politika

Rusko nemůže vyhrát jaderný konflikt – NATO

Rusko nemůže vyhrát jaderný konflikt
Šéf bloku vedeného USA neupřesnil, kdo z nich vyjde jako vítěz


NATO velmi jasně řeklo Moskvě, že Rusko nemůže vyhrát jadernou válku a shromažďuje vojáky na své východní hranici, aby „odstranilo prostor pro nesprávné kalkulace nebo nedorozumění“, řekl ve středu agentuře Reuters generální tajemník bloku vedeném USA Jens Stoltenberg. .

‘Je to nebezpečná a bezohledná jaderná rétorika,’ řekl šéfredaktorce agentury Reuters Alessandře Galloniové na okraj Valného shromáždění OSN v New Yorku. „Moc dobře ví, že jaderná válka by se nikdy neměla vést a nemůže být vyhrána a bude to mít pro Rusko bezprecedentní důsledky,“ dodal s odkazem na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Na otázku, co by NATO udělalo v případě, že by Rusko použilo atomové zbraně, však Stoltenberg odpověděl, že to „závisí“ na okolnostech, ale že blok byl ve své komunikaci s Moskvou velmi jasný, že „nukleární válku Rusko nemůže vyhrát“.

‘Zatím nevidíme žádné změny v jaderné pozici’ Ruska, dodal, ale NATO ‘velmi bedlivě sleduje’, pokud se to změní.


V projevu odvysílaném ve středu ráno Putin obvinil Západ ze snahy o rozbití Ruska a řekl, že Moskva použije jakékoli prostředky, které má k dispozici, k obraně územní celistvosti země – včetně jejího jaderného odstrašení, v případě útoku zbraněmi hromadného ničení. Putin zdůraznil, že o tom „neblafuje“.

Stoltenberg trval na tom, že ruský vůdce „udělal strategickou chybu“ s Ukrajinou a že konflikt tam neprobíhá podle jeho plánu – jak ostatně vyvozuje NATO. Argumentoval také, že ruské síly jsou špatně vybavené a bojují s velením, řízením a zásobováním, zatímco Ukrajina má jednotnou podporu kolektivního Západu, který Rusko „totálně podcenilo“.

„Nejsme stranou konfliktu, ale podporujeme Ukrajinu,“ trval na svém Stoltenberg. NATO podporovalo vládu v Kyjevě penězi, zbraněmi, výcvikem a zpravodajskými informacemi, podle mnoha západních představitelů a médií.

Západ chce rozdělit Rusko jako SSSR – Putin

FILE PHOTO. ©  Glasshouse Images via Getty Images

Západ chce rozdělit Rusko jako SSSR – řekl Putin
Ruský prezident obviňuje USA a jejich spojence ze snahy podrobit si jeho zemi

„Cílem Západu je oslabit, sjednotit a nakonec zničit náš národ. Přímo říkají, že se jim v roce 1991 podařilo rozbít Sovětský svaz, a nyní nastal čas, aby se samotné Rusko rozdělilo na mnoho regionů, které by si navzájem šly po krku,“ prohlásil ruský vůdce ve středu v televizním projevu.

Putinova obvinění přišla, když informoval národ o ruské vojenské kampani na Ukrajině a vysvětlil své rozhodnutí mobilizovat armádní zálohy. Trval na tom, že nepřátelská ukrajinská vláda v Kyjevě je produktem Západem vyvolané rusofobie.

„Po desetiletí [Západ] záměrně pěstoval nenávist vůči Rusku, především na Ukrajině, kterou si představovali jako opěrný bod proti Rusku. Západ proměnil ukrajinský lid v potravu pro děla a tlačil ho do války proti naší zemi,“ řekl Putin. Uvedl, že pokračující konflikt začal v roce 2014, kdy ozbrojený převrat v Kyjevě svrhl zvolenou ukrajinskou vládu.

USA a jejich spojenci prohlásili za svůj cíl porážku Ruska na bitevním poli, což by podle Putina vedlo k „totální negaci [ruské] politické, ekonomické, kulturní a jakéhokoli jiného druhu suverenity, totálnímu drancování náš národ.’


Varoval, že Rusko použije všechny prostředky, které má k dispozici, aby se ubránilo a zajistilo svou územní celistvost, včetně nasazení svého jaderného arzenálu, pokud bude napadeno zbraněmi hromadného ničení. Putin zdůraznil, že „neblafuje“.

Prezident dodal, že „zastavení těch, kteří soupeří o světovou nadvládu a hrozí rozporcováním a zotročením naší vlasti“ je součástí ruské národní tradice a že ukrajinská krize se neliší od toho, čemu národ čelil v minulosti.
https://bit.ly/3SinO0y

sdílet na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
21. 9. 2022 23:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Je blbej?
Copak není jasné, že pokud prohraje Rusko, prohrajeme všichni?

Jen tak mimochodem a předběžně – líbilo by se nám vč. našich válečných štváčů žít v “banderovském” státu/světě?

Tom
22. 9. 2022 00:08
Odpovědět  Albi

Mne urcite ne. Ja zadny fasisticky stat/svet neakceptuji! Tohle mne dostalo: „Nejsme stranou konfliktu, ale podporujeme Ukrajinu,“ trval na svém Stoltenberg. Vzdyt si protireci. To je ale blbec, jako cele fasisticke NATO, spolu s EU…

[Trol-1] Pepík z Moravy
22. 9. 2022 02:04
Odpovědět  Tom

..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
22. 9. 2022 04:06

Modlete se za Rusko. JInak ztratíte obživu. Umáíte čínsky?

VratislavII.
22. 9. 2022 06:18
Odpovědět  Peter

Ten neumí ani česky.

milan h
22. 9. 2022 08:49

nedelej ostudu Morave a mimochodem na Morave zadni Pepici nejsu

Ladislav
22. 9. 2022 06:16
Odpovědět  Albi

💤Už jsou i souřadnice na Norsko?

Markýza
22. 9. 2022 08:50
Odpovědět  Albi

Vždyť to vlastně řekl – Rusko nemůže vyhrát – ale pro jistotu neupřesnil, kdo by jako vyhrát měl. A ano, mně připadá blbej. Taky si myslím, že naši váleční štváči už se vidí v pozici Kolomojského……přeci když si budete předtavovat, tak si sama sebe nikdy nepředstavíte, jako služku v kuchyni, ale jako princeznu.

Václav
22. 9. 2022 09:23
Odpovědět  Albi

Stoltíku, těch hlavic máte zhruba stejně jako Rus, ale oni mají nosiče, které vám chybí a nemáte proti nim protizbraň. Pokud by jste měli tu převahu o které mluvíš, už by Rusko neexistovalo.

Pavel K
22. 9. 2022 10:49
Odpovědět  Václav

Velice přesně a snad i logicky napsáno. Samozřejmě mlží parchant jeden!! Kdyby bylo dobití RF tak snadnou záležitostí, tak už tam jsou. Ale ty jaderné a kdoví ještě jaké zbraně jim v tom brání. Kretén poštěkává jako záploťák. MMrddka jedna by potřeboval a bez sendání brýlí jednu šumivou.

me2d44
22. 9. 2022 11:57
Odpovědět  Albi

Hezký den! On jen tomu dementovi se zaťatou pěstí zatím nikdo nevysvětlil, že v jaderné válce Rusko NEMŮŽE PROHRÁT – když nebude Rusko, tak zbytek světa není potřeba – a Rusové na to, na rozdíl od západu, připraveni jsou. Kdo by se taky nechal zotročit, nebo vyhubit?

Gales
22. 9. 2022 16:55
Odpovědět  Albi

To je dobře že NATO má ve vedení tohoto vola.Alespoň dřív skončí.

Radomír
21. 9. 2022 23:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Mno, upřímně, dneska po ideologicko-patriotické excitaci s částečnou mobilizací a referendy o připojení k RF a následném držkopádu a kompletnímu informačnímu fiasku s výměnou nácků a žoldáků odsouzených k smrti – něco, o čemž od začátku tvrdili, že neudělají a co jde naprosto proti stanoveným cílům denacifikace a demilitarizace – bych Putinovi už moc nevěřil. Rozhodně bych mu nevěřil, že použije jaderné zbraně. Řeči se vedou, voda teče.

(Osobně nechápu, jak Rusové můžou v této myšlenkové dichotomii žít. Že my žijeme, my jsme malá bezvýznamná země, která stejně nikdy o ničem nerozhodovala, ale Rusko o sobě říká, že patří do Velké Trojky.)

Tom
22. 9. 2022 00:28
Odpovědět  Radomír

A co jako podle tebe maji delat? Vzdyt se snazi “oddalit” konec sveta vsemi prostredky, ale valkychtivy fasisticky zapad rekl NE. Co jineho Rusku zbyva, nez posledni varovani v pripade napadeni Donecke, Luhanske a Chersonske lidove republiky potom, co se v referendu vyslovi o pripojeni k Ruske federaci? Ja jen muzu doufat, ze zvitezi zdravy rozum. Co z toho nakonec bude, to vsichni uvidime (zazijeme)…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Radomír
22. 9. 2022 00:46
Odpovědět  Tom

Jako “zdravý rozum” že se NATO z Ukrajiny stáhne a EU bude striktně neutrální s tím, že bude možná přijímat běžence, poskytovat jim humanitární pomoc na hranicích, ale to je tak všechno? Pobavils. Nebudu tě podezírat z naivity, takže to beru jako vtip.

A co bych jím radil? No, o několik řádů zlepšit komunikaci. Dělat to, co řeknuů. Nefabulovat. Stát pevně na zemi s hlavou vzhůru. Aplikovat zkušenosti a postupy, které SSSR získala a pižívala za VVV. Dneska Putin prohlásil, že Stalin (a jiní) vytvořili z Ruska velmoc, co takhle si vzít z jeho metod příklad? Třeba tu o nezávislých komisařích na frontě, kteří podávali zprávy přímo Kremlu. Nebo tu, jak Sovětský (státní) tisk hlásil (aktuální) stav fronty – i ústup. Ne jako Konašenkov X dní dělal mrtvého brouka.

Vždycky jsem si myslel, že Žirinovskij to přehání, že je to magor. No, realita mě vycvičila a už si to nemyslím.

Markýza
22. 9. 2022 08:52
Odpovědět  Radomír

Rozpustili jsme Varšavskou smlouvu – v čele s Ruskem? Rozpustili.
Tak o čem tu vedete diškurs?

Radomír
22. 9. 2022 01:08
Odpovědět  Tom

A mimochodem, Rusové už taky začínají vřít, nebo alespoň bublat (pár příkladů):

https://t.me/voenacher/29397

https://t.me/kolobok1973/5652

https://t.me/mig41/20680

etc

Tahle výměna bude větší rána než celé Charkovské selhání

Masunta
22. 9. 2022 16:06
Odpovědět  Tom

Pane inženýre VY píšete o zdravém rozumu ?

[Trol-1] Pepík z Moravy
22. 9. 2022 02:36
Odpovědět  Radomír

..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Radomír
22. 9. 2022 02:45

Nezkušení do masomlýnku? No, Zelený Šašek je zcela určitě bude posílat dál. Je to přeci válka do posledního Ukrajince, tak ji USA naplánovalo.

Ty jaderné zbraně určitě nikdo nebude používat proti Okrajině, ale proti psíkům jako jsme my, Pšonci, Němčouři, Italoši, nebo i Frantíci, Angláni a Ušáci? Možná.

Markýza
22. 9. 2022 08:54

To by se musel v té první linii utkat se Zelinkou………..ježiš, škoda, že to nenastane! Sice je o třicet let starší, ale pořád je to kluk z ulice a důstojník rozvědky proti druhořadému herci, který se proslavil hlavně mlácením pinďourem do piána :-))))

janle57
22. 9. 2022 09:34

Divím se,že už nejste náčelníkem ukr.gen.štábu,bez Vás ti nazi banderovci
Moskvu sotva dobudou !!

Pavel
22. 9. 2022 08:55
Odpovědět  Radomír

Ono jinak vypadá od zeleného stolu a jinak v zákopu když čumíš té zubaté bestii do jejího rozšklebenýho ksichtu. Putin podcenil 8 roků intenzivní nacifikace Ukrů. Proto ten začátek ve stylu “bratrské pomoci” WS nám v 68. Tam ho NATO s Ukry vyškolilo a dnes už ví, že nemá jinou možnost proti semknutému západu na Ukrajině než vítězství.Druhá možnost pro ně je jejich konec, ale bohužel i náš! Řekl to dost jasně: ” k čemu by nám byl svět bez Rusů”.Jinak zatím jediní kdo použil atom proti lidem byli ušáci a v Zaporoží to chtěli zopakovat pro východ znovu se špinavou bombou “ala” Černobyl. To,že nám nevadí,že v případě otočení směru větru by radioaktivní mrak letěl k nám ukazuje na nebetyčnou blbost a připosranostnašich politiků a Evropy!!!

Gales
22. 9. 2022 12:15
Odpovědět  Radomír

Výměna nácků je podmíněna tím,že budou zadržováni v Turecku až do konce bojů na Ukrajině.

Markýza
22. 9. 2022 20:52
Odpovědět  Radomír

Ále myšlenková dichtomie…no a co? Amíci v ní žijou pořád a nějak je to nekosí.

Drak
22. 9. 2022 01:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Typický psychopat. A tohle individuum, které je totálně blbé, vede teroristickou organizaci NATO a není trestně stíháno. Lidstvo zblblo?

Markýza
22. 9. 2022 08:55
Odpovědět  Drak

Zblblo…..

Masunta
22. 9. 2022 02:07
Ohodnotit příspěvek :
     

V jaderné válce velmocí zejména, není vítěze. Propagandista Stoltenberg si dělá svou blábolivou politiku. Rusové mají rakety, které se mohou přiblížit nad USA z nejméně chráněného jihu a mají několik hlavic. Plus rakety na ponorkách, a myslím že Rusové mají podél západního pobřeží jaderné miny, nebo by tam byly umístěny hned po začátku konfliktu. Jejich synchronizovaný výbuch by vyvolal tsunami a zaplaveno by bylo západní pobřeží. Jaderné rakety jsou také v nákladních vlacích a nepřítel neví, ve kterých. Hlavní výzbroj bombardéru Tu-160 představuje střela Ch-55SM s konvenční nebo jadernou hlavicí, která má maximální dolet 3 000 km. Pod trupem může Tu-160 nést jednu z nejmodernějších ruských raket.
Smrtící hypersonické rakety Satan 2: je prý na pokraji zahájení její sériové výroby. Má jich být vyrobeno asi 50. Raketa má podle Putina zajistit Rusku bezpečnost a donutit „ty zuřivé lidi, kteří se ho snaží ohrozit, aby si to dvakrát rozmysleli“. Agresorům prý nezbývá než jednat s Ruskem „slušněji“, napsal server DailyMail. Hypersonická raketa váží 208 tun, je velká jako čtrnáctipatrová budova a dosahuje rychlosti 15 880 km/h. Podle šéfa Roskosmosu je „podle plánu“ a daleko před vším, co má Západ. „Co se týče technických parametrů, to, co mají ve svém arzenálu, rozhodně zaostává za tím, co máme my.“

Masunta
22. 9. 2022 02:08
Odpovědět  Masunta

Během dubnových testů po Satanovi zůstal 26 stop, tedy přibližně 8 metrů hluboký, kráter, a to byla raketa bez jaderné hlavice. „S jadernou náloží bude na nepřátelském území takový kráter… no, velmi velký a velmi hluboký – a radioaktivní,“ řekl Rogozin.

PapeFG
22. 9. 2022 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď mne zajímají ti šílenci z Tadesca a podobných webů. Ti EZO šílenci, kteří věří s galaktické aliance, peníze pro všechny atd. Až rupne první nálož, tak už bude pozdě. Ano, pořád je to teorie. Pořád konflikt na Ukrajině a menší ohniska nemusí nic znamenat. A nebo taky jo. Nukleární konflikt přijde tak jako tak. Není otázka jestli, ale kdy. Četl jsem spoustu článků a knih, kdy to riziko bylo veliké už před 10 lety, že konflikt nastane do roku 2030. A je rok 2022. Tehdy nebylo moc lidí, co by se o to zajímalo. A ten, kdo se o to zajímal, byl “konspirátor”. Mnoho známých mi řeklo, že živí budou závidět mrtvým. A nikdo nečekal Covid. Když lidi přestali doufat v to, že nepřijde další vlna, nebo vakcína, tak teď doufají, že příští rok se energie zlevní. Nebudu říkat nic. Stejně to dospěje jen ke dvěma argumentům. “Drž hu.. nebo Ať to nastane v době, kdy budu mrtvý.” Držím palce všem, co si museli pořídit dítě. Držím palce těm těhotným a vysmátým ženským. Až přijde účet za energie, tak se dítě nebude ptát a pořád bude potřebovat boty, oblečení, nebo pomůcky do školy. Myslím, že je jedno, zda je špatný západ, nebo USA. Už mne tyto hádky se… Co myslíte. Bude radioaktivní spad řešit, zda fandíte Rusku nebo USA? Bude tlaková vlna řešit tuto otázku? Nechám se podat, už to dlouho trvat nebude, ale asi znám odpověď.

Frankie
22. 9. 2022 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to jen další idiot. Je tam vůbec někdo normální?

Pavel z Moravy
22. 9. 2022 09:45
Odpovědět  Frankie

Normální tam není nikdo. Oni prý potřebují tzv. dopamin štěstí, který i při tom, že vše mají a vlastní již ztratili. Tedy potřebují něco, co je znovu nakopne. Majetek ani částečná moc jim štěstí nepřináší. To, že jsou zvrácení oni nevnímají. Bohužel 1 nebo 2 % rozhodnou o osudu populace. My jsme si měli dát kure..ký pozor komu svěřujeme moc. To se ale vždycky říká až po tom co se stalo něco, co jsme nechtěli. Asi již přicházíme s křížkem po funuse. Fučíkovo ,,Lidé bděte” už asi nepomůže. Nejvíce mne štve, když mi jedna paní s jejímž manželem jsem pracoval/ byli jehovisté/ říkala, jak můžete žít bez víry? Já jí oponoval, že moje víra je víra v sebe sama. Neměla ale pravdu když říkala, že lidé nikdy nezvládnou vládnout si ku prospěchu všech sami a že, tak jak to vnímá ona musí přijít ten Jehova co to dá do pořádku.? Pro nás ateisty jsou to těžce pochopitelní lidé, ale řekněme si to na rovinu, umíme žít, chovat se a vládnout si sami bez podrazů a zla?

Oy Vey
23. 9. 2022 06:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle než váhat nad materialistickými pseudomoudrostmi najdi si na webu někoho, kdo tě naučí astrálnímu cestováni. Tak se na vlastní duši přesvědčíš, kdo má pravdu

zuza
22. 9. 2022 19:47
Odpovědět  Frankie

štolwerk v živote nič nerobil, žil si panský život, má 63 rokov a pozrite na ten ksicht, ako vyzerá,
ťažký chronický alkoholik.

Aleš
22. 9. 2022 07:55
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO je kriminální organizace. A Putin má pravdu.

skeptik
22. 9. 2022 09:01
Odpovědět  Aleš

Teroristická

Pavel z Moravy
22. 9. 2022 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

S tou zaťatou pravicí se jasně ukázal co je zač. I na jiných webech určitě čtete, že oni chtějí asi třetí světovou válku. Když se nad tím zamyslíme do hloubky, ekonomiky jim krachují, zadluženost je neúnosná a oni to vše potřebují vygumovat. Moc bych za to nedal, ale je to pouze moje domněnka, že skutečně připravují kolaps typu Island pro celé západní společenství. Bohužel jsme si v roce 1989 vybrali špatnou stranu, lépe řečeno ona nám byla určitými strukturami vybrána. Plody sklízíme nyní. Putin moc dobře ví, že připravují rozklad Ruska, jeho rozkouskování, protože potřebují jeho surovinovou základnu a všichni ti, kteří žvatlají, že i on jede v NWO lžou a neví co mluví. Rusku jde o přežití, to je každému rozumnému člověku jasné. Lidé, mám obavu, že to co přichází bude strašlivé, tito současní vládci západní Evropy se nezastaví před ničím, je mohou zastavit pouze miliony a miliony uvědomělých a rozumných lidí. Nevím jestli jsou ale k dispozici.

janle57
22. 9. 2022 09:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pro agresivní teroristickou bandu jménem NATO,sdružující státy s totálně
rozvrácenou a krachující ekonomikou,je válka s Ruskem poslední nadějí
před sociální anarchií v ulicích,Stoltenberg je typický fašistický gauleiter
z 30.let jménem Adolf Hitler,který do světa vyřvával jak jsou Germáni
utlačovaný a jak si musí ta svá práva vybojovat zpět,tenhle vůl má navíc
za sebou jaderné zbraně a ve svém protiruském fanatismu se neohlíží
na své vlastní lidi.

Spam vlasta
22. 9. 2022 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Pěkný pitomec. Jaderný konflikt je prohra pro všechny a pro malé národy především. Takovíto pitomcin zaslouží svěrací kazajku !

jirka
22. 9. 2022 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Místo aby lidstvo šlo a popravilo na veřejných místech a třeba i středověkými metodami (pro výstrahu) pár tisíců superbohatejch zmetků a jejich sluhů, vraždí tito zmetci se svými sluhy ve všech tzv. demokratických vládách západu, milióny lidí. Musíme pozabíjet sluhy i jejich pány. To je celý, co je na tom tak složitý?

Gales
22. 9. 2022 12:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty blbečku z NATO.Putin řekl,že bez ruska nebude existovat ani svět.Tak si to debile převeď do řeči NATO.Zayebanče jeden.

skeptik
22. 9. 2022 13:20
Odpovědět  Gales

A přitom jsou to pokrytečtí falešní Američani, kteří mají v doktríně ustanoveno, že smí použít jaderné zbraně v preventivním úderu.

sergej
22. 9. 2022 14:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Nato připomíná současnou vládu gutlinky.

PENNYS
22. 9. 2022 15:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Johnstone: idioti na Západě začínají chápat, jak nebezpečná je vojenská podpora pro Ukrajinu
jedině zprovoznění “Putinova pruplavu” odradí NATO a agresivní státy západu!!!

putinuv-pruliv.jpg
me2d44
22. 9. 2022 20:29
Odpovědět  PENNYS

Graficky jste ztvárnil to, co už jsem tu párkrát psal. A k vytvoření stačí málo: jeden Sarmat (Satan2) v Yellowstone a dva Poseidony ( ve Washingtonu a New Yorku). Vytvořeno za pár minut a Panamský průplav ztratí příjmy…. Ale podobně by si při obstrukcích meli dávat pozor i Turci – místo Ankary by mohlo vzniknout jezero a Bospor a Dardaneli by pak byly jen součástí Černého moře – tam by stačil jeden “pšouk”…