politika

Ruská ambasáda v Sarajevu označila přátelství se Spojenými státy vstupenkou na „Titanic”

Ruské velvyslanectví v Bosně a Hercegovině: přátelství se Spojenými státy je vstupenkou na Titanic.

Ruská ambasáda v Bosně a Hercegovině uvedla, že Spojené státy jsou na pokraji finanční propasti, takže přátelství s nimi se rovná koupi vstupenky na Titanic.

Diplomatická mise poznamenala, že Washington nechává své spojence „napospas osudu“. 

Prohlášení také uvádí, že Spojené státy „generují korupci, obviňují z korupce ty, kteří nesdílejí jejich „hodnoty“.

«Spojené státy jsou jednou nohou na pokraji finanční propasti. Možná se dohodnou na oddálení kolapsu známým způsobem: zapnou tiskárnu, ale už teď je jasné, že Amerika je nemocná společnost, metastázovaná násilím, rasovou nesmiřitelností, ekonomickou nerovností. Přátelit se s Amerikou je jako koupit si lístek na “Titanic”», uvádí se v prohlášení ruské ambasády.

Diplomaté zdůraznili, že „Američané rádi každého poučují, jak žít“, zatímco oni sami „nestydatě a bezostyšně lžou („Powellova zkumavka“), ničí suverénní země, vystavují je nelidskému bombardování, ignorují své mezinárodní závazky a jako obvykle, obviňují z toho ostatní.”

https://iz.ru/1518093/2023-05-25/posolstvo-rf-v-saraevo-nazvalo-druzhbu-s-ssha-biletom-na-titanik utm_source=smi2&utm_medium=agregator&utm_term=43885

sdíletj na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
6. 6. 2023 02:48

USA je na konci sve existence jako hegemon. Je prohnila skrz naskrz. Na jednu stranu to tem americkym vrahum preju, ale na druhe strane mam velke obavy z nastupujiciho noveho tyrana na svetovou scenu a tim je Cina. Ten cinsky model socialniho kreditu se mi vubec nelibi. Rovnez jejich obsese s technologii v kazdodennim zivote neni normalni. Do Ciny a jejich machinaci neni moc videt, protoze si chrani sve soukromi. Zaroven by se nemelo zapominat jak se za kovidoveho nesmyslu chovali ‘vladci’ vuci obycejnym lidem. Doufam, ze i Putin tusi, ze s Cinou je na tenkem ledu. Mozna se pletu, ale ja Cinu vidim jako globalistickou laborator, ktera se ma rozsirit po celem svete. Cina momentalne Rusko potrebuje hlavne ekonomicky a vojensky, proto to kamaradstvi ze strany Ciny.

Pedro
6. 6. 2023 04:07
Odpovědět  Jaris

Rusko je záruka, že ani Čína si nebude vyskakovat na celý svět. Rusko kdyby nebylo, už dávno není nikdo, jen chamtivý anglosas. Anglosas ukradl světu nejlukrativnější území, kde je teplo, moře, hojnost, jen na suroviny zapomněl a to je záchrana Slovanů. Rusko je naděje pro celý svět.

primak
6. 6. 2023 05:28
Odpovědět  Jaris

Obavy z Číny? Nějaký konkrétní dopad Číny na nás ne-Čínany za posledních X stovek let? A to oproti konkrétnímu dopadu na nás od těch druhejch? Kolik stránek potřebovat popsat ty dopady těch dosavadních hegemonů?

primak
6. 6. 2023 05:31
Odpovědět  primak

To mi připomíná komentáře stylu: Když odsoudím, co se stalo Saddámovi, musím poznamenat, že on byl lotr.
Když odsoudím Israel, co dělá Palestincům, musím poznamenat, že Palestinci jsou teroristi. atd atd…

Standa
6. 6. 2023 06:00
Odpovědět  primak

?

Mike
6. 6. 2023 08:14
Odpovědět  primak

No, problém je v tom, kdo a podle jakých měřítek určí Saddámovo lotrovství, zvláště tehdy, když všichni dobře víme, že na území spojených států roste tzv. cucavý prst, z kterého čerpají informace politici a novináři napříč celým světem pod povinným heslem jediné a té správné pravdy.

Jaris
6. 6. 2023 08:41
Odpovědět  primak

Cina ma tento zpusob ‘dobyvani sveta’. Vybere si nejaky chudy stat a nabidne, ze mu postavi letiste, sportovni stadion, pristav a podobne. Chude zemi na to pujci finance, priveze si vlastni pracovni silu i material, takze domorodci z toho zadny uzitek nemaji. Dostanou se do nesplatitelnych dluhu a Cina rekne, ze to nevadi a svou investici si privlastni. Tohle se deje na ruznych ostrovech Pacifiku a v Africe, kde neni tezke mistni duverive obyvatelstvo obalamutit. Podobne to probiha na Sibiri, kde mistni drevarske firmy nemaji do ceho pichnout, protoze Cinani tam radi jak cerna ruka a tezbu dreva v obrovskych nakladech plundruji svymi pracovniky.

wsergyewr
6. 6. 2023 12:09
Odpovědět  Jaris

To, ze zeme ma pristav/letiste, pres ktere muze s necim obchodovat a vydelavat, a do ty doby jim to neco “hnilo” doma se nepocita? Dyt musi mit nejaky plan, proc chteji od Ciny vybudovat tu infrastrukturu.
Jinak v Rusku je zakazane tezit lesy zahranicnim firmam a vyvazet syrove drevo (nespracovanou kulatinu), dejte odkaz na tu cernou ruku, co nahradila ruske firmy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
7. 6. 2023 05:56
Odpovědět  wsergyewr

Jak jste naivni! Tak tady mate jeden prispevek o devastaci sibirskych lesu.Dokumentu je hodne. Staci nebyt liny a najit si to.

https://www.nytimes.com/2019/07/25/world/europe/russia-china-siberia-logging.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
6. 6. 2023 13:37
Odpovědět  Jaris

Zajímavé je, že tohle tvrdí o tom dřevě hurávlastenci a liberálové a v podstatě by tu těžbu zprostředkovávali právě zastánci liberálů. Samý paradox, ne?

Milan ze Zahrady Čech
6. 6. 2023 16:41
Odpovědět  primak

Likvidace českého textilního a obuvnického průmyslu následkem levného čínského dovozu například (a to jsem zůstal jen u dvou položek). Přijde vám to málo? A to je pouze začátek dobývání území měkkou silou. Čína, resp. komunistická strana Číny, na rozdíl od západu, a sory, i na rozdíl od vás, vnímá souvislosti v souhrnném všeobsahujícím měřítku (česky nově globálně) a plánuje ne ode zdi ke zdi a od od voleb do voleb, ale kontinuálně, v měřítku generací. Ne na pět let až deset, ale na desítky let, přičemž své plány průběžně koriguje. A, co je podstatné, své plány a předsevzetí důsledně prosazuje.
Kontrolní otázka: V kterém roce byla naplánovaná dostavba Temelína?
No dobrá. Tak něco lehčího.
1) V kterém roce bylo rozhodnuto o dálnici D8 Praha – Drážďany o délce 92 km?
2) V kterém roce byla D8 dostavěna a zprovozněna?
Ale ušetřím vám vyhledávání. Rozhodnuto o její stavbě bylo 18 dubna 1966, v letech 1968 až 1971 bylo mezi ČSSR a NDR projednáno budoucí propojení obou zemí, a zprovozněna v celém úseku byla byla 20.9.2017.
Jo, a o dostavbě Temelína bylo rozhodnuto v květnu 1999. To by panečku bylo soudruhů rozebraných na náhradní orgánové díly, kdyby se totéž stalo v Číně!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
6. 6. 2023 17:11

Ještě něco. V roce 1990 zaměstnáno v textilním průmyslu cca 200 000 lidí, nyní 17 000 lidí. Do r. 1989 výroba 70 000 000 párů obuvi ročně, nyní 4 000 000 párů obuvi – tedy sedmnáctkrát a půl méně. Počet pracovníků v obuvnictví tehdy a nyní jsem nedohledal, ale takto to pro představu myslím postačí. Obé důsledkem levného dovozu z Číny. Tolik ke konkrétnímu dopadu Číny na nečíňany.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
tupý hulvát
6. 6. 2023 09:24
Odpovědět  Jaris

Vy víte o tom kreditu z nějakých jiných zdrojů,než většinová média?
https://www.youtube.com/results?search_query=slov%C3%A1k+v+%C4%8D%C3%ADn%C4%9B

janle57
6. 6. 2023 10:25
Odpovědět  Jaris

Současná poslední oficiální zveřejněná meziroční inflace,což je jinými slovy vyjádření ekonomické
kondice jedn.států …. Čína 0.1%,RF 2.3%,Saudská Arábie 2.7% ….Popcornland 9.2%,Helmutland
5.8% ….. ČR 16%,nějak jsem tohle přeslechl v zaručených zprávách z TV Goebbels24,kontrolní
otázka: Jak dlouho se tahle anglossaská žumpa s koloniálním Ost.Blokem v závěsu ještě udrží?
A to není prosím válka,jak známo hotdogové vyřešili nedávný bankrot USA natištěním dalších
biliónů toaletních dollarů,za které země BRISC zanedlouho nebudou chtít cokoliv platit.

eFPe
6. 6. 2023 19:50
Odpovědět  Jaris

Víte, jestli si Čína bude žít nějak, a nechá jiné národy žít si u sebe po svém, tak tohle je přece diametrálně odlišné od toho co dělají anglosasové.

Gales
6. 6. 2023 09:52

Ať chcípnou válečníci.

me2d44
6. 6. 2023 11:15
Odpovědět  Gales

To by mujseli především ti, kteří způsobili tohle: Polovina rozpětí vodní elektrárny Kachovka byla zničena – záchranné služby (pravda.ru) Ještě ráno to ukrofašouni chtěli hodit na Rusko. Ale jak to už nějaký pátek sleduji, Rusům nejdo o spálenou/vyplavenou zemi bez lidí – to je parketa Kyjeva.

Jura S
6. 6. 2023 10:50

Po II. světové válce byli za “Zločiny proti míru” věšeni gestapáci…. bylo by třeba hrdelní zločiny proti míru opět začít praktikovat. Za rozdmýchávání III. světové by měly padat hlavy, včetně našich vládních špiček, které se jen třesou v podkuřování západu…

eFPe
6. 6. 2023 11:55

Já tady zkusím ale nadhodit jistou myšlenkovou úvahu.
Když řekneme USA, koho tím skutečně myslíme? Když někdo tvrdí, hele Německo řeklo tohle, JAR dělá takové kroky, Brazílie takové…Co tím vlastně myslíme? Nakolik se oficiální sdělení vlády ČR(schválně nepíšu naší), shoduje s názory většiny populace? Kolika lidem je to šumák, kolik s tím nesouhlasí, kolik je v situaci, že nemůže říct relevantní názor, protože o tom prostě nic neví?Tohle mně napadlo po shlédnutí videa , kde profesor Drulák mluvil v Olomoucké kavárně. Jako, zničit USA.To je takové zjednodušené tvrzení. I tam žijou lidé, které absolutně nezajímá to, co se děje za hranicemi jejich okresu. Mají svou farmu, kostel, auto , obchody a školy kam dojíždějí, lovnou sezonu, a chtějí si prostě žít v klidu a míru. Totéž ruský člověk, někdo v Argentině, Vietnamu, Zairu.
Do vedoucích funkcí se dostávají buď neschopní, nebo naopak všehoschopní.A čím výš, tím menší vliv na to má babička ze Spálova nebo strýc ze Slivonic.

Markýza
6. 6. 2023 12:49
Odpovědět  eFPe

Tak. Tohle je prostě zápas nenažraných s tím obyčejným lidem, na kterém to nakonec stejně všechno stojí.
Tuhle se mně někdo ptal, na číže straně to jako stojím? No, na straně živého proti neživému, na straně obyčejného proti velkolepému. Moc jsem s tou odpovědí nezabodovala 😀 ale je to tak.

Autor
6. 6. 2023 13:34
Odpovědět  Markýza

Tak se zeptejte jako to dělám já – na čí straně jsi ty?!
A buďte ráda, že to není jako ve filmu o Čapajevovi, kde se ho venkované zeptali : “Ty jsi za komunisty nebo za bolševiky?” A on odpověděl – za Internacionálu.
Dodnes je tohle v Rusku dost v témě, když se mluví o rozdílech, kdo byl a je kdo. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 6. 2023 13:55
Odpovědět  Peter 008

Tak v tomto případě bylo naprosto jasné, na čí straně stojí tazatel 😀 a oponovat mu by znamenalo vyčerpávající a zbytečnou řeč 🙂
A jak ten Čapajev dopadl?

Milan ze Zahrady Čech
6. 6. 2023 17:22
Odpovědět  Markýza

Jak by. Hrdinně padl za vlast a já si dodnes pamatuji písničku: “Kamandír geroj geroj Čapajev” kterou jsme se učili. Takže dobře. Dopadl. To my dopadneme hůře, i když padneme akorát na hubu.

Markýza
6. 6. 2023 19:18

Nojo, tu si pamatuju taky, ale jen po verš, jak kamándoval svaje rěbjata a byl vsjo vremja vpěredi, tak jsem právě nevěděla, jak dopad 😀

Milan ze Zahrady Čech
7. 6. 2023 00:57
Odpovědět  Markýza

Ještě jich věselil nebo tak nějak.