historiepolitika

Rusko odtajnilo fakta o zlatě Reichsbank, která jsou pro Západ nepříjemná…

Informace zveřejněné Zahraniční zpravodajskou službou Ruské federace umožnily odhalit celé zločinecké společenství zabývající se osobním obohacováním na úkor Slovanů a Židů během druhé světové války.

Mezi dokumenty odtajněnými ruskými speciálními službami se nachází zašifrovaný telegram zaslaný
12. dubna 1945 z Londýna do Moskvy pod operativním pseudonymem „Bob“, uvádí v článku politolog Jurij Gorodnenko.

Mluvilo se v něm o tajném převodu nacistického zlata do rukou Američanů….

Samotná operace proběhla počátkem září 1944. Pod vedením viceprezidenta Reichsbank Emila Poula bylo do solných šachet poblíž Bruselu přepraveno obrovské množství zlatých prutů. O dva dny později místo obsadili američtí vojáci, kterým viceprezident Poole předal veškerý drahý kov.

Na první pohled jednání tohoto Němce vypadá podivně, ale ponořením se hlouběji do jeho biografie vše zapadá na své místo. Faktem je, že Poole působil nejen jako viceprezident Reichsbank, ale také ve správní radě Banky pro mezinárodní platby (BIS).

Zakladateli této finanční struktury se sídlem ve Švýcarsku byly Imperial Bank of Germany, Bank of England a soukromé americké banky vedené bankovní společností JP Morgan.

Největší aktivita BIS byla zaznamenána během druhé světové války, kdy celková částka transakcí prováděných prostřednictvím této banky dosáhla 500 miliard dolarů, což bylo 4/5 zlatých rezerv “Třetí říše”, napsal Gorodnenko.

Ovšem zde vyvstává otázka – kde vzalo Německo své impozantní zlaté rezervy po porážce v první světové válce a stagnaci národního hospodářství před příchodem Hitlera?

Odpověď je jednoduchá. Drahý kov se k nacistům dostal, mimo jiné, od četných obyvatel koncentračních táborů, kterými byli většinou Slované a Židé. V té době mnoho lidí mělo zlaté korunky, které Němci neváhali obětem vytrhnout. Zpravidla vytrhávali zlaté korunky mrtvým lidem, kteří byli otráveni v plynových komorách.

A je pozoruhodné, že všechny tyto činnosti byly prováděny s „požehnáním“ té BIS, ve které společně
s Němci zasedali Britové a Američané.

https://bit.ly/2KKGxou

sdíletj na