Rostislav Iščenko: „Vedení Ruské federace se připravuje na válku a rozdělení Ukrajiny“

Složitá vnitropolitická situace, která na Ukrajině nastala, se může stát důvodem pro vznik nového civilně-vojenského konfliktu uvnitř země, čehož přispěchají využít sousední státy…. Ve skutečnosti všichni sousedé Ukrajiny chápou, k čemu situace v této zemi vede, a chystají se vyhlásit územní nároky.

Ve vysílání internetového kanálu to řekl politolog Rostislav Iščenko, korespondent „PolitNavigator“.

Podle Iščenka se přinejmenším Maďarsko, Polsko, Rusko a Rumunsko chystají vrátit své historické země, které jsou dnes součástí Ukrajiny.

Rusko si podle politologa dobře uvědomuje, že Ukrajina se kvůli vnitřním rozporům může rozpadnout jako domeček z karet. Kyjev tak nemá schopnost vyřešit politický rozkol, který v zemi vyvolá novou občanskou válku. Maďarsko, Polsko a Rumunsko si nenechají ujít příležitost využít příležitosti a získat zpět své historické země, kterými jsou ukrajinská území….

„Když sleduji situaci v informačním prostoru, řekl bych, že jak Rusko, tak nejbližší sousedé Ukrajiny se připravují na to, že se události na Ukrajině vyvinou podle nejhoršího vojenského scénáře. A ne nutně podle scénáře války na Donbasu, protože Ukrajina má velmi pravděpodobný jiný scénář – jde o vnitřní občanskou válku na Ukrajině, které se Zelenskij snaží vyhnout zaváděním rozporů do vnějšího obvodu.  Ale nikdo neřekl, že vnitřní občanská válka na Ukrajině nevypukne dříve, než bude schopen vyprovokovat nějaký vážný konflikt na vnějším obvodu,“ řekl Iščenko.

„Vidím, že ruské vedení ve skutečnosti provádí informační a diplomatické přípravy na válku na Ukrajině. Ne na válku mezi Ruskem a Ukrajinou, ale na válku na Ukrajině, na kterou bude muset Rusko nějakým způsobem reagovat. Není nutné do toho zasahovat, ale nějak reagovat. Totéž se děje s našimi západními přáteli. Maďarsko jen tak hloupě nepřevádí vojska ze západních oblastí země na východní a soustřeďuje je na ukrajinské hranici… Maďaři mají určité závazky vůči svým Maďarům na Zakarpatí, kterým také rozdali maďarské pasy. A chápou, že tyto povinnosti budou muset být realizovány,“ dodal expert.

„Poláci chápou, že z polského Lvova nikam nepůjdou, protože svým obyvatelům vštípili, že Halič je Polsko, a budou muset nějakým způsobem zareagovat, a také soustřeďují vojáky… Rumunsko se dlouhodobě zaměřuje na ukrajinské a na moldavské hranice, má tam úderné skupiny. Už nemá s kým bojovat – s Maďary mají ohavné vztahy, ale oba jsou členy NATO a chápou, že jim nikdo nedovolí, aby si to teď řešili mezi sebou. To znamená, že Rumunsko má jeden úkol – vrátit jižní Besarábii a severní Bukovinu a pokud možno obsadit Moldavsko a nakreslit hranici podél Dněstru,“ řekl Iščenko.

https://bit.ly/3bAKLch

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
29. 10. 2021 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Dělení Ukrajiny znamená 3. světovou, nic víc, nic míň. Dělení Ukrajiny je nepřípustné.

Jacob
29. 10. 2021 14:04
Odpovědět  Pavla

Konečne a pôjdeme všetci tam, kam si ísť zaslúžime… za Satanom.

Editor
29. 10. 2021 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Znám dost dělníků z Podkarpatské Rusi. Z různých koutů. Od slovenských a maďarských hranic až na východ. Všichni chtějí k Maďarsku. Celý levý břeh Dněpru chce zpátky k Rusku, Oděsa chce k Rusku. Donbas chce k Rusku, Válka tam už je a to kvůli tomu, co udělal Jaceňjuk. Vyhnal zvolené poslance a dosadil tam svoje figurky jako u nás v roce 1989 OF protiústavně „doplnilo“ poslance o disidenty. Proto tam začaly boje. Jaceňuk na ty, kteří s tím nesouhlasili, poslal armádu.

Pavla
29. 10. 2021 11:33
Odpovědět  scipio

Sloužil USA. Chtějí se dělit s Maďarama, Polákama, nebo dokonce Rumunama? Můžou výše jmenovaní zajistit mír na Ukrajině tím, že si její část přisvojí? Jak když také slouží USA? Kijev zůstane amíkům a budou tam dál vychovávat ty nacíky a bude mír, nebo jak si to politolog představuje?

ZMann
29. 10. 2021 12:24
Odpovědět  scipio

Za to co se tam děje nemůže nějaký bezvýznamný Jaceňuk, to je práce chazarské mafie, deep state, iluminátů a jím podobné sebranky, účel byl vtáhnout Rusko do války, hold se jim to nepovedlo tak UK vyrabovali a hodili přes palubu.

Editor
29. 10. 2021 15:04
Odpovědět  ZMann

Čemu holduješ? Fakt si všichni myslíte, že to slovo je převzaté z anglického držet? Chyba, je to z němčiny a je to holt!

zdena
30. 10. 2021 16:27
Odpovědět  scipio

šmudlíkovat tady s gramatikou je fakt poněkud nemístné… tohle není akademická rozprava…. jde tu o názory…….

Editor
30. 10. 2021 21:28
Odpovědět  zdena

Nevím, nakolik jsou relevantní názory toho, který nezvládá mateřštinu i s jejími hovorovými tvary.

paw
31. 10. 2021 02:18
Odpovědět  scipio

Snad male poohlednuti kolem by mohlo poslouzit a videt ty ,kteri , ovladaji materstinu, ovsem pomoci ,stedrych prijmu ,vybavenych kancelari ,pomoci pocitace ,stabu asistentu, sekretarek, pisaru , poradcu, vratnych,soferu kucharek a cisniku aby nic nechybelo, pracoven s klimatizaci ..Kteri dbaji, aby politik neucinil chybu. Vami ovsem stedre zaplacenych..

paw
31. 10. 2021 02:05
Odpovědět  zdena

Presne a velmi vystizne ..Ze svy zkusenosti vim,ze kdyz se musim hodne soustredit na vyjadreni najake myslenky, nazoru casto to nnei jednoduche ,“ulitne“ mi neco jineho.
Iscenko jest zase akademikem a je to hned videt. Vyjadruje se s velkou snahou presvedcovat kazdeho ze Ukrajina je narod a stat s vladou jako kazdy jiny.. kdyz je UKr. pouze bezmocna ozebracena ,zotrocena kolonie totalne ovladana ,pomoci nasili ,korupce a bidy.
Ukrajina je pouze protektorat.
Pouziva podvodne stejny nazev stale ,

paw
31. 10. 2021 02:11
Odpovědět  paw

Pouziva se a zneuziva se stale nazev Ukrajina,aby kazdej veril , z minulosti kdy Ukrajina byla stat a narod. Vetsina inteligentu pak velmi horlive bere vyroky odtud vazne ,velmi se zabyvaji hovadinami ktere kdokoliv,hlavne ten sasek,vykrikuje denne a pod..A maji se inteligenti za to dobre a ukaji si svoje dulezitosti ,za ucelem byt popularni..

Editor
29. 10. 2021 15:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ovšem velké gaudium nastane, až Německo bude chtít zpět své historické Slezsko. Na Východní Prusko si netroufne!

Michal47
29. 10. 2021 15:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Bude-li ukropie rozparcelována mezi sousední státy, tak si za to bude moci jen a jen sama. Fašouni stejně tento „stát“zničili a zdevastovali morálně, politicky a ekonomicky, takže ho nebude vůbec žádná škoda, spíše naopak! СР Украина se měla v SSSR velmi dobře a nedovedla si toho vážit!

Michal47
29. 10. 2021 15:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolektivní západ také rozparceloval SFRJ, kde si většina obyvatel přála zachování společného státu a zde je tomu přesně naopak, etnické menšiny mají Kyjeva už plné zuby! V SSSR bylo referendum o zachování Sovětského svazu a také se rozpadl, takže žádná 3. světová nebude!!

paw
31. 10. 2021 07:41
Odpovědět  Michal47

Slibuju ze se budu chovat mravne jako ve skole ,kde scipi a o, ma vzdycky pravdu napr. O polakach uz jsem psal a dale jsou treba narody, ktere nebavi budovat zlepsovat a tak sedi ve stanech a cekaji..Sotva se objevi nepritel zajasaji a uz pobihaji dlouhe roky po horach s flintam v dusledku ty multikultury.Maji tu co se ted dovazi do EU a Usa ve velkym poctu..Kdyz.
Uz byl ve svete mir moc dlouho..Zase neco textu ,ktery se dozaduje cenzurniho smazavani..Nepodvoleni na az na spadnuti PoKlece v