Ruské vlajky nad kolébkou „syrské revoluce“

Ruským vojákům se podařilo úspěšně vyřešit krizi s povstáním bývalých ozbrojenců v Deraa. Pokusů bylo několik, ale ozbrojenci je systematicky sabotovali. Dnes to vypadá, že se podařilo je potlačit.

Syřané hrozili, že pomocí tanků a komplexem raketových zbraní, srovnají oblast povstaleckých bojovníků, ale vše skončilo mírumilovně. 

4. tanková divize nemusela znovu zaútočit na jižní oblasti Deraa.

Nad povstaleckými oblastmi budou vztyčeny syrské vlajky a zbývající ozbrojenci uznají Asada jako prezidenta Sýrie – „Asad musí přijít“ (c). Ruská armáda zajistí kontrolu nad prováděním dohody.

Všechny těžké zbraně, většina ručních palných zbraní a munice budou předány syrským vojákům.  Syrská policie obnoví práci ve městě + ve 4 místech města bude rozmístěna syrská armáda. 

4. tanková divize stáhne své síly z Deraa a zruší blokádu povstalecké oblasti. 

Z města budou také staženy milice Hizballáhu a další íránští zmocněnci. 

Zatvrzelí lumpové budou moci odjet zelenými autobusy do Idlibu. 

Nedojde k žádným represím vůči rebelům, kteří se vrátí do normálního života. 

Mezi fanoušky syrských ozbrojenců zavládl smutek – „Město, kde začala syrská revoluce, znovu padlo“.

Ruská armáda může být velmi přesvědčivá. Pokud tedy ozbrojenci dohodu neporuší, pak Rusko a Sýrie dokončí to, co nedokončily v roce 2018, ačkoli mnoho problémů v jižní Sýrii lze vyřešit až po obnovení běžného sociálně-ekonomického života.

Foto zde:

https://bit.ly/3t6kgDi

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
2. 9. 2021 21:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím ,ze tomu se říká diplomacie p.Kulhavý

Milan
2. 9. 2021 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Hádám, že za to strejda Sam také požene Rusko k odpovědnosti. A přidá se k němu samosebou Zelenáč a náš přední bojovník za všechno Vystrčil. Uplně to vidím před sebou. To se méďa smíchy posere; hlavně až zblejskne Tchajvance. Nebylo by na škodu kdyby se k nim přidala ještě přidala řeporyjská svině v tangách, to by si už chudák méďa smíchy roztr hubu.
Hm… Víte co je nově zdrojem zábavy v Rusku? Svalnaté řeči kolektivního západu na adresu Ruska. Ale nejen v telce, i v tisku si z „kolektivního Západu“ dělaj šprťouchlata. Já kvůli tomu občas odskočím na ruské weby, je to sranda.

Michal47
3. 9. 2021 12:44
Odpovědět  Milan

Ahoj Milane, při čtení tvého příspěvku jsem se moc dobře pobavil, děkuji a také za tvojí odpověď včera! Nad méďu prostě není!!

Michal47
3. 9. 2021 12:44
Odpovědět  Michal47

??