Rusko, Čína a Írán se připravují na sérii vojenských cvičení v Latinské Americe

Moskva. 6. července INTERFAX.RU – Ruská federace, Čína a Írán se připravují na sérii rozsáhlých cvičení v Latinské Americe, informuje The Washington Free Beacon s odkazem na analytické centrum Center for a Secure Free Society.

„Írán, Rusko a Čína připravují sérii významných vojenských cvičení v Latinské Americe jako demonstraci síly, což má signalizovat, že ozbrojené síly těchto zemí mohou dosáhnout Spojených států,“ poznamenává portál.

Podle centra se vojenských manévrů na západní polokouli kromě Ruské federace, Číny a Íránu zúčastní dalších 10 zemí. Venezuela pod vedením antiamerického prezidenta Nicoláse Madura, má podle zprávy Center for a Secure Free Society, think-tanku, který sleduje zhoubné režimy, hostit válečné hry v polovině srpna.

„Válečné hry, nazvané Sniper Frontier, ukazují, že tyto zhoubné režimy z celého světa se sjednocují a „chystají se hlasitě prohlásit, že region je připraven přijmout multipolární síly. Klíčová část ruské armády se připravuje na to, aby poprvé přinesla některé z těchto vojenských her na západní polokouli.“

Washington Free Beacon poznamenává, že plány těchto cvičení jsou nejzřetelnější ukázkou toho, jak američtí protivníci v regionu rozvíjejí vztahy s Ruskou federací, Čínou a Íránem. 

Začátkem tohoto roku venezuelský prezident Nicolás Maduro v rámci turné po Blízkém východě podepsal smlouvu o spolupráci s Íránem na dobu 20 let. 

Portál také připomíná, že Nikaragua aktualizovala obrannou dohodu s Ruskou federací, umožňující vstup ruské armády na území této země.

Prezident Nikaraguy svým dekretem z 13. června povolil dočasnou přítomnost cizí armády v zemi. Na seznamu zemí, jejichž armáda smí na území Nikaraguy, je mimo jiné Rusko.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3OOqgL7

4.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
7. 7. 2022 01:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo! Tady by se měl ten bruselský strategický bukvík ze 13 patra, spolu se stratégy CIA, poučit o strategii! Nebo žeby žeby? Že by válečné hry uprostřed války téměř u břehů nepřítele nebyly součástí strategie? Hm… Čuchám, čuchám, čertovinu. Že ona se na tom sletu BRICS neřešila pouze ekonomika a ekonomická a obchodní spolupráce. Ale šikovný děťátko tam porodili. Ještě ani nemá jméno a už chce nakopat svého západního kolegu – myslím toho naťáckýho spratka – do pr-dele. Ha ha ha! Dobře to dává „částečně neuznaný“ Maduro Pentagramu sežrat. A copa na to samozvaný „částečně uznaný“ Guaidó? Aby mu srandu ještě samozvaně nezakázal! Lidi, stojí to tak nějak celkově za ho-vno, ale přece jenom jsou i veselé okamžiky. Z kterých lze navíc čerpat naději.
A to není zase tak málo.

Josef
7. 7. 2022 07:05
Odpovědět  VAL

Hm, tak z toho asi někdo bude mít bolení hlavy. On si někdo hraje na jeho dvorečku. A to by byl řev, kdyby tam nějakou slušnou hračku nechal kamarádům. No rýsuje se problém. Jak to bude vlastně po tom s těžkou ropou. Tu mají jen tři státy na světě. A všechny budou cvičit … .

Cafik
7. 7. 2022 07:01
Ohodnotit příspěvek :
     

V záujme rovnováhy síl treba vojenské základne aj v okolí US…

Pavel K
7. 7. 2022 07:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to si myslím, že naťákům a amíkům popraskají vocasy. A tak je to správné, tak to má být.

Pavel
7. 7. 2022 08:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Jejda, to je nádherné. Nejvíce mne dostalo to vyjádření zhoubné režimy. Takže ti, co celá staletí likvidovali cizí národy, nadělali si z nich otroky a vysávali je jsou prostě po americku ok. Nu, a ti co osvobodili Evropu od fašounů, kterých tady ale zůstalo přehršel, což teď můžeme pozorovat jsou zhoubné režimy. Ta vypatlanost zápaďáků již nezná hranic. Znovu připomenu, do roku 1966, kdy v Německu skončily procesy proti fašistům, bylo z 74000 obviněných odsouzeno pouze 6719 osob, tedy necelých 10%. A většina těch neodsouzených získala posty na úrovni. Jaké další generace mohly z tohoto podhoubí asi vyrůst? Naši ruští slovanští bratři přišli ve 2.světové o 20 miliónů lidí, díky nim jsme se narodili a tady jsou ještě taková individua, která je za to, že dostali životy obviňují. Neuvěřitelná prasárna.

janle57
7. 7. 2022 09:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Nic víc mě nemohlo potěšit,konečně se něco začíná dít pár kilometrů
od nejodpornějšího státu světa,ještě tomu chybí trvale vybudované
základny s ruskými raketami v těchto zemích a agresivní odporné bandě
s názvem NATO spadne v Evropě hřebínek a pomaže si to hodně rychle
na své hranice z roku 1997

Ladislav
7. 7. 2022 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak a ještě tak cvičit v Mexiku. To by byla prča! Amíci by strachy skákali do obou oceanu! 😀

Frank
7. 7. 2022 11:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Další skvělá zpráva. Americkým válečným štváčům a jejich poskokům silně zvoní hrana a možná i v uších. USA už nebudou komukoliv diktovat, co může a nemůže a rabovat jejich nerostné bohatství. Bohužel stojíme na špatné straně a také si to odskáčeme.

Gales
7. 7. 2022 17:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo,jo.Západ zasel vítr a sklidí bouři.A tak je to spravne,tak to ma byť.