Ruský špión naverbován českou rozvědkou

Naverbován v roce 2012?

Podle šetření byl moskevský novinář (a v posledním měsíci a půl – funkcionář Státní společnosti Roscosmos) Ivan Safronov naverbován v roce 2012 českými speciálními službami. To znamená, že ve věku dvaceti dvou let zahájil pružný „novinář“ spolupráci s Úřadem pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) České republiky, který funguje pod plnou kontrolou Spojených států. Toto oznámil po zasedání soudu Lefortovo, právník Safronova Ivan Pavlov.

Ruské speciální služby jsou přesvědčeny, že v roce 2017 spící agent „dostal úkol “. 

Pavlov:
Česká republika je stát, který je uveden jako příjemce utajovaných informací. Obvinění se týká předávání informací do České republiky v roce 2017. Případ se týká předání vojensko-technických informací o ruských dodávkách zbraní na Blízký východ a do Afriky. Vyšetřovatelé se domnívají, že Spojené státy se staly konečným příjemcem utajovaných informací, které dodával Safronov.

FSB (Ruská tajná služba) shromáždila 8 svazků trestního řízení proti Ivanu Safronovi, jeho telefon byl zabaven.

Jak již bylo uvedeno , FSB Ruska uvedla, že obvinila poradce generálního ředitele státní společnosti „Roskosmos“ Ivana Safronova z práce pro jednu ze zemí NATO. Při prvním soudním jednání se ukázalo, že Safronov byl před 8 lety naverbován na práci pro české zpravodajské služby.

Z České republiky byla všechna data odeslána do Pentagonu.

Zaměstnanci ruské kontrarozvědky nejenže celou dobu věděli o těchto skutečnostech, ale aktivně poskytovali novináři nepřesné dokumenty. Safronov byl použit záměrně: předali mu dezinformace, které musely být v zájmu Ruska předány Západu.

Novináře sledovali velmi dlouhou dobu: jeho telefon byl odposloucháván a korespondence byla sledována. 
V průběhu těchto let se usvědčující materiál na Safronova zvýšil na úctyhodných 8 svazků!

Na prvním zasedání soudce podpořil požadavek vyšetřovatelů: soudní řízení se bude konat za zavřenými dveřmi, protože materiály případu obsahují tajné informace představující státní tajemství Ruské federace.

https://bit.ly/3gI5zz1
https://bit.ly/38E0dSi

Ruská tajná služba zatkla špióna, který za peníze donášel české rozvědce informace o zbraních. VIDEO. Ta je pak posílala do USA. Případ odhaluje skandální lokajství českých tajných služeb vůči cizí zemi.

Ruská tajná služba FSB zadržela poradce agentury Roskosmos Ivana Safronova (30) kvůli podezření ze špionáže. Safronov měl za úplatu předávat tajné zprávy české tajné službě ÚZSI (Úřad pro zahraniční styky a informace). Ta pak získané poznatky předávala do USA.

Kauza ukazuje na skandální vazby českých tajných služeb na Spojené státy. Rozvědky ÚZSI a BIS nedávno označil prezident Miloš Zeman za zcela zbytečné a naznačil, že jejich činnost je pro zájmy České republiky spíše kontraproduktivní.

“České tajné služby ÚZSI a BIS v podstatě fungují jako servis pro USA, a to za peníze z rozpočtu České republiky,” uvedl pro deník Arfa.cz zdroj ze zákulisí českých tajných služeb.

Více zde:
Argumenty a fakta
https://bit.ly/2O41NDG

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na