politika

Rusko v Radě bezpečnosti OSN nastolí otázku teroristických útoků za účasti Londýna. Ruské ministerstvo zahraničí zvažuje kroky v souvislosti se zapojením Británie do teroristického útoku

Zacharova uvedla, že Moskva nastolí otázku teroristických útoků proti Rusku za účasti Londýna v Radě bezpečnosti OSN.

Na teroristické útoky, ke kterým došlo v Sevastopolu a na plynovodech Nord Stream za účasti Londýna, se Moskva chystá upozorňovat na mezinárodních platformách. Tato otázka bude položena, a to i v Radě bezpečnosti OSN, řekla v rozhovoru pro TASS mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Zacharova zdůraznila, že Rusko upozorní světové společenství na útoky, k nimž došlo v Černém a Baltském moři za účasti Velké Británie, „včetně Rady bezpečnosti OSN“.

Ruské ministerstvo zahraničí pracuje na praktických krocích v souvislosti se zapojením Británie do přípravy teroristického útoku v Černém moři, uvedla oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

„Ruské ministerstvo zahraničních věcí společně s ruskými kompetentními útvary vypracovává praktické kroky v souvislosti se zapojením britských specialistů do přípravy teroristického činu v Černém moři 29. října a výcviku ukrajinské armády, jak uvedlo ruské ministerstvo obrany,“ uvedla Zacharova v komentáři na webu ministerstva zahraničí.

Dodala, že odmítnutí západních zemí společně vyšetřit incident Nord Stream ukazuje, že mají co skrývat.

Již dříve ruské ministerstvo obrany uvedlo, že zástupci britského námořnictva se podíleli na plánování a realizaci teroristického útoku v Baltském moři dne 26. září s cílem vyhodit plynovody Nord Stream 1 a Nord Stream 2 do povětří.

Ministerstvo obrany také uvedlo, že jednotka britského námořnictva pomáhala teroristům Ozbrojených sil Ukrajiny při útoku na Sevastopol pomocí UAV.

Rusko zjistilo, co Západ skrývá v případě teroristických útoků na Nord Stream.

Zacharova: Západ skrývá účast Spojeného království na útoku na Nord Stream.

Západní země odmítly společně vyšetřovat útoky na dvě větve Nord Streamu, protože se bály odhalit podíl Británie na explozích.  Oznámila to oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

„Ruská armáda oznámila, že má informace o zapojení britských zpravodajských služeb do série výbuchů na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 v Baltském moři. Rusko opakovaně vyzvalo ke společnému vyšetření těchto útoků. Příslušné návrhy byly zaslány vládám Dánska, Švédska a Německa. Skutečnost, že západní země tyto návrhy odmítly, potvrzuje, že mají co skrývat. Nyní chápeme, co přesně skrývají,“ řekla Zacharova.

Rada federace nevylučuje požadavek, aby Británie zaplatila škody za výbuchy na Nord Stream.

29. října ruské ministerstvo obrany oznámilo, že specialisté britského námořnictva se podíleli na vyhození plynovodů Nord Stream a Nord Stream 2 do povětří.

Pokud se Spojené království skutečně „podílelo“ na sabotáži plynovodů Nord Stream a Nord Stream 2, pak má ruská strana všechny důvody požadovat od Londýna kompenzaci. 

Agentuře RIA Novosti to řekl první zástupce šéfa mezinárodního výboru Rady federace Vladimir Džabarov.

K sabotáži na Nord Streamu došlo v noci 26. září 2022 severovýchodně od ostrova Bornholm. 

Provozovatel Nord Streamu, Nord Stream AG, uvedl, že zničení tří plynovodů v Baltském moři je bezprecedentní. Náhrada škod na Nord Streamu byla odhadnuta na 17 miliard eur. 

V Rusku bylo zahájeno trestní řízení ve věci spáchání aktu mezinárodního terorismu. 

Ruský prezident Vladimir Putin na konci září incident označil za akt mezinárodního terorismu. 

Ruský prezident Vladimir Putin poukázal na mlčení Evropy na pozadí sabotáže Nord Streamu, ačkoli evropské společnosti jsou zastoupeny v projektech plynovodů.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3SQTR7L
https://bit.ly/3TR1Tia

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
29. 10. 2022 21:21

Tohle nevypadá dobře, zase o krůček blíž k apokalypse. Anglosas je tupec namistrovaný, tupý, nenažraný.

Pavel K
29. 10. 2022 21:51
Odpovědět  Pedro

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Pedro
29. 10. 2022 23:00
Odpovědět  Pavel K

Není to spíš k pláči? Kampak jsme se to dostali?

Nwwo
30. 10. 2022 00:18
Odpovědět  Pedro

Lepšie to ani v takej krátkosti nejde vyjadriť – totálne tupí anglánski nenažranci, pre ktorých sú všetci ostatní obyvatelia planéty iba ich otrokmi, sa správajú ako riaditelia zemegule od nepamäti!!!.

Mrazivá Síla
30. 10. 2022 12:32
Odpovědět  Nwwo

Nutno říci, že za nitky tahají jen angloelity, prostí angličani jsou relativní bohatí, jelikož těží z postavení Anglie, jenž vykrádá celý svět, ale současně tak tupí, že vlastně ani neví, co se děje.

Milan ze Zahrady Čech
29. 10. 2022 21:33

Marná snaha, dámo. Tito arogantní hnupové jsou tak omezení, že nejsou s to pochopit, co je jim takto diplomaticky sdělováno. Pochopí teprve až jim začnou umírat ve vesmíru satelity, na Zemi žoldáci, a v moři sem tam nějaký ten kabel. Dříve ne.

Autor
29. 10. 2022 21:48

To by byla sranda, kdyby Anglie musela zaplatit náhradu škod. Měla by platit nejen ona Anglie, ale i třeba USA … myslím, že na tisíc let by je to přizemnilo … nechal bych je ale platit ve zlatě fyzicky. Aby jim nepomohla inflace.
jenom za Mnichovský diktát by to bylo hodně drahý! Což třeba náhrada škod Indii, Číně, Rusku, Německu, Francii … sakra, kde mám mapu světa …?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Nwwo
30. 10. 2022 00:33
Odpovědět  Peter

Výborný postreh so sympatickou dávkou irónie. Môžeme si položiť principiálnu otázku: kedy OSN a ďalšie v podstate bezvýznamné (či bezmocné) organizácie tzv. svetového rangu konečne uvalia nejaké embargo na tieto dve lúpežnícke krajiny, ktoré sa – dúfajme, že dočasne – vykrútili zo všetkých prasacín, ktoré na planéte napáchali ? Mapa sveta hádam ani neunesie všetky tie zločiny, veľmi pripomínajúce správanie sa banditov vo westernoch Karla Maya !!!

Vül
30. 10. 2022 07:02

Rusko by prostě mělo připojit nord stream 2 ke svému kanalizačnímu systému a poslat těm parchantům to, co si opravdu zaslouží.

Veny232
30. 10. 2022 08:06

Tak správně, nenechat nic usnout. Ten terorismus už anglossasům nesmí dál procházet. Vše je třeba vyřešit rozmáznout a potrestat.

josef
30. 10. 2022 08:23

No a co takhle jim dát ochutnat vlastní medicínu ? Zaútočili, nebo podpořili útok na produktovody. Fajn tak totální embargo na dovoz ropy a ropných derivátů do těchto států. Nucené odstavení produktovodů, které je zásobují, s mezinárodním dohledem. No a takové zablokování nejvěších přístavů … . Ale to by byla válka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
30. 10. 2022 09:35

Vypadá to na to,že centrum všeho zla je Anglie.Tam mají ti zayebanci teroristické velitelské stanoviště.Mor ho.

Pavel z Moravy
30. 10. 2022 10:34

S těmito anglosaskými nevzdělanci nic nepořídíte. Oni se stále cítí býti pány světa. Diplomacie je zde zbytečná, ač jsou Rusové velcí diplomaté, toto už musí pochopit. Touto cestou jít je zbytečné a je to ztráta času.

František
30. 10. 2022 11:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Stačil by jeden Sarmat a kde by byl ostrůvek s Anglánama.

Buchtík
30. 10. 2022 19:37

Jak vlastně Rusové můžou vědět, že za útoky na plynovody Nord Stream stojí Velká Británie ve spojení s USA?
https://twitter.com/KimDotcom/status/1586737543974121472

Protože prý Líza TruSSová použila její iPhone k odeslání zprávy původem ukrajinskýmu obřezancovi Blinkenovi, toho času ministrovi zahraničních věcí USA, že “Je to hotové”, a to prý minutu potom, co ten plynovod vybuchl a dřív, než to kdokoliv jiný věděl.

Tvrdí to aspoň účet na Twitteru pod jménem KimDotCom, který se odvolává na hacknutí iCloud účtu Lízy TruSSové.