politika

Responsible Statecraft: NATO připravilo tajný plán pro případ střetu s Ruskem

Responsible Statecraft odhaluje tajný plán NATO pro případ střetu s Ruskem. Většina byla sepsána za zavřenými dveřmi stálými zástupci aliance v Bruselu a nebyla viděna volenými orgány.

NATO připravilo tajný plán pro případ vojenského střetu s Ruskem, napsal publicista Ian Davis ve vydání Responsible Statecraft. Podle jeho slov na nadcházejícím summitu NATO ve Vilniusu bude tento plán předložen ke schválení. Jedná se o „tisíce stránek tajných vojenských plánů“, které poprvé od studené války podrobně popisují scénář přímé konfrontace s Ruskem. 

Jak novinář poznamenal, stálí vojenští představitelé v ústředí NATO v Bruselu a další představitelé bloku připravovali tyto dokumenty za zavřenými dveřmi bez jakékoli předběžné studie ze strany zákonodárců a nezávislých odborníků.

“Vzhledem k tomu, že NATO po začátku konfliktu na Ukrajině zvyšuje svůj vliv na světové scéně, nedostatek transparentnosti, který charakterizuje procesy dlouhodobého vojenského plánování v rámci aliance, představuje vážný problém pro demokratický dohled,” řekl Davis.

Jako argument uvedl i slova předsedy Vojenského výboru NATO admirála Roba Bauera, který 10. května řekl, že země aliance by měly být na případný konflikt připraveny každou chvíli.

Na tiskové konferenci po schůzce CHODs ji předseda Vojenského výboru NATO admirál Rob Bauer označil za „historickou“ kvůli „bezpříkladné integraci NATO a národního vojenského plánování“. 

Bauer dodal, že NATO bude mít „poprvé od konce studené války“ „objektivní cíle schopností založené na hrozbách, které nabídne národům“. A to umožní alianci „dělat přesně to, co symbolizuje vlajka NATO: všichni se budeme řídit stejným kompasem“.

Žádný z 31 členských států NATO však neprovádí systematickou parlamentní kontrolu návrhů NATO před jejich schválením na summitech. Zákonodárci vědí jen málo o tom, co se děje v mezivládních pracovních skupinách NATO, a jejich omezené znalosti jim znesnadňují, ne-li znemožňují účinně prověřovat zapojení jejich vlády v NATO nebo volat kohokoli k odpovědnosti za rozhodnutí přijatá v rámci aliance. 

Summit NATO v litevské metropoli se bude konat 11. až 12. července.

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
6. 6. 2023 03:10

Nevim, kde se v lidech bere ta zast a potreba skodit jeden druhemu. Jedna strana silha po te druhe, ze je lepsi a bohatsi a tak se rozhodne, ze jim to vezme a jde valcit. Pokud dobude jistou zemi, zbori a vykrade ji a lid zotroci nebo zabije. Tehle patern bezi tisicileti, ze lidstvo ma potrebu valcit, vrazdit a okradat druhe. Za celou tu neskutecne dlouhou dobu se lidstvo nepoucilo a stale zivi nenavist a zavist vuci ruznym narodum, ktere prinesou katastrofalni nasledky. Nekdy mi pripada, ze takovi zparchanteli jedinci si mysli, ze budou zit nejmene petset let a neuvedomuji si, ze rakev nema kapsy.
V tech nekonecnych valkach je jeden zasadni rozdil, ze kdysi kralove bojovali se svym vojskem proti oponentovi, zatimco dnesni ‘chrabri’ politici posilaji vojsko, aby za ne bojovalo a sami zustavaji doma sedet na svych ztucnelych prdelich. Ono z ciziho krev netece.

Pavel
6. 6. 2023 08:26
Odpovědět  Jaris

Ne lidstvo, “Anglosasové”,respektive kolektivní západ! Koho jsme napadli my od husitských válek a když půjdem do důsledků, kdy Rusové rozpoutali nějakou útočnou válku? Ten zasr..ný západ na válkách profituje již více jak 1000 let! Byly to všechny křížové výpravy ve středověku, a obě světové války byly rozpoutány jen ze zištných důvodů. U rozpoutání obou asistovala velká Británie a užitečné idioty udělali Němci.Teď převzali úlohu Ukrajinci a opět z toho trčí uši Britů!

Jaris
6. 6. 2023 08:53
Odpovědět  Pavel

Jiste, byla to hlavne zapadni Evropa, ktera valcila, kradla a zabijela. vedla dobyvacne valky. Pokud se vsak nemylim, krizovych vyprav se ucastnila i Ceska zeme. I Slovane se mastili mezi sebou.Polabskym Slovanum neprisli zadni Slovane na pomoc a nechali je svemu osudu. Byli germany vyvrazdeni a zustaly po nich pouze nazvy osad, kde zili. Rujana je toho prikladem.

Pedro
6. 6. 2023 08:59
Odpovědět  Jaris

Přesně tak to je a Rusové to ví, takže ten shnilý ostrov bude první v případě války.

Pedro
6. 6. 2023 09:00
Odpovědět  Pedro

pavel palec hore.

tupý hulvát
6. 6. 2023 09:10
Odpovědět  Jaris

To je jednoduché,většina lidí se chová jako ZVÍŘATA POŠKOZENÁ “rozumem”.

zdena
6. 6. 2023 10:39
Odpovědět  Jaris

… a synové vládců veleli jednotlivým uskupením vojska přímo v poli….
… dneska nemusí narukovat ani papínek, ani synáčkové….

primak
6. 6. 2023 05:34

Na tom obrázku nevidím tu naši vlajku, kterou si málokdo může splést…

Rattus
6. 6. 2023 08:49
Odpovědět  primak

Neni to náhodou ta šestá zleva?

Milan ze Zahrady Čech
6. 6. 2023 19:26
Odpovědět  primak

Jak to že ne? Je to ta první zprava.

José
6. 6. 2023 09:07

Vzhledem k tomu, že se NATO od začátku konfliktu postupně demilitarisuje a nové zbraně a střelivo, na které nemá suroviny nevyrábí, tak lze očekávat, že všichni vojáci obdrží čepice, aby jimi mohli Rusy umlátit. V dalším sledu budou pochodovat trans-vojáci a Rusové z části umřou strachy a z části smíchy.

Pavel z Moravy
6. 6. 2023 09:53
Odpovědět  José

José, západ je čisté zlo. Měl li bych věřit na satanismus, tak bych ho viděl v té jeho nejčistší formě všech těch švábů, šorošů a jejich slouhů. A to si ani nedovedeme představit důsledky toho co provedou z mladou generací. Povedlo se jim dokonale přeformátovat vědomí většiny lidských jedinců na západě. Všechny ty zvrácenosti, které zde zavádějí nelze z normálního hlediska pochopit. Horší ale je, že tito grázlové budou pronásledovat lidi kvůli tomu, že na jejich zvrácenosti nebudou ochotni přistoupit. Tak daleko to došlo a přeformátovanci mlčí. Kdybych byl o 20 let mladší, beru bágl a mizím, protože tuším, že normálním tady pšenka nepokvete..

Pavel z Moravy
6. 6. 2023 09:39

Nu, západ je absolutně zdegenerovaný a zvrácený a vedou ho šílenci, kteří byli tím globálním vybráni. Horší je, že jich není tak mnoho a nás hodně a přitom se necháváme tyranizovat. Všichni ti kteří nemyslí, tak zaplatí. Tady změnu nečekejme, tento národ na probuzení nemá a může mne kdokoliv napadat, že házím flintu do žita. Tak to tady ale vypadá. Vždyť téměř 70 % lidí si šlo šlehnout fajzra do těla a ani se neptali co to s nimi může udělat a jaké mohou být následky toho nevyzkoušeného sajrajtu. Jak chcete probudit tento národ když v něm není ani kapička důstojnosti. Jestli se to těm grázlům z WHO podaří, uvidíte jak budou naši lidičkové stát fronty na ty digitální otrocké průkazy a rvát se ve frontě, aby byli co nejdříve na řadě. Je to na zvracení. Mějte se všichni normální dobře, protože jak to vypadá, zvoní nám hrana.

.

Gales
6. 6. 2023 09:49

Scholz měl projev jako Hitler a křičel na pískající voliče SPD

Lidé po těchto slovech na něj začali pískat ještě více, ale Scholz si jel svoje a začal vypočítávat, kolik ruských vojáků již asi mohlo padnout, možná prý 100 nebo dokonce 150 000. Putin prý zabíjí děti a seniory, přičemž proti Ukrajině nejprve shromáždil 200 000 vojáků a mnohem více jich přibylo po mobilizaci.

Scholzovo řvaní do mikrofonu a křečovité držení mikrofonu působilo opravdu děsivě, pokud zavřete oči a posloucháte jenom zvuk, tak prostě slyšíte Adolfa Hitlera. Ta podobnost hlasového projevu a frázování vět je naprosto neskutečná. Štvaní do války na Ukrajině je přitom pro Německo osudové, znovu se vrací historie a znovu německé zbraně bojují na Ukrajině proti Ruské armádě……….. Z ajronetu

Autor
6. 6. 2023 17:53
Odpovědět  Gales

To je prostě němčina – řeč němých lidí …

Markýza
6. 6. 2023 19:22
Odpovědět  Peter 008

No ne tak úplně. I německy se dá mluvit…vcelku lidsky. Já si ale toho Scholze pustila a fakt je děsnej. Do Ády mu sice chybí trochu pěny u huby, ale ne o mnoho.

janle57
6. 6. 2023 10:04

NATO je v dnešní době pouze zbabělým vojenským spolkem bez jakékoliv vnitřní
soudržnosti,který dokáže jen a pouze vyhrožovat,v případě zahájení agresivní
války,ke kterému se tihle s — i nikdy neodváží,se tahle banda podělanců okamžitě
rozpadne,jak známo z historie válek největší bojovou morálkou oplývají tradičně
Španělé,Italové,Řekové a ostatní s čutorou ouza a nebo vína za pasem,ti už se
nemohou dočkat až si půjdou s našimi čummobily zabojovat na Ukrajinu,Rusové
v zádech s Číňany a Iránem se v dnešní době musejí popadat za břicha z toho,
co tahle komediální mordparta jménem NATO předvádí.

eFPe
6. 6. 2023 17:31
Odpovědět  janle57

Spíš ne. Ono to je vážné.NATO je spíš jak zfetovaný jedinec, který má v pazourech samopal.Nikdy nevíte, jestli jej upustí na zem, nebo začne střílet. A strach ze smrti je přirozený úplně u každého jedince. A je strašně individuální, jestli i přesto onen jedinec ten život nasadí. I jestli pro peníze, nebo proto, aby ochránil své blízké

Markýza
6. 6. 2023 12:51

Hm…tak cíle schopností, založené na hrozbách, které nabídne? Já nevím, Bauere, jestli jsi tak nějak neřekl víc, než jsi chtěl…..co? 😎