Rusko vyhostilo 10 amerických diplomatů a odvolává občany z amerického velvyslanectví

Ve středu bylo zástupci vedoucího americké diplomatické mise Bartovi Gormanovi předáno na Smolenském náměstí sdělení o oznámení persona non grata deseti jeho kolegům. Jmenovaní američtí diplomaté musí opustit Rusko do 21. května. 

„Toto je zrcadlová reakce na nepřátelské akce americké strany proti řadě zaměstnanců ruského velvyslanectví ve Washingtonu a ruského generálního konzulátu v New Yorku, kteří byli bezdůvodně prohlášeni za personu non grata,“ vysvětlilo ruské ministerstvo zahraničí.

V blízké budoucnosti budou následovat další kroky v rámci oznámeného v prohlášení ruského ministerstva zahraničí ze dne 16. dubna tohoto roku. Jedná se o soubor odpovědí na poslední „vlnu“ nelegálních protiruských sankcí USA.

Diplomatické mise bude muset propustit veškerý ruský personál.

Ruské úřady začaly aplikovat balíček sankcí proti USA oznámený minulý týden. 

V blízké budoucnosti bude právně formálně přijato rozhodnutí zakázat americkým diplomatickým misím najímat administrativní a technický personál mezi občany Ruské federace a třetích zemí. 

Moskva zavedla taková omezení již v roce 1986 a poté se americký velvyslanec musel sám vozit do práce a jeho žena musela obsluhovat hosty na recepcích.

https://bit.ly/3eqzD2F

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek