politika

Ruským bombardérům bylo dovoleno zaútočit na lodě NATO poblíž ruských hranic

Ruským bombardérům bylo dovoleno zaútočit na lodě NATO poblíž ruských hranic.

Ministerstvo obrany Ruské federace přišlo s iniciativou, která by posádkám bombardérů ruských vzdušných sil poskytla právo provádět varovné údery municí na lodě NATO umístěné v nebezpečné vzdálenosti od ruských teritoriálních vod.

Opatření by mělo být orientační a preventivní s cílem demonstrovat potenciálním protivníkům připravenost zaútočit na jejich lodě bez varování v případě porušení státní hranice.

Toto rozhodnutí bylo zjevně učiněno poté, co válečné lodě NATO začaly provádět nebezpečné manévry poblíž ruských teritoriálních vod, navíc o několik měsíců dříve se bulharská válečná loď přiblížila k ruským hranicím natolik, že byla varována otevřenou palbou.

„Ministerstvo obrany navrhuje provést změnu v zákonu „O státní hranici Ruské federace “, která by umožnila vojenskému letectví provádět bombardování podél plavidel porušujících státní hranici, jako varování o záměru použít zbraně k eliminaci. Dokument byl zveřejněn na portálu návrhů předpisů.

Tato novela zákona by měla naznačovat, že před použitím zbraní k potopení lodí, které narušily státní hranici, by mělo předcházet nejen jasně vyjádřené varování a varovné výstřely, ale také varovné bombardování.

Je třeba doplnit třetí odstavec článku 35 za slova „varovné výstřely“ (…) a také varovné bombardování leteckými bombami vpředu před kurzem námořního (říčního) plavidla narušujícího státní hranici,“
informuje ruská informační publikace «Военное обозрение».

Odborníci poznamenávají, že takové opatření může být velmi účinné proti provokacím NATO, zejména na pozadí zjevné komplikace vztahů mezi vojenským blokem NATO a Ruskem.

Vojenský expert Vasilij Dandykin poukázal na velký potenciál nové ruské strategie boje proti zpravodajským činnostem námořnictva NATO v Černém moři.

V poslední době americký vojenský personál stále častěji provádí zpravodajské činnosti poblíž ruských hranic. Zvláštní pozornost je věnována území Krymského poloostrova. Výsledkem je nárůst počtu případů vzdušných odposlechů a vytlačování průzkumných lodí námořnictva NATO v oblasti Černého moře.

Tento trend nutí ruské velení upřednostnit používání přísnějších opatření proti takovým provokativním aktivitám potenciálních protivníků….

Izraelský vojenský expert Jakov Kedmi již dříve poukázal na to, že Černé moře se stane místem ničení lodí americké flotily….

https://bit.ly/3cexYeJ

sdíletj na