi 🙂
ONI se raději tomuto problému budou vyhýbat a promlčí se až do konce… Ale ani potom nebudou mít klid – až budou budovat Ukrajinu, která bude patřit Rusku. Smíchy mi praskne bránice 🙂

laskra
21. 12. 2023 14:50
Odpovědět  Jura S

A zbytek kolem Brna.

Administrátor
P.A.Semi
23. 12. 2023 12:29
Odpovědět  Jura S

Já bych jim v genocidě ukrajinského národa nepomáhal tím, že jim tam vydáme ty, co se sem před válkou a před Zelenského nacisty přišli schovat k nám…

Mimo jiné, kdyby vláda měla ten blbý nápad je začít vydávat, tak ti zbylí rychle utečou i odsud… Což přesně naše vláda ví, a proto je nevydává…

πα½

Eva
21. 12. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Na každého jednou dojde…
Ve své nadutosti zapomněli, jak skvělý je Gosudar šachista.
A jak skvělí lidé jsou ti vysmívaní mužici – a to před i za Uralem.
A karma je sice zdarma, ale ty, kteří chtějí, a chtěli kdykoli v minulosti, tyhle lidi porazit to vždycky vyšlo a vyjde moc moc draho !

katango
21. 12. 2023 11:30
Odpovědět  Eva

Šachista, judista a pouliční rváč v jednom. Tahle kombinace nemá chybu.

Markýza
21. 12. 2023 15:06
Odpovědět  katango

Mrňavej pouliční rváč, zapomněla jste. A přitom přeživší.

Pavel z Moravy.
21. 12. 2023 12:02
Odpovědět  Eva

No mně těch banderovců tedy absolutně líto nebude. Vše si zavinili pouze sami. Sice se může říci, že tam byli nahnáni a neměli na vybranou. Na vybranou měli ale předtím, nemuseli se nechat takovými degeny vést a ovládat.

Markýza
21. 12. 2023 15:07
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Však ti, co nechtěli, jsou všichni pěkně po Evropě…..pokud ovšem měli děngi.

Jura S
21. 12. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě to připomíná FOTBAL : jeden mančaft 11 namakanech kluků v ADIDAS, soupeř 5 dědků a dva školáci, nikdo jiný nedošel a místo kopaček bagančata….. tam ani víra a nadšení holt nepomůže…

Albi
21. 12. 2023 10:05
Odpovědět  Jura S

Ale bez “živé síly” bohužel nepomohou ani ty nejelegantnější adidasky – na to ti “plánovači” jaksi zapomněli.
Zbytečný civilista není totéž co zbytečný voják – a je-li cílem “depopulace” planety, pak “depopulují -li” vojáky, těžce chybují.
Vojáci se hodili vždycky a všude.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
21. 12. 2023 11:33
Odpovědět  Albi

s “Adidaskama= Kindžálama” jsem myslel jinej mančaft než KOZAjeb :-))

Pavel z Moravy.
21. 12. 2023 12:07
Odpovědět  Albi

Zvrácení a zdegenerovaní lidé, dělají zvrácené věci. Jak dlouho ještě budem zrát zpíval Vašek Neckář. Odpověď je jednoduchá, dokud budou tuto planetu řídit zvrácení lidé. Spojí li se zlí lidé a utvoří sílu, musí se spojit čestní lidé a utvořit také sílu. Vždyť je to tak prosté – z filmu Bojovali za vlast, také samozřejmě film a myšlenka z ruské provenience.

Jura S
21. 12. 2023 13:38
Ohodnotit příspěvek :
     

VYCVIČIT !!?? Já kdysi střílel závodně za dorostence, pistol, revolver, puška …. A to se ve Svazarmu střílelo 2 x týdně a na cenu nábojů se nehledělo… Já tedy vystřílel cca 10 000 nábojů ( jo i vzduchovka) než jsem se dostal na úroveň II. výkonostní a výše…. což už znamenalo převedeno do “vojenské mluvy” z pušky spolehlivě zabít chlapa na 100 m bez optiky a s pistolí na 25 m. A to mě cvičili chlapi, co měli vystřílené I.výkonnostní třídy nebo i “mistra sportu” . Kvér chce mít “omáklej” i doma a cvičit na sucho- jen zvednout zbraň na cíl a kontrolovat postoj a DÝCHÁNÍ, třeba u rychlopalné pistole je třeba “od pasu” zvednout kvér a trefit na 25m PĚT figur do 4 sekund v rozmezí terče kde je desítka velikosti pomeranče…. S kvérem musíte žít, jo pak trefíte korunu na 50 m ale to chce praxi 2-3 roky a TALENT a cvičení…. Dovolím si tvrdit že “rychlokvašek” s 3 měsíčním výcvikem bych postřílel stovky za den úplně bez problémů a bezpečně s loveckou kulovnicí s optikou, jištěný pro souboj z blízka rychlopalkou pistolí… tou jsem uměl sundat na 50 m v letu špačka… Posílají to tam na smrt, ty mladý kluky, dědky…

zuzana
21. 12. 2023 15:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Robert F. Kennedy Jr.: O Trumpovém osudu by měli rozhodnout voliči, ne soudy

https://aktax.cz/robert-f-kennedy-jr-o-trumpovem-osudu-by-meli-rozhodnout-volici-ne-soudy/

Miro 2
21. 12. 2023 15:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolik % bojeschopných Ukrajinců by po pravdě bylo ochotno položit život za takovou Ukrajinu jaká ve skutečnosti je, za takovouto vlast a její současnou vládu? Vrátit se bojovat na Ukrajinu a vzdát se pohodlného života a domova na západě? O to by se měli novináři a váleční analytici zajímat. A ne sobě a davu lidí sdělovat vymyšlenosti a lži. Stačí si jen přečíst co se píše na Seznamu.cz a jeho satelitech a zvracíte z těch fekálií. Samá lež a pomluva. Čeho si myslí majitelé těchto medií, že tím dosáhnou? Už 2 roky jen lžou o válce na Ukrajině a informace, které se jim nelíbí zatají. Samá pomluva Rusů o tom, jak jsou nemožní. Jenže co pak, až přijde konec a ukáže se, že Ukrajina a Západ prohrál. Poučí se konečně nebo budou zase kout nenávistné pikle pořád dokola, aby generálové NATO dokázali jak jsou důležití a nejedli nezasloužený chléb?

zuzana
21. 12. 2023 15:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Yuval Noah Harari z WEF tvrdí, že globalisté vytvořili „třídu zbytečných“ lidí

https://aktax.cz/yuval-noah-harari-z-wef-tvrdi-ze-globaliste-vytvorili-zbytecnou-tridu-lidi/

Janek
21. 12. 2023 19:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Rzehka je “slavný” v Rusku. Buduje soukromou dronovou armádu proti Gosudarovi. https://rybar-ru.translate.goog/chto-proishodit-v-zone-svo-hronika-za-20-dekabrya/?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

Frank1
23. 12. 2023 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Kissinger se jednou o Brzezinskim vyjadril, ze je to blb. Prof. Panarin vyjmenoval 3 nejvetsi US rusofoby:
A. Dulles, Brzezinski, M. Allbright.
Maji jedno spolecne: Vsichni jsou Zide.
A. Dulles mel brachu Johna, ktery byl ministrem zahranici USA a kryl atentatniky na JFK. Sabotoval vysetrovani atentatu Warenovou komisi.
Krvava Madla pochazela z Ceskoslovenska.