Rusko reagovalo na japonské sankce

Ruské ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo, že jednání s Japonskem o uzavření mírové smlouvy již nebudou vedena.

Prohlášení ruského ministerstva zahraničí o opatřeních na rozhodnutí vlády Japonska

S ohledem na zjevnou nepřátelskou povahu jednostranných omezení uvalených Japonskem vůči Rusku v souvislosti se situací na Ukrajině jsou přijímána následující opatření.

Ruská strana za stávajících podmínek nehodlá pokračovat v jednání s Japonskem o mírové smlouvě z důvodu nemožnosti projednat podpis zásadního dokumentu o bilaterálních vztazích se státem, který zaujímá otevřeně nepřátelské postoje a snaží se poškozovat zájmy našich země.

Bylo přijato rozhodnutí o ukončení bezvízového styku pro japonské občany na základě dohod o bezvízovém styku mezi jižními Kurilskými ostrovy Ruské federace a Japonskem z roku 1991 a o maximálním usnadnění návštěv bývalých japonských obyvatel jižních Kuril do svých bývalých sídel z roku 1999.

Ruská strana odstupuje od dialogu s Japonskem o navázání společných ekonomických aktivit na jihu Kuril.

Ruská strana blokuje prodloužení statutu Japonska jako partnera Organizace pro hospodářskou spolupráci Černého moře v odvětvovém dialogu. 

Veškerá odpovědnost za škody na bilaterální spolupráci a zájmy samotného Japonska leží na oficiálním Tokiu, které se záměrně rozhodlo pro protiruský kurz namísto rozvoje oboustranně výhodné spolupráce a dobrého sousedství.

https://mid.ru/ru/foreign_policy/news/1805541/

Jednoduše řečeno: Třicet let deset japonských premiérů vyjednávalo a všechno je pryč. Žádné ostrovy, žádná mírová smlouva.

❗️Rusko odmítá vyjednat mírovou smlouvu s Japonskem

❗️Rusko v reakci na japonské sankce zastavuje bezvízový styk japonských občanů na jižní Kurilské ostrovy

❗️Rusko odstupuje od dialogu s Japonskem o navázání společných ekonomických aktivit v jižních Kurilách

_________________________________

Samuraj by se měl zamyslet a rychle zmoudřet, jinak mě při pohledu na domorodé obyvatele Hokaido (Ainu) trápí určité pochybnosti ….

… nedej bože referendum a že chtějí do rodného přístavu.

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
22. 3. 2022 22:23

No, já si myslím, že se to RF sakra hodilo, že se mohli přestat diplomaticky kroutit a mohli je poslat do pr-dele takhle napřímo. Páč o co Japoncům šlo? A ty ostrovy? K smíchu. Ale strejda Sam na ně tvrdě tlačil. Taková základna na dostřel SSSR a pak RF by nebyla marná. Nojo, vy kluci šikmovoký, holt jste si s těmi sankcemi sami nas-rali do hnízda. Teď se na vás bude strejda Sam mračit.

Josef
23. 3. 2022 11:17
Odpovědět  Milan

Milane, já myslím, že to nakonec byl nechtěně geniální tah. Proč získat něco, co by bylo dalším zdrojem ohrožení. Okinava stačí !

Veteranb
23. 3. 2022 02:00

Myslím, že to je jediný způsob, jak by mělo Rusko jednat se Západem. Jakákoliv vstřícnost Ruska je vždy považována za slabost.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
24. 3. 2022 00:28
Odpovědět  Veteranb

Souhlas.