Rusko uspořádá USA vojenské vytlačování v případě nesplnění jeho podmínek ohledně NATO

Rostislav Iščenko

První etapa rozhovorů mezi Ruskem a NATO v čele s USA, které odstartovaly v lednu, je “očichání” se stran navzájem, domnívá se expert. Každá ze stran oznámila svou pozici ohledně požadavků a je, pravděpodobně, připravena zříci se části podmínek. Vyhlídky rozhovorů závisí podle názoru Iščenka na možnosti kompromisu. Pokud však Západ odmítne  podmínky, které Rusko považuje za  kriticky důležité, nebo jednostranně zmaří vyjednávání, odpověď Moskvy bude maximálně tvrdá.

Politolog připomněl, že prezident RF Vladimír Putin a ministr zahraničí RF Sergej Lavrov upozorňovali USA na vojensko-technická odvetná opatření. Iščenko zdůrazňuje, že nejde o hrozbu útoku na Spojené státy, ale o obhajování ruských zájmů v rámci celé zeměkoule. Za podmínek, kdy má RF poprvé v historii vojenskostrategickou převahu nad všemi zeměmi světa, je tento scénář pro Američany krajně nebezpečný.

“Není to válka – neříkáme USA, že je napadneme. Jednoduše to znamená, že v blízkém i vzdáleném zahraničí, po celém světě nebudeme vyjednávat, ale prostě tvrdě hájit své pozice, včetně prostřednictvím ozbrojených sil. A ruské ozbrojené síly jsou dnes nejlepší ve světě. Nejsou tak velké, nevystačí na celý svět, ale jsou nejlepší. A Američané, kteří odevšad utíkají, protože nebyli s to pomocí ozbrojených vyřešit své problémy, to dobře chápou”, řekl Iščenko.

Kvůli novým strategickým možnostem Ruska jsou USA v situaci volby mezi špatnou a velmi špatnou variantou. Politolog se domnívá, že v případě ztroskotání rozhovorů s RF bude se Washington muset smířit s postupnou ztrátou globálního vlivu, zejména tam, kde má Moskva své zájmy, nebo provokovat rozsáhlý konflikt bez šancí na úspěch.

“Chápou, co je jim naznačováno. Máte dvě varianty: buď vás budeme odevšad vytlačovat, nebo budete muset začít atomovou válku v podmínkách, kdy má Rusko svůj jaderný potenciál obměněn skoro na 100%, kdy v Rusku existují i významné ochranné prostředky a prostředky útoku, před nimiž vaše ochranné prostředky nemohou nezachránit. Sem přiletí méně, a k vám přiletí víc. Vybírejte. Rozhodujte, co je pro vás zajímavé”, vysvětlil Iščenko na YouTube kanálu serveru Ukrajina.ru.

Podle názoru expertů se Západ nezřekne myšlenky na vtahování Ukrajiny do NATO, nehledě na podmínky Ruska. Vyjednávání v takových podmínkách jsou potřebná, aby byl další postup vnímán všemi stranami jako legitimní, domnívají se vojenští analytici.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://rueconomics.ru/560224-ishenko-rossiya-ustroit-ssha-voennoe-vytesnenie-v-sluchae-nevypolneniya-ee-uslovii-po-nato
3.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
15. 1. 2022 20:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď je potřeba, aby Rusko bylo při „jednáních“ s tím anglosaským veleksindlem neoblomné, sebevědomé a vědomé si své vojenské převahy rozhodné a neústupné! Čím dříve a efektivněji Rusko vykáže pindostán a jeho evropské vrtichvosty do patřičných mezí, tím lěpe pro celý svět. Moje máma vždy říkala; „čím více se člověk s h….. maže, tím více smrdí“ a to platí pro kolektivní západ a pindostán jako vyšité!!

Anonymní jméno komentáře
15. 1. 2022 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Tím Lavrov chce říct, že Rusko dosud své pozice neobhajovalo? V praxi to znamená, že opět neudělají nic, a doma tomu budou říkat vytlačování…

Michal47
16. 1. 2022 11:33

Dobře jste mu to napsal, ale na to kapacita jeho mozkových závitů (za předpokladu ovšem, že vůbec nějaké mozkové závity má, toť otázka přímo hamletovská?!??) naprosto nestačí! И в общем; это не наш друг, это по сути пиндостанский дурак, который наверно не понял!!?

Anonymní jméno komentáře
16. 1. 2022 15:13
Odpovědět  Michal47

Hm, to jste mi to nandali, ale realita ukáže, že jsem měl pravdu a ze současné ruské věrchušky při vytlačování vypadne tak maximálně bobek.

Rusko nemá žádné možnosti, co postavit proti americkým základnám v jeho okolí a hlavně na Ukrajině, kromě preventivního úderu a zničení těchto základen. Ale na takový krok se oligarchové vládnoucí v Rusku nikdy neodhodlají, dokonce ani nemají koule na to, aby Ukrajinu preventivně obsadili dřív, než se tam ty základny objeví. Bázlivost je hlavní atribut ruského vedení. Lavrov, Putin i Šojgu jsou jenom takoví nerozhodní hovňousové, hrající divadlo pro domácí publikum, se Stalinem nebo i Brežněvem nesrovnatelní. Druhá strana to dobře ví a na to spoléhá.

Michal47
16. 1. 2022 18:17

Ty nejsi prostě normální, zeptej se v Bohnicích, jestli by ti mohli ještě pomoci, ale ty už jsi asi i pro psychiatrii ztracený případ?! Protože normální člověk s empatií a humánním cítěním může v dnešní době pindostán, alias tzv. „usa“ jedině nenávidět a ne jim lézt do zadku jako ty a tobě podobná individua!!

Anonymní
17. 1. 2022 01:16
Odpovědět  Michal47

Omyl, ty hlupáku – kdy jsem co pochvalného napsal o Pindostánu?

Já zase považuji za zralé pro psychiatrii lidi, kteří jedním dechem kritizují covidový fašismus, a zároveň hledí s nadějí k politikům, kteří jedou tu stejnou globalistickou agendu ve vlastní zemi. Vyzbrojují svoje přirozené nepřátele, člena NATO… Jakoby za 2. světové války prodávali T34 do Finska a Kaťuše Itálii. Místo poděkování sklidili Arménsko-Azerbajdžánský konflikt a Bayraktary na Ukrajině. Kteří rezignovali na celý postsovětský prostor kolem své země a teď předstírají, že se probudili. Nebude žádné vytlačení NATO k hranicím z roku 1997, když jsou tu proto, aby dovedli spící Rusko ke kapitulaci – do lůna globalistů.

Michal47
17. 1. 2022 13:27
Odpovědět  Anonymní

My na rozdíl od tebe v… se ke svým názorům hlásíme vlastním jménem a neskrýváme se za anonymem?! Když jsi tak přesvědčený o své tzv. „pravdě“, tak se podepiš jako každý normální a slušný člověk!! O pindostánu přímo jsi marxudík žádné „chvalozpěvy“ zatím nezplodil ( ještě toho drobet?!?), ale komu fandíš, to ti čouhá z bot jako sláma. Понял? Конечно не понял что ли?!

Anonymní
17. 1. 2022 22:46
Odpovědět  Michal47

Fakt se neskrýváš za anonymním nickem? On je v tom nějaký rozdíl, napsat anonymní příspěvek a nebo pod nickem Michal 47? Jsi jen obyčejný pokrytec.

Komu fandím, by bylo zbytečné vysvětlovat inkvizitorům, kterým je všechno předem jasné. K čemu je ale diskuze, v níž všichni se všemi souhlasí? Vzájemně si tu přizvukujete, ale argumenty jste žádné neuvedli. V čem jste lepší, než mainstream?

Anonymní
17. 1. 2022 23:14
Odpovědět  Anonymní

Odpovím si sám, vůbec v ničem. Prostě vám vadí že jsem kritický k vašim oblíbencům – normální by bylo postavit proti tomu svůj názor a podpořit nějakým argumentem. Mohli jste docela hezky ukázat, proč pravdu nemám. Když jste tak úžasně chytří, na rozdíl ode mne.

Místo tu čtu osobní útoky na mou inteligenci a falešná obvinění. Přesně tohle dělá druhá strana, když jinak nemá, co by řekla. Fakt pravdivost tvrzení závisí na tom, kdo je napsal? Nic Ti to nepřipomíná? Raději se budu mýlit s…, než mít pravdu s… Kde a v jakém kontextu jsme to slyšeli, vzpomeneš si?

Dovolím si připomenout, že o pravdě se nehlasuje. Je mi jedno, kolik lidí se mnou souhlasí. Vy sem píšete pro počet lajků?

Anonymní
17. 1. 2022 23:40
Odpovědět  Anonymní

Příště zkus napsat něco upřímného, místo osobních urážek a pokusů o mistrování v ruském jazyce – ono to dělá někoho lepší, nebo to nějak dodává zvláštní argumentační sílu?

Třeba napiš, že doufáš, že pravdu nemám, to by se dalo pochopit..

Pavel
16. 1. 2022 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Už je na čase, aby celý ten anglosaský svět, který vyraboval bohatství poloviny planety zalezl do kouta a držel hubu. Všem národům se hned bude žít lépe.

Marina
18. 1. 2022 00:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Výborný článek. Přesně popsána situace. Doufám ze Rusko vyřeší svoji bezpečnost bez války. USA už nejsou jednička! Ať svoji “demokracie” nenávisti a barevných revoluci dělají ve své země. A my budeme mít klid.
A Nordstream 2! ))