politika

Rjabkov: Země, které se připojily k sankcím proti Rusku, se členem BRICS nestanou

Rjabkov: mezi novými členy BRICS nemohou být žádné země podporující jednostranné sankce

Moskva znovu potvrzuje svůj neotřesitelný postoj, že v BRICS by neměly být žádné státy, které se připojily k nezákonné politice jednostranných sankcí uplatňovaných proti Rusku a dalším státům, řekl novinářům náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

“Nejsem připraven předpovídat žádné termíny,” řekl v odpovědi na otázku, jak rychle by se BRICS mohl “zaplnit” novými zeměmi. 

“Chci říci, že každá země, která projevila zájem o vstup do BRICS, je sama o sobě velmi důležitá. Nemůžeme se řídit nějakými umělými kritérii pro jejich přijetí,” dodal.

“Opětovně však potvrzuji naše neotřesitelné odhodlání vycházet ze skutečnosti, že v BRICS by neměly být žádné země, které se připojily k nezákonné, neoprávněné, protiprávní politice jednostranných sankcí uplatňovaných proti Rusku a dalším státům,” dodal Rjabkov.

Náměstek ministra poznamenal, že „Rusko má klíčové slovo, nejdůležitější z hlediska toho, kdo, jak a kdy bude přijat do BRICS.

“Existuje shoda, že BRICS by se měl ubírat cestou expanze. Existuje několik regionů, které, řekněme, jsou v BRICS nedostatečně zastoupeny nebo nejsou zastoupeny vůbec. Podporujeme zájem příslušných států o vstup a jsem si jistý, že během ministerského setkání (BRICS), které začne dnes a bude pokračovat zítra, a to i v rozšířeném formátu, se to stane jedním z hlavních témat,“ řekl Rjabkov.

https://ria.ru/20230601/briks-1875499722.html

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jura S
8. 6. 2023 20:34

Bohužel jako občan ČR, musím konstatovat, že si nezasloužíme členství v BRICS a jsme rozumně vedeni fialovou vládou, aby jsme zůstali přidruženou montovnou IV. říše… lid je u nás tupý a zaostalý, rád zůstane v EU pod bruseláckým bičem, než by vylezl za dvorek kilák vod Berlína…

delnas
8. 6. 2023 21:32
Odpovědět  Jura S

Spravne Juro,
mela by to byt vysada….

Jura S
8. 6. 2023 21:41
Odpovědět  delnas

tak, tak.. . ale s elektroautíčkem díru do světa BRICS neuděláš, že vono v braziském pralese není moc těch dobíjecích kiosků, kupodivu nejsou ani jinde, chce to si tam vzít prostě vyzkoušenou Toyotu a deset kanystrů nafty….

Pavel z Moravy
9. 6. 2023 10:07
Odpovědět  Jura S

S čím bychom tam my mohli v současnosti ty druhé oslnit? Myslím, že by o nás ani zájem neměli, s tímto materiálem co je zde je to nemožné.

Kaufland
11. 6. 2023 12:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Rejži ani pohanku nežereme a tam zase nežerou knedlíky. Vzájemná nekompatibilita. Každý ať si zůstává na tom svém. Konečně je tak Globalizace u konce a lépe by bylo kdyby k ní nikdy nedošlo. Místo dovozů z Tramtárie by tu zůstal náš národní průmysl!

Rattus
8. 6. 2023 20:36

A máme po žížalkách.

Milan ze Zahrady Čech
9. 6. 2023 04:24
Odpovědět  Rattus

Jojo. Už 33 let.

Albi
9. 6. 2023 09:24

Sankce 🙂 🙂 🙂 – na takové sankce, které vymyslíme MY (= naše fialková vláda), nemá celý kolektivní Západ dostatek blbů – a že jich má víc než dost!
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-ceske-sankce-proti-rusku-se-zadrhly-ministerstvo-nema-lidi-232220
Náš “sakční seznam” obsahuje pouze jednu osobu – moskevského patriarchu. Ovšem problémek (nebo snad v lepším případě úmysl? U současné vlády nepravděpodobné) – se přece jen vyskytl:

Nemůžeme mu zmrazit (zabavit) žádný majetek, protože u nás nic nemá, ani ho “nelze vytrestat zákazem vstupu do ČR, protože moskevský patriarcha setrvává ve vlasti”. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
No řekni sám – není to nejlepší prověrka schopností naší skvělé “signální” vlády???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
9. 6. 2023 10:15
Odpovědět  Rattus

No pozor, grázlové už pro nás ty žížalky chystají. Je li pravda, že v Irsku se chystají vybít 200 000 kusů hovězího skotu, tak potom budou chovat žížalky a jiný druh hmyzu. A kolonie nebude smět zůstat pozadu. To už si bruseláci za pomoci škůdců ohlídají.

Pedro
8. 6. 2023 21:21

Nejfalešnější “kámoš” je americký bastard.

Jaris
9. 6. 2023 02:38
Odpovědět  Pedro

Povicejte mi o tom! Americky bastard rekne pravdu jen kdyz se splete.

Frank1
9. 6. 2023 08:55

Rjabkova logika je naprosto spravna.
To znamena, ze vazalum USA zbyde pouze svobodny a demokraticky chlivek podle USA cennosti, plny lzi a podlosti, dale financovani a podpora zajmu a cilu USA. Zustanou izolovani samoizolaci od Ruska a Ciny a vubec je otazkou, zda budou BRICS zeme s nimi chtit neco mit spolecneho jako treba obchod.
Tak. Soudruzi vam smrdeli, zvykacky a obdiv k zloduchovi USA nas dostal tam kde jsme. Do zahnivajiciho kapitalismu s degeneraty a chmurnymi vyhlidkami, kteremu rikaji svobodny svet.
Ve skutecnosti je to svet nenavisti, lzi, podlosti a zamlcovani, fasisticka diktatura revansismu a revizionizmu s celosvetovou cenzurou potlacovani vsech, kteri chteji jiny svet a poradek.

Pavel z Moravy
9. 6. 2023 10:10
Odpovědět  Frank1

Moc dobře řečeno Franku.