politika

Rusko varuje Spojené království a USA před unáhlenými kroky

Gavrilov: Rusko varuje USA a Británii před neuváženými kroky na Ukrajině.

Rusko varuje Spojené státy a Británii před unáhlenými kroky, které by mohly situaci kolem Ukrajiny přiblížit k nebezpečné hranici. Oznámil to ve středu 28. září vedoucí ruské delegace pro vojenskou bezpečnost a kontrolu zbrojení Konstantin Gavrilov na plenárním zasedání fóra OBSE ve Vídni.

Poznamenal, že podpora Kyjeva v bojích se rovná skutečné účasti v konfliktu.

„Pozorně sledujeme pokusy USA mobilizovat své satelity k ještě zuřivější konfrontaci s Ruskou federací.  Modernizací vlastního jaderného potenciálu Washington podporuje nezodpovědnou eskalaci jaderné rétoriky a londýnské spojence, kteří otevřeně deklarují svou bezpodmínečnou připravenost stisknout „červené tlačítko“, pokud to bude nutné”, řekl Gavrilov. Text byl zveřejněn na webových stránkách ruského ministerstva zahraničí.

Připomněl, že ruský prezident Vladimir Putin opakovaně upozorňoval, že pokud bude ohrožena územní celistvost Ruské federace, budou použity „všechny dostupné prostředky“.

Gavrilov také v souvislosti s referendy v Donbasu, Záporoží a Chersonské oblasti zdůraznil, že Ruská federace bude rozhodovat o jejich výsledcích bez ohledu na názor členských zemí NATO, zejména poté, co rozšíření aliance se realizuje bez ohledu na na názor Ruska.

Dříve, 26. září, náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov řekl, že politika Spojených států a jejich spojenců na Ukrajině se blíží k nebezpečné linii, před kterou Moskva opakovaně varovala Washington. Poznamenal, že takové signály musí být vysílány v trvalém režimu, aby varovaly před unáhlenými kroky a demonstrovaly, že Rusko „se velmi zodpovědně staví za svou vlastní linii“.

Diplomat zároveň zdůraznil, že tlak amerických sankcí se zcela vyčerpal. Tak okomentoval nové sankce, které byly vyhlášeny 25. září proti Ruské federaci v reakci na referenda o připojení k Rusku oblasti Donbasu, Chersonu a Záporoží.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že kroky ruských odpůrců na světové scéně jsou iracionální a nelogické, v důsledku čehož je v ekonomikách evropských zemí pozorován chaos. Poznamenal také, že Rusko čelí bezprecedentnímu tlaku Západu, který nikdy nebyl tak koncentrovaný.

Předtím, 16. srpna, ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Spojené státy a jejich spojenci násilně implantují svůj svět a nutí ostatní země žít podle jejich pravidel, aby si udržely svou dominanci ve světě. Všechny pokusy západních zemí „zrušit Rusko“ jsou přitom podle Putina marné a slouží pouze jako demonstrace hlouposti.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3SC4wUJ

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
28. 9. 2022 22:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosas má rakety otočené východním směrem, ruské bych poslal od západu, to by čuměli a nebo nečuměli, nestačili by čumět.

[Trol-1] PetrPavel
28. 9. 2022 22:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby Putin válku nezačal, nemusel Západ UA podporovat.

Administrátor
P.A.Semi
28. 9. 2022 22:42
Odpovědět  [Trol-1] PetrPavel

Už zase lžeš!

Občanskou Válku na Ukrajině začali fašistickým pučem Majdan, a teroristickou válkou proti Donbasu…
A ovšem ten puč Majdan notně sponzorovaly USA a Soros…

πα½

Masunta
28. 9. 2022 23:13
Odpovědět  P.A.Semi

Shazujete svou osobu. Copak je to napsáno o trollech v tom obdélníčku pro vkládání diskusního příspěvku ? Kdyby každý desátý diskutér občas reagoval na trolla, ten má bohatě vyděláno. Já sám jsem v minulosti prosazoval, aby se na trolly nereagovalo a někteří diskutéři mě v tom výzvami podporovali. Ale ani oni nevydrželi a občas něco napsali. Jiní, pokleslejšího ducha, třeba uvedli, že je to baví. Dál se v duševním pochodu nedostali.
Proto se strolly už nepřetahuji a těžiště v přetahování jsem přesunul směrem k psychopatům – nelidem. Závažnější je, když zásadu o nediskutování s trollem a tak se nedostávat na jeho úroveň, porušuje někfo kdo je Admin. Dvojí metr či kálení do vlastního hnízda. Ale můžete věci jistě škodit dál.

Rapa
29. 9. 2022 00:44
Odpovědět  Masunta

Souhlasím. Tihleti blbečkové, trolové jsou na ůrovni savého hmyzu,je to hmyz a když se přemnoží sám pak vychcípá,stačí na ně jen mráz v zimě a v létě jsou často požíráni jiným hmyzem. Je to jen hmyz.

Masunta
29. 9. 2022 04:30
Odpovědět  Rapa

Kéž by, Rapa…

Masunta
29. 9. 2022 18:53
Odpovědět  [Trol-1] PetrPavel

Pro diskutující: Jistě se rádi s uspokojením projevujete onálepkováním názorů trolla palcem dolů. Ale i za ty je finančně ohodnocen, a je na to školen ze svého centra. Palce dolů jsou důkazem, že byl čten a o to páté koloně jde. Všimněte si, že píše názory o kterých musí dopředu vědět, že nebudou diskutujícími akceptovány. Někdo mu přímo něco napíše, on odpoví zase něčím neakceptovatelným a znovu obdrží hafo palců dolů. Troll si myslí, jak snadno vydělal a snadno vámi manipuluje a má pravdu.

Komárno
28. 9. 2022 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedním z největších problémů Ruska je, že od vzniku moderní RF, zejména pak posledních 8 let a především od začátku SVO pouze a jen kecá. Bla, bla, bla sem, bla, bla, bla tam. To je hlavní důvod, proč je neberou vážně a proč stále přilévají olej do ohně. A je to i důvod, proč se mluví o použití JZ.

Kdyby se chovali rozhodněji, promyšlenějí a konečně vykopali naprosto impotentní důstojníky MO a překopali je od základů, situace by byla o hodně klidnější.

Takže Putine, méně žvanit a větší důraz!

Masunta
28. 9. 2022 23:55
Ohodnotit příspěvek :
     

„Jackie, ste tam? Kde je Jackie?“
Biden sa počas svojho prejavu snažil medzi prítomnými nájsť zosnulú kongresmanku Jackie Walorski, ktorá zomrela v auguste pri autonehode. Inokedy bol medzi senátormi a povedal, že tu bol už pred 120ti lety.

sergej
29. 9. 2022 08:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropani buď trénovali skoky z višně na znak nebo rovnou padali z kočárků na hlavičky.
Tohle spolčení podlokajníků v bruselu patří globálním lichvářům kteří se neštítí jít i přes válečné orby a mrtvoly na své sklizně zisků. Zbláznili jste se nejmíň na tři doby, jestli to obludárium přežijete tak budete mít štěstí.A že kanonenfutrům kvákají něco jiného, proč ne. Je spousty fanatiků že jim budou padat pečení holuby do tlam ale netuší že jsou na otsorsátu “ameriky first.
https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

janle57
29. 9. 2022 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

3.sv.válka klepe na dveře,jestli si to nikdo na Západě ani u nás neuvědomuje,
o to horší to bude pro nás všechny,kteří k tomu jenom lhostejně přihlížíme,
v okamžiku,kdy na nás přiletí první jaderný Sarmat, bude nejlepší,aby jsme
to měli co nejrychleji za sebou.Nechci nic přivolávat,ale ve světle posledních
událostí s US útokem na ruský plynovod,to patrně nebude dlouho trvat.

BB Rad
29. 9. 2022 15:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Amozionistický konec se blíží a bude je to bolet . Plačte ,plačte Farizejové váš konec se blíží a nebude to nic pěkného . Bída se na nás sesype, ale utěšuje mne že ti farizejští* budou zašlapáni do bahna historie