Rostislav Iščenko: V Bělorusku se připravuje vražda Lukašenka

Prozápadní síly v Bělorusku připravují státní převrat s vraždou Alexandra Lukašenka rukama dovezených ukrajinských bojovníků. Politolog Rostislav Iščenko to uvedl ve vysílání kanálu YouTube „Hlas pravdy“.

„Cílem převratu v Bělorusku, který je bezpochyby naplánován (jedinou otázkou je, zda se bude konat), je zabití Lukašenka během prvních tří nebo čtyř dnů, maximálně týdnu, a uzavření problému. Protože nemají příležitost a nemají čas na dlouhý Majdan, protože se aktivují anti-majdanské síly a začíná se vytvářet protiváha ve společnosti.

Potřebují přivést do ulic dav lidí s “krásnými tvářemi”, tlačit na Lukašenka nebo sami zorganizovat krvavou provokaci. Pro tuto krvavou provokaci už jenom musí být převezeni ozbrojení ukrajinští bojovníci (není náhodou, že se nyní snaží přesvědčit každého, že Rusko tam vyslalo ozbrojené bojovníky).

Tito ozbrojení bojovníci by se měli nacházet poblíž místa kde bude Lukašenko, který v tomto okamžiku musí mít oslabenou ochranu, aby Lukašenka zasáhli a zabili. Pak se zapojí běloruská armáda, militanty zabijí a řeknou, že to byli Rusové, a všechno to organizovala Moskva,“ popsal scénář Iščenko.

Vyjádřil své přesvědčení, že i když bude Lukašenko svržen, prozápadní síly nezůstanou u moci.

“Přerušit vztahy s Ruskem budou muset postupně. Nebudou moci to udělat tak, jako to udělal Porošenko – uzavřít vše a říct: „Rusko zaútočilo, vzalo Krym, takže už neobchodujeme a už neexistují žádné další vztahy.“

Nebudou mít takovou mezinárodní podporu a orientovat se pouze na Polsko – to se nerespektuje. Může se proto dokonce stát, že pokud běloruští evropští integrátoři zorganizují úspěšný europřevrat, pak za nějakou dobu přijdou se přátelit s Ruskem a řeknou, že se mýlili.

Jsou to praktičtí chlapi, chtěli Lukašenka ve své době svrhnout z čistě praktických důvodů, protože věřili, že by to bylo v Evropě lepší. Pokud pochopí, že to je horší, okamžitě se vrátí,“ vyzařuje Iščenko optimismus.

https://bit.ly/2DGCllU

sdíletj na