„Rúška dole, hlavy hore“. Centrum Bratislavy je úplně paralyzované

Centrum Bratislavy je úplně paralyzované. Protestující “odstavili” sedm linek MHD.

Slováci opět zvedli ohnuté hřbety, postavili se na nohy a mohutným protestem před Prezidentským palácem zablokovali dopravu. Bratislavské centrum zkolabovalo a ochromena byla celá doprava.  Tisíce lidí v ulicích troubí, píská a volá protivládní hesla, schytala to i hlava státu.

“Zrádkyně!” Křičel rozvášněný dav na Zuzanu Čaputovou před Prezidentským palácem.

Demonstrují v souvislosti s tím, že prezidentka SR Zuzana Čaputová tento týden podepsala vládní novelu zvýhodňující očkované lidí.

Podle televize TA3 “nespokojený dav před sídlem prezidentky nesouhlasí s protipandemickými opatřeními a novelou zákona o veřejném zdraví, kterou podepsala prezidentka Čaputová”. Televize hovoří o “velké účasti”.

To, co se děje od rána v Bratislavě před sídlem prezidentky Čaputové zde už věru nebylo dlouho. Na vině byla pandemická opatření spojená se zákazem vycházení a shromažďování. Opatření se uvolnily a neklidní lidé znovu vyšli do ulic. Jak informuje portál slovensko.hnonline.sk, protestující dav rozhněvaných Slováků blokuje nejen celé Hodžovo náměstí, ale i přilehlé ulice. Na místě se proto začaly tvořit rozsáhlé kolony.

Hodžovo náměstí ve směru na Staroměstskou ulici a na Náměstí 1. května neprůjezdné

Nespokojení lidé si dali schůzku na Hodžově náměstí před Prezidentským palácem, kde kolem oběda zcela paralyzovali dopravu. Právě tam se totiž nachází důležitá spojnice cest v centru hlavního města. 

“Osoby zúčastněné na shromáždění se krátce po 11:00 přesunuli na vozovku a zablokovali ji v obou směrech, jakož i podchod ve směru na Staroměstskou ulici”. 

Na místě zatím klidného protestu jsou i desítky policistů. Protestující vyhlásili “Generální stávku” pro omezování práv a proti genocidě národa. Demonstrují také proti pandemickým opatřením a odmítají očkování proti onemocnění Covid-19 či testování na onemocnění. Pandemii označili za podvod. Kromě vládních a koaličních politiků a odborníků z pandemické komise kritizují i ​​prezidentku Zuzanu Čaputovou. Negativní kritika se snesla i na média a novináře.

https://www.hlavnydennik.sk/wp-content/uploads/2021/07/protestujuci.mp4?_=1

Policie bezpečnostní situaci průběžně vyhodnocuje, zatím je ale “klid”

Centrem Bratislavy se nese pokřik „Rúška dole, hlavy hore“, přičemž někteří protestující drží v rukou státní vlajky či transparenty s nápisy “Vakcína je vražda” či “Apartheid”. 

Protestující také odmítají novelu, podle níž by se mělo při tvorbě opatření přihlížet na digitální Covid průkaz. 

Občané požadovali i pravdivé informování v médiích a respektování názorů i nezávislých odborníků. 

Chtějí také zastavení vládní reklamní kampaně na experimentální vakcíny.

“Žádáme vyvození trestněprávní vyvození odpovědnosti vůči politikům a institucím!”

Protest přišel podpořit i advokát Ján Čarnogurský ml.:

“V týchto chvíľach pred prezidentským palácom je veľké zhromaždenie občanov.

Ideme podporiť!

Prezidentka dávno prestala hájiť záujmy Slovenska a Slovákov. Nezaujímajú ju osudy tých, ktorí skrachovali počas pandémie. Nezaujímajú ju životy mnohodetných tradičných rodín, ktoré štát prestal podporovať. Nezaujíma ju, že slovenské letiská sú obsadzované armádou zahraničného štátu. Zaujíma ju iba, ako by mohla presadiť čo najviac LGBTI agendy do našich životov”.

https://www.facebook.com/JanoCarnogursky/photos/a.102215428271490/327282735764757/?type=3

Informace Hlavního deníku z protestu hovoří o “klidné” atmosféře bez vážnějších konfliktů s policií, která zatím nemusela řešit vážné incidenty nebo použít hrubou sílu. Policie bezpečnostní situaci průběžně vyhodnocuje s důrazem na ochranu života, zdraví a majetku občanů. Policie také deklaruje, že přijala adekvátní opatření.

https://bit.ly/2UTxR4n
https://bit.ly/3fchc2S

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
30. 7. 2021 10:55

BRATIA SLOVÁCI ,LEN DO NICH A NEŠETRIT TÝCH ZAPRODANCOV . TRMIMAM VÁM PALCE !!!

Michal47
30. 7. 2021 17:22

Bratia Slováci, máte v tomto prípade veľa fanúšikov i v Česku! Nepriatel sa nelekajte, na množstvo nehľadte, toto už povedal v stredoveke svojim bojovníkom náš Jan Žižka. Som rodilý Pražák, ale vďaka slovenským ponďelkom v televízii za socializmu a mnohým cestám na Slovensko o prázdninách k vzdialeným príbuzným z otcovej strany, ešte som ceľkom nezabudol váš veľmi pekný jazyk, ktorý sa mi už ako dieťaťu veľmi páčil! Mám 74 rokov. My ako národy sme sa nerozdělili, boli sme rozdělení proti našej vôli!!