politika

Rusové dlouho zapřahají, ale rychle jedou

Dmitrij Žuk

Byl jeden moudrý Němec, který mluvil o Rusku více než jednou. 

Například tato jeho fráze je v naší době velmi relevantní.

„Nečekejte, že jakmile využijete slabosti Ruska, budete dostávat dividendy navždy. Rusové si vždy přijdou pro své peníze. A když přijdou – nespoléhejte se na jezuitské dohody, které jste podepsali a údajně vás ospravedlňují. Nemají cenu ani toho papíru, na kterém jsou napsány. Proto stojí za to hrát s Rusy fér, nebo nehrát vůbec.“

Tato úplná fráze byla časem redukována, ale přitom mnohonásobně nabrala na významu – Rusové si vždy přijdou pro svoje. Myslím, že Otto Bismarck, a to jsou jeho slova, by s takovýmto zestručněním souhlasil. Jeho problémem pro současný západní svět je, že byl Němec a ne Anglosas.

Proto ho na Západě nyní necitují a nezabývají se významy toho, co řekl před dvěma sty lety. Ale na druhou stranu – kdyby byl Anglosas, tak bychom od něho nikdy nic takového neslyšeli.

Faktem je, že ze všech negativních vlastností Anglosasů, podle mého subjektivního názoru, nejvíce vyčnívají čtyři rysy – nesmírná žízeň po moci (touha vládnout), lhostejnost k celému lidstvu, chamtivost smíšená s lakomostí při dosahování svých cílů a zášť.

Vědí jak na to – umí čekat a hrát v dlouhodobé perspektivě, když jejich ‚geschäft‘ vysoce převyšuje náklady. Jejich problém je v tom, že kromě původního vypracovaného plánu vždy časem a okolnostmi přidají něco nového, čímž se původní nápad stává těžkopádným a obtížně realizovatelným. Ale s oslí tvrdohlavostí tuto hromadu posouvají dál k vytouženému cíli.

Jako například.

Brzezinski trval na tom, že pokud bude Ukrajina odtržena od Ruska, pak se Rusko zhroutí jako domeček z karet. Je to pochopitelné – zapálený rusofob, původem Polák, vyznavač utopických představ Pilsudského o oživení Rzeczpospolity, prostě nedokázal vymyslet a radit nic jiného. Byl bezpečnostním poradcem Jimmyho Cartera. 

Touto myšlenkou byli prodchnuti a nakonec dosáhli cíle – z Ukrajiny vytvořili anti-Rusko.

Strávili na tom téměř 25 let. 

Za procesu budování samostatné rusofobní Ukrajiny, začaly na území vazalské Evropy probíhat politické a ekonomické demarše ve prospěch hegemona, tedy USA. 

V roce 2014 připadl Kyjev Anglosasům, ale už v roce 2015 se zhroutil jejich plán století s EU, tzv. Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP).

Ve Spojených státech si řekli “Fuck EU” a podle tradice se začali mstít. Za prvé, Volkswagen dostal pokutu 1 miliardu eur za údajně škodlivé emise z jejich dieselových motorů. Deutsche Bank dostala pokutu 630 milionů dolarů za údajné praní špinavých ruských peněz a finanční transakce s Íránem během sankcí. Paralelně s přípravou nejpomstychtivější akce. Ale nevymýšleli něco nového, rozhodli se spojit pomstu s ukrajinským “kufrem bez rukojeti” a zapojili i původní vlast Brzezinského.

Pokud nebylo možné ovládnout energetický sektor EU neúspěšnou dohodou TTIP, pak se ho Američané pokusili ovládnout pomocí stávajících plynovodů z Ruska, vedených přes území Ukrajiny a Polska. 

Naivně se mýlili ve dvou věcech.

Za prvé, že Kyjev a Varšava se budou živit tranzitem plynu a Američané budou jejich rukama zavírat nebo otevírat ventily, čímž budou řídit ceny na evropských energetických burzách v závislosti na tvrdohlavosti nebo poddajnosti Evropy.

Za druhé, naprosté sebevědomí a jistota, že Rusko nepřekazí jejich plány. Netroufne si na kategorické a tvrdé kroky v době, kdy jsou na Moskvu uvaleny tak silné sankce. A obecně – vždyť Rusko je poražená strana. Regionální stát s rozervanou ekonomikou. 

A pak najednou takový klacek v kolech Anglosasů. 

Tranzit přes jejich křížence vyschl. Rusko a Německo vybudovaly vlastní potrubí, dokonce dvě. 

Pohřbený “Jižní proud” dal život “Tureckému proudu”. A co víc, Rusko hlasitě oznámilo, že nehodlá plýtvat penězi – vrací se nejen pro dluhy, ale i pro veškerý svůj majetek.

Kdyby četli Bismarcka, znali by další ruskou zvláštnost – Rusové dlouho zapřahají, ale rychle jedou.

Což koneckonců i vidíme. Evropa je v energetickém kolapsu. Ukrajina a Polsko sedí na plynu, který také dochází. Jak to vyřešit ve Washingtonu nevědí. Dochází k hysterii, která má za následek křečovité činy a slova. … Jednou vyjednáváme… Pak neprobíhají žádná jednání jsou to čistě jenom konzultace o přijetí ultimáta pro Washington ze strany Ruska… Je to čistě jen vyjednávání o ukrajinské krizi… Rusko chce zaútočit na Ukrajinu!… “Nord stream-2” je ruský nástroj diktatury nad evropskými obyvateli!… Rusko je agresivní, ale NATO je obranná aliance, která přináší demokracii!,…

Anglosaské triky nefungují. Inspirace docházejí. Něco se blíží, ale je to něco, co není v jejich plánech. 

Proto je to děsí. 

https://bit.ly/33GkpVK

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
23. 1. 2022 10:56

Ty 4 rysy anglosasů, které jsou v článku vyjmenovány přesně dokumentují jejich naturel. Bohužel, zdá se mi, že vládnoucí tzv. elita naší země se za 30 let vyprofilovala do téže podoby a již se ničím od těchto anglosasů neliší. Mouřenín už dorostl svého páníčka, možná ho dokonce v jistých ohledech i předčí. Smutná ukázka toho, kam jsme se za 30 roků tzv. demokracie dostali. Jelikož ale lid nevidí a neslyší, poněvadž cetky, které mu předhodili ke konzumu na ně pořád fungují, máme to o čem by dřívější generace ani nesnily. Žijeme totiž v kolonii, ve které kráčíme o žebrácké holi.

zdena
23. 1. 2022 14:30
Odpovědět  Pavel

možná právě proto se mezi lidem mění pravopis slova demokracie na “dem okrást i je” 🙂

Bozena K
23. 1. 2022 18:25

Anglosasové jsou v poslední době už jen k smíchu…stačí se podívat na jejich politiky, to je tragedie a jejich akce to je ještě větší tragedie… bohužel, tito dementi můžou udělat fatální akci, na kterou doplatí celá Evropa,ne li celý svět… chcípající kobyla kopající kolem sebe je nebezpečná