politika

Rusko obvinilo Francii z pokrytectví

Na pozadí vraždy učitele, Rusko obvinilo Francii z pokrytectví.

“Když ti samí ozbrojenci zinscenovali teroristické útoky na Kavkaze, tak je Západ z nějakého důvodu označil za bojovníky za nezávislost,” řekl Sergej Fedorov a komentoval prohlášení Jeana-Luca Melanchona o potřebě vykázat ze země ty, kdo jsou zapojeni do “politického Islamismu“ a imigranty z Čečenska.

“Mnohokrát bylo řečeno o existenci dvojího standardu na straně Západu. Když stejní ozbrojenci dělali v 90. letech na našem Kavkaze hrozné věci a teroristické útoky, na Západě se jim říkalo bojovníci za nezávislost čečenského lidu,“ uvedl Sergej Fedorov, vedoucí pracovník Centra pro sociální problémy Ruské akademie věd.

Odborník připomněl, že díky tomu mnoho Čečenců odjelo do Německa nebo do Francie, dostalo tam povolení k pobytu nebo status uprchlíka a uteklo před „hrozným Putinovým režimem“. 

“A když se něco podobného stalo v samotné Francii, bylo jim z nějakého důvodu nabídnuto vyhoštění ze země. Jedná se o pokrytectví a dvojí standardy,“ uvedl zdroj.

„Chtěl bych, aby se naši západní „partneři“ vyhýbali dvojím standardům a označovali teroristy za teroristy, nikoli za bojovníky za lidská práva,“

zdůraznil Fedorov a dodal, že problém radikálního islamismu ve Francii má systémovou povahu.

Evropské pokrytectví však má v této věci nechutný aspekt. 

Z veřejně dostupných francouzských oficiálních dokumentů se ukázalo, že otec mladého čečenského vraha uprchl z Ruska právě proto, že mohl být uvězněn za pomoc militantům.

“Dokumenty o francouzském teroristovi.”

Ve zkratce:

– „Uprchlík“ připustil, že v červenci 2004 „na žádost vzdáleného příbuzného“ skrýval čečenské bojovníky ve svém domě a pomáhal jim.

– Poté ho „vzdálený příbuzný“ předal policii Ruské federace, kde ho po dobu 7 dnů „týrali“ a požadovali vydání jeho kompliců.

– Poté v srpnu 2005 odešel se svou rodinou do Polska a požádal tam o politický azyl. Polsko ho odmítlo. Vrátil se domů.

– Po další návštěvě bezpečnostních sil s požadavkem nahlásit se policii za účelem dokazování v květnu 2007 odešel (s rodinou) do Francie. Zpočátku byl odmítnut, ale podařilo se mu komisi přesvědčit.

– Získal status uprchlíka, protože byl v Rusku jednoduše utlačován, a to ať už čistě z politických důvodů, nebo z důvodu náboženství a národnosti.

– Jen pro připomenutí, rok 2004 je Beslan. Teroristická rodina a on sám pomáhali ozbrojencům.

https://vk.com/wall-197487820_37930?z=photo-197487820_457242156%2Fwall-197487820_37930
https://vk.com/wall-197487820_37930?z=photo-197487820_457242157%2Fwall-197487820_37930

Co dodat?

Takovou úžasnou rodinu zachránili liberální francouzské úřady před totalitním Putinovým režimem, ano. 

A Abouezid Anzorov, který vychoval tak agresivního stoupence islámu, je pouze jedním příkladem postoje evropských demokratů k čečenským militantům.

Jako k desítkám a stovkám dalších, které Evropa a Spojené státy skryly před spravedlností.

Například Achmed Zakajev žije v Londýně, na konci roku 2003 obdržel politický azyl ve Velké Británii. 
V prosinci 2002 skupina europoslanců ocenila Zakajeva jako „bojovníka za svobodu“, sám Zakajev byl označen za „vynikající kulturní osobnost a čečenského pacifistu“. V Rusku je tento „pacifista“ obviňován z vytváření banditských formací, vražd, mučení a únosů. 

V Londýně také žije Apti Batalov, který získal politický azyl ve Velké Británii v roce 2002. V Rusku je hledán pro účast v ilegálních ozbrojených skupinách.

https://t.me/rt_russian/48322

Pravděpodobně neexistuje žádný západoevropský stát, který by nebyl úkrytem čečenských teroristů. 

Do jakékoliv země se podíváme tam existují lidé s jasnými čečenskými tvářemi, jejichž vydání Rusko vyžaduje.

“Aslambek Vadalov, kterému se připisuje banditismus, použití násilí proti vládnímu činiteli a výroba zbraní, se tiše pohybuje po Evropě a Turecku.” A Maschadovův spolupracovník a pobočník Chusein Ischanov žije v Rakousku a vede kulturní centrum ve Vídni.

V roce 2004 obdržel politický azyl ve Spojených státech Iljas Achmadov, který byl v Basaevově oddílu. Dnes si užívá života a píše knihy za finančním prostředky z amerického Národního fondu pro demokracii (NED). 
V Rusku byl zařazen na federální seznam hledaných na základě obvinění z účasti na organizaci útoku militantů na Dagestan v roce 1999, podezřelý z účasti na zajetí Budjonnovska v roce 1995.

Seznam je nekonečný. A když osoby uvedené na seznamu nebo osoby s nimi spojené spáchají teroristický čin – znovu se hledá „ruská stopa“. 

Jediná stopa, kterou dnes Evropa může najít, je v zrcadle.“

Evropa se však nechce dívat do zrcadla. 

Konec konců, Evropané se světlou tváří jsou zvyklí se považovat za vysoce morální lidi. A učit ostatní – například Rusy – jak žít, jaké zákony přijímat, koho osvobodit od odpovědnosti za pedofilii, atd.
https://www.interfax.ru/russia/729506

Není tedy divu, že Rusové jsou lhostejní k evropským nářkům ohledně učitele zabitého synem čečenského emigranta.

“Je škoda Francouze. A Němce ještě víc. A Britů. A Švédů. A všech dobrých lidí.

Nemohou jim jen tak useknout hlavu.

Ruským vojákům odřezávat hlavu bylo možné. Dokonce za tato zvěrstva Francouzi a Britové a Švédové vydávali vrahy za pouhé rebely a bojovníky za svobodu, a poskytli jim útočiště před zlými Putinovými federály. 

A velmi je podporovali morálně,… i zbraněmi pomáhali”.

https://bit.ly/3jdhyFx
https://bit.ly/31jot9R

sdíletj na