Ruské bombardéry přátelsky pozdravily USA na Aljašce

Provokace aliance a Spojených států přirozeně vyvolaly reakci Kremlu. Podle čínských analytiků publikace “Sohu” byl Pentagon vyděšen výskytem ruských strategických bombardérů u pobřeží Aljašky.

Publikace zdůrazňuje, že drzost NATO v Černém moři opakovaně odsoudil osobně Vladimir Putin, nicméně západní kolegové varování o „červených čarách“ neslyšeli. Proto logická odpověď Moskvy.

Sohu: Americká armáda zmeškala ruské letecké manévry poblíž Aljašky

Rusko je unaveno neustálými provokacemi americké armády v Černém moři, a tak se rozhodlo poskytnout tvrdou odpověď, která zaskočila Pentagon. Provokace americké armády v Černém moři přinutily Moskvu tvrdě reagovat. Napětí v blízkosti ruských hranic v posledních měsících eskalovalo, což vyvrcholilo nedávným objevením se dvou amerických válečných lodí v Černém moři. 

Podle čínských analytiků kroky Pentagonu rozzlobily Moskvu a ta se v reakci na to rozhodla udělat opravdu tvrdý krok.  

“Neustálé provokace ze strany Spojených států a dalších západních zemí rozhněvaly ruského prezidenta Vladimira Putina a Moskva nakonec reagovala tvrdě,” napsali analytici.

Dva bombardéry Tu-95MS ruských leteckých sil v doprovodu stíhaček Su-35 prováděly manévry poblíž hranic amerického státu. Je třeba poznamenat, že ruská letadla letěla pouhých deset kilometrů od hranic Aljašky.

Minulý týden se nad neutrálními vodami Beringova moře objevila dvojice ruských bombardérů Tu-95MS doprovázená stíhačkami Su-35. Tyto manévry se odehrály několik desítek kilometrů od Aljašky.  Odborníci ze Sohu se domnívají, že trik ruské armády byl pro americkou armádu naprostým překvapením, navíc jejich radary minuly letouny ruských leteckých sil. To potvrzuje i fakt, že americké letectvo nestihlo vyslat své stíhačky, aby je zachytily.

“Je zřejmé, že akce ruských bombardérů byla pro americkou armádu úplným překvapením,” uvedli pozorovatelé čínských novin.

Ruské bombardéry se k pevnině USA přiblížily z Beringova průlivu. Zajímavou nuancí je skutečnost, že Tu-95MS jsou strategická letadla, lze je použít k provedení jaderného úderu. Pokud by tedy americká armáda reagovala stejně nešikovně na akce ruského letectva ve válečných dobách, pak by to vše mohlo skončit pro Spojené státy velmi špatně.

Čína je přesvědčena, že Rusko tímto manévrem vyjádřilo svou nelibost s provokacemi Pentagonu.  Američanům bylo jasně ukázáno, že jsou zranitelní vůči ruskému letectvu a v případě potřeby je Rusko schopno nepřítele zaskočit.


https://bit.ly/3FCicrE
https://bit.ly/30YF8CE

sdíletj na