Ruský velvyslanec: Brazílie může vyrábět vakcínu „Sputnik V“ pro celý region

Brazílie se může stát centrem pro výrobu ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“ pro region Latinské Ameriky, uvedl ruský velvyslanec Sergej Akopov na jednání v dolní komoře brazilského parlamentu.

„Brazílie se může stát jedním z nejdůležitějších center pro výrobu a distribuci této vakcíny nejen ve své vlastní zemi, ale v celém regionu a možná i v dalších zemích,“ cituje ho TASS.

Zároveň Kirill Dmitriev, šéf ruského fondu přímých investic (RDIF) uvedl, že dodávky ruské vakcíny do Brazílie by mohly začít v listopadu letošního roku.

„Jsme připraveni dodat naši vakcínu na brazilský trh a tyto dodávky mohou začít v listopadu. A to velmi odlišuje ruskou vakcínu od ostatních, protože opravdu věříme, že již v listopadu až prosinci můžeme dodávat značné množství vakcíny státu Paraná a Brazílie jako celek,“ řekl.

Podle jeho slov RDIF spolupracuje s farmaceutickými společnostmi Uniao Quimica a A-Pharma.

„Zatím máme předběžné dohody na 60 milionů dávek ročně, ale doufáme, že najdeme více partnerů. 
Chtěli bychom v Brazílii produkovat zhruba 200 milionů dávek vakcín ročně,“ zdůraznil šéf RDIF.

12. srpna se RDIF a brazilský stát Paraná dohodly na výrobě  a propagaci ruské vakcíny proti infekci COVID-19.

https://bit.ly/31AKxNU

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
30. 8. 2020 18:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to musí mít výrobce Remdesiviru děsnou radost, už zase mu někdo kazí kšeft.

30. 8. 2020 21:33
Odpovědět  Janinna

Trh BRICS je dost velký, aby je Rusko opravdu hodně nasralo. Jižní Amerika a JAR, Indie se na nějaké sankce v klidu vyprdnou. Írán a Egypt to taky vezmou, Řecko se taky moc ptát nebude. A možná ani Italové. A pokud to bude fungovat, tak přilezou Rakušani a Maďaři. Hele, plyn taky všichni od Ruska kupujou sankce nesankce a ani nepípnou. Ono jedna věc je povinně velká huba a úplně jiná pohádka je peněženka