politika

Rybar: Palestinci provedli mimořádně úspěšnou informační operaci

Izraelská vláda nařídila propuštěným zajatcům, aby od nynějška nemluvili bez povolení úřadů, protože o Hamásu říkali pozitivní věci.

V izraelské televizi, propuštěné ženy (manžel jedné z nich je rukojmí Hamásu) prohlásily, že se s nimi zacházelo uctivě, zdvořile, všechny požadavky byly splněny a dostaly najíst ze stejného hrnce jako bojovníci.

A samozřejmě staré dámy mluví negativně o akcích izraelských obranných sil. Je třeba přiznat, že Palestinci provedli mimořádně úspěšnou informační operaci. https://t.me/rybar/53577

Yocheved Livshits, propuštěná brigádami Al-Qassam z humanitárních důvodů, poskytla rozhovor:

▪️Každý měl svého strážce, který na něj dohlížel. Postarali se o každou potřebu. Povídali si o všem možném a byli velmi přátelští.

▪️Chovali se k nám velmi ohleduplně, podávali nám léky, starali se o naši hygienu a přivezli lékaře kvůli vyšetření. Jedli jsme stejné jídlo jako oni.

▪️Proč jsem jim podala ruku? Protože se k nám chovali velmi dobře.

https://t.me/yenisafak_ru/7580?single

Jedna z osvobozených žen podává bojovníkovi ruku a loučí se s ním v hebrejštině: „Shalom“.

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dag
24. 10. 2023 21:03

Tak to nevypadá na zvířecí bojovníky..

Jaroslavem
24. 10. 2023 21:17

Tak to se Židům moc líbit nebude. Dobrá pomsta

Albi
24. 10. 2023 22:22
Odpovědět  Jaroslavem

No – na to, jak tam už zřejmě léta nemají dost elektřiny, vody – a jídla jen minumum, pokud ještě nějaké, tak tomu nemohou věřit snad ani podporovatelé USA a KoZa.

Albi
24. 10. 2023 22:16

K úspěšným informačním operacím – naše žumpa se snaží o objektivitu – sice jí to moc nejde, ale přesto se aspoň snaha může ocenit.
Ale článek je překvapivě zajímavý, vyplatí se přečíst ho celý, abychom “nevařili z vody”.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-o-valecnych-zlocinech-hamasu-experti-nepochybuji-jak-je-na-tom-izrael-238757#
“Izrael se snaží dodržovat mezinárodně uznávaná pravidla války, podmínky, které v Pásmu Gazy panují, mu to ale znemožňují, upozorňují odborníci.
Organizace spojených národů oznámila, že sbírá důkazy o válečných zločinech na obou stranách konfliktu”.
Jak se Izrael asi snaží, když DĚLÁ opak a ke všemu hlasitě oznmuje, že vyhladí všechny z pásma Gazy (všechny = i “chráněné” civiisty).

“Talmon upozorňuje také na to, že mezinárodní právo zakazuje hladovění civilního obyvatelstva. „Pokud zavedu totální blokádu, přijde chvíle, kdy dojdou zásoby jídla a pitné vody, a pak dojde k hladovění civilního obyvatelstva. To mezinárodní právo zakazuje,“ vysvětluje Talmon”.

Ale ten jakýsi pan Talmon už neví???, že něco takového zavedl Izrael už dávno PŘED tím “konfliktem”?
Teorie se tu s praxi jaksi míjí, páni “odborníci”.

Putinovec
24. 10. 2023 22:54
Odpovědět  Albi

Stále více se ukazuje , že likvidace Izraele byla započata . Izraelskou rukou .

Albi
24. 10. 2023 23:33
Odpovědět  Putinovec

Přesně. Ale i tohle je moc zajímavé a otevřeněji to snad ani vyslovit nešlo.
Prezident Biden ve svém projevu “svým Američanům”.

“…ve svém projevu definoval novou „osu zla“. V uvozovkách , protože on tomu samozřejmě tak neříká. Pro Bidena je osou zla Rusko a Írán (včetně jeho teroristických spojenců). Sice nezmínil Čínu, ale když vzápětí požádal Kongres o schválení peněz na pomoc ohroženým zemím, zahrnul do ní i Taiwan. Propojením války na Ukrajině, války v Gaze a hrozby Taiwanu definoval nový globální konflikt mezi USA, Evropou, pacifickými spojenci a Izraelem na straně jedné a výše jmenovanou trojicí na straně druhé.

Extrémně důležité je, že Biden v projevu zdůraznil, že v případě Ruska a Izraele nehodlá Ameriku zapojit do války. Američanům sdělil, že pokud USA dostatečně pomohou Ukrajině a Izraeli, nebudou muset (zase) bojovat.
https://medium.seznam.cz/clanek/tomasz-peszynski-biden-definoval-novou-osu-zla-27143?utm_campaign=abtest228_personal_layout_3_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#
Takže těšme se, “spojenci”. Ukrajinci došli, náš “hvězdný čas\” přichází. 🙁

Standa
25. 10. 2023 09:05
Odpovědět  Albi

,, Nemuset Ameriku zapojit do války”?A posílá tam letadlové svazy?Brigády nám. pěchoty, těžkou bojovou techniku? Pokud dostatečně pomohou….Jde o zbrojní průmysl , kola kapitalismu se musí točit…i u nás jsou zbrojaři na koníku!