politika

NA VŠECH FRONTÁCH: Rusko je připraveno zahájit aktivní zadržování Spojených států

Spojeným státům byl vyslán jasný signál.

Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo možnost přechodu na politiku zadržování USA.

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov v rozhovoru pro  РИА Новости uvedl, že Kreml by mohl přejít k politice aktivního zadržování Spojených států, pokud se Washington nevzdá svého tlaku na Moskvu.

“Pokud politika USA zůstane stejná, pokud si tento tlak a nátlak udrží jako klíčový prvek, znamená to, že naše strana bude provádět politiku aktivního zadržování USA ve všech směrech,” uvedl Rjabkov.

Poznamenal také, že tato politika bude zahrnovat boj proti sankcím a americkým pokusům ovlivnit vnitřní procesy v Rusku.

Rusko navíc v tomto případě bude aktivněji předávat světovému společenství ideu, že „multipolární svět není abstrakce, že existuje alternativa k americké diktatuře, prosazování politiky konsolidace zdravých sil v mezinárodním společenství, aby se postavily proti americké zahraniční politice a informační agresi.”

Diplomat zdůraznil, že americký narativ nejenže dlouho není v souladu s realitou, ale zcela ztratil zdravý rozum. Řekl, že „americký propagandistický stroj“ podporuje extrémně brutální hodnocení a vnímání – to je odrazem zásadního nepřátelství vůči Rusku, uvedl náměstek ministra zahraničí.

https://bit.ly/3dnLn7a
https://bit.ly/3puOpIY

sdílet na