politika

Rumunský expert Vasilescu: Zelenskij dostal rozkaz držet Bachmut bez ohledu na ztráty

Ztráta Bachmutu ohrožuje Ukrajinu vážnými problémy. Tento názor řekl rumunský vojenský expert Valentin Vasilescu vydání PolitRussia.

Před časem vešlo ve známost, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij se na schůzce s velením ozbrojených sil Ukrajiny rozhodl pokračovat v odporu v Bachmutu bez ohledu na ztráty. 

Podle Valentina Vasilesca dostal prezident Ukrajiny takový rozkaz z Washingtonu.

„Podle Jevgenije Prigožina (zakladatel PMC “Wagner”) je v Bachmutu 12 000 až 20 000 ukrajinských vojáků.  Dostali se do taktického obklíčení. Jediná cesta pro odchod z města, kterou zatím nekontroluje Wagner, je ostřelována ruským dělostřelectvem,“ řekl expert z Rumunska.

Podle Valentina Vasilesca se ozbrojené síly Ukrajiny mohou pokusit vyhnout porážce v Bachmutu využitím jedné ze tří možných možností. 

Zaprvé se mohou pokusit zaútočit z jihu. Realizovat tento plán v praxi je však nereálné, protože malý počet stromů znesnadňuje maskování a v důsledku toho se ukrajinská armáda dostane pod palbu ruského dělostřelectva. 

Druhá možnost počítá s úderem ze severu, ale tam je situace podobná jako v jižním směru. Manévry zde navíc komplikuje přítomnost četných zavlažovacích kanálů a nedávné povodně způsobené zničenou přehradou, kterou ukrajinská armáda vyhodila do povětří. 

Třetí možnost je nejrealističtější. Jedná se o pokus prorazit 10 km severně od Bachmutu po silnici Slavjansk-Krasnaja Gora, s následnou změnou směru na jih.

V současné době ozbrojené síly Ukrajiny soustřeďují velké seskupení vojsk, asi 30 000 vojáků, severně a severozápadně od Bachmutu. Seskupení se skládá z minimálně 10 brigád (2 tankové, 2 dělostřelecké, 2 mechanizované, 1 výsadková, atd.).

„Američané správně vyhodnotili situaci. Ústup způsobí vážné problémy celé ukrajinské obraně na Donbasu.  Kvůli konfiguraci terénu nebyla ukrajinská armáda schopna vytvořit obrannou linii západně od Bachmutu a tím pádem se ruská strana bude moci rychle pohybovat na západ a jih,“ uvádí analytik.

Jižně od Bachmutu vytvořili Ukrajinci dobře opevněnou linii sestávající ze tří úseků: Toreck, Avdeevka a Marinka. Po dobytí Bachmutu bude mít PMC „Wagner“ přístup k rozvětvené zpevněné silniční síti, po které se budou moci obrněná vozidla pohybovat vysokou rychlostí. Bude schopen dosáhnout důležitého logistického uzlu – Pokrovska. A v důsledku tohoto manévru bude obklíčen první a možná i druhý sektor ukrajinské obrany v oblasti Toreck a Avdeevka. Lze také očekávat i následný ústup Ozbrojených sil Ukrajiny do pozic západně od Marinky.

PolitRussia dříve citovala slova amerických novinářů, kteří řekli, jak Wagner PMC vyčerpává ukrajinské síly v Bachmutu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3yKajzf

P.S.

Rada národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny odhalila „nebezpečný trend“ mezi občany země.

Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexej Danilov uvedl, že stále více Ukrajinců je pro mírová jednání s Ruskem, což podle něj hovoří o „nebezpečném trendu“.

“Mějte na paměti: takových (kteří jsou pro jednání s Ruskem. – pozn. red.) je stále více. Je to velmi nebezpečný trend, když o takových věcech začnou mluvit i lidé ze západní Ukrajiny,” řekl Danilov.

https://bit.ly/3ZCes3Z

sdílet na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
10. 3. 2023 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak kromě pitomcům z mainstreamu a množině fanatiků je každému jasné, jak to celé dopadne. A Fialenko už připravuje poválečnou obnovu.

Keller
10. 3. 2023 08:12
Odpovědět  Frank

Loni v květnu si EU rozdělila Ukrajinu pro poválečnou obnovu. ČR byl přidělený Luhansk. Jakmile RF obsadí zbytek LHR, můžeme začít s obnovou.

stefan
10. 3. 2023 11:36
Odpovědět  Keller

Ako porazeny Stat CR ucastnik vojny. Bude musiet niest nasledky s Nahradov Skody.

Gales
10. 3. 2023 11:03
Odpovědět  Frank

Poválečnou obnovu Česka?

Velitel
10. 3. 2023 11:18
Odpovědět  Gales

Ukrajiny, soudruh Pjotr Grigerievič Fialenko je ukrajiných premierem v českém exilu, poznáte to podle žlutomodrých hadrů co tu všude rozvěsil.

.

unor 2022
10. 3. 2023 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Vystizny snimecek ukrajinske vlajky ‘hrde vlajici’ nad haldou trosek.
Jenze tou haldou trosek nejen materialnich ale i moralnich a spolecenskych byla Ukrajina uz dlouho pred zacatkem SVO. Staci namatkou zavzpominat na doby J. Tymosenkove.

Pijack
10. 3. 2023 08:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Včerejší ČT plky u Jílkové – jeden odvážný zastánce diplomatického jednání za mír byl ukřičen a doslova vláčen vylízanými účastníky pořadu, že jsem si málem pomyslel, že toho pána odvedou v poutech za rozvracení režimu. Děs běs. NIKDO nesměl říct fakta o nacizmu, barbarskému zabíjení obyvatel Donbasu, štvaní proti Rusku od vzniku UK. To se nesmí říkat. Všichni znali dějiny Ukrajiny pouze od 24.2.2022. Co bylo před tím nikdo “nevěděl” Všichni chtěli porazit Rusko silou 🙂 Snůška planých proamerických smělých plánů zničit Rusko vládla studiem. Horliví bojovníci se předháněli ve výhrůžkách, ČT si pozvala do studie i ukrouše… hlavně všem ukázat, že všichni nenávidíme Rusko, všichni padneme za zájmy USA… ale nikoho nezajímala rovnováha světa, hrozba nacizmu, ekonomické krize, nenávisti… Propaganda jak za Hitlera. To byl hrůzný zážitek

Helena
10. 3. 2023 09:03
Odpovědět  Pijack

Doufám, že to někdo ukládá do záznamu. Kdo tam byl a co říkal.
A teď si představte tu třešničku na dortu – jenerála, agenta t.č. na hradě Pávka-vrchního velitele války. Myslím, že se válečné štvaní teď začne velmi silně tlačit přes méédia. Bude třeba čecháčky zblbnout tak, aby neodporovali a poslat je na Ukr., ukáčka už se o ně postarají-aby se nikdo nevrátil. To je totiž účel! Méédia to už náležitě podají, aby vznikla proti Rusům opravdová nenávist za haldy mrtvých čecháčků. Proto tam Pávka amíci dosadili. Potřebují býv. vých. blok vyhladit, nepotřebují tu ty otravné čecháčky a jim podobné, kteří pro ně neznamenají vůbec, ale vůbec nic, ani ten hadr na podlahu.

Pijack
10. 3. 2023 09:12
Odpovědět  Helena

Napadá mě humorná představa – kdo tady zůstane bojovat hubou proti Rusku, když všichni půjdou položit své života za zájmy UK a USA? 🙂 🙂 🙂

Helena
10. 3. 2023 09:35
Odpovědět  Pijack

Oni počítají s velkým odporem, takže tam nenaženou všechny hned. Až tam zgebne půlka našich chlapců, druhou půlku tam naženou snadněji – tedy snadněji se jim to bude nařizovat-bude důvod. Méédia v tom budou hrát roli hlavní a největší. Ty rozdmýchají pravé válečné peklo a už to pojede. Stále stejný scénář – léty ověřený.

František
10. 3. 2023 14:45
Odpovědět  Helena

Nemějte strach. Putin brzy dorazí Ukrajinu a nastane hrobové ticho. Amíci vypadnou z Evropy, (budou mít hodně práce doma), ty státy, které se ještě k Rusku nepřidali tak rychle učiní. A pak se bude všude dělat pořádek. Dějiny se opakují. Zase nás bude zachraňovat RUSKO

ladik
10. 3. 2023 12:12
Odpovědět  Pijack

Ti co nejvíce řvou se tam zcela jistě neobjeví. A za bukem budou řvát ještě hlasitěji.

Pavel z Moravy
10. 3. 2023 11:57
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, to nevyřešíte a já samozřejmě vím, že to víte. Není li lid národa důstojný a zralý, nic nezmůžete. A jestli je tam pošlou a oni půjdou a padnou, země se bude točit dál, bude zde spousta rodičů bez dětí a válečných štváčů, kteří se budou přiživovat dál. Jestli je tento národ na odpis, nás pár zde to nezmění. Není v našich silách změnit myšlení národa. Jaký typ člověka si tento národ vychoval, takového má. Evropa je připravena k destrukci, o východní je zbytečné mluvit a dělat si plané naděje, že se s tímto potěrem ještě dá něco dělat je téměř zbytečné. Je naprosto fascinující sledovat jak si tyto evropské a obzvláště české mlaďošské generace řežou pod sebou větev.
.

Helena
10. 3. 2023 12:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

V našich silách je změnit myšlení těch kolem nás, ať si brblají, ať nesouhlasí, ale zasít semínko přemýšlení. Všimněte si, že ve všech pořadech bakalovize se opakují stále ti samí lidé – je jich jen hrstka. Méédia tím, že opakují nařízené bláboly 24/7 nafukují, zdůrazňují co jim jejich pasáci nařídí, a tím dělají dojem, že těch hajzlů je obrovské množství. NENÍ TO PRAVDA!! Méédia jsou hlavní viníci dnešní situace. Ale zase-informace se šíří rychle – a toho je třeba využít. Tak zítra, bude pěkně, uděláme si výlet.

Zmatený
10. 3. 2023 14:41
Odpovědět  Pijack

Bylo vidět zoufalství a údiv v očích prof. Pelikána, nad ubohou znalostí historie a vypatlaností mladší generace. A to, že tam bylo pět na jednoho, zase svědčí o ubohosti ČT i moderátorky tohoto pořadu. Prostě “pravda a láska” už vymetla zdravý rozum v naší společnosti. Počítám, že i opilec Václav se točí v urně jak čamrda…

Pavel
11. 3. 2023 01:09
Odpovědět  Zmatený

Prave ty nejskvelejsi znalosti poucek, nazpamet ,skolni vedomosti jsou na vine. A nejdrive..
Mimo jine zlo ,nepricetne vnucovany ukazneny vzdelani, /jen toho co je povoleny/ ,nici lidskost a zakladni lidske instinkty..
Mrtvy data a tsunami jich to spolehlive zaridi..
Mrtvy hlavy opakujici naucene, jako nasledek bez jedine nezavisle ,individualni myslenecky..
Jaka spokojenost zavladne , kdyz jeden zna perfektne gramatiku a to je pro nej nejdulezitejsi na svete…A svetu tak vzdy pripomene vzdycky, aby nedelal chyby a vzdycky psal spravny y.. Kde by sme byli bez toho..

Pavel
11. 3. 2023 01:00
Odpovědět  Pijack

Pani ucitelka ve skole nic takoveho taky nedovoli zadnym zackum ani tem premiantum /uz malym a zapalenym fanatikum systemu/ a nekdo by to chtel v CT nebo jinde zmenit a kecat.
Hitler, Stalin, Slansky a spol taky nic takovyho nedovolili..
Muze takovej bejt rad ,ze este nejsou v poradne zavedeny ty napravny zarizeni tretiho druhu..Kde sou ty s tema sekerama..
Kdo se neucil aspon zaklady vedecky ideologie sockomu-bismu propad a ani uvedomelej nevzdelanej metar bejt nemoh , soudruzka ucitelka uz kazdyho mohla znicit v 7-9 letech veku.
Nejlepsi vychova co muze bejt a kazdymu se to potvrzuje..
Ministerstvo osvety /a hlavne pravdy/ vyplazne za kazdyho rezimu miliardy na tohle..A hlavne pedagogove, akademici a vsichni podobni tupci , jednim slovem se potom divi..
Jak je lid hroznej..

Markýza
10. 3. 2023 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Míroví štváči už i na Ukrajině? Ó bědoš, bědoš!

katango
10. 3. 2023 13:42
Odpovědět  Markýza

Lepší je slop, čórka a prálka!

Markýza
10. 3. 2023 13:59
Odpovědět  katango

Ba, paňo. Krleš! Šak táto prálka je vyvedená. Takové chlapisko je ten Zelináč! Friško on robí.

katango
10. 3. 2023 19:23
Odpovědět  Markýza

Ešče dajaké búhovado.

10. 3. 2023 13:49
Odpovědět  Markýza

Taky nad tím lkám a rukamalomím.

Markýza
10. 3. 2023 14:01

Anoano…co se s tebou stalo, hrdý nezlomný ukrajinský lide? Bandera by z nich teda neměl radost.

unor 2022
10. 3. 2023 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeste nedavno byla Ukrajina a jeji lid nedilnou soucasti zapadem a nami nenavideneho CCCP.
A dnes?
Samou laskou k ni se vsichni zalykaji ?!
Trapni komedianti.
Vsichni. Nasi i ti zapadni.

Jirka
10. 3. 2023 11:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Pod rizenim z Londyna a USA ma Zelda svazane ruce. Ukol je, valku prodluzovat za kazdou cenu.

Polo 2
10. 3. 2023 17:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen ,aby se zavděčil USA tak komik obětuje svůj národ

Pavel
11. 3. 2023 01:14
Odpovědět  Polo 2

To uz umi a ma nauceny kazdej premiant ,kterej chce vynikat bejt chvalenej ,vod prvni obecny..