Ripost laïque: „Ovace ve stoje“ amerického Kongresu Zelenského nezachrání

Jacques Guillemain: La «standing ovation» du Congrès US ne sauvera pas Zelensky

Biden jistě sní o tom, že vymaže potupný debakl v Kábulu podporou Ukrajiny za každou cenu, ale Ukrajinu nezachrání ani rakety Patriot, ani kontejnery s dolary.

Proti mračnům nízko létajících dronů systém Patriot nic nezmůže a ze 45 miliard, které Zelenskij obdržel, půjde část na offshore účty ukrajinských oligarchů.

Pokud si válka každý den vyžádá životy více než 500 ukrajinských vojáků, pokud lidé zemřou kvůli nedostatku elektřiny, pak čím déle tato válka trvá, tím bohatší je vládnoucí tým.

Proč vyjednávat, když do Kyjeva stále proudí západní mana, bez jakéhokoli kontroly ze strany štědrých dárců, těch hloupých daňových poplatníků, se kterými to nikdy nikdo nekonzultoval. Za deset měsíců války bylo vytvořeno kolosální bohatství.

Pokud však Zelenského návštěva potěší dravce u moci, nezmění to průběh války. Všechno, co se říká na Západě, je lživá propaganda. Ukrajinská armáda je odkrvená, zatímco ruská armáda pokračuje v posilování.

Ve svém projevu v Kongresu Zelenskij vládl symboly a použil odkazy na minulost Spojených států a přirovnával ukrajinský odpor k velkým bitvám v americké historii. Skvělé umění, jistě, ale bez velkého výsledku – kromě finančního.

Protože Zelenskij od Bidena nedostal nic ze třídy raket středního doletu, které by umožňovaly hluboký úder na ruskou raketovou infrastrukturu a dělostřelecké baterie.

Biden navíc potvrdil, že se odmítá přímo účastnit konfliktu a vylučuje přímou konfrontaci s Ruskem. Ruská technologická převaha má čím uklidnit nejvzrušenější fundamentalistické atlantisty. Hypersonická střela přichází tak rychle…

To však nebrání našim médiím vykreslovat obraz utrápené ruské armády s podkopanou a nízkou morálkou. Putin využil jen 20 % svého vojenského potenciálu, ale je to Zelenskij, kdo „hraje velkého dobyvatele“.

Co se týče budoucnosti této „neotřesitelné“ podpory, kterou Biden slíbil až do konečného vítězství Ukrajiny, tak ta je více než nejistá.

Sněmovna reprezentantů přejde pod kontrolu republikánů 3. ledna. Současní Trumpisté kritizují štědrost demokratické administrativy a věří, že miliardy dolarů přidělené Ukrajině by byly pro americké občany užitečnější. Amerika na prvním místě!

Podle listu Le Figaro, který se odvolává na The Hill, se Zelenského projevu zúčastnilo pouze 86 republikánských zástupců z 213. Někteří republikáni nápadně vzdorovitě odmítli vstát, aby kyjevskému šarlatánovi tleskali ve stoje. A hlavní odpůrci ukrajinské pomoci chyběli.

To vše pro ukrajinského “Churchilla” nevěstí nic dobrého.

Tato Zelenského návštěva ve Spojených státech a oddanost demokratů vůči ukrajinskému klaunovi dokonale ilustrují míru dekadence a slabosti, které západní demokracie dosáhly v extázi před mafiánským a zkorumpovaným lídrem. De Gaulle se musí obracet v hrobě před tou průměrností a pošetilostí.

Jak můžeme srovnávat chlápka, který na pódiu nahý hraje na kytaru a klavír, lídra zkorumpovaného do morku kostí, citovaného Panama Papers, lídra, který nechá svou armádu prodávat uprostřed války výzbroj a zbraně určené pro frontu, jak se někdo může odvážit srovnávat takového prezidenta s Winstonem Churchillem, historickou postavou 20. století? Je pravda, že ani Biden není vzorem morálky a integrity, jak dokazuje zpráva Marca Pola.

Ano, tohle je skutečně civilizační válka, kterou Putin vede proti NATO.

Ale zhýralý Západ, který ničí tradiční rodinu, který obětuje přirozená práva dítěte mít otce a matku, Západ, který podporuje wokeismus* a požadavky LGBT, Západ, který obětuje svou identitu, který popírá svou historii, svou kulturu a své kořeny ve jménu svobody slova, globalismu a multikulturalismu, takový Západ, velmi vybledlá figura toho, co byl, nemá šanci zvítězit tváří v tvář ruskému národu, hrdému na to, kým je, hrdému na své kulturní dědictví, na svou historii, své vědecké úspěchy a svá umělecká díla, hrdému na své předky.

Západ nepochopil nic o ruské duši, a proto utrpí na Ukrajině historickou porážku. Bidenova podpora jen prodlužuje utrpení ukrajinského lidu a jen pokračuje ve výčtu obětí na obou stranách.

Jakmile budou Ukrajina a NATO rozdrceny, Zelenskij a jeho západní komplicové budou muset vysvětlit svým národům, proč je podváděli falešnými sliby vítězství. Protože Rusové nikdy neustoupí.

Jacques Guillemain

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3hKNg2p

* Woke „probuzení“, „zůstat vzhůru“. Termín pochází z afroamerického slangu, kde se používal ve druhé polovině minulého století. Znamená něco jako “probuď se a nesmiř se s diskriminací.”

Wokeismus je všudypřítomné používání rasy a v menší míře pohlaví k nahrazení meritokracie, a tím má být zajištěna rovnost.

Termín se začal objevovat přinejmenším ve 40. letech 20. století (dictionary.com). V 60. letech byl termín WOKE používán v kontextu politického uvědomění, zejména s odkazem na Hnutí za občanská práva v 50. a 60. letech 20. století. 

Tento termín v poslední době prošel úplnou metamorfózou a byl používán hnutím Black Lives Matter, které vyzývá k uvědomění si sociálních a rasových nespravedlností.

WOKEISMUS se stal marxistickým procesem, kde se sociální ponižování a násilí používá ke změně norem, předefinování slov a dokonce ke zničení objektivní vědy k vytvoření nového utopického řádu.

Wokeismus je ideologie, která zahrnuje „probuzení“ lidí aby si uvědomili, že žijí v nespravedlivé společnosti, kde některé skupiny (ženy, černoši, homosexuálové, transgenderové, atd.) jsou systematicky utlačováni bílými heterosexuálními muži, kteří se hlásí ke křesťanství.

Tento proces zakládá novou formu rasismu, která je zaměřena na ty, kteří odmítají jít stejným krokem. Je to forma viru, který infikuje mysl následovníků.

Pojmy jako logika, věda a rozum jsou považovány za nástroje represivního bílého patriarchátu. 

Hodnoty jako individualismus, tvrdá práce, dochvilnost by byly chápány jako udržování bílé nadvlády.

Probuzení, takzvaní „humanisté“ jsou první, kdo se uchýlil k trockizaci a obrazoborectví. Jsou mistry cenzury, černých listin, obětního beránka, deplatformace, rituálního ponižování, doxxingu, kultury zrušení, ostrakismu a vylučování.

Wokeistická logika je věčnou logikou tyranského jakobína s jeho gilotinovými seznamy, logikou lynčovacího davu.

Je to radikálně levicový světonázor, který se bohužel nyní skvěle cítí v akademickém prostředí USA. 

Znamená to bdělost vůči rasové a jiné diskriminaci. Zdá se, co je na tom špatného? Nápad je to dobrý, ale jeho realizace připomíná čistý fašismus.

Takzvaní „Woke people“ jsou opravdu ve střehu. Ve všem vidí diskriminaci a vrhají se na každého, kdo i v nejmenší míře, jak se jim zdá, někoho diskriminuje.

Toto hnutí probuzení nyní útočí na všechny vzdělávací instituce v USA.

Není pochyb o tom, že tito ohniví bojovníci proti rasismu jsou sami 100% zatvrzelí rasisté. Koneckonců, první věc, kterou na člověku vidí, je jeho rasa, zatímco normální lidé vidí jeho osobnost a je jim jedno, jakou má barvu pleti.

WOKE byl oficiálně přidán do Oxfordského anglického slovníku v červnu 2017.

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
29. 12. 2022 01:20

I Saddám si s nimi tiskl ruku… :-)))))))) Až bude Alzák dost vykrmený, přijde jejich čas.

Veny232
29. 12. 2022 07:35
Odpovědět  Vladimír

Přijde Loyd veme Alzáka kolem ramen, a pošeptá mu, ale Volodomire, snad si nemyslíš že ti ty prachy necháme 🙂

delnas
29. 12. 2022 20:07
Odpovědět  Veny232
Tak, tak, a za par let prijde dalsi tupa hlava..vymeni se barva tricka a symboly... a historie se bude opakovat....
Albi
29. 12. 2022 01:33

Západ je umírající, životaneschopná civilizace.
Úspěšně jsme se do ní integrovali. Ale opravdu jsme o takový úspěch stáli?

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 02:34
Odpovědět  Albi

Co vím, tak téměř nikdo z klíčezvonilů si kapitalismus nepřál. Tuším, že 80% národa kapitalismus nechtělo.
Tedy až na výjimky tohoto typu:
Saša Vondra, ČT 1, únor 2012:

 “…kvůli soukromému vlastnictví a svobodě podnikání, jsme přece tenkrát na Václaváku zvonili klíčema.”

Ručím ti za to, že je to přesný citát. Některé perličky si totiž ukládám.

Takže jsem mu obratem napsal. Celkem na tři adresy. Začínalo to takto:

Na slovíčko, Šášo Vondro. Ne kvůli svobodnému trhu, ne kvůli soukromému vlastnictví; šli lidé na Václavák “zvonit klíčema”. Zvonili tam tehdy kvůli prastaré lidské touze po slušném životě ve spravedlivé společnosti, kterou jste jim vy, proradná chartistická aristokracie, účelově slibovali.

O soukromé vlastnictví lidem tehdy nešlo – to jim totiž ještě žádní exekutoři, díky podvodným praktikám různých darebáků, s vaším tichým vládním požehnáním (neboť mlčením), nezabavovali.

V jejich skromnosti jim stačilo to vlastnictví, kterým disponovali. Ona většina lidí je, na rozdíl od vás, Vondro, ve svém jádru skromná a – div se světe – i slušná. Kdyby taková nemilý “pane” nebyla, dávno už by vás, hrabivé pleticháře, vyházela z oken na dlažbu.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 02:35

Pak to ještě pokračovalo. Samo, že mi šmejd neodepsal. Jen doufám, že to aspon četl.

Jde mi o toto – měl jsem pravdu, co se týká tehdejšího důvodu zvonění?

A vidíš – jen tři dekády uplynuly, a je zde úplně a naprosto jiná středněvěká generace, než byla ta naše – tedy generace otců a dědů současných sobeckých a nemyslících mamánků.. Pouhých třicet let stačilo Serešovi a spol. k přeformátování…

Albi
29. 12. 2022 04:57

Samozřejmě, že pravdu jsi měl a dodnes je platná (možná čím dál víc), o tom žádná.
Ale přesto, že tě znám myslím už dostatečně dlouho, vždycky něčím překvapíš. Ten dopis – klobouk dolů! A ani se nedivím, že neodpověděl. Co by taky mohl.

sizok
29. 12. 2022 10:23
Odpovědět  Albi

Vondra byl jenom havlova podržtaška, neuměl zformulovat smysluplnou větu.
Naprost blbeček. dyž se tak člověk narodí, už mu to zůstane.
jenom v takové společnosti, jako je tato, mu někdo dává prostor,
aby vyzvracel, co ho v té jeho blbé hlavě napadne.

ijn
29. 12. 2022 11:26
Odpovědět  sizok

Satanisté si jej natočili v análním styku s Flaškou, tehdejší MV je v análstyku s oslem,….mají kompro a jedete dle našich not,……. Epstein jejich úkoly dokonce překračoval, proto se oběsil v cele!!!

ladik
29. 12. 2022 19:08
Odpovědět  sizok

Všichni to byli slouhové zdegenerovaného kapitalismu.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 15:59
Odpovědět  Albi

Když už jsem v tom machrování a přifukování si ega.
Napsal jsem taky dopisy Havlovi a Pithardovi (r. 1990) a osobně je odvezl do Prahy, kde jsem je odevzdal v příslušných podatelnách. Havlovi pro sichr kopii do nějaké podatelny a origoš přímo do kanceláře prezidenta republiky. Popravdě jsem byl spíš zvědavej, jestli mi odepíšou, než že bych si od toho něco sliboval. (Neodepsali – to je překvápko, co?)
Popravdě ale, abych nekecal, tak hlavně proto, že mám tlustý ego – že když si někoho beru do huby, tak dotyčnému šmejdovi chci napřed vyjádřit svůj názor na něj přímo, aby mi ego nesplasklo kvůli pocitu, že jsem jen nějakej tenhleten za zády remcající “hrdina”.
Později jsem místo dopisů posílal – a posílám – maily. Odtud možná i taková menší paranoia – vím totiž nabeton, že moji mailadresu mají všichni ti šmejdi, Klausem a -emanem počínaje, Rakušanem a fialovou swiní konče, někde uložené. Takže mi je vlastně jedno, jestli má BISka pokec hacknutej – já už to mám tak jako tak za stejný prachy.

Albi
29. 12. 2022 18:58

Stejně jsi dobrej!
A že o nás vědí téměř všechno, o tom vůbec nepochybuji. Dokonce znají i bezvýznamné maličkosti, natož ty podstatné.

Já např. celý život vystačila ve všech ofiko dokumentech od rodného listu až po všechny občanky, co jsem kdy měla s místem narození Praha – a u tom posledním OP koukám jak vrána – je tam Praha 5. Jak na to úřední šiml přišel? K čemu je to dobré – a je to vůbec pravda?

Milan ze Zahrady Čech
30. 12. 2022 01:20
Odpovědět  Albi

Heršvec, nepřeháněj. Mám sice tlustý ego, ale plachý a když mě někdo chválí, tak se pýřím, že se stydím. Já jsem zvyklej spíš na nadávky a tak. Hm… Chtěl jsem bejt vtipnej a ona je to vlastně pravda. To bych se z toho…

Albi
30. 12. 2022 03:33

Nechválím, konstatuji.

Milan ze Zahrady Čech
30. 12. 2022 01:48
Odpovědět  Albi

No, aspoň jsem si nazaložil účet a nemám platební kartu. A chytrej šmírovací mobil co jsem dostal loni k Vánocím leží už skoro rok v šuplíku.
S tím účtem to byla jenom taková intuice, ale minulý týden jsem zjistil, že banky sbírají z celého světa už šest let informace o svých klientech a shromažďují je v ohromné informační bance, nebo jak se tomu nadává, kterou za tím účelem založili americké korporace v Praze. Takže nějaký australský šaman si jde koupit vosk, aby si mohl udělat novej náústek k didgeridu, a v Praze je o tom záznam a v CIA mudrujou, jestli se vosk nedá použít na výrobu nějakej bomby a už maj chuděru šamana v hledáčku. Je to posrá-ní.
Ale s tou Prahou 5 bych neplašil. Stejnak máš v OP trvalej pobyt, tak je to fuk.
P.S. Víš co je to paranoia ze zvyku? To je když máš v OP stále trvalej pobyt na místě, kde už přes třicet let nebydlíš. A necháš si tam posílat i důchod a všechny ouřední lejstra.

Albi
30. 12. 2022 03:44

Neplaším se, je mi to fu(c)k, V Praze už dávno nebydlím, odstěhovali jsme se myslím, když mi byly tak odhadem necelé 4 roky (už se nemám koho zeptat) a byla to jen “perlička” pro zasmání.

No není to legrační, když za X desítek let najdou přesnou polohu místa narození, ale před méně než 10 léty nám poslali z matriky žádost, abychom doplnili chybějící datum v oddacím listu? 🙂

PS: Samotnou mě překvapilo, že jsem ho po těch létech vůbec našla, ale stalo se a mohla jsem jim tak posloužit nejen datem, ale i číslem stránky, na které to mělo být uvedeno v jejich písemnostech. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
30. 12. 2022 21:13
Odpovědět  Albi

Jo jo, s ouředním šimlíkem je někdy sranda.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 19:53

Nu tak, to jsem na tom podobně. Loni několik mailů Babišovi, Vojtěchovi, Havlíčkovi, Arenbergrovi, Kubkovi a ještě nevím komu. Psal jsem hlavně o tom sajrajtu co do nás chtěli vrazit, ale také o celkové situaci a mohu ti říci, že já si servítky neberu. Nebyli ovšem na příjmu, neodpověděli mi. Jo, pouze Havlíček asi něco ve stylu, tak to pane u nás chodí, je to potřebné a vyznělo to, co děláme správné.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 21:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

Abych ti řekl pravdu, tak ty maily už posílám jen kvůli svýmu tlustýmu egu, abych neměl pocit, že je špiním za zády. Vůbec si totiž nefandím, že k těm swiním přes síto podržtaček pronikly. Nejspíš budou uspořádaný někde v nějaký složce “nepřátel státu”.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 12:14

To je Milane ta tvoje řeč za několik palečků. Zdálo se mi, že tě již trochu znám, ale překvapení se meze nekladou. Budu fakt moc rád, jestli se budu moci považovat za tvého kámoše.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 16:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

To je přece jasný, ne? Vždyť já tě taky tak beru. Proto jsem tuhle remcal, že jsme jen virtuální kámoši; že nemůžem uspořádat nějakou slezinu dědků a… dam a zanadávat si na poměry v partě.

Pekos
29. 12. 2022 11:46

Sašův charakter se přesně odráží v jeho obličeji.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 16:09
Odpovědět  Pekos

Připadá mi jak sádrovej trpajzlík zkříženej s prasetem.

katango
29. 12. 2022 18:22
Odpovědět  Pekos

To u všech nad čtyřicet let.

Jan
29. 12. 2022 14:05

Vondra je jeden z nejvetsich rusofobnich a proamerickych smejdu v Cesku. Jeho afera nakupu spanelskych letadel se ututlala. Ani on, ani Parkanova nebyli pred soudem. Pracuje jak vsichni kdo byli v USA jako Zantovsky pro CIA. Americane ho chrani.

Alfred
29. 12. 2022 19:09
Odpovědět  Jan

“Vondra je jeden z nejvetsich rusofobnich a proamerickych smejdu v Cesku…..” a je, stejně jako jemu podobní, z jedné líhně. Chazarské.

Albi
29. 12. 2022 02:04

Ještě bych dodala:
“…. jak se někdo může odvážit srovnávat takového prezidenta s Winstonem Churchillem,
Je pravda, že ani Biden není vzorem morálky…..”

S tou morálkou byl Churchill taky na štíru, o tom žádná. Viz
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/05/operace-nemyslitelne-1-cast.html

“Události a fakta popsané v tomto článku se zdají neuvěřitelné a nemyslitelné. Je opravdu těžké jim uvěřit, protože normální člověk nepochopí zradu toho, koho považoval za spojence a přítele. A přesto tomu tak bylo”.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 03:03
Odpovědět  Albi

Lidi s tím mají obecně problém, jak jsem si už všim s diskuzích. Morálně jsou oba stejné swině – Churchil, řekl bych, že nebezpečnější swině, neb vysoce inteligentní swině, Prostě co se týká intelektu, byl Churchil proti tomuto šaškovi gigant, co se týká morálky a podlosti obecně, nevidím mezi nimi a dejme tomu Hitlerem, žádný zaznamenatelný rozdíl.

oldoo
29. 12. 2022 07:43

Nějak tady často používáte metodu tvrzení,že všichni kdo mají jiný názor,jso idioti.To je nebezpečný blábol,který spíš ukazuje na ty,kdo to používají.Biden není žádný idiot,ano je senilní věkem,ale ve své době to byl velice schopný ZLOČINEC.Stejně je nesmysl plácat o NESCHOPNÉ VLÁDĚ.Ta je naopak schovná VŠEHO,NE NESCHOPNÁ!

Albi
29. 12. 2022 08:15
Odpovědět  oldoo

To je takový národní zvyk, kterému ale každý rozumí. Něco jako výraz “strašně krásné”. Může být něco krásné a současně strašné?

Pedro
30. 12. 2022 09:35
Odpovědět  Albi

Moje stará.

Albi
30. 12. 2022 09:51
Odpovědět  Pedro

🙂 Ale nahlas jí říkáte snad jen polovinu, ne?

Pedro
30. 12. 2022 10:27
Odpovědět  Albi

Jako všichni chlapi, láska i nemoce přenáší.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 12:28
Odpovědět  oldoo

On přece nikdo netvrdí o škůdcích zemských, že nevědí co dělají. Ti to vědí velice přesně, ale nezlobte se na mne, intelektu skutečně nepobrali. Kdyby ho měli, alespoň by se snažili svoji protinárodní činnost nějak maskovat, ale oni svoji podřízenost globálním grázlům před národem ještě propagují a dokonce asi i k úžasu svému tvrdí jak nám bude prospěšná. Toto je bezesporu nejubožejší úsek našich novodobých dějin. To se dá srovnat pouze s dobou temna po prohrané bitvě na Bílé hoře, a já myslím, že svým rozpadem veškerých hodnot ji ještě vysoce předčí. Tito zdejší poturčenci přivedli tento národ do trvalého zmaru a zkázy.

Rapa
29. 12. 2022 12:56
Odpovědět  oldoo

Milan je pojmenovává správně. Jak může mít idiot vlastní názor ? Co je idiocie ? Vyšinutí mysli,degenerace mysli. A zdegenerovaná a vyšinutá mysl je opakem mysli, šílenství,neschopnost myslet a neschopnost žít. Neschopnost života. Sebezničení.Idiot s posledním stavem,imbecilismem – vypadají ještě jako lidé ale jedná se jen o odpad,žumpu,chodící exkrement,lidově howno. A to vlastní názor nemá,ani nemůže mít. Takže žádný blábol to není.Idiot je prostě idiot,kouřící odpad,kouřící howno.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 17:20
Odpovědět  Rapa

Díky vám všem za podporu 🙂

Milan ze Zahrady Čech
30. 12. 2022 21:15

Díky minusáci za sdělení, že jsem v dobré partě.

ladik
29. 12. 2022 19:16
Odpovědět  Rapa

Není to dobré přirovnání. Hovna jsou na rozdíl od výše jmenovaných přirozeným výsledkem přírodního procesu a ve svém důsledku jsou pro přírodu užitečná.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 17:00
Odpovědět  oldoo

Přečtěte si ještě jednou můj příspěvek na který reagujete. Na co konkrétně v něm reagujete? Kde tam zmiňuji “neschopnou vládu” či idi-oty?! Když už máte nucení mentorovat, tak bych prosil aspoň k věci. Jinak je to jen blábolení a plácání. Howgh.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 17:16
Odpovědět  oldoo

Sory, omyl. Hodil jsem sem něco, co nebylo na vás. Tak jsem to vymázl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 12. 2022 12:26

A malá pootázečka – k čemu potřebujeme morál, když pak nejsou žádoucí výsledky? Já bych pořád posuzovala po ovoci.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 17:11
Odpovědět  Markýza

Teď si jedu pro chleba, ale až se vrátím, ocituji vám k morálce jednoho ze svých dvou guru (druhým je bábrle) – mého sprostého strejdu Jozefa. Mám to někde uložené, tak to musím vyštrachat. Myslím, že strejdův názor ve věci morálky oceníte. Je to vlastně výňatek z jednoho z našich rozhovorů, co jsem si někdy před padesáti lety za čerstvé paměti zapsal.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 12. 2022 20:17

Ale já neprotestuji proti morálce jako takové. Jen proti tomu, aby se kladla nade vše výsledky. Asi jako ten zlozvyk posuzovat autora úžasných děl podle toho, jestli bych s ním mohla mít dvojdomek. No nemohla, s většinou. Bývali to zhusta kreténi až na půdu. Což mi ale nebrání, abych obdivovala jejich dílo. Stejně tak nepotřebuju znát charakter dejme tomu toho Churchilla, abych si vážila toho, jak vedl svůj boj.

Milan ze Zahrady Čech
29. 12. 2022 21:22
Odpovědět  Markýza

Už doma. Krom chleba také tři povánoční slevové vánočky. Už jsou rozpůlený a v mrazáku. Tady vám posílám výňatek ze strejdovýho mudrování o morálce přesně podle zápisu:

“…člověk musí bejt elastickej. Aby moh zůstat člověkem. Jinak se lehce stane, že ve svej touze bejt tím nejlepším dobrým člověkem na světě do sebe nas-ere tolik morálky, že na jinýho než na morálku v něm už nevybude místo. Zapouzdří se v ní, přestane bejt elestickej, a pak není schopnej udělat správnou věc když je toho nejvíc potřeba.”
“A kde je hranice tej tvej gumovej normálnosti? Kdo ji stanoví?” já nato.
“Svědomí. Není člověka bez svědomí, zato moralistů bez svědomí najdeš jak v komediantským vozu blech. Kupříkladu Bídníci od Viktora Huga a služebník řádu, policejní prefekt Javert. Lidská bytost – eště ne zrůda, ale už ne člověk. Muž zákona, a jak si sám o sobě myslel, dobrej člověk. Protože na straně dobra, protože bojující proti zlu, ale tak zabetonovanej ve svej představě morálky, že namísto dobru a Bohu sloužil zlu a Satanovi.”

Pak to ještě strejda rozebíral na příkladech z dějin (třeba proč udělal Boleslav dobře když zapích Václava), ale to podstatný je v tomto. 

Markýza
30. 12. 2022 09:41

:-)))
Njn. Skutečnost je vždycky na straně těch zapomenutých.

katango
31. 12. 2022 11:16
Odpovědět  Markýza

Cituji Simone de Beauvoir (i když to ona sama citovala ve Druhém pohlaví): “Vezmete si básníka a první, co zjistíte, je, že zapomíná splachovat záchod.”

Markýza
31. 12. 2022 17:48
Odpovědět  katango

:-))) Jojo, růžový brejle. Jak rádi to lidi nosí!

Administrátor
P.A.Semi
29. 12. 2022 05:52

Hlavním účelem téhle “Woke” kultury je způsobit, aby se lidé neprobudili a neviděli skutečný útlak, který proti nim tento systém provádí… Aby se nedali takhle burcovat, ať se konečně probudí…

Proto se místo toho začalo používat “Great Awakening” a Awaken jako opak toho “Woke” podvodu, tedy pro skutečné probuzení lidí a uvědomění si útlaku, který nejen ale také pod rouškou “Woke” proti nám (především Židé) provádějí…

πα½

oldoo
29. 12. 2022 07:22

Ten slavný Churchill chtěl napadnout Sověty hned po konci 2.války a nechal zemřít miliony lidí.

Veny232
29. 12. 2022 07:38
Odpovědět  oldoo

Všechno to je Chazarský odpad, s Hitlerem to bylo jedna ruka,než jim došlo,že půjde o krk i jim…

Aleš
29. 12. 2022 11:02

Diktatura banderismu Zelenskeho ma stát před mezinárodním soudem, to že ho podporuje prohnilý Západ je smutné a tragické a ukazuje skutečnou tvář Západu kterou je temnota.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
František
29. 12. 2022 15:50
Odpovědět  Aleš

Západ dal konečně Rusku legální možnost zničit tu smrdutou západní DEMOKRACII. Jednou a provždy osvobodit svět od USA tyrana.

ladik
29. 12. 2022 19:20
Odpovědět  Aleš

Západ totiž pluje na stejném Titaniku jako banderstán.

Jan
29. 12. 2022 14:01

Zelda je geopoliticka loutka rizena kabalou. Tou loutkou byl i Havel, ktery nas zatahl na zapad a nechal zemi vydrancovat. Na Slovensku znicil tezky prumysl, vyrobu tanku, abychom vse kupovali na zapade x krat draz. Tou loutkou byl i Dalaj Lama a recnil v Kongresu jen aby USaci nastvali Cinu. Pote co tomu Dalaj porozumnel a ohradil se, uz ho USaci nikam nezvou. Tak zneuzivaji neustale lidi ke svym cilum. Zlocinci Zeldovi davaji americke casopisy hodnoceni jako osobnost roku! Clovek musi zvracet, co jsou anglosasove za pakaz!