politika

“S potěšením oznamuji” – ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga

Letouny F-16 jsou v současné době převáděny na ukrajinskou stranu.

Uvedl to dnes na veřejném fóru NATO americký ministr zahraničí Antony Blinken, informuje PolitNavgitor.

“Jsem také rád, že mohu oznámit, že právě probíhá přesun stíhaček F-16 z Dánska a Nizozemska. Tyto letouny budou létat na ukrajinském nebi letos v létě, aby demonstrovaly, že Ukrajina se může i nadále účinně bránit ruské agresi,“ řekl Blinken.

Uvedl, že NATO poprvé vytvořilo speciální velitelství pro výcvik a zásobování ozbrojených sil Ukrajiny, které bude umístěno v Německu.

„To znamená, že v průběhu příštího desetiletí země za zemí slibovaly, že Ukrajině pomohou a vybudují její odstrašující potenciál. To je nejsilnější signál pro Vladimira Putina, že nemůže přežít Ukrajinu a její partnery. Vojenská trajektorie je jasná,“ řekl Blinken.

Zopakoval svou tezi, že NATO převádí protivzdušnou obranu na Ukrajinu, aby ochránilo potenciální západní investory, protože silná nezávislá Ukrajina je hlavním “bolehlavem” Putina.

https://1url.cz/81wut

Generální tajemník NATO o úderech na Rusko do hloubky 500 km: Některá omezení se teď ruší

Novináři se zeptali generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, co si myslí o požadavcích Ukrajiny poskytnout rakety, které by mohly zasáhnout Rusko až do hloubky 500 kilometrů.

Odpověď byla vyhýbavá, ale potvrdila to, před čím pozorovatelé opakovaně varovali: Západ „vaří“ Rusko jako žábu, a pokud na začátku Speciální vojenské operace Vladimir Putin varoval třetí země před pokusy narušit speciální operaci, nyní NATO již umožňuje údery hluboko do „starých“ ruských území.

„Rusko vede agresivní válku proti svému sousedovi. Zaútočilo na nezávislý suverénní stát. Ukrajina má podle mezinárodního práva právo na sebeobranu. A toto suverénní právo musíme podporovat všemi možnými silami, vojenskou technikou, raketami, prostředky jako jsou ATACAMS.

Domníváme se, že je možné a zcela legální, že Ukrajina může zahájit údery proti vojenským cílům v Rusku. A musíme udělat vše pro to, abychom Ukrajině poskytli vojenskou techniku, aby měla schopnost se bránit.

Existují určitá omezení, nicméně spojenci o tomto problému diskutují. A vím, to je známý fakt – omezení existovala, některá omezení se nyní ruší – po útocích na Charkov a další cíle na Ukrajině.

Proto Ukrajina říká, že má právo na obranu údery proti vojenským cílům na území Ruské federace,“ řekl Stoltenberg.

Slova generálního tajemníka lze interpretovat i jako hrozbu NATO, že předá Ukrajině stále modernější a dalekonosné zbraně v reakci na jakýkoli postup ruské armády – připomeňme, že nyní zatím hovoříme o obsazení malé části Charkovské oblasti, dokonce nedostatečné k vytvoření nárazníkové zóny a zastavení ostřelování Belgorodu.

https://1url.cz/V1wuE

NATO prohlašuje Čínu za „klíčového podporovatele ruské války“

Země NATO nyní oficiálně považují Čínu za jednoho z „klíčových zastánců ruské války“ proti Ukrajině.

Na tiskové konferenci po zasedání Rady představitelů členských států NATO to uvedl generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg, informuje PolitNavigator.

„Putinovu válku podporují ti, kteří nesdílejí naše hodnoty. To je Írán a Severní Korea – poskytují přímou vojenskou pomoc, Čína pomáhá vojenské ekonomice Ruska;

Nejedná se o dočasnou koalici. To představuje velký strategický posun. A my musíme mít jasno o hrozbách, kterým čelíme.

Chápeme, že Čína se stala jedním z klíčových podporovatelů ruské války proti Ukrajině. Proto jsme to dnes naznačili v našem prohlášení z našeho summitu. Spojenci dali jasně najevo, že Čína nemůže být spolupachatelem největšího konfliktu v Evropě v moderní historii,“ uvedl generální tajemník.

Stoltenberg vysvětlil, že Peking dodává Rusku elektroniku a vybavení, „umožňující Ruské federaci vyrábět rakety, bomby, vojenská letadla a dělat vše pro útok na Ukrajinu“.

“Je nemožné, aby Čína pokračovala v této práci, aniž by to ovlivnilo její pověst,” pohrozil generální tajemník a naznačil sankce.

Upřesnil, že zítra se v rámci summitu uskuteční schůzky s partnery NATO v Asii (čti: vazaly USA) a také s vedením Ukrajiny.

Den předtím aktivitu aliance v asijském regionu odsoudilo čínské ministerstvo zahraničí.

“Čína je důrazně proti tomu, aby NATO překročilo svůj status regionální obranné organizace a rozšířilo své aktivity do asijsko-pacifického regionu, což podněcuje konflikt a narůstá konfrontace a podkopává regionální prosperitu a stabilitu.”

https://1url.cz/U1wu2

Generální tajemník NATO: Zatýkání ruských sabotérů probíhá podél celé fronty aliance

Ruské zpravodajské služby údajně zesílily dezinformační a sabotážní kampaň na území zemí NATO, aby je zastrašily, aby přestaly podporovat Ukrajinu.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to uvedl na tiskové konferenci ve Washingtonu, informuje Politnavigator.

Na otázku o důvodech uvedení amerických vojenských základen v Evropě do stavu nejvyšší pohotovosti neodpověděl:

“Je pravda, že USA zvýšily svou úroveň bojové připravenosti, ale z nějakého jiného důvodu.” 

Dodal, že by se k tomuto konkrétnímu bodu měly vyjádřit samotné Spojené státy.

„Mohu říci, že v posledních měsících jsme byli svědky nárůstu nepřátelských akcí Ruska proti spojencům NATO, organizovaných ruskými zpravodajskými službami. Hovoříme o sabotážích, kybernetických útocích, o pokusech s použitím arzenálu a různých typech škodlivých akcí.

Doporučujeme spojencům, že se nejedná o ojedinělé incidenty, ale o součást ruské kampaně, která se nás snaží zastrašit, abychom stáhli naši podporu Ukrajině, takže buďte ostražití.

Za druhé, zvýšení sdílení zpravodajských informací. Skutečnost, že nyní ve Spojeném království, Polsku, Německu a některých pobaltských zemích zatýkáme lidi, kteří jsou obviněni z účasti na těchto sabotážích, diverzích a zlovolných akcích, je také výsledkem výměny zpravodajských informací mezi spojenci NATO,“ řekl Stoltenberg.

“Existuje mnoho nepřátelských akcí, od dezinformací až po konkrétní pokusy o sabotáž. Pozorně sledujeme, co Rusko dělá, ale mnoho akcí musí podniknout jednotliví spojenci. Zatýkání po celé frontové linii provádějí národní policejní orgány a v celé alianci probíhají soudní procesy,“ dodal odcházející generální tajemník NATO.

https://1url.cz/B1wuN

NATO Zelenskému: Tady máte dalších 40 miliard, neklaňte se Putinovi, nechte Ukrajince dál umírat

Země NATO souhlasily s pokračováním války proti Rusku přes Ukrajinu v příštím roce – na tyto účely bude vyčleněno nejméně 40 miliard dolarů.

Tyto údaje oznámil generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg na tiskové konferenci po zasedání Rady představitelů členských států NATO, informuje PolitNavigator.

„Dohodli jsme se, že budeme mít další finanční závazky na vybudování ozbrojených sil schopných odrazit ruskou agresi a zastavit ji zítra. Dohodli jsme se, že minimálně příští rok bude převedeno 40 miliard dolarů, aby Ukrajina zvítězila,“ řekl Stoltenberg.

„Nechceme tuto válku prodlužovat. Chceme, aby tato válka skončila co nejrychleji. Nejkratší způsob, jak ukončit válku, je prohrát, ale to nepřinese mír, přinese to okupaci. Pokud se tedy nechceme před Putinem klanět, musíme prokázat odhodlání. Čím dlouhodobější bude naše podpora, tím rychleji Moskva pochopí, že nebude moci to přečkat, a teprve potom válka skončí,“ nařídil generální tajemník.

Podle něj bude NATO kromě pumpování zbraní pokračovat ve výcviku ozbrojených sil Ukrajiny na svých základnách – proces bude probíhat „pod vedením tříhvězdičkového generála“.

„Asi 700 tisíc personálu, který bude pracovat na velitelství v Německu a také na základnách ve východním regionu aliance, aby koordinoval pomoc Ukrajině. NATO bude koordinovat studie a bojový výcvik ozbrojených sil Ukrajiny na bázi spojeneckých zemí.

Podpoříme také Ukrajinu plánováním a koordinací přesunů materiálu a budeme se podílet i na přesunech a opravách techniky.

Zajistíme také podporu pro dlouhodobou výstavbu ozbrojených sil Ukrajiny. A to z NATO neudělá stranu konfliktu, ale Ukrajině to umožní zajistit právo na sebeobranu,“ řekl Stoltenberg.

Mimochodem, jak očekávali v Kyjevě, vedení NATO oznámilo „nezvratnost ukrajinské cesty do NATO“, ale stejně jako v předchozích letech neuvedlo přesné datum vstupu.

„Podpoříme reformy na nezvratné cestě do NATO. Až přijde čas, Ukrajina bude členem,“ ujistil generální tajemník.

https://1url.cz/V1wup

Generální tajemník NATO: Trumpův návrat ničím špatným alianci neohrožuje

Klíčovou zemí podporující Ukrajinu ve vojenském konfliktu proti Rusku zůstanou Spojené státy, bez ohledu na to, kdo vyhraje volby, a kdo bude novým americkým prezidentem. 

Washington také zůstane nejdůležitějším členem NATO.

Na tiskové konferenci po zasedání Rady představitelů členských států NATO to uvedl generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg, informuje PolitNavigator.

Stoltenberg připomněl, že Donald Trump „právem kritizoval“ ostatní země NATO za to, že vydávají na obranu mnohem méně než Amerika.

„Dnes jsme tento problém překonali,“ ujistil generální tajemník a poukázal na to, že 23 členských zemí aliance již vydává na obranné výdaje minimálně 2 % HDP.

https://1url.cz/j1wuG

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
11. 7. 2024 06:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten pitomec už měl být v blázinci!
Smrt Americe!

Slovan
11. 7. 2024 07:10
Odpovědět  Ladislav 💤

DALŠÍ!! Pro tohohle pomatence platí to samé co jsem včera napsal o tom naťákovi.

Pavel z Moravy.
11. 7. 2024 09:00
Odpovědět  Slovan

Je dobré, že se tak krásně odhalují. Myslím tedy tím, že nás budou dojit vysokými daněmi, které budou posílat banderovcům, možná zjistí, že by mohli důchodci přispívat ještě více, než tím, že nás okrádají pro banderovce a nenasytné ukrošské vládce, kteří se potřebují finančně zhojit. A ještě se chlubí jak pozorně hlídají tu ” svoji demokracii “, jak národní policejní orgány dbají na to, aby nikdo nemluvil jak nemá. Nu, měli to od koho odkoukat, vždyť velký vůdce to měl přece dokonale zmáklé. Tušil jsem v 89 co asi přijde, ale musím se přiznat, že vznik až takové zdegenerované společnosti jsem nečekal.

Slovan
11. 7. 2024 10:15
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Krátce, kdo chodí nakupovat, ten ví své, tedy jestli není vypatlaný a tralala. Já chodím a nestačím zírat,korunka ke korunce a je na tanky.

Bety
11. 7. 2024 12:19
Odpovědět  Ladislav 💤

Do blázince zavřeli nás a my jsme do něj “svobodně” nakráčeli.

Ladislav 💤
11. 7. 2024 13:39
Odpovědět  Bety

👍no te je fakt!

Velitel
11. 7. 2024 07:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Za poslední týden zničili Rusové u kravína 112 dělostřeleckých hlavní a 7 ks M142 HIMARS, U M142 jde o cca 2% zásob USA a u dělostřelectva, kdybych to přepočítali na M777 jde dokonce o 11% toho co USA mělo v roce 2021. Finančně je hodnota výše popsaných zbraní cca 0,5 miliardy dolarů , připomínám, že se bavíme o zbraních zničených za jeden jediný týden a dělostřelectva počítáme cenu tažené houfnice M777 tj 4M$ a ne samohybné houfnice jako je M109 Paladin, kterou USA už ani neumí vyrobit a cena by byla tak šílená, že se o to ani nesnaží. M777 by vyrábět mohli, ale nevyrábí, jednak nemohou, v tom dělu je mraky titanu a titan prostě není, protože 1/3 světového strojírenství titanu drží Rusko. Co si budeme povídat nejsou peníze USA nemá 450 milionů $ týdně na výrobu děl . A to se bavíme jen o ztrátách zničením nepřátelskou palbou, ale životnost dělostřelecké hlavně je silně omezena na průměrně 2000 výstřelů. Tzn. i kdyby politruk Pávek sehnal 1M granátů jak vyhrožoval znamenalo by to , že musí sehnat také 500 děl, které vypálení 1M granátů zničí a 500ks M777 jsou 2 miliardy $. Takže vyrábí USA nebo Německo ve velkém děla , odpověď nevyrábí oni je nevyrábí ani v malém.

Velitel
11. 7. 2024 07:45
Odpovědět  Velitel

A tak i Slovensko, které občas omylem vyrobí nějakou Zuzanu 2 vyrábí více děl než USA a Německo dohromady. Apropo Zuzana 2 se ukázala jako úžasný krám prakticky všech dodané ke kravínu , které rusové nezničili se rozpadli a musel zpět na Slovensko . Některé vydrželi jen měsíc nejlepší kus 11měsíců, nejčastější závady. Deformace závěru děla, ono holt ocel z Poldi Kladno nejde nahradit nějakým indickým blátem, další závady, poruchy hydraulických systémů, podobně jako u tanku Tiger, no a poruchy motorů, kdo by se divil. Nevím jak Slovensko, ale ČR je ve stavu, kdy neumíme vyrobit už ani motor pro traktor V tomhle stavu jako chce OTAN válčit s Ruskem, ha ha ha.

Pavel
11. 7. 2024 08:02
Odpovědět  Velitel

ale chtějí oni si myslí že jim to vyrobí čána

Autor
11. 7. 2024 08:48
Odpovědět  Velitel

Proto nejlepším tankem II. sv. války byl T34. Protože byl dostatečně účinný, slušně obrněný, byl levný (holt si na tom nemastili kapsu soukromníci) a snadno vyrobitelný. Kvalita byla dána konstrukcí a ocel tam uměli vyrábět kvalitní. Řeči o Tigerech atd. jsou na nic, protože nedokázali ani pozastavit Rudou armádu. Protože byly vyráběny draze, složitá konstrukce, poruchový motor (prostě málo vydržel na poli boje, ale na silnici …)
Ostatně bychom se měli modlit za vítězství Ruska, jinak dojde i na nás! Stačí se podívat, jak poslední léta zpevńují hlavní silnice, mosty a NA TO se vždycky peníze najdou. Dokonce na místech, kde v minulosti projížděly kolony vozidel NATO a měli potíže, tak tam se staví každých pár stovek metrů odstavné “místečko” – např. směr Praha – Plzeň. Ať mi nikdo neříká, že je to v zájmu bezpečnosti obyčejných lidí …
Teď už jen stačí všude tam namontovat nabíjecí kabely a technika NATO může přejít na ekologickou elektřinu. Ovšem NATO pak prohlásí, že bojovat se bude jen tehdy, když to nebude vadit bateriím a den předtím bude svítit Slunce a dout vítr. A kdo to nedodrží – bude proruský šmejd! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Drak
11. 7. 2024 11:38
Odpovědět  Peter 008

Místo modlení bychom jim měli pomáhat.

Ladislav 💤
11. 7. 2024 13:41
Odpovědět  Peter 008

Jsem ateista, ale za Ruské🇷🇺 brzké vítězství se modlím den co den!

ModrýKlokan
11. 7. 2024 13:47
Odpovědět  Velitel

Hele musím ti tam udělat opravu. ČR umí vyrobit traktory i motory. V Brně v Zetoru. Mohli bychom jich exportovat do Afriky a Asie 50.000 ročně.

Jenže výrobu ruší administrativně. Jde o vnější rozhodnutí, skrytý zákaz. Pomocí administrativních podvodů jako normy Euro, diskriminace českých firem v poskytování bankovních úvěrů (protože už jsou zde jen cizí banky).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
11. 7. 2024 14:15
Odpovědět  ModrýKlokan

…..a cizí obchoďáky, už to začíná. Dobře nám tak.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sleva-1-7-halere-Podle-zakona-na

novota
11. 7. 2024 16:22
Odpovědět  Velitel

Kdysi ve starší daně 152 mm byl motor Tatra 12 válec vzduchem chlazený a tam byl problém s jeho chlazením 4 válce na konci. Dalším problémem byla klikovka ta nebyla kovaná z kusu oceli, ale skládána a sešroubovaná z hupu ocelolitiny. No a ojnice to byla kapitola samá pro sebe ruční výroba na bucharu banning 2000 kg. Hlavně potom jejich výstupní kontrola a občas se některá utrhla a celý motor šel do šrotu. Tzn. demontáž věže a dát nový motor. Ještě, když byla válka Čína- Vietnam tak vietnamci v mechanice v Tatře kde montovali motory 8v a 12v tak do sacího potrubí dávali špony a motory co dostali číňané se zadřely. Historii znám kdysi jsem tam pracoval a mým šéfem byl synovec štábního kapitána Morávka co se zastřelil na Praze 6 před gestapem.Otec mého šéfa byl bratrem Morávka a unesl jako strojvedoucí v 50 letech rychlík přes Cheb do Německa a do roku 1967 jezdil u německé dráhy jako mašinfíra. Co set týká tigru a nějakých letadel tak něco se dělalo v Tatře na ně, ale samozřejmě sabotáže atd.

Mike
11. 7. 2024 08:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Proto Ukrajina říká, že má právo na obranu údery proti vojenským cílům na území Ruské federace,“ řekl Stoltenberg.

Jedním z těch vojenských cílů byla např. i pláž u Sevastopolu.

Pijack
11. 7. 2024 08:17
Odpovědět  Mike

Tuto taktiku odkoukali od Američanů. Hrdinové z Hollywoodu nejraději shazují bomby tam, kde by nemuseli čelit nepřátelské armádě… např. Hirošima, Nagasaki, Plzeňská Škodovka, Bělehrad, Afgánistán, Vietnam…

Autor
11. 7. 2024 08:35
Odpovědět  Pijack

No a vidíte, kolik se najde debi-lů, co každý rok oslavuje hrdinné bombardování plzeňské Škodovky … a ještě to vydávají za znak svobody …
Každý z nic, co oslavují tohle, je minimálně potenciální zrádce národa.

Pijack
11. 7. 2024 08:43
Odpovědět  Peter 008

Palec nahoru 🙂

unor 2022
11. 7. 2024 08:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak je videt nekdo ma s levne ‘nakoupenou’ ukrajinskou pudou velke plany. A tech se nechce vzdat.
A Rusko zna.
A cesky lid necht se modli za Rusko, jinak bude jist chleba z ukrajinske geneticky modifikovane psenice z niz mu narostou jeste vetsi osli usi nez ma dnes.

Pavel z Moravy.
11. 7. 2024 09:04
Odpovědět  unor 2022

Omlouvám se, ale já bych na lid našeho národa už nevsadil ani pětikačku. Tedy, že je schopen se probrat. Dopadne to jak má. Ti přemýšliví ví asi jak.

unor 2022
11. 7. 2024 09:26
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Vytvorit v Excelu tabulku a graf je pro budoucnost jedince, naroda, velice malo.
Cesky narod je opravdu ve znalostech historie zanedban.
Jeste, ze je tu Rusko, ktere ho opet vytahne z bryndy. Za coz mu bude ovsem opet cesky (s malym c) narod opet lat.

Slovan
11. 7. 2024 11:58
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle už to pust z hlavy zase budeme olepeni že pláčeme.

Pavel z Moravy.
11. 7. 2024 12:08
Odpovědět  Slovan

Já nepláču, mám to v dupě. Neměl bych ale mám.

Frank1 -
11. 7. 2024 09:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Zidovska tlama Blinkena, potomka ukrajinskych zidu vystehovalcu oznamuje prilet F-16. Rusove jsou pripraveni.

JoFa
11. 7. 2024 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

S potešením oznamujem, že hneď ako piloti NATO opustia dovezené stroje, budú tie zničené super presnými strelami RF.

Pavel
11. 7. 2024 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

nu což prvních pár dnů týdnů budou popírat že byly sestřeleny zničeny na letištích budou to prý makety co bouchají no a pak to svedou že ukrouši jsou ňoumové co nic neumí tak jako se vším nemohou přece říci je to všechno na hov….

Antonín Körber
12. 7. 2024 08:41
Odpovědět  Pavel

..to není tak jednoduché,..samozřejmě na ukrajinských letištích budou zničeny ať v nich sedí třeba papež,ale problém je v tom,že budou startovat z letišť v Polsku,Rumunsku,které budou samozřejmě také zničeny a s nimi samozřejmě i americké základny,alespoň mají američští genosi ušetřené starosti se stěhováním…dalším problémem je až bude NDR osvobozovat NSR od ožralých a přežraných amíků..

Janaz
11. 7. 2024 11:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko vyjadruje vďaku NATO za dodanie cvičných terčov.

Jarek
11. 7. 2024 14:40
Odpovědět  Janaz

Přesně ! Nejde o nic jiného než o dodání asfaltových holubů na střelnici.

Drak
11. 7. 2024 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Tihle sviňáci už měli být dávno zastřeleni u zdi.

Ladislav 💤
11. 7. 2024 13:43
Odpovědět  Drak

A ujistit se ještě další ranou!

11. 7. 2024 11:54
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO teroristi…

Přemek
11. 7. 2024 17:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten asi neví, kde ty jeho F-16 skončí. Rusové se s tím nepárají. Pár FABů a je po nich.

Přemek
11. 7. 2024 17:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Jinak tento pán brzy skončí tam, kam slunce nesvítí.

unor 2022
11. 7. 2024 17:33
Ohodnotit příspěvek :
     

S potesenim jeden oznamuje, ze zapad ztratil jeho posledni sympatie.
Tedy az zlomky umelecke tvorby a kultury, kterou ostatne Blinken ci Stoltenberg a jim podobni nijak nevytvari.