politika

Ruské ministerstvo zahraničí: Západ by neměl měřit šířku „červené čáry“

Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova komentovala informace o plánech Kyjeva na provedení provokace pomocí „špinavé bomby“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova komentovala plány Kyjeva zinscenovat provokaci „špinavou bombou“ s tím, že je lehkomyslné, aby Západ ignoroval varování Moskvy o možné jaderné provokaci Kyjeva, je lepší neměřit „šířku červené čáry”.

„Nejvážnější obavou jsou alarmující informace ze spolehlivých zdrojů, že kyjevský režim připravuje provokaci s použitím výbušného zařízení naplněného radioaktivními látkami, tzv. „špinavou bombu”. Podle našich informací ukrajinská strana již plán začala realizovat”.

“Účel takové monstrózní provokace je zřejmý – obvinit Rusko z použití zbraní hromadného ničení. Ukrajinské úřady a jejich kurátoři na Západě očekávají, že to vyústí v silnou protiruskou kampaň, podkope důvěru v Moskvu a povede k izolaci naší země na mezinárodní scéně”.

“Ukrajinská strana se podle všech indicií snaží rozehrát scénář podobný provokaci v Buče, kdy se nás pokusili bezdůvodně obvinit z civilních obětí. Navzdory našim opakovaným výzvám, včetně u generálního tajemníka OSN s žádostí o poskytnutí údajů o obětech a informací o okolnostech jejich smrti, jsme stále nedostali žádnou odpověď”.

Příspěvek na webových stránkách agentury cituje Zacharovou, že Rusko nevylučuje pomoc ze strany některých západních zemí, které podle přicházejících informací vyjednávají s Ukrajinou o dodávkách součástek pro „špinavou bombu“.

Přehlížet v tomto ohledu ruská varování je podle ní neuvážené, eskalovat věc je nebezpečné a Západ by neměl měřit šířku červené čáry.

Zacharova objasnila, že Rusko požaduje, aby Kyjev a jeho západní sponzoři přestali podnikat kroky, které přivádějí svět k jaderné katastrofě a ohrožují životy nevinných civilistů, a také aby přestali ignorovat ruská varování.

Dodala také, že Rusko požaduje od kyjevského režimu „zastavit provokativní akce“ a od západních sponzorů, kteří vše kontrolují – „ukázat smysl pro zodpovědnost a srovnat své podřízené“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3srb64U

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuza
24. 10. 2022 20:45
Ohodnotit příspěvek :
     

oni neprestanú, kým nedostanú poriadnu po papuli, to už by v Moskve mohli vedieť. Denno denne ostreľujú ukronacisti Himmarsami Kachovku, z 19 rakiet časť Rusi zničili ale 3 dopadli na elektráreň. Rusi znižujú hladinu, aby v prípade pretrhnutia hrádze bola záplava menšia, ale aj tak, v záplavovej oblasti žije množstvo ľudí. Rovnako je každý deň ostreľovaná Záporožská JE. Veď Rusi vedia, kade sú prevážané tie zbrane, už dávno mali byť cesty a železnice zničené. A starlink mal byť znefunkčnený nad celou ukrajinou.Veď majú na to techniku, tak kedy ju chcú vyskúšať. A tie pády lietadiel v Rusku, to tiež nie je náhoda. Lebo podobnú techniku má vo vesmíre aj hnUSAkovo a oni sa nerozpakujú ju použiť.

Frankie
25. 10. 2022 11:35
Odpovědět  zuza

A zatím to vypadá tak, přes držky pořádně dostanou.

sizok
24. 10. 2022 20:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Do posledního ukrajince.

Gales
25. 10. 2022 11:18
Odpovědět  sizok

Prej Fialenko Fialenkovič jim na Ukrajinu přiveze roznětku na tu špinavou bombu.A cuchta afročernochová ji ideologicky očistí.

Pavel K
25. 10. 2022 16:44
Odpovědět  Gales

Půlka naší vlády tam má jet, to je pravda a že by se něčemu takovému propůjčila bych se ani nedivil. Za každou cenu chtějí abychom se podíleli na té válce. Chtějí zničit naše obchodní vztahy s Ruskem. Nic jiného.

Pat
24. 10. 2022 20:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ už má z Ruských červených čar srandu.
Kdyby si Rusko pevně stálo za svoji první červenou čarou z loňského roku, nekompormisně ji hájilo a tvrdě trestalo přeročení, nemusela dnes Zacharovová mluvit o snad již 37 ruské červené čáře.

Pedro
24. 10. 2022 21:15
Odpovědět  Pat

Těšíš se na chcípání a opadávání tvého masa? To si přeješ? Kdyby měli Rusové anglosaskou mentalitu, dávno neexistujeme vole.

Pat
24. 10. 2022 21:20
Odpovědět  Pedro

Nereaguj na mne ( a nejlépe na nikoho), když psychicky nezvládáš jiné názory.

Pedro
24. 10. 2022 21:44
Odpovědět  Pat

Já jinak na tebe házím obsah tlustého střeva. To byla jen reakce na trola.

24. 10. 2022 23:56
Odpovědět  Pat

To kdyby je mi sympatické. Kdyby babička měla měla kulky, byla by hezkej dědeček.

Pat
25. 10. 2022 06:58

Ovšem nepoužívání “kdyby” znamená vytěsnění kritiky.
A to znamená udržovat při životě jiný termín – “dogma”.
Nebudeš-li se ohlížet zpět na chyby a hodnotit možnosti jiných cest, tak nemáš šanci se v budoucnu chyb vyvarovat.
Ps. O této konkrétní chybě – ruské slabosti v činech, píšu už roky.
A zdejší náboženská policie na to za mně chce cházet své exrementy jako opice.

Pavel
25. 10. 2022 08:31
Odpovědět  Pat

Není to slabost,Každý bojovník se snaží vyprovokovat soupeře k unáhlenému kroku a pak využít jeho útok k jeho porážce.Nejhorší stav pro boj je zatemněná mysl zuřivostí. O to se snaží západ po celou dobu,vyprovokovat Rusy a nechat je odkrýt své karty. Putin je ale nejen šachista, ale i judista a toto pochopil.Trpělivě a metodicky pomalu tlačí Ukrajinu a západ tam ,kde je chce mít a v příhodném okamžiku zaútočí.Mimo to NATO se na Ukrajině zbavuje drahocenné munice co mu bude scházet v případném útoku na Rusko.Rusko má čas, ale Ukrajina a my s ní se každým dnem války potápíme ,čím dál hlouběji! Jarní vystřízlivění v Evropě bude kruté!

Pat
25. 10. 2022 08:58
Odpovědět  Pavel

Tvé argumentaci se říká “z nouze ctnost”.
Pokud v Boxu budeš celé tři kola, všech 9 minut čekat – snažit se vyprovokovat (aktivního) soupeře k unáhlenému kroku a pak využít jeho útok k jeho porážce, tak prostě prohraješ, jakkoli svoji taktiku nazveš.
Celé roky slyším že Rusko hraje šachy. Nehraje, je to spíš poker (přesněji Mariáš – ctí americkou vyloženou barvu ale nepřebíjí).
A tak se prostě vyhrát nedá.
Je čas blafovat, a je čas vyložit.
A Rusko od Majdanu jen hlídá barvu.
I to Turecko muselo přebíjet místo nerozhodného Ruska a v únoru uzavřít pro západní válečné lodě Černé moře (Bospor a Dardanely).

Pavel z Moravy
24. 10. 2022 20:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Paní Mário, OSN je na straně západních loutek a očekávat od nich smysl pro zodpovědnost, prosím vás ruští přátelé stůjte nohama pevně na zemi. Všechny země a jejich lid, který by po tom co o banderovcích ví, by musel být totálně vygumovaný kdyby v případě ukrajinské provokace se špinavou bombou popustil uzdu své fantazii a obvinil RF. Zápaďáci by vás obvinili, to ano, ale ti jsou u normálních lidí absolutně nedůvěryhodní. Lež je totiž jejich nejúčinnější zbraň. Ale nechce se mi věřit, že by tyto lži ukrajinců a západu jiné země spolkly a jestli ano, tak se akorát projeví jací jsou.

josef
24. 10. 2022 21:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak si říkám, kde ti Rusové ty krásné a chytré ženy do politiky berou ? Když vemu ty ježibaby made in USA, Merklovou, von Leino, ale i tu naši černou válečnou slepici … . A posledně jsem viděl nějakou Polku. Lidi zlatí ! No hrůza ! Na druhé straně vemu tu krásnou Zacharovovou. No pak se ani nediví, že američtí a evropští politici se udržují ve stavu pernamentní nasra…ti. K tomu ještě ty krásné holky v ruských a čínských uniformách. A na proti holky američanky, kterým k dokonalosti chybí jen zavěšená buldozérová radlice.
Jeden ze strýců mého otce, bývalý vysoký důstojník jezdect va říkal. “Když do pekla, tak na pořádné kobyle !” Asi na tom něco je.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
josef
25. 10. 2022 17:45

Jste-li toho schopen, položte si otázku : “Cui bono ? “.

Markýza
25. 10. 2022 19:10

Prokrista….proč by človíčku odpalovali nějaké “špinavé” bomby? Mají dost vlastních “čistých”.

sizok
25. 10. 2022 19:36

Už jsem ti jednou psal, ať nic nepíšeš, jsi tady za vola.
Jak se zdá, tak ty vůl jsi.