politika

Rusové vstupují do Eritree. Ruské předmostí v úžině Báb el-Mandeb bude mít na mušce 5. a 6. flotilu amerického námořnictva

GEOPOLITIKA CIVILIZACÍ

Dobrý den, drahá ruská civilizace. Před méně než rokem napsal autor kanálu „Vysvětluji na prstech“ zcela správný článek o Eritrei. Zkrátka, bylo by pro nás dobré tam otevřít vojenskou základnu, protože má jedinečnou polohu (z pobřeží Eritree můžete ovládat část obchodní cesty ze Středozemního moře do Indického oceánu s tokem nákladu cca. 1,5 miliardy tun ročně).

Proč se Rusko přátelí s nejchudší africkou zemí Eritrea

V posledních týdnech civilní zpravodajské služby z řady západních a asijských zemí v uzavřených i otevřených zdrojích psaly, že Rusové jsou již v Eritrei a že v blízké budoucnosti tam začne výstavba logistického centra pro ruské námořnictvo (jako v Sýrii). Níže uvedená mapa jasně ukazuje, že budoucí základna se bude nacházet přímo naproti Jemenu.

Ukazuje se tedy, že celá americká flotila, která je zodpovědná za Středozemní moře a Indický oceán (5.a 6. flotila), stejně jako lodě zemí NATO, které jsou dnes v tomto regionu v bojové službě, budou v zóně potenciálního zničení ze strany Rusů a Hútíů. Přičemž včerejší zprávy, že Jemen získal hypersonické zbraně, už nevypadají jako fikce. 

Ještě je nepředvedli, ale s největší pravděpodobností mluvíme o vysoce přesné střele Fattah 1. Přidejme sem naše Bastiony a hypersonické střely a dostaneme „sendvič“. Ze dvou stran je „zlý vysoce přesný hyperzvuk“ a uprostřed je smažený americký řízek. 

(„Bastion“ je ruský pobřežní raketový systém, který je určen k odpalování protilodních střel P-800 „Oniks“. Komplex je schopen zasáhnout hladinové lodě, skupiny lodí a letadlových lodí, konvoje, atd. Navíc je pro svou vysokou přesnost a řadu dalších technických vlastností účinný proti pozemním cílům. V podstatě se jedná o univerzální zbraň, pozn. red.)

Západní experti jsou ve svých zprávách touto situací velmi znepokojeni. Bleskurychlá militarizace Adenského zálivu a průlivu Bab el-Mandeb ve skutečnosti ohrožuje nejen zbytky západní logistiky v tomto regionu, ale i samotnou přítomnost páté a šesté flotily amerického námořnictva.

Z naší strany se jedná působivý krok. Kromě zjevného posílení na jedné z hlavních obchodních tepen světa, zejména v období útočných operací na Ukrajině, získává Rusko podporu pro své obchodní karavany putující z Egypta do Afriky. Pro ty, kteří to nevědí – v Egyptě se právě staví obrovská ruská průmyslová zóna. Podrobně jsme o tom psali v níže uvedeném materiálu.

Průmyslová zóna Ruska v Egyptě:

Rusko-egyptské spojenectví. Suezský průplav pod ruským dohledem.

Zároveň vlastně přebíráme kontrolu nad jedním z pobřeží obchodního koridoru v Sahelu, který bude sloužit k vytvoření multimodální tranzitní trasy z Ruska do Jižní Ameriky (podrobněji rozebráno v materiálu níže)

Odpověď na vytvoření Afrického sboru

Dopravní koridor mezi Atlantikem a Blízkým východem:

Trasa od břehů Baltu do Latinské Ameriky:

Tam je již aktivně nasazen Africký sbor (v Burkině Faso) a působí tam i “hudebníci”. Podrobně jsme o tom psali v tomto článku.

Africký sbor vstoupil do Sahelu a Rusko získalo přístup k Atlantiku

Tak si počkáme, Západ o tom mocně troubí, ale nemůže nic dělat. Není ani síla, ani možnost zasahovat. A naši nic neskrývají, vše dělají záměrně odhalujícím způsobem. Aby to viděl celý svět i samotný Západ.

Vše dobré.

https://1url.cz/0ucdW

sdílet na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ijn
17. 3. 2024 03:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Co na takové sdělí náš Lipánek se svými politruky? Degradace MZv nástupem zamýšlených pirátských fracků na řadu pozic dokládá hluboký rozklad státu ČR.

Ladislav 💤
17. 3. 2024 06:49
Odpovědět  Ijn

👍

Slovan
17. 3. 2024 07:27
Odpovědět  Ijn

Tak nejen ten kuní ksicht, ale všichni ti ušácký posluhovači muší mít sypky jako swyňa.
Nic nepotěší víc než neštěstí jiného. 😊😊🤣

Frank1
17. 3. 2024 07:59
Odpovědět  Ijn

Na ty nase srace prijde karabac. Uz se s nimi nevzrusujte. Citi se stale silni a chraneni zloduchem USA. To brzy skonci. Stanou se lovnou zveri, jejiz kuzi si lide pribiji na vrata.

Pavel z Moravy
17. 3. 2024 09:41
Odpovědět  Frank1

Včera jsem četl jeden zajímavý názor od přispěvovatele na Aeronetu, který jsem zde již také dal. Proč se lidé stále zabývají těmito našimi škůdci? Proč se nesoustředíme na to, jak z této situace ven, jakou společnost bychom si měli chtít vybudovat, jak získat celou podporu národa, jak mu vysvětlit co s ním současní škůdci provádí, když to sami nevidí. Jak říká ten dotyčný, tím, že se stále o těch škůdcích mluví, tím více jim roste sebevědomí, jim nevadí, že se o nich hovoří negativně, oni totiž cítí, že se o nich mluví a jim to dělá náramně dobře. Proč se o nich tak bavit, když každý z nás ví, že tito týpci budou provádět pouze samé prasárny. Není lepší hledat cestu jak spojit lid a konečně se vymanit z těchto nesnází?Proč se raději nezabývat osobnostmi jako je pan Skála, Adam Bartoš z ND, nebo třeba nebojácný a rozhodný pan Foldyna a další. Takoví a podobní lidé nás mohou zachránit. Co mám z nějakých Fialů,
Pekarek a podobných, ti mně nemají co hodnotného dát. Ti se mohou bavit se svými podobně orientovanými týpky. Tím, že o nich neuslyším o nic nepřijdu. Já chci vědět jak smýšlí a co by pro národ udělali vlastenci.

Staník
17. 3. 2024 10:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dokonalý šachmat. Rusové tímto tahem dostali pod kontrolu téměř celý obchod mezi Asií a Evropou. Teď mají pod kontrolou nejen lodní dopravu, ale i po železnici. Budeš chtít plout Rudým mořem, tak nezlob Medvěda😉. Koridorem přes Afriku a přesunem obchodních tras do přístavů na západě Afriky v podstatě vyřadil většinu evropských přístavů. Už se nedá nic dělat, i kdybychom v celé Evropě vyměnili vlády. Evropo, game over.

janle57
17. 3. 2024 10:36
Odpovědět  Staník

Bude to hezký pohled až Irán s ruskými raketami v Eritreji konečně zmačknou
ty obstarožní letadlové necky z Popcornlandu a jiný letitý námořní šrot,co se
tam v Rudém moři potuluje a kompletně uzavřou obchod s ropou do země,
kde včera znamená již zítra a tím i do žaláře národů jménem EU,u nás se bude hodně rychle hledat Foldyna se Zaorálkem,aby jeli poníženě vyžebrat nějakou
ropu od Putina,pokud nechtějí prezidentčík Pávek a jeho věrní jezdit na dřevoplyn.

Administrátor
P.A.Semi
17. 3. 2024 11:17
Odpovědět  janle57

Až na to, že Rusové podobně jako Číňané se ve světě chovají velmi korektně a sami na cizí lodě nestřílejí… Podporovat nějaké proxy zuřivé domorodce se tedy již stalo novým normálem, ale aspoň se to nedělá otevřeně… Naopak tedy pokud budou Rusové “hlídat” Suezský kanál, tak jim přibude starost, jak dohlédnout na Hútie místo Američanů?

πα½

jiří
17. 3. 2024 14:19
Odpovědět  P.A.Semi

Hútie si ohlídá Írán a ten spolupracuje s Ruskem + BRICS.

Gales
17. 3. 2024 10:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bavit se o škůdcích nevadí.Ale s provazem v ruce.Na šibenice jsou hákliví.Mluvím o tom který národu škodí a sám to přiznává.

Gales
17. 3. 2024 10:13
Odpovědět  Ijn

Liliputánek navrhne zase nějaké sankce.Nic jiného neumí a je všem pro smích.

Lubek
17. 3. 2024 20:43
Odpovědět  Ijn

Ešte sa môže Lipavský ohradiť, že všetko sú to iba plány, ale on už má zaplatenú dovolenku na Eritrejskom pobreží Báb el Mandeb v americkom hoteli.

Monty
17. 3. 2024 06:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Mnoho politiků v EU nemá dle všeho k dispozici mapu světa ! Z nedávné historie , Evropské rozhodnutí o tom ,že Maduro NE ! Venezuela není Andorra ! . Stačí pohled z Afriky na Evropu ..malé namistrované nic ,co má sebevražedné sklony a dělá jen problémy .

Frank1
17. 3. 2024 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Maji to promyslene a zabezpecene. Zloduch KoZa a USA jenom zira…

Boomer
17. 3. 2024 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

.. taknějak to vypadá, že Boomerovi, prostému venkovanovi, zase vyšla jedna z jeho soukromých predikcí, v souvislosti s “odstaveným Surovikinem” v Africe. Koridor napříč Afrikou.

Hlasatel hlásá že svět je jedna krása, směle z postele národ vyskočí… ;o)))))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
17. 3. 2024 08:56
Odpovědět  Boomer

Nojo, copak my prostí venkované. Co lid neví, nikdo neví 😀

Boomer
17. 3. 2024 09:08
Odpovědět  Markýza

..inu, Surovikin mi do té oblasti zapadal jako pr*el do gatí, v téhle macho oblasti neberou vážně nikoho, kdo neprokázal že je chlap a chlap je u nich jenom ten, kdo umí bojovat, hodně tvrdě bojovat a jen ten může vést kmen…

17. 3. 2024 09:47
Odpovědět  Boomer

Škoda, že je to tak pracný a že jsem na to tudíž línej. Nebejt línej, tak dohledám, kdo s tou predikcí týkajicí se Surovikana vylez na pokec první – zda prostej venkovan, nebo složitej zedník. Jen tak, pro tu srandu. ;o)))

Boomer
17. 3. 2024 10:14

.. no jen to dohledej, lenochu. ale tady nesoutěžíme, a jak už tu kdosi napsal cosi v tom smyslu.. proč bych jako měl číst zrovna “něčí” komentáře, že… ;o)))))

P.S.
..a pracný to dohledávání není, jen se to musí umět…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
17. 3. 2024 10:24
Odpovědět  Boomer

A já říkám že je Prigožin naživu.

Boomer
17. 3. 2024 13:04
Odpovědět  Gales

..no, já mu dávám tak 80%…

17. 3. 2024 15:54
Odpovědět  Gales

Tak schválně pánové. Já ted na 85 – 90% přesvědčenej, že už není. Mezi božtíkama tedy.

Boomer
17. 3. 2024 19:46

..o co to dáme?

katango
18. 3. 2024 10:16
Odpovědět  Boomer

Řekla bych, že pokud se objeví, pak pod jiným jménem.

Putinovec
17. 3. 2024 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednoznačně se ukazuje , že fašistický západ politice ohněm a mečem rozumí velice dobře . Holt je to ta správná medicína , kterou tento grázl potřebuje pocítit .
V roce 2015 RF vystřelila salvu 22 kalibrů na teroristický ISIL v Sýrii . Hned poté hnUSA flotily zařadily zpátečku , po ukázce dosahu a přesnosti těchto raket , které jsou z ruských lodí vypouštěny rychlostí každých 2 -3 vteřin jedna . O takové přesnosti , dosahu a kadenci těchto zbraní , se hnUSÁkům ani nezdá .

romino
18. 3. 2024 01:26
Odpovědět  Putinovec

Myslim, ze hovoris o tych nizkoletiacich strelach vystrelenych na mori a letiacich demostrativne stovky km :)) (ak si dobre pamatam, cast ponad Iranskym uzemim po dohode s Iranom)

17. 3. 2024 09:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemůžu si pomoct, ale po zahájení specoperace mi přijde, že to, co hraje Gosudar s KoZou, nejsou šachy, ale Go.

Gales
17. 3. 2024 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak se na ty parazity musí.Obšancovat a držet je tím pod krkem.

Boomer
17. 3. 2024 13:12
Odpovědět  Gales

.. mně to ze všeho nejvíc připadá jako opáčko Kubánské krize, akorát teda s hoóódně důkladnější přípravou, tenkrát to byla jenom šipka vystřelená do Mexického zálivu, tentokrát jde spíš o klešťový obchvat…

Frank
17. 3. 2024 16:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrých zpráv není nikdy dost.

romino
18. 3. 2024 01:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaujimavy clanok, hlave to spojenie cez spiaznenu cast Afriky na Juznu Ameriku, aj ked trochu obtiazne, ale dokazu tak obist Europu a mat potom vlastnu konektivitu s uplne celym Globalnym Juhom: )) .
K tej Eritrei, uz som na HS parkrat povedal v debatach, ze z tej Eritrei ako spojenca sa netreba smiat, ma dobru polohu, a naviac poznaju sovietske zbrane a je dostatocne militarizovana a ma skusenosti z bojov. Lepsie zbrane len uvita. Zo severnej strany Arabskeho polostrova je zas rusky spojenec Iran. Obe cesty su pre obchodne kontajnery a surovinove tankery dolezite pre dalsich ruskych spojencov, Indiu i Cinu – kedze si ako zemepisne blizke nastupujuce mocnosti konkuruju navzajom, tak ochranu tychto ciest nezavislou tretou stranou, spojeneckym Ruskom, budu podporovat.
Pre Indiu, Cinu i Iran budu rozhodujuce aj buduce suchozemnske spojenia (pre ropu, plyn i tovar) – a prepokladam, ze bude nasledovat ich rozvoj. Taketo pevninske spojenie po Euroazijskom kontinente totiz nemoze KoZa a USA nijako namorne blokovat

romino
18. 3. 2024 01:42
Odpovědět  romino

Pevninske spojenie mozu trochu zamiesat Turecko a byvale stredoazijske republiky ZSSR, uznavam, ale na ne ma vplyv Tuecko a Erdgan urcite neodola poplatkom za prepravu plynu a ropy, co su trvale stabilne platby za raz vykonanu pracu na potrubiach. Naviac “Turecko získalo štatút kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ v decembri 1999” to mam z webu http://www.consilium.europa.eu a urcite je nastvane na EU, ze doteraz nema ziaden pozitivny vysledok a nejake UA sa tu pretrca ako rychlokvaskovy kandidat.