Ruské ministerstvo zahraničí slíbilo Spojeným státům „nepříjemné signály“ z Moskvy

Některá prohlášení, která ruská strana učiní v následujících dnech, budou pro Washington nepříjemná, uvedl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov. 

Den předtím americký prezident Joe Biden oznámil, že má v úmyslu s Vladimirem Putinem diskutovat o tématu lidských práv. Podle jeho slov Spojené státy „nebudou stát stranou a dovolovat mu (Putinovi) porušovat tato práva,“ uvádí RIA Novosti.

„Američané by měli vycházet ze skutečnosti, že řada signálů z Moskvy – v tomto případě nemluvím o summitu – bude pro ně nepříjemná, a to i v následujících dnech,“
řekl Rjabkov novinářům.

Když mluvil o prohlášení Bidena, diplomat dodal, že programy obou zemí jsou odlišné, ale Rusko je tradičně připraveno na dialog o jakémkoli tématu.

„Bohužel, vstřícná připravenost je pozorována mnohem méně často,“ uvedl.

Rjabkov se rovněž vyjádřil k doporučením amerického velvyslanectví pro občany USA ohledně platnosti víz k opuštění Ruska před 15. červnem.

„Není příliš jasné, proč takové signály zasílají Američanům jejich konzulární úřady. Naše úřady provozují známý postup, včetně migrační služby, která funguje na ministerstvu vnitra. Existují určité plány, které je třeba dodržovat. Pokud jde o doporučení amerických misí pro své občany, to nesledujeme,“ řekl.

Setkání prezidentů Ruska a USA se bude konat 16. června v Ženevě. Očekává se, že budou diskutovat o otázkách strategické stability, boje proti pandemii, mezinárodní agendě a regionálních konfliktech.

Washington neustále zvyšuje svůj sankční tlak na Moskvu a využívá „situaci v oblasti lidských práv“ jako záminku pro omezení. Na druhé straně byly Spojené státy zahrnuty do ruského seznamu nepřátelských států. Ministerstvo zahraničí Ruské federace poznamenalo, že nyní jsou vztahy mezi zeměmi ve slepé uličce a hlavní věcí je najít způsoby, jak se z ní dostat. 

Kreml zároveň zdůraznil, že politika restrikcí proti Moskvě nedosahuje svého cíle.

https://bit.ly/2RifFQ4

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek