politika

Ruské ministerstvo zahraničí: Další účast Ruska na konzultacích o MH17 nemá smysl

Další účast Moskvy na třístranných konzultacích s Nizozemskem a Austrálií ohledně malajského boeingu, který se v červenci 2014 zřítil nad Donbasem, nemá smysl.

To je uvedeno v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.

“Bez čekání na průběžné výsledky konzultací, a prošly pouze tři kola, si Haag zvolil jinou cestu podáním mezistátní stížnosti proti Rusku. Takové nepřátelské kroky Nizozemska činí nesmyslným pokračovat v třístranných konzultacích a naší účasti na nich. Odpovědnost za narušení trojstranných konzultací tedy zcela leží na oficiálním Haagu, “- uvádí se v prohlášení.

Ministerstvo také uvedlo, že Moskva tím, že v roce 2018 souhlasila s uspořádáním třístranných konzultací s Austrálií a Nizozemskem o havárii letu MH17, doufala, že tyto konzultace pomohou zjistit příčiny tragédie „na základě faktů“.

„Austrálie a Nizozemsko se však zjevně nesnažily pochopit, co se skutečně stalo v létě 2014, ale jejich cílem bylo pouze přimět Rusko, aby uznalo vinu a dostat odškodnění pro příbuzné obětí,“ zdůraznilo ministerstvo zahraničí. RF.

Navzdory tomu všemu však ministerstvo plánuje pokračovat ve spolupráci s příslušnými nizozemskými orgány, „a to i ve studii o otázce, že Ukrajina neuzavřela svůj vzdušný prostor pro lety civilních letadel nad zónou ozbrojeného konfliktu nad Donbasem“. Tuto interakci však Rusko hodlá provádět v jiných formátech.

https://bit.ly/375qWIW

sdíletj na