Ruský velvyslanec v Bosně a Hercegovině: „Vysoký představitel Západu je nelegitimní“

Absence schválení Radou bezpečnosti OSN jmenování Christiana Schmidta vysokým představitelem pro Bosnu a Hercegovinu jej zbavuje potřebné legitimity, řekl ruský velvyslanec v této zemi Igor Kalabuchov.

Diplomat o tom řekl agentuře “Srna”, uvádí zpravodaj PolitNavigator.

Na otázku novináře, zda jmenování Schmidta představuje pokus západních partnerů v Radě pro implementaci Mírové dohody potlačit vliv Ruska na Balkáně, Kalabuchov uvedl, že často dochází k opaku, protože vliv Ruska je tím silnější, čím více se ho snaží omezovat.

“Je snadné to vysvětlit. Rusko je odhodláno prosazovat normy mezinárodního práva, místo aby vymýšlelo mýtická pravidla a spoléhalo se na zájmy těch, kteří chtějí vládnout světu – uvedl ruský velvyslanec. – Skutečná situace je bohužel taková, že některé země, skrývající se za maskou „mezinárodního společenství“, se snaží realizovat své sobecké zájmy v Bosně a Hercegovině”.

“Zároveň otevřeně manipulují s veřejným míněním, záměrně destabilizují situaci v zemi, aby hrály na strunu nevyřešených vzájemných rozporů a strachu“.

Igor Kalabuchov také poznamenal, že jsou prováděny pokusy o udržení Úřadu vysokého představitele „v rozporu s mezinárodním právem a zdravým rozumem“, a to navzdory skutečnosti, že „ztratil svou praktickou užitečnost kvůli potřebě plnit utopické podmínky“. 

A poznamenal – protože neprošel schvalovacím postupem v Radě bezpečnosti OSN, současný vysoký představitel nemá legitimitu.

“Podle našeho názoru je to naprosto neslučitelné s pokryteckými prohlášeními našich mezinárodních partnerů o podpoře suverenity Bosny a Hercegoviny, zatímco dělají vše pro to, aby zemi zbavili této suverenity na co nejdelší možné období,” uzavřel velvyslanec.

https://bit.ly/3Ca0YB4

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
4. 8. 2021 13:10

Smazaná videa gestapem na youtube najdete na odkazu: http://www.nastub.cz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!