Rusko nepotřebuje spustit Nord Stream 2 

Gazprom by neměl spustit plynovod Nord Stream 2, protože i ti v Evropě, kteří obhajují jeho spuštění, jsou nepřáteli Ruska.

Energetický expert Igor Alabužin to uvedl v rozhovoru pro kanál PolitVera na YouTube, informuje PolitNavigator.

„Prohlášení publikované ve vydání „Spiegel“ je rozporuplné. Vyzývá Rusko ke spuštění „Nord Stream 2“, aby byla pozice Německa ve válce s Ruskem příznivější. Potřebuje Rusko poskytovat výhodu těm, kteří říkají, že jsou ve válce s Ruskem? Nemyslím si, že bychom to měli dělat,“ řekl Alabužin.

Věří, že ke spuštění „Nord Stream 2“ příliš brzy nedojde.

„Dříve nebo později bude „Nord Stream 2“ spuštěn, ale nedá se říct kdy, protože Rýnem musí protéct hodně vody, abychom se mohli vrátit k nějakému rozhovoru. Pro Rusko by bylo prospěšné jednat s evropskými národy v těchto těžkých časech, které přicházejí pro celý svět, ale se současnou politickou třídou jednat nelze. Jsou prostě nemocní na hlavu svou rusofobií a proamerikanismem,“ řekl Alabužin.

Rusko by podle experta mělo diverzifikovat své dodávky výstavbou plynovodů do Číny a dalších východních zemí.

„Potřebujeme vybudovat tuto infrastrukturu: jak pro ropu, tak plyn, protože éra drahých nosičů energie a geopolitických konfliktů povede k tomu, že budeme muset se svými nosiči energie manévrovat, sem a tam (a také operativně uložit). Je to drahé, ale nemůžeme se bez toho obejít, jinak budeme svázáni buď s jednou stranou, pak s druhou,“ uzavřel Alabužin.

https://bit.ly/3Rhmzy5

4.5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
29. 8. 2022 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko ne ovšem Fricek ano a ČR ještě víc, i když fyjalový vlastizrádce z první signální tvrdí, že ne!🤮🤮🤮🤮

ijn
29. 8. 2022 21:53
Odpovědět  Lev Prch

Šolcík přivezl hlavně notičky, jak silou VLASTIZRÁDCI ČR potlačí včas protesty, žádné klidné demonstrace nepřipouštět – včas rozložit provokatéry,….i Šmída zopakujte,….!!!

Lev Prch
29. 8. 2022 21:58
Odpovědět  ijn

Hroutí se jim nejen vlastizrádci v Protektorátu Böhmen und Mähren a to zevnitř,ale počkej, až řeknou třískačům hlav o koberec, že mají šetřit, když oni zrovna milujiou hadí klima v….🤣🤣🤣🤣🤣

David
29. 8. 2022 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Nespuštění NSII je důvod, proč USA začaly to dobrodružství na Ukrajině. Zároveň to bude znamenat i konec experimentu pod názvem Euro a postupný rozpad EU. Bude to bolet, ale je tu naděje, že to přežijeme.

Lev Prch
29. 8. 2022 21:41
Odpovědět  David

Přesně 👍👍👍👍A možná můžete doufat i v izolaci amiokupanta,pokud se Fricek vzpamatuje a na jejich příkazy se vy💩💩💩💩

Lev Prch
29. 8. 2022 22:11
Odpovědět  Lev Prch

Ty v Černým delfínu!

Peter
30. 8. 2022 08:03
Odpovědět  David

Není to prvotní zadání, plynovod se stal prostě zbraní USA a Velké Británie – nezapomínejme na Johnsona, a tak prvotní cíl vyjádřil ještě bývalý britský premiér předminulého století Palmerson, když prohlásil: „Svět se zdá takovým nespravedlivým, když nikdo nebojuje s Ruskem.“
A když půjdeme do minulosti, nezkreslené, pak vidíme, že je to neustálý nápor všeho druhu na všechny Slovany. A mnozí již, zatím ještě na západ od nás nezvratně podlehli. Cílem je prostě zničit jakoukoli alternativu „klasické evropské civilizaci“ v jakékoli podobě. A nepleťme se, Američané jsou dnes vedoucí – ještě pořád – silou této „civilizace“.
Pravdu mají ti, kteří tvrdí, že do této „civilizace“ nepatříme. Vždyť ona nás vlastně ani nechce! Dokonce nepřijme ani naše zrádce, jen je využije a odkopne. Krásný příklad je vidět právě teď, když zabavovali majetek a konta těch, co zradili Rusko a utekli před následky. Nikdo se s nimi v „naší civilizaci“ nemazlí. Uvědomuje si tohle aspoň jediný člen „naší“ současné vlády? vlastně tato „civilizace“ nechce ani své „základní obyčejné“ obyvatele.

Janka
30. 8. 2022 11:50
Odpovědět  Peter

najkrajsie na tom celom je, ze ak by aj s Ruskom nebojovali, skor ci neskor, by sa civilizacia presunula do Azie…..pretoze ziadny strom nerastie do nebies a ked sa na Zapade riesia blbosti typu 72 pohlavi, BLM ci eko, pricom sa neriesia skutocne zdroje klimatickej zmeny (staci si spomenut, ako sa rychlo vratilo normalne pocasie cez covid, ked sa nadmieru nevozilo vsetko z Ciny a nelietalo), ale blbosti, na ktorych mozu burziani zasa zarabat na ukor vlastnej civilizacie, tak to nemoze inak skoncit

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 23:00
Ohodnotit příspěvek :
     

No, zatím Rusko přesměrovalo cca polovinu plynu na svou vnitřní potřebu, co nepotřebuje pálí, a kalupem plynofikuje. Takže jestli se tahle sranda se sankcemi protáhne, budou na Sibiři pěstovat rajčata na vývoz, které u nás přes dvě ideologické čistírny budou k mání jako dovoz z Holandska.

[Trol-1] Filip
30. 8. 2022 07:05

Dobrej fór, že Rusko kvapem plynofikuje. Přečtěte si nějaké diskuse napr. na Ria novosti. Rusové tam na to pěkně nadávají. Že sami plyn nemají.

Lev Prchala
30. 8. 2022 07:43
Odpovědět  [Trol-1] Filip

Hele kačer,ale v trochu jiné podobě.

Peter
30. 8. 2022 08:07
Odpovědět  Lev Prchala

To není kačer, to je hejkal.

Lev Prchala
30. 8. 2022 08:30
Odpovědět  Peter

Ale ty prej vymřeli……nebo ne????

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 15:06
Odpovědět  [Trol-1] Filip

Proto také kalupem plynofikují, troldo. Ona to není žádná pr-del, napravit rozvrat země který zrádci Gorby a Jelcin úmyslně, pod patronátem USA, způsobili. Takže buď v klidu, dočkají se. A ty zvykej na život bez plynu, osle.

Staník
30. 8. 2022 10:45

Tak ono je to Rusku jedno. Pokud vím, tak mají třeba s Německem podepsané dlouhodobé smlouvy ze kterých plyne, že Němci platí určitý objem plynu, ať ho odeberou nebo ne. Rusko plyn pálí a Němci ho platí. Hloupost Západu je opravdu nekonečná…

VKV
30. 8. 2022 00:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Rus především potřebuje (znovu)vybudovat průmysl zpracovávající ten plyn doma. Aneb proč plyn posílat do Německa, kde jej z velké míry spotřebuje chemický a jiný průmysl, když to samé můžu udělat sám, zaměstnat vlastní lidi a do toho Německa potom poslat hotové výrobky. Samozřejmě s patřičnou technologickou přirážkou.

[Trol-1] Filip
30. 8. 2022 07:06
Odpovědět  VKV

Zatím se musí vyrovnávat se stovkami zavřených továren po únoru.

Lev Prchala
30. 8. 2022 07:44
Odpovědět  [Trol-1] Filip

To bude muset díky fyjalový pseudovládě i ČR …..a s podstatně HORŠÍMI VÝSLEDKY!

Peter
30. 8. 2022 08:14
Odpovědět  [Trol-1] Filip

To jste na omylu. Jejich průmysl sice podle čísel stagnuje, ale co by EVropa dala za takovou pouhou stagnaci, oni budou mít zdroje, suroviny a to co vyrábí se prodá. Na rozdíl od tady odtud. Protože spotřeba elektrické energie, v současné době jeden z nejspolehlivějších ukazatelů ekonomiky zemí, u nich NEKLESÁ. Ovšem vy jistě napíšete, že jejich tanky a letadla létají na elektřinu a tím pádem spotřeba neklesá.
Navíc nesmíte chodit na liberalistická fóra. Tam je na tom Rusko špatně už od doby jejich vzniku. Rovněž nesmíte věřit ukrajinským – vašim kolegům- tam už vůbec se vznášejí někde u Marsu, kam dorazila AFU (pokud nevíte – ukrajinská armáda), aby dorazila poslední zbytky ruských vojsk. Prostě máte špatné notičky.

Markýza
30. 8. 2022 09:13
Odpovědět  Peter

Nehledě k tomu, že mi zatím nikdo nevysvětlil, co je na té strašidelné „stagnaci“ tak úděsného. Mně to připadá, jako dobře vyvážený stav.
Neustálý růst je vlastnost rakoviny.

Lev Prchala
30. 8. 2022 09:34
Odpovědět  Markýza

Nebo vlasového porostu…..nebo zubů u žraloka.-)

Markýza
30. 8. 2022 12:41
Odpovědět  Lev Prchala

Tak to se pletete: mně třeba vlasy přestaly růst v půli zad a dál ani ťuk. A žralokům rostou další, ne tytéž pořád pryč. Jako nám trvalý chrup, jenomže furt.

katango
30. 8. 2022 13:12
Odpovědět  Markýza

Vlasy jsou schopný vyrůst jen do určitý délky, pak vypadnou. Každej to má nastavený jinak. Já bohužel do půli lopatek.

Lev Prchala
30. 8. 2022 13:15
Odpovědět  Markýza

Ale narostou a to je důležitý.-)

Markýza
30. 8. 2022 17:04
Odpovědět  Lev Prchala

Ale nový a jiný. Neméně důležitý. Představte si například tvora – dejme tomu škvora – jak roste, a roste, a roste………………nehledě k tomu, že k dobrému životu nepotřebujete zlaté kohoutky u vany – nebo vy snad jo? Ano, je hezké si vyzkoušet jaké to je, když se přežeru, ale jako trvalý stav?

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2022 15:20
Odpovědět  [Trol-1] Filip

Ty vole, tys neuvěřitelný šašek. Namísto těch slabomyslných plků by ses měl raději začít vyrovnávat s tím, že v dohledné době bude u nás zavřené vše – nejen průmysl.
A jitěže v Rusku od února některé továrny zavřeny, když zbrojní komplexy jedou – ta náhodička! – od února v nepřetržitém provozu. Zrovna minulý týden v Rusku zahájili sériovou výrobu Zirkonů, rovněž v nepřetržitém provozu. A na to je třeba kvalifikovaných pracovníků. Tož se raduj – zase museli v Rusku nějaké ty továrny kvůli tomu zavřít. Ale mám pro tebe bl-bou zprávu – oni je, na rozdíl od nás, zase otevřou. My, pokud vás včas nerozmáznem jako vši, už ne.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
30. 8. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen aby na ten plyn měli helmuti rublíky.Zadarmo jim nikdo nic nedá.A jestli ten plyn z ruska budou nosit v pytlích,je rusákům jedno.

janle57
30. 8. 2022 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč by mělo Rusko za současné situace v době,kdy mu Helmuti vyhrožují znárodněním
majetku Gazpromu v Reichu,plynovod spouštět,naopak zavře ještě Nord Stream 1
a pak začne v Helmutlandu a potažmo v celé EU ta pravá sranda,navíc k nám přijel
nazi gauleiter Scholz,který jasně vysvětlil své podržtašce Fialovi jak to bude s tím
naším odchodem z Lipské vyděračské energetické burzy,je to s tím naším pucováním
německých bot pořád stejné,za Rakouska-Uherska,za Hitlera i dnes,smutné,ale
zdejším čummobilům to zas tak nevadí !!