politika

Rusko připravuje tvrdou odpověď na schválení úderů na Belgorod: Západu bude hořet země pod nohama

„Legitimní právo na obranu“ – tak reagovalo francouzské diplomatické oddělení, které odmítlo odsoudit údery ukrajinských ozbrojených sil kazetovou municí na Belgorod. Z Paříže zaznělo prohlášení, že ukrajinské raketové útoky na pokojné obytné oblasti ruského regionálního centra jsou „legitimními obrannými akcemi“ Kyjeva.

Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv na takový cynismus francouzských diplomatů ostře zareagoval, když zmínil, že jsme „nikdy neměli Francouze rádi“ a označil je za „zrůdy“ a „žáby“.

Na Rádiu Komsomolskaja pravda jsme na toto téma diskutovali s Vladislavem Šuryginem, vojenským expertem, členem Izborského klubu a autorem TG kanálu “Ramzaj”.

POTRESTAT V AFRICE

– Budou mít extrémně nepřátelská prohlášení francouzské metropole důsledky pro vztahy mezi Moskvou a Paříží, nebo už je nelze víc zkazit?

– Každému je zřejmé, že za současného stavu vztahů, které jsou dnes na bodu nula, žádné reálné důsledky pro Francii to mít nebude. Z vojenského hlediska je dnes tato evropská země malá – tedy až na její jaderný a podmořský potenciál. V ostatních případech vyháníme například Francii z Afriky mokrými hadry. A víme o jejím podráždění. Ze strany Paříže jsou takové slovní výpady projevem obrovského komplexu méněcennosti. A podráždění, že jsou dnes vytlačováni ze svých bývalých zón vlivu na černém kontinentu. No, a z naší strany… Pokud mluvíme o prohlášeních Medveděva, ano, tvrdá odpověď. No, Dmitrij Anatoljevič si to může dovolit.

– Proč nikdo nevěnoval pozornost ostřelování poklidného ruského města ukrajinskými ozbrojenými silami a smrti civilistů, včetně dětí, nikdo neodsoudil ani Kyjev, ani Paříž?

– Za téměř dva roky Speciální vojenské operace jsme se pro Západ ocitli v kategorii „Indián nemá duši“. A ve vztahu k takovým „bez duše“ je možná jakákoliv akce. Stejně lhostejně si nevšímali, jak Ukrajina útočí na Donbas, kde stejně jako v Belgorodu umíraly ženy a děti. Vše, co směřuje ke splnění úkolu oslabit, nebo ještě lépe zničit Rusko, je morální. Všechno ostatní je ignorováno.

– Jak se k tomu máme postavit?

– Se zdvořilou lhostejností. Naším úkolem je, aby jim hořela půda pod nohama. Všude, kam vkročí. V Africe, kde je nutné je zcela zbavit přístupu do jejich bývalých kolonií. A připravit je o možnost vydělávat na pro ně levném uranu. A odtud by měli odcházet do svých „civilizovaných zemí“ jako dvoustý a třístý (Vojenský slang od Afghánistánu – “dvoustý”, “třístý” (“náklad 200”, “náklad 300”) – kódová označení pro ztrátu zabitého a zraněného personálu. Náklad 200 – těla. Náklad 300 – zranění, pozn.red.). Doplněno odpovídajícím videem – pro evropského diváka. Odpovídat jim tam, kde můžeme odpovědět. Nechat je zažít nepříjemná překvapení s jejich potrubími a jejich podmořskými kabely.

POPLAŠNÁ TLAČÍTKA

– No, tohle nějak vůbec není civilizované…

– Vyprávějte o tom Íránu. Írán, na rozdíl od nás, se 20 let v podmínkách těžké izolace připravoval na alternativy, na důstojnou reakci – a vytvořil tyto alternativní nástroje. Od Hizballáhu k Hútíům. Které mohou na dálku působit téměř jak se jim zlíbí a téměř kdekoliv a kdykoliv. My nemáme partyzánské oddíly, například v pobaltských státech nebo ve východní Evropě, řekněme, v Bulharsku. O území Ukrajiny ani nemluvě. A v mnoha ohledech jsme nuceni začít od bodu nula.

– Ale Rusko nemá stejné zdroje jako SSSR, který vojenskými experty a zbraněmi pomáhal Vietnamu, Angole, Kubě, Nikaragui a dalším.

– Musíme se poučit z vlastních chyb. Někdy byly tyto chyby strategické. Jako například sbližování s Evropou, které začalo po roce 1987 a trvalo až do začátku 21. století. To byla geopolitická chyba, nejprve pozdního sovětského vedení, pak raného ruského.

– V důsledku toho jsme hodně ztratili?

– Celý východoevropský region. A všechny spojence. Snahou o „splynutí s Evropou“. I když již od 19. století bylo jasné, že pro Rusko je výhodnější fragmentace Evropy. Když se hlodají navzájem, je pro nás snazší budovat vztahy s každou zemí zvlášť. Nyní máme nepřítele na blízkém západě, hned vedle. 

ZÁLOŽNÍ PLÁNY

– U těchto sousedů (Ukrajiny) ministr zahraničí Kuleba připustil absenci plánu B, pokud pomoc ze Západu skončí, ale Evropa je neopustí, že?

– V roce 2024 se v jejich vztahu nic radikálně nezmění. Tedy až na pravděpodobné snížení objemu pomoci – poté, co naděje na rychlou porážku Ruska ukrajinskou armádou nevyšly. No, neposkytnou tolik tanků, děl a raket, kolik je potřeba pro velkou ofenzívu. Ale dají tolik, aby se ukrajinské ozbrojené síly dokázaly bránit. 

Budou realizovat strategii, kterou vyhlásili Američané: „opotřebovací válka“. Aby tělo zvané „Ukrajina“ nějak fungovalo, byly vypláceny penze a v továrnách platy, a vojáci a důstojníci dostávali hřivny a nábojnice s náboji.  Jsou to zombie na dárcovské krvi. Krev bude stále přicházet ze Západu. Kde národní strany v jednotlivých státech drtí evropská byrokracie. Která donutila i Německo a Francii opustit své národní zájmy. A evropskou byrokracii vypěstovali Američané. Dokud se Američané ukrajinským projektem úplně nezklamou, vyždímají pro něj z Evropy vše, co potřebují.

– Ano, přinášejí do Kyjeva miliardy.

– Když dnes Olaf Scholz předbíhá lokomotivu a prohlašuje, že Berlín pomůže Kyjevu více než kdokoli jiný, je to vzhledem k obtížné ekonomické situaci Německa překvapivé. To lze vysvětlit pouze přáním dostat se před Polsko, které se stává moderátorem celého evropského prostoru.

A německý kancléř se podle takového hitlerovského zvyku snaží vysloužit si železný kříž v očích svých pánů ze zámoří. A ukázat, že také chce být vpředu v pomoci Ukrajině.

Autor: Igor Jakunin a Igor Izmajlov

https://1url.cz/suZRK

sdíletj na

108 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
6. 1. 2024 01:14
Ohodnotit příspěvek :
     

KoZa si hraje na to že “pes půjde po klacku a ne po ruce, hnus. Určitě mají jiné vnímání co by anglosasové pány světa? Pindostan jede četníka ale už zombím. Konfrontace tedy není řešení a hození konfliktu k ledu uzavřením stavu hlasy s usa je jejich odhad toho že eskalace nemůže dopadnout pro nikoho, ani je dobře. Ale to ví každý kdo nemá zelený mozek “vítěze? Naprostý nesmysl. Už pohořeli všichni kromě destruktivních sil několika lhavých panáčků, ale potenciál zabít humanitu mají. Paradoxně ale profitují jak rusko tak výsekově oligarchát kde 56% (5?let) obyvatel bez komunistických dávek by ani nežilo, to jsou paradoxy za louží. Divné že ano, když to jsou ti bez kterých by to nebylo. Válka vždy sežere chudáky a ne mocné. Bylo to někdy snad jinak?

krtek
6. 1. 2024 12:04
Odpovědět  sergej

Slunce vyhází na východě, nejen astonomicky, ale již i geopoltiicky. S tím se bude muset KoZa smířit pokud chce předžít a nezničit planetu. Příroda to přežije, ale co lidská populace?

jiří
6. 1. 2024 14:56
Odpovědět  sergej

A zde fotka, která je hodně zajímavá.
comment image
https://tadesco.org/zpravy-dne-5-1-2024/

Pravdomluvny
6. 1. 2024 15:30
Odpovědět  jiří

👍

Slovan
6. 1. 2024 19:10
Odpovědět  jiří

jirko díky 👍👍👍👍

Administrátor
P.A.Semi
7. 1. 2024 11:12
Odpovědět  jiří

To jestli ten policista má být KoZák? Tak to je blud… Vždyť má jiné oči, jinou pusu, jinou celkovou konturu obličeje…
(tam to nijak víc nevysvětlují v tom článku, než co je tu na obrázku)

Tadesco.org je krajně podezřelý zdroj, který velmi často šíří hoaxy… Nepoznají hoax od pravdy, proto jsou jejich “informace” podezřelé, že to jsou nejspíš bludy… (jako třeba pohádkáře Fulforda, ten lže až se mu od huby práší, dobrý pohádkář možná, ale zpravodajství naprosto bezcenné a prolhané… nebo jsem to popletl a Tadesco nešíří Fulforda?)

Což neznamená, že se nemohou občas trefit, ale k jejich “informacím” je potřeba notná dávka skepse, dokud se to nepotvrdí někde, kde aspoň trochu rozeznávají Pravdu a Hoax…

πα½

Boomer
7. 1. 2024 11:36
Odpovědět  P.A.Semi

..no jo, oni jaksi počítají s tím, že ne každý si stáhne FindFace…

Standa
7. 1. 2024 01:38
Odpovědět  sergej

ANO, válka sežere chudáky.
cit:,,byly vypláceny penze a v továrnách platy, a vojáci a důstojníci dostávali hřivny a nábojnice s náboji. Jsou to zombie na dárcovské krvi.”
—————————————————
Nesmíme zapomenout ,že tyto ,,penze a platy” byly českou vládou ukradeny našim pracujícím , důchodcům, matkám pro ukr. důstojníky.
Nejdříve POŘÁDEK doma!

Aleš
6. 1. 2024 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ je hnůj.

Jaris.
6. 1. 2024 09:15
Odpovědět  Aleš

Ano, zapad JE hnuj a muze si za to sam svou neuveritelnou debilitou. Za kamarady si zvolil gangstery z USA, kteri jim poradili, aby se zbavili ruskych surovin, ze jim pry amici sami pomuzou a zasobi je vsim potrebnym. Na popud USA si z RF udelali hruzneho nepritele, ktery jim jde doslova po krku a chce je vojensky rozdrtit na cimprcampr. Dokud Rusko dodavalo levne suroviny, Evropa ekonomicky vzkvetala a hnUSAci jen zavideli. Dali hlavy dohromady a premysleli, jak to Evrope prekazit. Slo o konkurenci, kterou amici odjakziva nesnasi. No a podarilo se to vyhozenim plynoveho potrubi, Jenze nevylitly jen nejake plynovody, ale postihlo to celou nemeckou ekonomiku, ktera pomalu, ale jiste chcipa na ubyte. Navic si nesmyslnymi sankcemi na Rusko Evropa podrezala vetev sama pod sebou. Jak tohle fiasko bude dal pokracovat, to me opravdu zajima.

Autor
6. 1. 2024 10:38
Odpovědět  Jaris.

Západ sám je svým způsobem předchůdcem USA. Ostatně jsem přesvědčen, že kdyby byla dosud britská říše, kde Slunce nezapadalo, ža by se přesně takk chovali oni sami. A zase – ostatně – se vlastně i tak stále chovají a sní o obnovení aspoň části svého vlivu.
Píše se, že Anglie by ráda měla v “novém světě” západní Evropu pod svou kontrolou.
Takže to všechno je jedna “civilizace”. A Němci jsou opět na řadě, budou je tlačit na východ místo nich – ať místo USA nebo Anglie, možná je budou tlačit “svorně”. A bude to – a vlastně už je – pod stejnými myšlenkami jako za Hitlera, i jako ještě za německého císaře …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
6. 1. 2024 11:15
Odpovědět  Peter 008

Hnědne to hnědne Petře a to už dlouhodobě.

Pavel z Moravy.
6. 1. 2024 11:13
Odpovědět  Jaris.

Nu jak to bude pokračovat? S tupými liberálními hňupy do naprosté zkázy. Cíl byl zničit bohatou Evropu, tak jako v 89 rozkrást naši zemi. A nic se neděje náhodou, vše je vždy dlouhodobě připraveno. Ale přeformátovancům to nevysvětlíš. Zdravím tě ke klokánkům a přeji pěkný den.

ModrýKlokan
6. 1. 2024 11:42
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Klokan taky zdraví klokanku :-D))

sergej
6. 1. 2024 11:56
Odpovědět  Pavel z Moravy.
Staník
6. 1. 2024 13:09
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jen bych upřesnil. Zničit bohatou východní Evropu, bývalý blok Varšavské smlouvy. Vyměnili jsme bohatství národů za plné regály.

zdendulka
6. 1. 2024 14:00
Odpovědět  Staník

… za dočasně plné regály…..

sergej
6. 1. 2024 14:56
Odpovědět  zdendulka

Lesk salónů na brodway, něco jako tady byl tuzex. Ale v něm se tu obešel takřka každý i když přes vexláky. Tam ovšem takřka celá amerika neleze. No jo no,měli tu lidé velké oči a skočili na sliby – rakousko za dva roky a dojčlandy za 5. Jenom jsem zíral na kývače. 🙂 Au

Jaris.
7. 1. 2024 00:07
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle a klokanku, pokud se zamyslite nad dnesni svetovou situaci, tak musite videt, ze se likviduje nejen Evropa, ale i USA. Za preformovani sveta stoji nekdo treti.
Take vas oba zdravim. Opatrujte se.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
7. 1. 2024 01:32
Odpovědět  Jaris.

cit:,, „Legitimní právo na obranu“ – tak reagovalo francouzské diplomatické oddělení, které odmítlo odsoudit údery ukrajinských ozbrojených sil kazetovou municí na Belgorod. Z Paříže zaznělo prohlášení, že ukrajinské raketové útoky na pokojné obytné oblasti ruského regionálního centra jsou „legitimními obrannými akcemi“ Kyjeva.”
——————-
Dělá se mě z toho pokrytectví zle.Je tedy ,,legitimní právo na obranu” např. na Louvre ve Francii na Nový rok?. Francouzká vojska přece vraždila a vraždí v Africe.Např. Nigérii.Má tedy Nigérie právo na,, legitimní obranné akce “-nemaje rakety -tedy náložemi- zaaútočit na Sivestra na plná náměstí v Paříži?
Byl by to teroristický čin nebo,, legální obranná akce”?
Podle nich by se,, legitimní obraná akce ” změnila v v ,, teroristický čin”! To by bylo řevu. A Nigérie by podle francouzského diplomatického oddělení měla mít naprostou pravdu.

Jaris.
7. 1. 2024 09:19
Odpovědět  Standa

Tak Belgorod lezi na Ruske strane. Pokud ukrousi zautocili kazetovou munici na ruske mesto a k tomu jeste na civilisty, tak se jedna jednoznacne o TERORISTICKY CIN a nikoliv o sebeobranu. Jestli tohle nekdo nechape, tak je to blbus westernicus tridy tutto cretino.To same plati pro podly Izrael.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
9. 1. 2024 17:45
Odpovědět  Jaris.

To jsou krásné termity. Blbus westernicus, varieta Tutto cretino :-D)))))

Mik
10. 1. 2024 21:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Paradoxně to má i výhodu v tom že bude méně přitažlivá pro imigraci.

Pijack
6. 1. 2024 09:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Už se těším na tu nakládačku ukroušským teroristům. Ostatně Rusko se dostává ve světovém mínění v popularitě, coby obránce vlastních hodnot, do většího povědomí… Nikoli těch importovaných hodnot ze západu. Svět to vidí a ani vzteklí diskutující na režimních tv stanicích to nedokáží tutlat. Včera na čtGoebbels24 jakási Decroa z ODS vyzývala národ k hrdinství způsobem, že jsem u toho brečel smíchy. Takže jakási slepice z ODS tu chce diktovat lásku k Ukrajině… no neposraIi byste se smíchy? 🙂 🙂

Toliko nenávist vůči Rusku a obdivu světa opět k Rusku. Karta se rychle obrací. PROČ? Protože Ukrajinu zase víc a víc lidí ve světě považuje za teroristický stát – rušení demokratických voleb, perzekuce vlastního obyvatelstva, zákeřné ostřelování civilních cílů mimo frontu… Nelze se ani vyhnout informacím z USA, kde většina politiků již dává ruce pryč od nacistické vlády v Kyjevě.

Frank1
6. 1. 2024 10:49
Odpovědět  Pijack

Ukrajina utoci na civilni objekty a zabiji obyvatele a deti. To je mezinarodni terorizmus a zapad nerekne ani slovo. Francouz naopak prohlasil, ze je to legitimni.
K Rusum je vse dovoleno se strany zapadu. Rusko podle toho musi jednat.

Ladislav 💤
6. 1. 2024 11:25
Odpovědět  Frank1

👍 přesně! Jako první vymazat Angili a pak už budou všude jen bílé vlajky!

Markýza
6. 1. 2024 13:41
Odpovědět  Pijack

Pijacku mrkněte – teď jsem to objevila a připadá mi to víc než zajímavé. Možná to nebudou jen “ruce pryč”, možná to bude pořádné plácnutí přes pazouru.

https://1url.cz/ouZ3Q

Boomer
6. 1. 2024 14:42
Odpovědět  Markýza

.. inu, celé mi to už delší dobu připadá jako příprava terénu pro odchod USA z evropského válčiště, a možná i evropské části NATO.
Biden už svůj úkol splnil a bude nahrazen Trumpem. A ten se zaměří na pacifickou oblast, což avizoval už ve svém předchozím presidentském období. Jako byznysmen umí zhodnotit míru rizika, je schopen přijmout realitu a přenést aktiva do oblasti sice s menším ziskem, ale také s menším rizikem ztrátovosti investice.
A bude sebou muset mrsknout, než ten pacifický perimetr zcela ovládne Čína! A než se mu začnou odlepovat hvězdičky z vlajky…

Markýza
6. 1. 2024 14:58
Odpovědět  Boomer

Copak přípravy na odchod jsou skutečně viditelné i prosté venkovské stařence – ale v onom článku byl hzeký a podrobný popisek, jak se to celé a kam to celé. Mám poměrně velice přesný smysl pro……….no řekněme že pro to, jestli dostávám informaci, postavenou na realitě, nebo vybájenou, až vycucanou z prstu. A tohle mi připadalo vyloženě nevybájené, abych tak řekla.

Boomer
6. 1. 2024 15:18
Odpovědět  Markýza

..jo, ten článek v Newsveek Magazine mi už v květnu pěkně zapadnul do mozaiky, kterou si skládám sám pro sebe.
Část oné tiché dohody asi vzala za své útokem na civilní cíle v Belgorodu, takže jsem velmi velice moc zvědavý, s čím nastoupí Trump do předvolební kampaně, do listopadu se budou asi dít věci..

Markýza
6. 1. 2024 15:58
Odpovědět  Boomer

Jestli čtete anglicky, tak máte ovšem náskok, já musím počkat na nějakého toho překladatele 🙂 Ale jak jsem si to přečetla, tak jsem si řekla – ha, Belgorod, Zelina nemá koule na to, aby se střelil do spánku, tak to zkouší oklikou. Blbec.

Boomer
6. 1. 2024 16:28
Odpovědět  Markýza

.. zadejte do vyhledávače: newsweek.com, z nabídky strejdy Googla to potvrďte levým tlačítkem, naběhne vám stránka a když na ni klepnete zase levým, v pravém rohu vám vyskočí kartička Google Translate, klepnete na čeština a jupajdá…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 1. 2024 18:03
Odpovědět  Boomer

Klepu klepu, kartička nikde…..ani když klepu na název, ani vprostřed – žádnej translátor.

Boomer
6. 1. 2024 18:35
Odpovědět  Markýza

.. máte-li v bedně Win 10, tak zkuste tento odkaz.
https://www.newsweek.com/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jhh
6. 1. 2024 22:01
Odpovědět  Boomer

nebo stáhnout doplněk
u firefoxu např Google translator for firefox

Boomer
7. 1. 2024 06:47
Odpovědět  jhh

.. jo, záleží na tom, jaký Markýza používá vyhledávač, co má nastavené jako výchozí…

Administrátor
P.A.Semi
7. 1. 2024 11:14
Odpovědět  Boomer

ne vyhledávač, ale prohlížeč…
V leckterém ten translátor není, ať už si to vyhledáte přes Google nebo ne…

Boomer
7. 1. 2024 11:43
Odpovědět  P.A.Semi

.. no jo, nejsem ajťák, jsem prostý venkovan semo tamo používající služeb PC, ale slibuji, že si dám větší pozor na terminus technicus, dík.
No ale když už jdete náhodou kolem, tak jí poraďte, no co vám to udělá? Mně občas ajťák na dálku upraví, co jsem svojí snaživostí zmastil… klepni támhle, napiš tohle a jdi si na procházku se psem.. ku*wa nevypínej toóó!!!! ;o))))

Markýza
7. 1. 2024 13:51
Odpovědět  P.A.Semi

Mám Lišku a tam je prd, to je její jediná vada – teda v mých očích.

Markýza
7. 1. 2024 13:52
Odpovědět  P.A.Semi

Ale jako vyhledávač používám pořád gůgl – což je mi zřejmě prd platno, když je prohlížeč Liška – jestli to správně chápu.

Markýza
7. 1. 2024 14:00
Odpovědět  jhh

Tak jsem to zkusila. Mozilla pravila, že si mám vybrat z doplňků. Tak jsem si vybrala překladač, klepnu na něj a jampadá! Jsem tam, odkud jsem vyšla: prej – můžete si vybrat, třeba tuhle z doplňků. 😎

Markýza
7. 1. 2024 13:55
Odpovědět  Boomer

Nejsem si jista – před zhruba třemi lety se na něco přecházelo, ale jestli na 10, nebo rovnou na 11….netuším. Ten odkaz jako vejš – otevře se, ale nepřeloží.

Boomer
7. 1. 2024 14:29
Odpovědět  Markýza

.. na spodní liště zleva máte za Widowsovským Okýnkem(Start) směrem doprava okénko Hledat(s lupou), do něho napište “systém”(bez uvozovek..) a otevře se vám okno s nabídkou Systémové informace, klepnete levým a otevře se výčet co máte v bedýnce, a hned první řádek je to, co chcete vědět.

Otevřete si třeba pokec, a na konci horního řádku(adresní..) zouplna vpravo je trojtečka, klepnete levým a otevře se roletka s nabídkou, téměř na jejím konci je ikonka G spářená s jakýmsi kouskem čínského znaku, vedle s nápisem Přeložit, po klepnutí levou se vám v pravém horním rohu objeví roletka Google Translate, a jupajdá.. až si to vyzkoušíte, zkuste na ostro..

.. místo pokecu zadat třeba newsweek.com a zopakujete viz výše, v pravém horním rohu vám opět naskočí nabídka Google Translate, s tlačítky vlevo Zjištěný jazyk(angličtina) a vpravo Čeština, klepnete na Čeština a jupajdá, čtete až vám z toho vlasy zešediví…

No a tohle můžete provádět s každou cizojazyčnou adresou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 1. 2024 17:42
Odpovědět  Boomer

Tak jo – systémové okýnko mi pravilo, že W10, ale v roletce teda nemám žádné g 🙁 natož ikonku. Zato jsem tam našla “přeložit stránku” a plna nadějí jsem se na to vrhla. Ale kdepak……v nabídce jazyků, do kterých to překládá jsou světové (jakože němčina, francouzština a španělština) a pak….holandština a bulharština. 😎
Tak jsem vysnorila nějaké nastavovací cosi – prý že si tam přidám jazyk. Nepřidalo mi to nic, kurwa jedna liščí!

Boomer
7. 1. 2024 19:15
Odpovědět  Markýza

jhh
 6. 1. 2024 22:01
 Odpovědět Boomer
nebo stáhnout doplněk
u firefoxu např Google translator for firefox

katango
7. 1. 2024 13:28
Odpovědět  Pijack

Decroix je ta p…, co si stáhla obrázek nějakejch důchodců a napsala pod to jakože jejich přímé vyjádření, že oni jsou s důchodem spokojeni (možná to byl jen jeden důchodec) a že žádnou tisícovku přidávat nepotřebujou.

Markýza
7. 1. 2024 13:49
Odpovědět  katango

Jojo – madame Fotobaňka.

Boomer
7. 1. 2024 14:44
Odpovědět  katango

..sapristi, a mě zase vynechali!!
I když přiznám, že se svojí penzí vyjdu celkem v poho, hlavně však díky tomu, že jsem zabezpečen promyšleným vlastním bydlením s možností redukce určitých nákladů bez ztráty přiměřeného komfortu, díky uspokojivému zdravotnímu stavu, který mi umožní se postarat vlastníma rukama. Jenže na tohle přece penze není, aby člověk musel makat i přes svůj věk!!!!!

Ovšem, s tím šíbováním s penzemi mě (kombajnér & spol.,) nasejřili převelice, absolutně nesnáším, když jedna smluvní strana mění podmínky bez souhlasu protistrany, páč si je jistá, že protistrana nemá praktickou možnost obrany… tohle dělají jen zm*di! A takovým patří jen teplé místečko v kompostu..

Markýza
7. 1. 2024 19:05
Odpovědět  Boomer

To bude tím, že nejste ve světové fotobaňce 😀

Boomer
8. 1. 2024 11:44
Odpovědět  Markýza

..jo, na to si dávám pozor, moji identifikovatelnou fotku má jen několik málo nejbližších, kteří museli slíbit že žádný instant, xichťák a.j. Na doklady se fotím zásadně s pětidenním strništěm a zamračený jako čert, navíc si vždy vybírám tu, která se úřednici za okýnkem nejmíň povedla, hlavně že jsou vidět obě uši, to prý musí být.

Dalo by se říct, že jsem něco jako UFO…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
8. 1. 2024 12:05
Odpovědět  Boomer

Ušní boltce máme každý jiné, prý je to dobrý rozlišovací znak. Budete si je muset nechat uříznout. Jestli teda nenosíte brejle.

Boomer
8. 1. 2024 20:21
Odpovědět  katango

.. no právě, zkoušel jsem sice brejle na gumičku, ale nesedělo to, mám holou hlavu. Nekloužou mi jen ty potápěčské…

zdendulka
6. 1. 2024 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdá se, že po zesnulém panu Žirinovském zůstalo místo muže, který si říká “kdy chce a co chce a vždy narovinu”, uvolněné a tak se ho pan Medvěděv s chutí zmocnil…. role Enfant Terrible je tedy úspěšně obsazena …. myslím, že v každé vládě by měl takový člověk existovat a být stejně chráněn.

Frank1
6. 1. 2024 10:47
Odpovědět  zdendulka

Medvedev je Trockista a Rusku jen skodil. Zastavil treba vyvoj civilnich letadel, kdyz byl prezidentem. Rekl, ze si je Rusko koupi. At si je jde ted koupit ten idiot! Letadla zapadnich znacek ruskych aerolinek nedostavaji zadne nahradni dily kvuli sankcim a musi si je pokoutne shanet u svych partneru. Tim je ohrozena bezpecnost provozu letadel i cestujicich.
Ted Medvedev obratil, ma funkci, kde se jeho vyroky ocekavaji a on si zvysuje popularitu. Potrebuje to. Byl extreme nepopularni u volicu!
Se Zirinovskym nevidim zadne podobnosti. On byl jina trida, vlastenec.

Ladislav 💤
6. 1. 2024 11:28
Odpovědět  Frank1

To samé vykřikoval i dědek Klaus, všechno si dovezeme! Ale zakolik, mlčel!
Zlatí komunisti, ti vyráběli kromě ponorek vše! A hlavně, soběstační a bez dluhu!

ijn
6. 1. 2024 13:04
Odpovědět  Ladislav 💤

v roce 1989 jsme naopak pohledávky i po SSSR 800 mil převoditelných rublů, 1Rb=1USD, za dodávané lokomotivy až 200 ks ročně, tramvaje T3,trolejbusy, obráběcí stroje Uralwagonmaš=Armata, válcovnu v Mariopolu, Hrudkovnu v Krivém Rohu, mlýny, pekárny, pivovary Nižný Novgorod, sklárny Nový Bor, a nejen spotřebního zboží, ale investiční celky výpenky cementárny, SSSR platil surovinami, odebírali od SSSR velmi levné suroviny ropu ZP Palivo do JE, žel. rudu+legury pro kvalitní nástrojové ocele Poldi Kladno zal. 1824, proto byly československé technologie velmi kvalitní s min opotřebením, EUTIT tavený čedič výstelka domíchávačů na beton, atd.

českou POHLEDÁVKU ZA SSSR POSTOUPIL Zeman=ČR na FALCON CAPITAL za směšných cca 10% naopak reparační nároky po SRN ve výši 14 000 mld. Kč nevymáháme dodnes i když je v MZV evidována…..!!!!

Autor
6. 1. 2024 13:58
Odpovědět  Frank1

Nemyslím, že je to tak jednoduché. Ostatně víte kdy začala obnova ruské armády skutečně – zvyšováním platů, kdo poslal vojska a a vůbec stačí si přečíst a domyslet informace z wikipedie: přímé kopírování textu i s odkazy:

Medveděv byl zvolen prezidentem v roce 2008. Byl považován za liberálnějšího než jeho předchůdce Vladimir Putin,[2][3] který byl během jeho prezidentství premiérem. Medveděvovou hlavní prezidentskou agendou byl rozsáhlý modernizační program zaměřený na modernizaci ruské ekonomiky a společnosti.[4] Primárním cílem bylo snížení závislosti ekonomiky na exportu ropy a zemního plynu.[5] Během Medveděvova funkčního období byla Ruskem a Spojenými státy podepsána smlouva o snížení počtu jaderných zbraní START, Rusko zvítězilo v rusko-gruzínské válce a zotavilo se z Velké recese. Zahájil také protikorupční kampaň, přestože byl později sám obviněn z korupce (tady moje poznámka – obviněn především ze strany těch liberálů, kterým bychom řekli – Navalnisté …

Takže já bych jeho prohlášením věřil. Ostatně – asi se to slovo stává mou “značkou” – Žirinovský byl podle názvu své strany také liberálem! Ale nerozhodují “jako pojmy”, nebo slova, ale vždy činy.

Plebej
6. 1. 2024 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ex-president Medvěděv se vyjadřuje jako pubertální osobnost. K formátu Lavrova či Putina má hodně daleko.
Odpověď Ruska by měla být jak jen tvrdá a pro všechny západní zmetky bolestivá. Bez teatrálních slov a okolků.

Slovan
6. 1. 2024 10:30
Odpovědět  Plebej

No myslím si že to tak horké nebude. Západ moc dobře ví, že si tohle poštěkávání může dovolit, protože když by rusové zaútočili na Evropu bude velká mela možná i s použitím jaderných zbraní.

Autor
6. 1. 2024 10:52
Odpovědět  Slovan

A proč by to vůbec Rusové museli dělat? Vždyť prakticky nehnuli ani prstíčkem a západ se začal rozkládat sám, a my s ním. Zatím to ještě nevypadá, ale přijde to hodně natvrdo. Takže Rusům stačí vyčkávat a čas je na jejich straně, stejně jako slovanský Bůh.
Vždyť v dohledné době – nejméně lidského života – nedokáže Západ ani nahradit vše o co dosud jen přišel. A bude toho ještě víc. Protože se mění jedna zásadní podmínka existence Západu – klesají zisky z kolonií a když kolonizované země uvidí, že je možné se “nás” zbavit, tak se o to minimálně pokusí. Vždyť v každé zemi jsou lidé, kterým záleží na své vlasti a na svém domově. Jen takovým idiotům, jako jsou liberálové a kapitalisti (kapitál přece nemá vlast (já dodám – má, ale jen svou peněženku)) na tom nezáleží!
Navíc na Západě to nehrozí obnovením “obyčejné” výroby prakticky čehokoliv, minimálně za “demokratů liberálního idiotismu”. K tomu potřebujete ani ne tak zdroje, když máte schopné lidi, lze dosáhnout i dnes mnohého, ale to nikdy nepůjde za kapitalismu, či přímého následníka – postkapitalismu ve smyslu, že vládnout budou ti samí idioti.
Jasná nekompromisní řeč je víc, i slušnost má své hranice.

Autor
6. 1. 2024 10:56
Odpovědět  Peter 008

Víte, že lze umělé hmoty vyrábět i z rostlinných materiálů? Víte, že lze dřevem nahradit nejméně třicet procent “místa” kovů ve výrobcích? Víte, že běžná zemědělská výroba, jak fungovala u nás – tedy “ve velkém” – dokáže sama sebe zajistit energií? A tak lze pokračovat dlouho. Nebo že papír mnoherm pevnější a kvalitnější lze dostat z konopí? A na co používá Západ (a další idioti) konopí? Jen na drogy … Konopí by mělo být jako průmyslová surovina! Nejen na ten papír … Šlo by z něho dělat kvalitní zateplení domů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
6. 1. 2024 11:23
Odpovědět  Peter 008

Tady se vzdávám, jsem netechnický tip člověka, ale občas něco zachytím a jen zírám co ty lidi už vymysleli. Bravo, dobrá práce. Kupředu levá……😊🙋‍♂️

ModrýKlokan
6. 1. 2024 11:46
Odpovědět  Peter 008

@ Peter

Přesně. To ovšem liberální retard z filosofický fakulty neumí pochopit. Nemá čím chápat, má jen vítr mezi ušima.

sergej
7. 1. 2024 04:39
Odpovědět  Peter 008

Konopí jako energetická rostlina by pohřbila ropáky, je tam 6x větší objem využití energie jak z lesů které se kácí 1x za cca. 80. let. Na topení, elektriku. …NEPOVOLENO

sergej
7. 1. 2024 04:41
Odpovědět  sergej

Přitom neničí zemědělskou půdu, naopak zvětšuje množství humusu – organické složky. A naprosto nemusí chemizaci pro kvalitní růst.

Boomer
7. 1. 2024 06:44
Odpovědět  sergej

..Serjožo, už zase kecáte a nevíte o pěstování technického konopí nic. Těch vašich pár kytek někde na zahradě, s vyšším obsahem THC a CBD, to je o něčem jiném než příprava půdy s vyhnojením, osetí, vedení a ochrana kultury na 500 hektarech. Technické konopí může být( a také bývá) v průběhu vegetace ohroženo více chorobami a škůdci, a spotřeba živin pro nárůst rostliny o výšce cca.250 cm je značná, kořenový systém je slabě vyvinutý v poměru k velikosti stonku a proto vyžaduje masivní zásobení půdy dusíkem v povrchové vrstvě, minimální dávka 120kg/ha + další prvky. Takže zas tak moc humusu po sklizni na poli nezbyde…

https://www.cazv.cz/wp-content/uploads/2019/05/metodika-p%C4%9Bstov%C3%A1n%C3%AD-konop%C3%AD.pdf

Ferko
7. 1. 2024 21:08
Odpovědět  Peter 008

Je rozdíl mezi “marjánou” a technickým konopím. Z technického lze vyrábět mnohem víc produktů, než jen papír, např. textil, oděvy, zateplení budov, dokonce celé budovy, barvy, paliva a zbytky krmit zvířata. Semínka se dávají např. papouškům, aby zahnízdili.

katango
8. 1. 2024 11:08
Odpovědět  Peter 008

Úplně první umělá hmota – galalit – byla vyrobena z mléka.Já si to pamatuju z jedný dětský knížky o chemii, ale pro případ, že bych se pletla, jsem to vyhledala.

http://postapo.cz/nutne-k-preziti/vse-ostatni/domaci-vyroba-plastu-galalit-foto-navod/0

ModrýKlokan
9. 1. 2024 17:48
Odpovědět  katango

@ Katango

Dík za apoka tip. Doufám, že nebude potřeba :-D)))

Slovan
6. 1. 2024 11:20
Odpovědět  Peter 008

Tak to máte pravdu že rusům stačí vyčkávat, ale Západ ty provokace zkouší neustále a čím déle tím více civilních obětí. Že je to tam banda idiotů víme všichni. Stačilo se mi před chvíli zkouknout nějaký ten pořad z ČT ze včerejška, kde byl Cirílek “kejvačný oslík” ale hlavně ta swyně z ODS ta Detox. Tak ta je plná nenávisti, že řekne jako politik RUSÁK. To musí být zlý člověk. Nestačil jsem zírat nad její řečí plnou jedovatých slin. Jó a že má ruská propaganda spoustu místa ve společnosti a že se to muší zatrhnout. No a co z roho pak může vylést nemuším psát. Všechno zatrhneme, všechny pozávíráme.

ModrýKlokan
6. 1. 2024 11:47
Odpovědět  Slovan

Zdravím. Na každou svini se vaří voda Slovane. Tomu věřím zase já.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
6. 1. 2024 14:13
Odpovědět  ModrýKlokan

Jo to snad jediná spravedlnost.

Ladislav 💤
6. 1. 2024 14:44
Odpovědět  Plebej

Pozor, i ten je potřeba! Alespoň amík zapřemýšlí!
Jen se podívejte,( něco podobného) na to Řeporyjské prase, pořád nepotrestán!

Frank1
6. 1. 2024 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko ve snaze o mirovou koexistenci, resp. pratelstvi se zapadem odeslo z DDR, umoznilo jeho spojeni s BRD. Rozpustilo Varsavskou smlouvu a souhlasilo i se ztratou svych zapadnich satelitu jako Ceska. Vzdalo se tak sveho vitezstvi ve 2. svetove valce a sveho vlivu v zemich Varsavske smlouvy. Dostalo za to pouze slib, ze se NATO nerozsiri na vychod.
Pod vedenim Trockisty Gorbaceva za Perestrojky se zapad zmocnil Ruska a jeho zdroju. Ovlivnoval jeho ekonomiku i politiku. Dusledkem byl rozpad Ruska a vitezstvi zapadu ve studene valce.
Politiku mirove koexistence praktikovalo Rusko i na zacatku vlady V. Putina. Brzy ji bylo ale jasne, ze zapadu o zadnou spolupraci ani koexistenci nejde. Ze chce za kazdou cenu ovladnout Rusko a jeho uzemi a zmocnit se jeho surovin. Opet Rusko vykrast jako za Perestrojky. K tomu zapad vytvoril rusofobni propagandu a sankce a odmitani vseho ruskeho v nadeji, ze Rusko zlomi. Vyzbrojil a podporuje Ukrajinu, ktera ma tyto cile s podporou zapadu uskutecnit.
To se mu nepodarilo a Rusko uz nema zadne iluze ani pochybnosti o cilech zapadu. Naslo si nove partnery i odbytiste v Eurasii a v arabskem svete.

Frank1
6. 1. 2024 10:41
Odpovědět  Frank1

Pane Admine:
Cursor se splasil a skace sem a tam. Vyzaduje to neustale opravy textu. Mate tam nejakeho sabotera, ktery to takhle programuje?

Boomer
6. 1. 2024 14:27
Odpovědět  Frank1

..zkuste odstranit a znovu nainstalovat váš textový editor. Nebo rovnou stáhnout jiný…
Ty vaše plky nejsou zas až tak “hoch”, aby kvůli nim někdo něco sabotoval…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 1. 2024 14:54
Odpovědět  Frank1

To bude váš kurzor, Franku. Domluvte mu, nebo si zkuste vyměnit baterky v myši – případně zastavte třes v prstech 🙂

katango
6. 1. 2024 16:00
Odpovědět  Markýza

V případě, že to je na ntb, blbne touchpad. Já to řešívám připojením a používáním trackballu.

Markýza
6. 1. 2024 16:09
Odpovědět  katango

ČEHO??? Ježišmarjá…..ještěže jsem se nikdy nenaučila jezdit po tom prstama! 😀 😀 Já jedině s myškou. Ale vzpomněla jsem si, jak to někdo říkal – když máš kocovinu, tak ti to na tačpedu nepůjde.

Boomer
6. 1. 2024 18:49
Odpovědět  Markýza

.. tož představte si, že na vaší klasické myši někde, většinou ze strany v poloze palce, vykukuje kulička, něco jako vykulené zaječí oko a když ho tím palcem tak nějak šudláte, šipka na monitoru se pohybuje a když je tam, kde ji chcete mít, potom klepnete ukazovákem nebo prostředníkem na tlačítko na čumáku myši. Má to tu výhodu, že nemusíte myší pohybovat zápěstím. Akorát že třeba pro mě, jakožto leváka, k ho.. ničemu.. ;o))))

sergej
7. 1. 2024 04:49
Odpovědět  Boomer

Optická krysa vasilisa nepotřebuje podložku a ted jsem kupoval jinou, drát blbinu bezdráth bluetooth nechci i když komp dovede svítit míň hot spotem že na druhé straně místnosti nejde ale při aktivaci na zapojení to dovede napružit za 4. zdi ale to je sajuz rentgen, fuj. A za 160? tačvůda nééé 🙂

katango
6. 1. 2024 21:41
Odpovědět  Markýza

Trackball je něco jako myš naruby. je stacionární a místo abyste popojížděla s myší, hejbete prstama kuličkou. Tlačítka to má jako myš.

Markýza
7. 1. 2024 09:18
Odpovědět  katango

Díky vám i Boomerovi. Už chápu – jen mi připadá, že ruka nebolí ani tak z toho ježdění, jako z toho držení myšice samé.

Boomer
7. 1. 2024 11:48
Odpovědět  Markýza

..smyčec nutno držeti volnou rukou a smyky musí býti vláááčnéééé.. neříkal pan otec cosi takového? U myši totéž, jen najít polohu ruky takovou, aby netrpěla tenzí svalovou…

Markýza
8. 1. 2024 09:30
Odpovědět  Boomer

Můj táta byl violista, tak jsem ho při těch vašich slovech přímo uviděla, jak stojí uprostřed kvartýru 🙂 a cvičí.
Nejen polohu – mně trvalo, než jsem našla ten správný tvar myši.

Boomer
8. 1. 2024 12:00
Odpovědět  Markýza

.. inu, viola byla životní láskou Mozartovou a svoje nejpůvabnější drobnůstky věnoval právě jí…

https://www.youtube.com/watch?v=W4LArVK_aBg

Markýza
8. 1. 2024 20:38
Odpovědět  Boomer

Děkuju – Mozart je prostě Mozart…….

katango
9. 1. 2024 12:50
Odpovědět  Markýza

Jo. To je. Miluju jeho Rekviem. Třeba v tomhle podání:

https://youtu.be/FoHFE7GXgCM?si=Y3uyymMflMk9WfFR

Boomer
9. 1. 2024 13:21
Odpovědět  katango

.. mrazí to. Ukázka geniality autora, který se dokázal vypořádat i s úkolem zdánlivě mimo rámec svojí běžné tvorby. Škoda toho konce, který není…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
9. 1. 2024 13:24
Odpovědět  Markýza

..rádo se stalo. Přidám moji drobnost nejoblíbenější…

https://www.youtube.com/watch?v=_aQgH25iPUQ

Pipa
6. 1. 2024 19:45
Odpovědět  Frank1

Ano, máte naprostou pravdu, která se nyní zamlčuje.To jsou totiž kořeny dnešní války na ukrajině za kterou nese plnou odpovědnost USA a vazalské státy agresivního paktu NATO! Pokrytectví a zrada amerického establishmentu jsou tvůrci dnešního rozpadu západu, což bude nakonec pozitivní vedlejší produkt jejich postojů!

Pijack
6. 1. 2024 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera se na ČTGoebbels24 jistá ukrajinistka Víchová řekla, že nálada na Ukrajině je mnohem lepší než tady v Čechách, alespoň podle toho, co teď slyšela. “Musím potvrdit, že alespoň, co se týče mediálního světa, tak ta nálada je mnohem lepší”. Ta prohra v ní není tak citelná. Tak viditelná. “Když mluvím se svými kolegy, ale i s důstojníky na Ukrajině, tak ti jsou v mnohem větším klidu než my tady. Ten důvod je v tom, že oni v té válce žijí deset let. A v totální válce 2 roky”.

Bomba!!!, ona v podstatě přiznala, že Ukrajinci vedou válku na Ukrajině již 10 let. To se ale nesmí v Česku říkat, proto fůůůj, protože by to znamenalo přiznání, že SVO Ruska je vyprovokovaná a oprávněná. Ostatně, já jsem z jejího sdělení rozpoznal, že Ukrajinští důstojníci jsou klidnější proto, že v brzké době očekávají konečné osvobození Ruska od Kijevského nacizmu. To si přeje mnoho Ukrajinců.

Pavel z Moravy.
6. 1. 2024 11:24
Odpovědět  Pijack

Opravdu by mne zajímalo, kolik z těch Ukrajinců žijících na západě jejich země není zbanderizovaných a zblblých. Já jim prostě nevěřím. Myslím, že jsou v tom banderismu skoro všichni až po uši. A tady ti u nás a jinde, myslím, že to je stejné.

Pravdomluvny
6. 1. 2024 14:03
Odpovědět  Pavel z Moravy.

👍👍👍

Gales
6. 1. 2024 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Zesnulý vůdce Liberálně demokratické strany Vladimir Žirinovskij během svého života pronesl mnoho předpovědí, které se téměř doslovně vyplnily, sdělily svým čtenářům noviny Tsargrad. Síť připomněla další týkající se Spojených států: politik předpověděl úplné zmizení Ameriky v roce 2024.
S děsivou přesností se před našima očima naplňují předpovědi, které Žirinovskij učinil za svého života. Mnozí proto nazývají jeho slova nejen předpověďmi, ale i proroctvími. Když například mluvil o roce 2022, politik varoval, že to nebude klidný rok.
“Není třeba řinčet zbraněmi, jinak bychom mohli přijmout jiný program. A jaký, to pocítíte 22. února ve 4 hodiny ráno,” řekl Žirinovskij. “Chtěl bych, aby rok 22 byl rokem míru, ale miluji pravdu, říkám pravdu už 75 let. Nebude to klidný rok.”
Podle politika bude rok 2022 rokem, “kdy se Rusko konečně stane opět velkou zemí”: “A každý by měl držet hubu a respektovat naši zemi.”
Žirinovskij se jen nepatrně zmýlil v datu. Speciální vojenská operace Ruska na Ukrajině začala 24. února 2022.

Pavel z Moravy.
6. 1. 2024 11:29
Odpovědět  Gales

To není myšleno, že zmizí z povrchu zemského, ale rozloží se a rozpadnou. Takhle nemohou ani fungovat. Hňupové co je řídí už to zařídí. Ale kdo s čím zachází, s tím také schází.

Gales
6. 1. 2024 17:45
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Tak to chápu i já.

Pavel z Moravy.
7. 1. 2024 09:36
Odpovědět  Gales

Já vím, že to chápeš. To nebylo myšleno z mé strany jako poučování. Jenom konstatování.

Administrátor
P.A.Semi
6. 1. 2024 20:14
Odpovědět  Gales

Viz dráhy zatmění Slunce v letech 2017 a 2024:
comment image

Leckdo si říká, že to asi bude něco znamenat…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiří
6. 1. 2024 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko se chová stále naivně ,copak si myslí ,že západ bude brát ohledy na mrtvé na ruském území? Ani 27 miliónů mrtvích sovětských občanů nebránilo na konci roku 1945 připravovat novou válku od západu.Rusko se jen brání a nedovede tvrdě odpovědět USA ani EU a tak si budou neřádi stále více troufat.Rusko ztratilo ohromnou sílu komunismu a stalo se kapitalistickou zemí s podvratnou činností na svém území.

skeptik
6. 1. 2024 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Za téměř dva roky Speciální vojenské operace jsme se pro Západ ocitli v kategorii „Indián nemá duši“

To řekl přesně! Typické pro “demokratický” “mírumilovný” KoZa.

Jura S
6. 1. 2024 12:54
Ohodnotit příspěvek :
     

I my jsme naletěli “Vencovi Flaškovi” (kozojebovi) , já tedy ne…. věřil jsem Karlu Krylovi, který Vašíkovi vmetl do tváře “VAŠKU JSI PRASE” …..
A proto se tu rochníme 30 let v KOZOhnoji a jsou z nás čím dál větší prasata, ochotná chrochtat “anglosasky” za vodpatky z reichu a jejich mrdimarketů…. Samo kozomrdí ředitelé mrdimarketů tvrdí, že čehůň má rád ve všem vodu, v másle, jogurtu, mase , že je to jeho “národní šmak” …. Votruby do Nutely, howna od myší do mouky….

Honzas
6. 1. 2024 13:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Dávám u ukrofašistům měsíc maximálně dva. Zelinský má připravený teplí hnízdečko na Floridě ale možná se jí ani nedožije. Když dojdou peníze pro ukrajinské oligarchie tak se celý systém se sype Jako domeček z karet.

zdendulka
6. 1. 2024 13:58
Ohodnotit příspěvek :
     

západní Evropa si západní pomoc USA nezvolila, protože se stala dlužníkem a poddaným za “osvobození” a “přátelský” Marshallův plán po válce, který byl po tom, co američaní rozbombardovali celou Evropu, naprosto nezbytný. Nikdo se nezabýval tím, kolik lidí Američané tak zabili a kolik toho úmyslně zničili, jen aby bylo co opravovat a tedy aby jejich pomoc byla nezbytná… a pak za ní Evropa draze zaplatila a dodnes platí svým poddanstvím.

jiří
6. 1. 2024 14:16
Ohodnotit příspěvek :
     

M.t. Dětské oběti Baalovi a Molochovi – starověký luciferiánský kult se stále drží naší země jako rakovina. Stovky obětí a svědků prolamují mlčení navzdory výhrůžkám ze strany pachatelů. Nezávisle na sobě vypovídají všichni na celém světě o tomtéž: elitářské pachatelské podhoubí, které zasahuje do všech odstatných oblastí a především do justice, aby zločiny zůstaly nepotrestány. “Krvavá sekta 2” je pokračováním dokumentu, který Kla.tv odvysílala před rokem. Podívejte se zde na další oběti a svědky, kteří vyprávějí o nesmírně krutých zločinech. Pro přeživší existuje pouze JEDINÝ způsob, jak tato zvěrstva zastavit: Všichni se o tom musí dozvědět! Prosí nás, abychom KŘIČELI za oběti! KŘIČTE! 
https://www.kla.tv/27297

jiří
6. 1. 2024 14:19
Odpovědět  jiří

Omlouvám se, za opakované zveřejňování(spamování), ale je třeba to vědět. Žel.

jiří
6. 1. 2024 14:59
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image