RUSKO DALO ZÁPADU DVĚ MOŽNOSTI: POLITIKU NEBO VÁLKU

Náměstek ministra zahraničí RF Alexandr Gruško dal jasně najevo, že Rusko dává Západu na výběr ze dvou možností: buď politiku, nebo válku. Rusko má legální způsoby, jak využít kteroukoli z nich.

Během brífinku Gruško shrnul výsledky jednání mezi Ruskem a NATO o bezpečnostních zárukách. 

Poznamenal, že Rusko již nyní cítí skutečnou hrozbu pro svou bezpečnost. 

Rusko přijme opatření na ochranu své bezpečnosti, včetně vojenských prostředků.

Uvedl – máme celou řadu zákonných vojensko-technických opatření, která lze uplatnit, je-li ruské území vnímáno „jako objekt pro cílené úderné zbraně“.

Náměstek ministra zdůraznil, že Rusko s takovou vizí nemůže v žádném případě souhlasit.

„Přijmeme veškerá nezbytná opatření k odražení hrozby vojenskými prostředky, pokud to nevyjde politickými prostředky,“ dodal diplomat.

Na briefingu Gruško zdůraznil:

Rusko by mělo být členskými státy Severoatlantické aliance vnímáno jako země, která zaručuje mír v euroatlantickém prostoru.  Spolupráce je možná pouze tehdy, pokud NATO přijme tuto roli Ruska.

Gruško o pokusech NATO omezit Rusko: „Nezastírá se, že toto je hlavní účel aliance“.

V Bruselu se konalo první zasedání Rady Rusko-NATO po 2,5 letech. Zaměřilo se na ruské iniciativy pro zajištění bezpečnosti. Náměstek ruského ministra zahraničí Alexander Gruško po setkání uspořádal tiskovou konferenci. 

https://bit.ly/33qYa5F

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
13. 1. 2022 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Plně s nimi souhlasím, jestli má někdo před mými dveřmi kulometné hnízdo a chce mne odstřelovat, musím zaujmout nekompromisní stanovisko a ukázat, že pokud se neukázní, tak dopadne tak jak zaslouží. Rusko nikoho neohrožuje, ale je mu neustále vyhrožováno. Arogance tzv. anglosaských elit a jejich slouhů je neuvěřitelná. Jejich dobývání světa a zotročování národů pod hvězdnatou vlajkou ale již skončilo a to je moc dobře.

Michal47
13. 1. 2022 15:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Dokud ta anglosaská verbež nedostane pořádně a hlavně velmi citelně pro ně přes ty jejich hnusné pazoury, tak si pořád bude ve svých palicích myslet, že Rusko jen planě vyhrožuje?! Rusko by mělo jako varování vypnout ty jejich systémy doopravdy na 24 hod. a ukázat jim takto jeho schopnosti a technické možnosti ochromit ten natovský plechový cirkus, kterým Rusko neustále ohrožují! Jestli ani potom ta natovská sebranka nestáhne ocas mezi nohy a nevyplní oprávněné požadavky Ruska, pak je zřejmě už válka mezi Ruskem a kolektivním západem s pindostánem v čele jen otázkou času! Spíše si však myslím, že ti velkohubí zbabělci na obou stranách Atlantiku ten ocas mezi nohy stáhnou a podvolí se oprávněným požadavkům Ruska?!?