politika

Rodong Sinmun: asi 800 tisíc Severokorejců se během jednoho dne přihlásilo do armády k boji proti Spojeným státům

Více než 800 000 členů Ligy mládeže a mladých studentů požádalo o vstup do lidové armády.

800 000 mladých Severokorejců se dobrovolně přihlásilo nebo se vrátilo do vojenské služby za pouhých 24 hodin jako projev vlasteneckého odhodlání „vykořenit americké imperialisty a jejich zrádné loutky“ a sjednotit poloostrov, informoval o tom v sobotu list Rodong Sinmun.

„Podle údajů z 17. března po celé zemi během jediného dne až 800 000 členů svazu mládeže vytrvale žádalo o zařazení nebo návrat do řad [Korejské] lidové armády,“ píší noviny. 

Novináři poznamenali, že počet dobrovolníků nadále roste ve všech regionech KLDR. 

V republice existuje branný systém a všichni muži jsou povinni sloužit v armádě nejméně 10 let, ženy – nejméně tři roky.

„Intriky a provokace amerických imperialistů a jejich zrádných loutek s cílem vyvolat jadernou válku dosáhly takových mezí, že je již nelze ignorovat: hrubě zasahují do suverenity naší vlasti a jejích bezpečnostních zájmů, tyto machinace jsou bezprecedentní ve své agresivitě a rozsahu,“ upozorňuje deník. 

Jak uvádí noviny, předvoj mládeže, podporovaný „nezdolnou vůlí“ strany „vyrovnat si účty“ se Spojenými státy, povstal k „válce na obranu vlasti a porážce nepřítele“. 

Jejich horlivost vstoupit do armády je důkazem jejich odhodlání dosáhnout sjednocení Korejského poloostrova a “vyhladit válečné fanatiky, kteří se z posledních sil snaží zničit KLDR, stejně jako její vlastenectví”, uvádí Rodong Sinmun.

16. března Severní Korea odpálila  balistickou raketu do Japonského moře.

Později KLDR oznámila, že země otestovala mezikontinentální balistickou střelu Hwaseong-17 (ICBM).

Pro Pokec24 přeložila Janinna

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
x-13
20. 3. 2023 21:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyz uz zde cteme o ruznych cislech, tak tohle by nemelo zapadnout. https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/mainstream-nechce-priznat-ze-ukrajinci-masivne-utikaji-do-ruska/

Velitel
20. 3. 2023 22:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Stači jim dát čepice a převést je na Ukrajinu , do týdne se protlučou do Lvova a za měsíc by mohli začit obkličovat Brusel

Standa
20. 3. 2023 22:19
Odpovědět  Velitel

Jazyková bariera, odlišná kultůra, chování, jednání,náboženství atd. Myslím , že to možné není!
Nekompatibilní zbraně, velení,…………..

Velitel
21. 3. 2023 05:57
Odpovědět  Standa

Kde jste přišel na to, že mají Korejci nekompatibilní zbraně, opak je pravdou zbraně a munice odpovídají standardům Varšavské smlouvy, tedy i Ruska.
Pokud jde o rakety , tak tam pro změnu úřadovala Ukrajina, prakticky přestěhovali do KLDR celou továrnu na sovětské raketové motory včetně Ukro zaměstnancům čili opět Sovětská technika.
Od puěky kdy KLDR používá AK47 a AK74 (kopie korejské výroby po tanky kdy má přes 4000 ks od T34 po T72 je to vše kompatibilní. ano není to žádný hightech, lae jsou toho kvanta a je to levné.

Standa
21. 3. 2023 08:20
Odpovědět  Velitel

Nemáte pravdu…….
Tanky mají jiné ráže( hlavně jsou předělány na raketové systémy naváděcí přesnou munici), AK47- ano kopie , ale používají malorážové, vysokorychlostní střely ( jako M16)..
Bojové vesty jiné, ochrana hlavy jiná,
Raketové motory jiné ! Předělány. Ovšem ty by se zatím nepoužily.
Výcvik jiný ,logistika jiná ,sowt. jiný a to nepíši o mentalitě.Náboženství jiné.
Vztah k životu jiný než v RF.Bašár nabídl RF své bojovníky a oni to odmítli.

me2d44
21. 3. 2023 13:43
Odpovědět  Standa

Jen poznámka: S jiným náboženstvím se – na rozdíl od “Kolektivního západu” – dokážou Rusi vyrovnat. Mají Pravoslavnou církev, ale respektují Muslimy, i katolické Křesťany, respekrují i náboženství severních a východních národů, prostě jim dají prostor pro rozvoj a podpoří je. Západ dnes podpoří tak maximálně LGBT+

Gales
21. 3. 2023 12:09
Odpovědět  Velitel

Nejdřív Prahu.

Frank
21. 3. 2023 00:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrých zpráv není nikdy dost. Amerických zmetků už má plné zuby mnoho dalších států, které se přestávají těch zločinců bát. Ty chudáky vypráskali pastevci koz v sandálech, ale chtějí bojovat proti Rusku a dokonce i proti Číně!! Utíkali z Afgánistánu stejně jako z Vietnamu, ale stále nemají dost. Doma jim hrozí občanská válka, ale ti šmejdi se stále chtějí montovat do celého světa, nařizovat co kdo smí a rabovat nerostná bohatství. Už jim ale silně zvoní hrana a moc jim nepomůže ani kopání kolem sebe jako chcípající kobyla i s tím starým dementním blbcem Bidenem.

Juraj
21. 3. 2023 07:46
Odpovědět  Frank

Výstižné a pravdivé !

Pavel K
21. 3. 2023 13:50
Odpovědět  Frank

O koho se jedná moc dobře víme, jde o jednu partu co si myslí že jim patří zemegule a naše životy. Ale mám obavy jestli to pro zemi a národy dopadne dobře, tak mám obavy že ta banda někam zaleze a po xxxletech se to vyhrabe a bude to škodit dál. Momentálně to nyní vidíme na vlastní oči, jak se zadními vrátky vrátil fašizmus.