Ruslan Ostaško: „Rusko se zaseklo!“, „Blitzkrieg selhal!“

Ruslan Ostaško

Naše vojska ženou Ukronacisty do obrovských „kotlů“.

„Rusko se zaseklo!“, „Blitzkrieg selhal!“, „Putin přistál v novém Afghánistánu!“ … Vřeští kyjevská a západní propaganda, snažící se pozvednout morálku Banderovců a podvedených vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny. 

Ve skutečnosti ruská armáda denně plní všechny úkoly, které jim zadává velení. Protože cílem akcí ozbrojených sil Ruské federace na Ukrajině není dobýt Kyjev do 8. března, ale eliminovat Ukronacisty zahnáním do obrovských „kotlů“.

Pamatujete si na zpanikařený dopis od anonymního středoevropského agenta tajné služby, který jsem citoval 23. února?

Dovolte mi připomenout, že autor zmíněného dopisu tvrdil, že komik-hejtman a jeho okolí utečou před Rusy na Západ, aby sehráli role ve hře „demokratická vláda v exilu“, zatímco všichni Ukronacisté budou pohřbeni.

Takže soudě podle situace na ukrajinské frontě Z, měly ty panické výkřiky dobrý důvod. A těžko mohu nesouhlasit s názorem historika Borise Mjačina, který následujícími slovy popsal cíle ruských ozbrojených sil v probíhající speciální operaci.

„Na všech západních kanálech říkají totéž: Putinova blesková válka na Ukrajině selhala. Doprovázejí to záběry údajných masových protestů v Rusku. Navalnisté říkají a píší na svých kanálech totéž, jako by to připisovali svým vlastním zásluhám: média říkají – jsme ohromeni výkonem opozice, Putin byl zaskočen a Rusko uvízlo ve válce (následují standardní klišé o „druhém Afghánistánu“ nebo „druhé Čečně“).

O masovosti protestů nevím, abych byl upřímný, ani jsem se nedíval, nevím kolik lidí tam bylo a co se dělo. Viděl jsem jen, jak rozehnali skupinu teenagerů u Gostiného Dvora. Nemyslím si, že tam byly miliony nespokojených ruských občanů. 

Ale o Ukrajině mohu říci následující.

Hlavním plánem ruské armády je podle všeho vzít do kleští hlavní jednotky Ozbrojených sil Ukrajiny, které byly umístěny u Doněcka.  Nyní je Ozbrojené síly Ruské federace svírají v kleštích ze dvou stran: ze strany Charkova a strany Krymu. Potvrzují to zdokumentovaná fakta o pádu Kupjanska a Berďjanska (kupjanská administrativa navíc přešla na stranu Rusů, berďjanská odmítla). 

Je to velmi podobné Stalingradu na konci roku 1942. Všechno je jako z učebnice. Rusové vytvářejí „kotle“.

Rusofobní propagandisté ​​nedokážou pochopit, co se děje, protože – kromě zjevné zaujatosti a zpracování doručených manuálů – s rozumem na to nestačí. Historii nestudují … je to zbytečné.  Ostatně, proč se seznamovat s historickým kontextem pro srovnání, když můžete jednoduše vyjádřit svůj aktuální názor?

„Západní novináři a navalnisté jednoduše nechápou, co je to blitzkrieg. Nejedná se o momentální spěšné rozdrcení (napoleonská taktika „úderu zaťatou pěstí do jednoho místa), ale pouze o „pruskou“ taktiku rozřezání nepřátelské armády na části (Němci tuto taktiku poprvé použili v roce 1870, poté ji používali studenti pruských generálů – Japonci – v roce 1904, kdy blokovali Port Arthur a samozřejmě generálové Wehrmachtu).

Zjevný „kotel“ se nyní formuje kolem Mariupolu, kde se usadily nacionální prapory. Kyjev je napůl blokován, přičemž ze západu z pravého břehu Dněpru. Ozbrojené síly Ukrajiny stojí na levém břehu, ale rozhodně jednat nemohou, protože hlavní část ukrajinské armády trčí u Charkova a Doněcka, kde je spoutána bojem. 

Na druhou stranu Rusové nadále soustřeďují vojska na správná místa, aby uzamkli „kotle“. 

Takto je správně interpretovat aktuální události a vůbec ne jako „selhání blitzkriegu“.

https://t.me/borismyachin/95

Z jednání vojenského vedení je zřejmé, že velmi pečlivě studovalo události minulých válek. A jasně rozumí, co a jak dělat. Na rozdíl od středoevropských „hrdinů“, kteří se zabývali především penězi přijatých ze Západu. Euroukři zjevně věřili, že za ně bude bojovat „zázračná zbraň“ NATO. A co si mysleli Svidomo karatelé bude stejné.

Výsledek vidíme doslova v režimu online. V tomto smyslu probíhající ukrajinská válka Z neměla v pozorovatelné historii lidstva obdoby.

„Plánem Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace není vtrhnout do Kyjeva plnou rychlostí, ale obklíčit bojeschopné jednotky, porazit nacionální prapory, přetáhnout na svou stranu umírněné vojáky ozbrojených sil Ukrajiny a následně donutit Zelenského, aby se vzdal. 

To vše se děje s cílem minimalizovat ztráty civilního obyvatelstva, nevyhnutelné během útoku. V tom je pravda, a ne že by ruská ofenzíva uvázla. Každý, kdo alespoň trochu rozumí vojenské historii, vám tyto základy vysvětlí. Zatím vše probíhá podle Putinova plánu. Hraniční klíč je přelomený napůl. Kruh blokády se zmenšuje. Ozbrojené síly RF mají jisté ztráty, ale ve srovnání s vojenskou infrastrukturou ozbrojených sil Ukrajiny spálenou do základů a s hrozící „kotlovou jámou“ jsou zanedbatelné. To vše jsme již viděli v roce 2014 u Ilovajsku, jenom nyní se zápletka opakuje ve větším měřítku.“

https://t.me/borismyachin/95

Připomenu, jak vypadal „kotel“ u Ilovajska.

https://icdn.lenta.ru/images/2019/11/15/13/20191115134057505/pwa_list_rect_1280_15114a0ef5837e61a1bb1936cf86894a.jpg

https://antikor.com.ua/foto/articles_foto/2016/03/19/93375.jpg?93375

https://agitpro.su/wp-content/uploads/2017/02/Donetsk-Luhansk-Ukraine-2014-31.jpg

Totéž nyní čeká část ozbrojených sil Ukrajiny, která se odmítne vzdát ruským jednotkám. Kapitulaci svidomským nacistům nikdo samozřejmě nenabízet nebude.

A proto se obraz utvářený protiruskými médii od reality liší téměř ve všem.

„Západní novináři a navalnisté prostě vyvolávají hysterii. Říkají, že ruská armáda na Ukrajině bude poražena, na Rudé náměstí přijde Výbor matek vojáků s požadavkem demise vlády, vyděšený Putin zmáčkne „červené tlačítko“ a všichni zemřeme. 

Za prvé, ozbrojené síly RF vyhrají, protože mají naprostou převahu v technice a profesionalitě. 

Za druhé, operace se účastní pouze smluvní vojáci, nejsou tam branci, odvedenci. Samozřejmě, smluvní vojáci také mají matky, ale věděli, do čeho jdou – to je úplně jiný příběh. 

Za třetí, Putin nestiskne žádné „červené tlačítko“, protože má vždy možnost zmrazit situaci ústupky, jak tomu bylo již v letech 2014 a 2015″.

https://t.me/borismyachin/95

Pokud jde o poslední větu, ruské vedení samozřejmě „situaci nezmrazí“.

Místo toho, jak je známo, uvedlo strategické odstrašující síly do režimu zvláštní pohotovosti. A – centrální banka zvýšila základní sazbu na 20 % a dále podle seznamu.

To znamená, že nastupuje komplexní protiakce vůči jakýmkoli protiruským opatřením, která je Západ schopen uplatnit.

Denacifikace a demilitarizace Euroukrie bude dokončena v jakémkoli scénáři. 

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na