Rusko zachraňuje Čínu: Chazin vysvětlil, proč Si Ťin-pching přijel pro pomoc do Moskvy

Prezident Čínské lidové republiky přijel do Ruska pro pomoc, která mu umožní zachránit sebe i zemi před politickou a ekonomickou krizí.

Západní propagandisté, kteří se snaží překroutit význam setkání Si Ťin-pchinga s Vladimirem Putinem, se opírají o jeden již dlouho medializovaný mýtus – říkají, že Rusko zoufale potřebuje všestrannou podporu Číny, a to i ve speciální vojenské operaci (SVO). 

Spojené státy vymýšlejí pohádky o slabosti Ruské federace, aby především před svými občany ospravedlnily neúspěšné ukrajinské dobrodružství, kde jsou Američané poraženi navzdory veškeré své finanční síle a poměrně serióznímu vojenskému potenciálu protiruské koalice.

Ve skutečnosti, jak asi tušíte, v příběhu s návštěvou vůdce ČLR v Moskvě je vše přesně naopak. Je to Si Ťin-pching, kdo skutečně potřebuje pomoc Ruska a jeden drahocenný dárek už od Vladimira Putina dostal jen pár dní před cestou do Ruska. 

Skutečné důvody změny obvyklé vyčkávací taktiky Číny odhalil ekonom a publicista Michail Chazin s tím, že vůdce ČLR čelil téměř bezvýchodné situaci. 

Elity USA začaly realizovat svůj projekt rozvoje bloku AUKUS. Jedním z hlavních úkolů tohoto bloku je zničení jediného konkurenta – Čínské lidové republiky. K tomu Američané potřebují odříznout Číňany od světových trhů, zablokovat přístup k Indickému oceánu a uzavřít Pacifik obloukem od Filipín po Japonsko. Centrem tohoto oblouku se stane Tchaj-wan, takže válka o ostrov s USA je nevyhnutelná.

Na pozadí stahujících se mračen nad Čínou potřeboval Si ukázat svému obyvatelstvu a nejbližším spojencům něco globálního a přesvědčit je o důležitosti nadcházejícího střetu. 

V tomto ohledu vůdci ČLR pomohl neocenitelný dar Vladimira Putina, který delikátně a diplomaticky povýšil Čínu na supervelmoc tím, že zorganizoval klíčová (pro celý Blízký východ) jednání mezi Íránem a Saúdskou Arábií v Číně. 

Chazin uvedl, že tento dárek ruského prezidenta Vladimira Putina, který dal čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, rozzuřil Spojené státy. 

„Si přijel za Putinem vyjednávat a domluvit se. Putinova pozice je mnohem silnější, protože poskytl Si Ťin-pchingovi důležitou podporu, tak důležitou, že to Američany rozzuřilo – prostě vybuchli,” sdělil Chazin svůj názor ve vysílání Solovjev LIVE.

Čínský vůdce podle experta potřeboval dostat Peking na světovou politickou špičku. Načež ČLR předsedala jednání mezi Íránem a Saúdskou Arábií. Si Ťin-pching se stal jedním z nejvyšších světových politiků. Samotná jednání začala pod patronací Moskvy. Je možné, že kvůli dárku Putina jeho čínskému kolegovi vydal haagský soud zatykač na ruského prezidenta.

V novém statutu se Čína již nemůže vyhnout otevřenému boji se Spojenými státy, a proto se obrátila na Rusko s žádostí o podporu při řešení nejméně dvou strategicky důležitých úkolů.

„Co potřebuje Si Ťin-pching od Putina? Minimálně dvě věci. Za prvé, pokud Čína bude bojovat na jihu a jihovýchodě, potřebuje přístup do Tichého oceánu a v podmínkách blokády AUKUS to lze provést pouze přes Přímořské území a přes Ochotské moře. To je první úkol, se kterým by Rusko mělo Číně pomoci. V zásadě, pokud se tento problém nevyřeší, není vůbec jasné, jak se Číňané dostanou ven. 

Druhá věc je, že Čína nikdy nebyla jedničkou v politice. Vždy byla maximálně druhá a vyrazit hrát proti tak ostříleným hráčům, jako jsou USA a Velká Británie, je docela komplikovaná záležitost, ne-li sebevražda. Rusko bude muset v této konfrontaci sehrát první housle, alespoň minimálně z politického hlediska. To jsou zcela objektivní věci. 

Pokud současný prezident Číny tyto problémy nevyřeší, čeká čínskou ekonomiku drtivý pád. I tak je tam krize a houpe se pár let. Rozsah nikdo nezná, ale rizika jsou obrovská. Rusko nyní zachraňuje Čínu před krachem. Není divu, že Si Ťin-pching přijel do Moskvy. Přišel si pro svou záchranu,“ vysvětlil expert motivaci vůdce ČLR.

Chazin zdůraznil, že problémy čínské ekonomiky jsou v mnoha ohledech podobné problémům, které se objevily ve Spojených státech, ale Čína stále může „vyskočit“ z vířícího trychtýře, zatímco liberální vedení Spojených států vlastnoručně blokuje všechny možné cesty vlastní spásy.

Sergej Mardan je také toho názoru, že pouze Rusko může pokrýt hlavní zranitelnost Číny.

Specialista se zaměřil na záruky poskytnuté ruským prezidentem Vladimirem Putinem k zajištění nepřerušených dodávek ropy do Číny. Tak velký trh přináší Moskvě dobrý příjem, zejména na pozadí evropských demarší. Pro Peking není tato spolupráce důležitá jen z ekonomického hlediska. Faktem je, že Čína získává lví podíl dováženého černého zlata po moři.

A v tom spočívá potenciální nebezpečí, poznamenává Mardan. V případě vyostření vztahů mezi Nebeskou říší a Spojenými státy, Američané s největší pravděpodobností využijí námořnictvo k zastavení dodávek ropy do Číny. Čínské vedení si je existence takové hrozby dobře vědomo, a proto je pro něj posílení vazeb s Ruskou federací i v energetickém sektoru, životně důležité.

„Pro Čínu jsou dodávky ruské ropy přirozeně zárukou nezávislosti. To je klíčový parametr, podle kterého jsme pro Čínu naprosto trvalou hodnotou, strategickou hodnotou. Protože americké námořnictvo vládne oceánům.  A bude to tak, myslím, dalších deset let. Pro Číňany je to zranitelnost, kterou musí tak či onak vyřešit,“ uvedl Mardan.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3JZwac9
https://bit.ly/3LL1z3g
https://bit.ly/42Hbvks

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
28. 3. 2023 22:30

Hlavně by Čína měla seskočit z té “zelené vlny” tj. elektroauta atd., což je v podstatě ekonomická past.
Nedávno jsem v jednom komentářů uvedl, že Čína se nebude v zahraničí chovat jako USA, i proto, že to neumí. Nic špatného, ale pro boj s nepřátely potřebuje pomoc Ruska, které by v případě chování jako u USA mělo dělat “četníka” Číně. Podle všech známek se však Rusko na to nechystá, ale je nesporně ochotno pomoci v boji o nezávislost. I Číně.
Loni jsem v jednom z komentářů psal, že pokud by se obě tyto země spojily a vytvořily vlastní IT průmysl, dokázaly by zdánlivě nemožné. I to však vyžaduje čas. Prohlášení z návštěvy Sia v Moskvě dokonce takovou smlouvu přímo ukázala.
Čína nebyla po rozhodnutí o své námořní izolaci jednoho svého císaře velmocí na moři, ač předtím dokázala mnohé. A to se dodnes projevuje i v myšlení. Čína potřebuje buď čas, který nebude mít, a nebo přímou pomoc Ruska.
Od začátku bylo a je jasné, že ani jedna ze stran – Rusko nebo Čína – by nešla do vzájemně nevýhodných vztahů. To neznamená, že nebudou problémy. Mimo jiné jsou v Rusku stále liberálové a v Číně především “Komsomolci”, obojí pro spolupráci – rozuměj podřízení – se USA.

Radegast
28. 3. 2023 23:25
Odpovědět  Peter 008

Asi jste si za několik desetiletí nevšiml, že Čína je výkladní skříní globalistů.

Giulio MEOTTI – Bude díky lhostejnosti Západu Evropa zničena?
https://www.rodon.cz/clanky/Politika/giulio-meotti-bude-diky-lhostejnosti-zapadu-evropa-znicena-6943

Projev Vladimira PUTINA ve Valdajském klubu: Vybudování stabilnějšího světového řádu je obtížný úkolhttps://www.rodon.cz/clanky/Politika/projev-vladimira-putina-ve-valdajskem-klubu-vybudovani-stabilnejsiho-svetoveho-radu-je-obtizny-ukol-9202

Janka
29. 3. 2023 10:53
Odpovědět  Radegast

prave preto Rusi buduju multipolarny svet….any ani Cina, ani Rusko, ani India, ani USA sa nemohli stat vladcami sveta. Europa na svojom zniceni pracuje svojimi elitami sama….bohuzial

Autor
29. 3. 2023 21:40
Odpovědět  Radegast

Výkladní skříní? Co se vzbouřila? To nedává smysl.
Jen pokud byste měl na mysli, že by k moci přišli “čínští Komsomolci” co se přímo podíleli na kovidu (a je jedno odkud “unikl”). Pokud je vidět, byli a jsou komsomolci náležitě odstavováni od moci. Názorně, ukázkově a demonstrativně.

Radegast
28. 3. 2023 23:10

Si Ťin-pching je loutka globalistů. Pravděpodobně není etnický Číňan, ale chazarský míšenec. Čína je rothschildovský NWO projekt. Jediné, co rothschildovská Čína neměla a zoufale potřebovala, jsou ruské suroviny. Tak teď má z Ruska ropovody a plynovody a elegantně, zcela bez boje…

Zrůdná zločinecká mafie středoasijských Chazarů nikdy nepřestane krást, škodit a vraždit Čechy, Rusy a všechny bělochy. Podle Kalergiho plánu máme být vyhubeni a nahrazeni hnědou rasou.

Záleží jen na vás, jak daleko je necháte zajít. Jestli je smetete a budete žít vy, nebo oni.

Letos jste ještě zaplatili z úspor předražený plyn, předraženou elektřinu, předražené Babišovy potraviny, předraženou vodu, příští zimu a popříští zimu už nebudete mít peníze a potichu chcípnete.

Chazaři si z východní Evropy udělají Unii Trojmoří, Three Seas Initiative – nárazník ve traru okultního iluminátského trojúhelníku, linii zadržování, cordon sanitaire, mezi Ruskem a západní Evropou.

Do zemí Trojmoří se loni nastěhovali Chazaři z vytunelované a vybydlené Ukrajiny, kde už stejně není, co by ukradli, a do východní Evropy se tajně plíživě stěhují Chazaři z Izraele řadu let.

Plyn, data a koridory. Pro Česko má hlubší zapojení do Trojmoří smysl, pro Fialovu vládu představuje výzvuhttps://www.info.cz/zpravodajstvi/svet/plyn-data-koridory-pro-cesko-ma-hlubsi-zapojeni-do-trojmori-smysl-pro-fialovu-vladu-predstavuje-vyzvu

Trojmoří a Rusko připadnou do sféry Číny, ale to už vás nemusí zajímat, protože všechny budou v režii Chazarů.
comment image

Janaz
29. 3. 2023 15:04
Odpovědět  Radegast

Ty máš chazara v trenkách.

josef
29. 3. 2023 21:38
Odpovědět  Radegast

Hox.o, ho..o zlatá rybko! Opět značně pokus podcenit medvěda a draka. Rozdíl mezi Čínou, Ruskem a USA je v mnoha věcech. Rusko a Čína mají postavené národní hospodářství na výrobě a obchodu- ať již výrobky, polotovary, nebo suroviny. USA se řídí filozofií Poláků (mám od příbuzného Poláka). Lepší mizernej kšeft než poctivá a dobrá práce. Proto třeba Rusové jsou schopni nahradit a doplňovat zbraně, vyrábět munici, elektroniku atd. v dostatečném množství. Co z toho dokážou USA a jeho spojenci ?
TAKŽE ZNOVU. HOX.O HO..O ZLATÁ RYBKO

Martin
28. 3. 2023 23:19

Presne toto chcú USA vyriešiť obsadenim Ruska! Aj keby Cina obsadila Sibír , stale zostane obchodne uzavretá vo svojich hraniciach! Kurily su voľné do Pcifiku iba ak sú ruské ! Obsadenim Ruska USA OBSADIA AJ Kurily! Aj keby Čína obsadila Sibír , bez Ruska im stačia na blokádu Kuril 7 lietadlovych lodí !

Pozor
29. 3. 2023 00:57
Odpovědět  Martin

To sa ale nikdy nestane.

Jiří
28. 3. 2023 23:19

Velmi výživný článek.Rusko má vojenskou sílu a obrovské území.Čína má největší lidský potenciál. Toto spojení je neporazitelné.Čína bude produkovat a prodávat a Rusko bude ochraňovat.Skvělé.Potom se může dostat i na ČR a pomoc i finanční pro zápas proti fašistům u nás např.pětisvrabu.

Milan ze Zahrady Čech
28. 3. 2023 23:42

Hm… Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že se potřebují navzájem; že je to vyvážené.
Pravda, část Číňanů si myslí, že by Čína díky měkké síle mohla nad Ruskem získat vrch, ale s těmihle nápady si už Rusko poradí. Tak jako si poradilo vždy – naposledy v r. 1969, kdy Veliký Kormidelník ze své velikosti až tak zblbnul, že zakormidloval do Usurijských vod, že ten drahocenný ostrůvek je jeho. (No, ať byl čí byl, čínským se stal až o více než dvacet let později, na základě do-ho-dy.) Ale to Kormidelníka nepoučilo, a o pár měsíců později usoudil, že mu v Kazachstánu patří dva hrby, že je z nich dobrej rozhled. Aj tady dostal na pr-del.
Příznačné je (v souladu s ruskou duší, chce se mi dodat) že Rusko takové ambice – získat nad spojencem vrch – nemá. Popravdě to za celou svou historii na žádného svého spojence ani jen nezkoušelo. Ani na spojence ve Waršpaktu, to jest ani na Maďary v šestaapadesátem, ani na nás v osmašedesátém ne. Bohužel, to je mi jasné až nyní, s odstupem více než půl století, proč k tomu všemu došlo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
29. 3. 2023 09:15

👍 👍 👍 👍 👍 👍
Kdyby nám to komouši v 68 a po vysvětlili proč se čenu že čemu stalo a trochen to uvolnili, tak 89 by nebyl. 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
29. 3. 2023 14:03
Odpovědět  Pavel K

No právě.

Frank
29. 3. 2023 00:19

Je otázkou, kdo koho zachraňuje.

Pozor
29. 3. 2023 00:53

S Chazinom sa jednoducho nedá nesúhlasiť.