politika

Ruská televize řekla pravdu o genocidě Srbů v Bosně

Televizní stanice RT uvedla dokumentární film „Bosna. Oběti džihádu”, který vypráví o etnických čistkách bosenských Srbů provedené mezinárodními islamisty s podporou Západu.

Jedná se o první rozsáhlý profesionální film věnovaný srbské genocidě v Bosně a Hercegovině, uvedený v Rusku a v ruštině.

Film „Bosna. Oběti džihádu“, natočený tvůrčím týmem vojenské zpravodajky Jekatěriny Gabelové, poprvé v ruské televizní dokumentární tvorbě hovoří o rozsáhlých etnických čistkách bosenských Srbů, které byly provedeny v letech 1992 až 1995 islamisticko-separatistickým bosenským režimem prvního prezidenta Bosny a Hercegoviny Alija Izetbegoviče.

Film vypráví, jak kdysi mírumilovné, sekulární bosenské obyvatelstvo Bosny a Hercegoviny postupně ideologicky připravovali na budoucí džihád proti svým sousedům, jak představitelé sarajevské elity začali do země přivážet militanty z Blízkého východu, severní Afriky a Afghánistánu.

Nejcennější částí filmu jsou žijící svědci protisrbského teroru, obyčejní civilisté, kteří náhle přišli o své příbuzné, děti, rodiče, ti kteří přežili mučení, šikany a znásilnění.

Hodnota filmu „Bosna. Oběti džihádu“ spočívá i v tom, že jde o první nesrbský filmový dokument, který vypráví pravdu o rozsáhlých etnických čistkách srbského obyvatelstva islamistickým režimem v Sarajevu podporovaného Západem.

Film jednoznačně boří cynické západní propagandistické lži, které představují Srby jako agresory a Bosňáky jako nevinné oběti. Na snímku je zejména vidět, že bosenské gangy od prvních dnů války začaly útočit na srbské vesnice a zabíjet každého, kdo se jim dostal pod ruku, od malých dětí až po velmi staré lidi. Dodnes nebyl za tyto zločiny na islamistické straně prakticky nikdo potrestán.

Dokument “Bosna. Oběti džihádu” Jekateriny Gabelové je prvním ze tří filmů, které se budou věnovat expanzi radikálního islamismu na území bývalé Jugoslávie.

Tento cyklus divákovi vysvětluje to, jakou historickou misi by Rusko mělo hrát na Balkáně a co se stane, když ji Moskva za určitých okolností odmítne.

A také, na základě jugoslávských analogií, ukazuje, jaké hrozby visí nad postsovětským prostorem a co je třeba udělat, aby se zabránilo realizaci balkánských scénářů na území Ruského světa.

Dokument lze také sledovat na sociálních sítích, zejména na VKontakte, na RuTube a také na Yandex Zen. https://yandex.com/video/preview/10434276402552623096

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3AHmblT

sdíletj na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 02:03

Bylo by fajn, kdyby to Vladimír Franta nadaboval. Nevěřím na náhody. Ani na uvedení filmu v Rusku čirou náhodou zrovna v době, kdy Eurosajuz tlačí Srbsko do područí.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 07:37

Násilný džihád je svinstvo. Ať už ho vede ISIS, Al Kaida, ruští spojenci z Čečny či kdokoli jiný.

Evžen
3. 9. 2022 09:11
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Za vším špatným jsou zájmy USA…!

Lev Prch
3. 9. 2022 09:48
Odpovědět  Evžen

Přesně, amiokupat je odpad a odpad je třeba likvidovat!

skeptik
3. 9. 2022 11:34
Odpovědět  [Trol-1] BAF

„Šéf saúdské špionáže Turki al-Fajsal zajistil, že jeho agent Usáma bin Ládin, vyslaný na prahu afghánské války počátkem 80. let, zverbuje ´afghánské Araby´ rukama své afghánské organizace Maktab al-Khidamat (MAK) do tažení, jež rychle přerostlo v globální džihád. Pentagon a CIA bin Ládinových žoldáků využily coby sil šoku.“ Při „koordinaci muslimských úderů nejenom v Ázerbájdžánu a Čečensku, ale i později v Bosně.“

Právě bin Ládin „přivedl i dalšího Saúda, Ibn al-Chattába, coby velitele či emíra džihádistických mudžáhidů v Čečensku“. Velel jim „ruku v ruce s  čečenským kondotiérem Šamilem Basajevem“. Chattáb sice „čečensky uměl sotva pár slov“. „Jak vypadají ruští vojáci a jak je vraždit, však věděl exaktně.“  

Čečensko přitom patřívalo k zemím „umírněně apolitické verze islámu“. „Původně reformistické hnutí čečenské rezistence“ začalo „vyznávat džihád či Svatou válku až pod vlivem infiltrace skvěle financovaného a perfektně vycvičeného mudžáhidského terorismu, sponzorovaného Spojenými státy“.

skeptik
3. 9. 2022 11:35
Odpovědět  skeptik

„Mudžáhídské teroristické operace pod Secordovým velením expandovaly rychle do sousedního Dagestánu a Čečenska“. Samotné „Baku změnily v expediční terminál afghánského heroinu pro čečenskou mafii“.

„Bin Ládinova čečenská gerilová kápa Šamil Basajev a Ibn al-Chattáb inkasovala z královského jmění měsíc co měsíc solidní sumičku několika miliónů dolarů.“ Aby „umírněnou čečenskou většinu vytlačila na vedlejší kolej“ – a „Čečensko tak ekonomicky zdecimovala“.

„Špionáž Spojených států měla v čečenském konfliktu dlouhé prsty až do konce 90. let. Podle Yossefa Bodanského, tehdejšího ředitele Pracovní skupiny Kongresu pro otázky terorismu a nekonvenční války, byl Washington aktivně namočen i ´do dalšího džihádu proti Rusku, zaměřeného na podporu a posilování těch nejmilitantnějších protizápadních islamistických sil.´“

William Engdahl: Islámský teror, „atlantická“ režie

Pavel K
3. 9. 2022 08:30

Chudák obyčejný lidi, co chtěli, co chtějí normálně v klidu žít svoje životy a pak přijdou nějací zmetci v něčím zájmu a spustí jatka. Kdy už to konečně přestane.

Pavel
3. 9. 2022 09:01
Odpovědět  Pavel K

Příteli, nepřestane to. Jsou určité mocenské struktury lidí, kteří preferují zisk a moc nad cokoliv jiného. Západní hodnoty, – ukrást druhým a vyždímat z lidí co se dá, zotročit je ,aby mocenským špičkám sloužili. Bez absolutní změny společenského systému to nikdy nepůjde. Pokud půjde lidem pouze o prachy a moc, tak nikdy. Socialismus byl na dobré cestě, ale musel by vydržet alespoň 200 roků, aby se dostal pod kůži všech lidí. Potom by přišlo probuzení, a lidé by přišli na to, že slušně žít, jeden s druhým spolupracovat a vzájemně si pomáhat je to nejlepší co může člověk získat. V tomto západním zdegenerovaném kapitalismu to ale nikdy nebude možné.

Pavel K
3. 9. 2022 10:38
Odpovědět  Pavel

Voni to dělají chytře, napřed nechají lidi namnožit a pak k vůli zdrojům je poštvou proti sobě. Místo toho dělat osvětu, aby se to někde nemnožilo jak potkani. Asi to tak má být. 🙋‍♂️

milan h
3. 9. 2022 09:07
Odpovědět  Pavel K

ono se to deje od te doby kdy vznikla tzv civilizace snad to stvoritele nekterym pridali do genu jinak si to vysvetlit neumim

Pavel K
3. 9. 2022 10:35
Odpovědět  milan h

To musí býti nátury co, když dělají takovéhle zvěrstva. Cíleně a vědomně. Hnus, to nejsou lidi.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 09:39
Odpovědět  Pavel K

Taky mně ta Putinova jatka štvou. Doteď jsme žili v klidu.

Lev Prch
3. 9. 2022 09:51
Odpovědět  [Trol-1] BAF

A že tě naštval amiokupat, když vraždil v Jugoslávii,Lýbii, Sýrii, Afghánistánu, Iráku a teď podporujeme banderonacisty ve vraždění ruskojazyčného obyvatelstva!!!!?????Ty seš opravdu havlolejnolahvárenská stoka 👎👎👎👎🤮

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 11:18
Odpovědět  Lev Prch

Nepodporuji žádné vraždění, americké, ruské, ukrajinské. Prostě žádné. Tudíž ani válku. A proto těžko můžu podporovat Putina či jiné diktátory zabíjející vlastní i cizí obyvatelstvo.

skeptik
3. 9. 2022 11:39
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Tím že ignoruješ fakta a vědomě lžeš podporuješ zlo reprezentované kolektivním fašistickým Západem.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 12:27
Odpovědět  skeptik

Je fakt, že východní zlo nepodporuju, podobně jako více než 80% procent obyvatel ČR.

Gene
3. 9. 2022 12:53
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Po pravde, hlavni zlo prichazi ze zapadu, to co prislo z Ruska je jen nasledek. Rusum konecne doslo ze zlo neporazi jen kecanim.

skeptik
3. 9. 2022 18:12
Odpovědět  [Trol-1] BAF

To se hodně pleteš když odhaduješ, že vás nacistů je více než 80%. Chápu, že pro vás je SSSR a Rusko zlo, když vám jde po krku.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 20:42
Odpovědět  skeptik

Nacistů je v ČR naštěstí mizivé množství. Tupců tak 10-15% a zbytek celkem normální 😄

Fanny
4. 9. 2022 17:51
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Tak běžte vy mizivé množství,slintat na novinky.cz,tam vás vaše komunita ráda uvidí,tady vaše mizivé množství nepotřebujeme jasné?

Lev Prch
3. 9. 2022 12:10
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Ale podporuješ,jako správná havlolejnolahvárenská havlotrosko, která podporovala i “”””humanitární bombardování “””””!🤮

Pavel K
3. 9. 2022 10:40
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Hele osobo, teď jsem musel kvůli vám otevřít všude okna a dveře, abych vyvětral, jak se tu práší.🤣🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️💩💩

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 13:37
Odpovědět  Pavel K

Tak se Vám alespoň okysličí mozek.

Gene
3. 9. 2022 13:51
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Mate pravdu, je to zdrave, ovsem mate tu smulu, ze vam to nehrozi. Kde nic neni, tak se to neokyslici.

Pavel K
3. 9. 2022 16:07
Odpovědět  Gene

🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🙋‍♂️

Gales
3. 9. 2022 09:50

Venca flaška říkal že je to všechno v rámci humanity.Proto mu i amíci nechali udělat sochu,protože hájil jejich demokracii.

Lev Prch
3. 9. 2022 10:14
Odpovědět  Gales

To myslíš tu,na který vypadá stejně zlitej,jako ve skutečnosti byl a která je schovaná někde za závěsem na chodbě,aby nestrašilo ostatní návštěvy z ciziny?🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤫🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Pavel K
3. 9. 2022 10:44
Odpovědět  Lev Prch

Já to ještě sem neumím dát, odkaz jsem zachytil na PP. Na té Odysseje je video ze slobodného vysílače a od cca 9 minuty vcelku vyživný rozhovor s M. Kollerem. Doporučuji všem. 👍👍🙋‍♂️

konzerva
3. 9. 2022 11:01

Co ty emerický krámy v počtu 4 ks neviditelný co i s přispěním Čechů sundali nad Jugoslávií.

Pozor
3. 9. 2022 11:59

Trochu neskoro, ale aký z toho bude výstup? Niečo zdokumentovať nestačí, treba uskutočniť aj protiopatrenia a nápravu.

Orient exxpers
3. 9. 2022 20:03

Pakistanský čelenky- uplná offensiva…. koho to mohlo rozhodit ??? Abu žalála
—- Yvani mají najednou Bobky –aby se zabránilo realizaci balkánských scénářů na území Ruského světa

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModryKlokan
4. 9. 2022 12:24

Zajímavý že se skoro nikde neuvádí německá tajná služba BND… podle některých zdrojů měla prsty ve všech špinavostech po II válce v evropě… významně prý pracovala na rozpadu Jugoslávie a Československa…

právo sjednocovat se mají podle sebe jen frickové… to se nezmění… němečtí náckové jsou pořád stejní… expanze, dobyvačné války, ekonomické války… pořád chtějí vládnout světu…
.
a hrozně je ponižuje že neměli kolonie… tak si je udělali z nás… prostě skopčácký untermenš… zakomplexovaná západní zbohatlická lůza