politika

Ruské lodě blokují námořnictvo NATO v Černém moři

Publikace PolitRossia informuje o blokování vojenské flotily NATO v Černém moři. 

Podle deníku námořní síly takzvaných ruských „partnerů“ byly obklíčeny více než dvaceti loděmi ruského námořnictva. Síly aliance se přesunuly do oblasti cvičení “Kavkaz-2020” s cílem možných provokací.

“Kavkaz” a NATO

Rusko a jeho spojenci zahájili vojenské manévry “Kavkaz-2020”. 

Námořní fáze cvičení probíhá v Černém moři a je do ní zapojeno íránské námořnictvo.

Ruské manévry způsobují na Západě velké znepokojení. Vojenské vedení NATO dříve požadovalo, aby Rusko opustilo od cvičení „Kavkaz“ s odkazem na „vytvoření vojenské hrozby“ blíže neurčeným partnerům (věříme, že se jedná o Ukrajinu a Gruzii).

A v alianci Rusku pohrozili [v případě odmítnutí] pokud nesplní jejich podmínky nějakým „tvrdým odvetným opatřením“.  Pravděpodobně jedním z těchto odvetných opatření je námořní pokus NATO přiblížit se k oblasti námořních cvičení “Kavkaz-2020”.

Provokace a odpověď

Podle PolitRossia mířily námořní síly NATO v Černému moři do oblasti cvičení, aby vytvořily provokace ohledně ruských manévrů. Novináři odkazují na svá vlastní data z vojenského zpravodajství Ruska.

Poznámka: samotné přiblížení námořních sil aliance k cvičebnímu prostoru je již provokací. Rusko však dnes není zemí, která by něco takového dovolila. Námořní síly Ruska byly vyslány na místo, ke kterému se blížilo námořnictvo takzvaných „partnerů“.

Více než 20 ruských lodí zablokovalo námořnictvo NATO v oblasti. Členové NATO se nemohli pohybovat podél námořních hranic Ruské federace. Bylo upřesněno, že při tomto blokování ruské síly současně provedly palbu simulující zničení nepřítele.

https://bit.ly/3mTvs2O

sdíletj na