politika

Rusko nepotřebuje lásku obyvatel přilehlého území

S povzdechem se snaží Rusku vysvětlit, že údery na infrastrukturu v žádném případě nezajistí:

a) zahájení jednání s Kyjevem

b) lásku obyvatel přilehlého území

c) změnu moci na přilehlém území

Nic z výše uvedeného ruská strana nevyžaduje.

Ruská strana může klidně, pokud chce, po velmi dlouhou dobu nebo dokonce neomezeně (v jakési směsi „korejské“ a „izraelské“ praxe) zachovat následující konfiguraci:

1. Určitá „zářezová čára“ je pevně stanovena – izolovat se od problémové oblasti. Kreml/generální štáb nakreslí „čáru“ podle svého uvážení.
+
2. Přilehlé území, které zůstává „za čárou“, je udržováno v režimu „doby kamenné“ (no, nebo 16. století) v pravém slova smyslu. A pokud se tam něco „vynoří“ ve smyslu vyspělé civilizace nebo hrozby, pak je to eliminováno raketovými údery, podle stejného schématu, v jakém Izrael periodicky bombarduje Sýrii (a nejen), Turecko periodicky bombarduje syrské základny amerických spojenců a Írán periodicky bombarduje americké spojence na území Iráku.

A je to: žádná láska, žádné hrozby, žádné „musíte to všechno obnovit“. Pouze periodická “kalibrace”.

Pokud chce kolektivní Washington naslouchat generálu Milleymu a nějak vyřešit tuto situaci jednáním: žádný problém – letadla létají do Istanbulu. Pokud ne, tak ne.

PS: To je samozřejmě hypotéza. Ale zatím to dobře zapadá do reality.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://t.me/crimsondigest/1496

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
3. 12. 2022 23:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolektivní Západ (nebo Washington?) už nasadil rétoriku: “Pokud chce Putin mír, tak …” To podle kolektivního Západu znamená:
Pokud chce vítěz mír, musí přijmout podmínky poraženého!

Macron: “Západ by se měl začít připravovat na mírová jednání s Ruskem a zvážit, jaké mu nabídne bezpečnostní záruky”. (Zvažovat bude Rusko, jaké jsou přijatelné.)

Joe Biden řekl, že s ruským prezidentem Vladimirem Putinem bude jednat až ve chvíli, kdy projeví úmysl ukončit válku. (Tu chvíli vybere Putin.)

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-jake-dame-rusku-zaruky-macron-vyzval-zapad-k-pripravam-na-jednani-o-miru-40416384#

Pavel z Moravy
4. 12. 2022 10:02
Odpovědět  Albi

Já nevím, ale na tom západě jsou skutečně totální duševní nedospělci. Jestli tento materiál vládne západu, tak potěš koště. Ten aspeňácký myšlenkový vliv páníčků co je řídí je čitelný z každého jejich slova. Proboha amíci, proboha frantíci, kdo vám to jako řídí vaše země? To tam nemáte jiné inteligentní jedince? To chcete fakt skončit tam, kam vás směřují, tedy do pr….y. Ba je to naopak, s vámi se nemůže bavit president Putin, protože by to bylo jako rozhovor dospělého inteligentního člověka s 6 letým školákem. Kapišto pane Macrone a Bidene.

Gales
4. 12. 2022 11:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jenom naši vládní Jidáši je poslouchají v předklonu a drží se jich jako ho.vno košile.Ať chvípnou

Jan
4. 12. 2022 11:04
Odpovědět  Albi

Zapad vstepuje lidem, ze Ukrajina vyhrava a Rusko ustupuje, ze musi vsechny skody zaplatit. Jako kdyz Hitlerovi rikal Goebbels, ze vyhraje a generalove hlasili vitezstvi, ktera si vymysleli. Jeste v bunkru v poslednich dnech valky planoval Hitler obranu nasazenim SS divizi, ktere uz davno Ruda armada znicila.
Pravde do oci se nejsou schopni podivat po nekonecnem lhani a rusobii prosycenem zpravodajstvi. Az se lide pravdu dozvedi bude mozna pozde.

Jan
4. 12. 2022 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolektivni zachod se spojil s fasisty na Ukradine a uz nevi kudy kam. Rusofobie, nenavist a lhostejnost k 8 letemu ostrelovani a obetem na Donbasu davaji Rusku nove moznosti. Davno ztratilo nadeji, ze zapad prijde k rozumu a ze se s nim dohodne. Ted vi, ze jde zapadu jen o zniceni a ovladnuti Ruska. Odmitnuti doktriny Rjabkova vede k ruskym krokum, ktere ovsem Rusko avizovalo, ale zapad si ucpal usi. Naopak vede stale silacke reci a nalhava si sam a ostatnim, ze musi jednat z pozice sily. Idiot uz nerozpozna ani to, ze Rusko muze zapad znicit behem nekolika hodin.

Pavel z Moravy
4. 12. 2022 17:10
Odpovědět  Jan

Jane, perfektně zhodnoceno. To právě Rusové potřebovali, aby se západ plně odhalil. Teď již kromě ruské páté kolony i všichni ostatní pochybovači z Ruska vidí, že se západem opravdu není možné důvěryhodně jednat. Toto zápaďácké chování je nejlepší prostředek k otevření ruských očí.

Autor
4. 12. 2022 18:17
Odpovědět  Jan

Představte si, že by Ukrajina napadla tehdy neuznané republiky a využila šoku. To by znamenalo, že se na Ukrajině objevily nové zdroje pro další okrádání a Rusko by muselo s hanbou stát za svými hranicemi, protože by na Ukrajině zcela oficiálně byly přítomny přímo jednotky NATO. Samozřejmě plyn, ropa, vše by Rusko muselo prodávat za hubičku. A kdyby Ukrajina vešla na území Ruska, s největší pravděpodobností na Krym, byla by obrana nesmírně obtížná a byla by z toho nejspíše plnohodnotná válka, ovšem připomínám za přímé účasti zemí NATO.
Tím, že Rusko vešlo oficiálně na území neuznaných republik a začalo je bránit, přesunulo bojiště ze svého území. To je to, co zmařilo všechny plány.
Protože podle propočtů by nejspíše byla aktivována Pátá kolona liberálů a nespúokojenost by měla podle plánů růst.
Sázeli na to, že Rusko se bude chovat tak, aby neohrozilo svoje hlavní devizové příjmy. Místo toho Rusko udělalo podobně nečekaný krok jako při událostech v r. 2014 na Krymu.
Západ hrál hru na jednu branku – Ruskou – ale zapomněl, že ji má také.
Místo odhalení slabosti Ruska se odhaluje slabost a degradace Západu v plné nahotě.

1529062637_26.jpg
Pijack
4. 12. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

A co tak ekvivalent k lásce ke Spojeným státům? 🙂 Američané se přejí, aby je miloval celý svět, nikoliv jen sousedi za hranicemi. Sousedi jsou jen dva, pokud vynecháme Aljašku, která náleží Rusku. Myslím, že další jiný stát by USA za své sousedy nechtěl. Všichni si té lásky k Americe už užili dost.

Jan
4. 12. 2022 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta laska naroda k jinemu je osemetna vec. Vidite to na tom co se deje u nas a jak se chovaji i lide u lizu. Se SSSR na vecne casy, manifestace, vazili jsme si sveho osvobozeni 1945.
I Merkelova i general Pavel milovali vroucne SSSR, lizali mu pullitraky, nenavideli zapadni valecne stvace. Co delaji dnes? Je nam z nich na bliti. Zamysleli jsme se nekdy nad sebou samymi?