politika

Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo americké velvyslanectví z podněcování nepokojů

Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo americké velvyslanectví ze zasahování do vnitřních záležitostí Ruské federace a z podněcování protestů. 

Není to poprvé, co americké velvyslanectví v Moskvě projevilo nerespektování diplomatických pravidel a předpisů aktivním zveřejňováním zpráv na sociálních médiích na podporu nepovolených protestů v ruských městech. V podstatě jde o podporu násilných akcí, pokrytecky deklarovaných jako pokojný protest, do kterého organizátoři cynicky zapojují i ​​nezletilé.

Vláda USA se musí vypořádat se svými vlastními problémy, včetně překonání hlubokých rozdílů v americké společnosti způsobených sociální nespravedlností, nerovností a pronásledováním disentu. 

Pokusy americké diplomacie, která ignoruje veškerou slušnost, ve skutečnosti podněcování radikálních prvků, jsou odsouzeny k neúspěchu a budou mít negativní důsledky pro bilaterální vztahy.

Vedení velvyslanectví USA bude mít vážný rozhovor na ruském ministerstvu zahraničí.

Zacharova uvedla, že američtí diplomaté v Rusku budou předvoláni na ministerstvo zahraničí

Diplomaté z amerického velvyslanectví v Rusku budou předvoláni na ministerstvo zahraničí v souvislosti s publikacemi o nezákonných akcích, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

“Budou předvoláni na ministerstvo zahraničí, Američané a američtí diplomaté tam řeknou, jak to všechno vymysleli,” – řekla Zacharova ve vysílání «Соловьев Live», zprávy RIA Novosti .

Poznamenala, že americké velvyslanectví v Rusku zveřejnilo nejen mapu tras, „ale také podsunulo frázi o tom, že bude pochod na Kreml.“ 

“To je obecně nad veškerý rámec. Co to je? Je to motivace, je to výzva, je to instrukce, je to podněcování? 
No, promluvíme si,“ poznamenala diplomatka.

Zacharova dále uvedla, že publikace amerického velvyslanectví v Moskvě o nezákonných akcích v Rusku jsou „čistým zásahem“ do vnitřních záležitostí Ruska.

https://bit.ly/3iIVMei
https://bit.ly/3qMHFHq

sdílet na