Ruský prezident Vladimir Putin povolil znárodnění řady podniků

Ruský prezident Vladimir Putin povolil znárodnění některých podniků, které pravidelně narušují provádění obranného řádu státu. Takový návrh dnes podal šéf Federace nezávislých odborových svazů Ruské federace (FNPR) Michail Šmakov po podpisu všeobecné dohody mezi všeruskými sdruženími odborových svazů, zaměstnavateli a vládou na období 2021-2023.

Tisková služba Kremlu

„Obrátil jsem pozornost na to, co jste řekl o možném znárodnění pro udržení zaměstnanosti. Ano, takový nástroj je možný, a to i v případě zlomyslného neplnění obranného příkazu státu jednotlivými podniky,“ uvedl Putin v komentáři k návrhu Michaila Šmachova.

Prezident poznamenal, že „Obecně je zde vše jasné, kromě efektivity práce ze strany managementu, protože peníze státu jsou alokovány pravidelně, rytmicky, bez jakýchkoli zpoždění. A existují selhání, chci na to upozornit Alexandra Nikolajeviče Šochina (prezident Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů)
a chci, aby to měli na paměti všichni,“
řekl Putin.

Hlava státu, komentující slova Šmachova o možnosti takového opatření pro zachování zaměstnanosti v podnicích, poznamenala, že takový krok by byl extrémní.

Putin souhlasil, že znárodnění je možné „pokud vlastníci nezvládnou současnou práci a nemohou efektivně využívat mimo jiné pomoc od státu, která je obecně poskytována“.

Přesměrování finančních prostředků:

Putin rovněž požadoval, aby vykonavatelé příkazu k obraně státu nepřeváděli peníze přijaté od státu do jiných podniků a zařízení.

„Někteří kolegové by samozřejmě měli věnovat více pozornosti plnění příkazů od státu. Navíc jsou placeni rytmicky. A nikoli převádět peníze přijaté od státu do jiných podniků a dalších byznysů,“ uvedl prezident.

Dodáváme, že Federace nezávislých odborových svazů v Rusku navrhuje vyvinout mechanismus pro znárodnění podniků důležitých pro ruskou ekonomiku s cílem zajistit sociální stabilitu „a začít tento nástroj používat v praxi“.

https://bit.ly/3sEKWdb

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
1. 4. 2021 14:33

Jde vše, kdy se chce.