Réseau International: Západ se nebojí o mír, ani o Ukrajinu, ale o svůj elitní život

Projev ruského prezidenta šokoval západní elitu, píše francouzské vydání Réseau International.

Podle novinářů deníku ještě před pár dny vyzařovala ze Západu důvěra ve své vítězství a přání bojovat do posledního Ukrajince a dost možná i do posledního Evropana.

“Je jasné, že přežije pouze evropská elita,” poznamenal autor.

Nicméně prohlášení Vladimira Putina, že Rusko má právo použít jaderné zbraně pro svou obranu, způsobilo na Západě šok, uvádí novináři. Podle jejich názoru hlouposti unijních politiků, panika zahraničních médií a „tajné“ plány Washingtonu pro případ, že by Rusko použilo jaderné zbraně – to vše nasvědčuje tomu, že odpůrci Ruska se skutečně bojí.

Například Oliver Stork, známý německý novinář, vyzval, aby si nezahrávali s ohněm a přinutili prezidenta Volodymyra Zelenského nejen usednout k jednacímu stolu s ruskými zástupci, ale také se jim podřídit.

Další mistr pera, Američan Clive Crook, v článku pro Bloomberg otevřeně naznačil, že se bojí hrozby jaderné války a že dobrý život na Západě je důležitější než zájmy Ukrajiny. Proto jediným způsobem, jak situaci uklidnit, je podle analytika postoupení Rusku území, které se stalo jeho součástí.

„Je zřejmé, že rétorika se dramaticky změnila a v syčení rusofobie je slyšet pocit beznaděje a únavy,“ píše Réseau International.

Ale vrcholným úspěchem západní otupělosti byl článek ve Financial Times. Publikace napsala, že aliance vážně zvažuje akční plány pro případ omezeného použití jaderných zbraní na Ukrajině. Ale co je důležitější, tato odpověď bude beztak nejaderná. To znamená, že protiruská koalice bude muset odpovědět konvenčními zbraněmi.

Stojí za zmínku, že Joe Biden v této otázce pochopitelně váhá. Zamumlal, že Západ odpoví pokud Rusko použije jaderné zbraně, ale neupřesnil, jaká by to byla reakce, to znamená, že nevyhrožoval vypuštěním amerických jaderných hlavic.

„Žádná zrcadlová reakce nebude. Odpověď bude jasně asymetrická. Západ se nestará o mír, ani o Ukrajinu, ani o otázky odzbrojení, ale o vlastní dobře zajištěný život pro elitu,“ jsou si jisti autoři.

Podle nich si západní politické elity nemohou přiznat, že nejsou připraveny na totální vojenskou konfrontaci s Ruskem. Západ proto tyto věci říká ústy známých novinářů a na stránkách prestižních tiskovin stále častěji zaznívá názor o nutnosti hledání kompromisů a dokonce ústupků.

Autoři „Réseau International“ věří, že Kreml skutečně našel červenou čáru, kterou Západ není připraven překročit. A to znepokojilo západní elitu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3t4udSq

sdíletj na

4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
7. 11. 2022 01:31

“Stojí za zmínku, že Joe Biden v této otázce pochopitelně váhá.”
Joe Biden může nejvejš váhat, zda to, co vylovil z poklopce, je tkanička od povlíkaček, nebo brabeček, a zda pustit, či raději ne.
Myslet si, že senila je schopný váhat nad něčím složitějším, může napadnou jen id-iota. Váhat nad něčím může jen ten, kdo je schopný myšlení. Někdo/nějací váhají, to sichr jo, ale zaručeně ne tento senilní dědeček svináček.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
7. 11. 2022 02:47

Budiž nám útěchou, že se o nás ve světě ví. Nebo aspon o našich aktivitách.
Jsme pašáci!

https://riafan.ru/23737118-zaharova_predlozhila_zapadu_rassledovat_sobstvennie_voennie_prestupleniya

Pavel K
7. 11. 2022 07:03

Taky si tyhle aktivity jednoho dne vyžereme do dna.

sizok
7. 11. 2022 08:39
Odpovědět  Pavel K

Začíná to být pomalu web ukroovcí. No nic,
asi nemá cenu přispívat. Máš pravdu MzZČ.

Markýza
7. 11. 2022 19:51
Odpovědět  sizok

Co je to propáníčka ukroovce?? Definujte, prosím.

oldoo
7. 11. 2022 08:48

“Nicméně prohlášení Vladimira Putina, že Rusko má právo použít jaderné zbraně pro svou obranu, způsobilo na Západě šok, uvádí novináři.”
Jak tohle může někdo napsat,šok takové vyjádření může způsobit jen naprostým idiotům.Chce snad říci,že na západě jsou všeobecně idioti?To jsou všechno jen bláboly idiotů NOVINÁŘSKÝCH.Na co jiného,než na obranu své země by ty zbraně měli?

Gales
7. 11. 2022 10:03

Víte, že politici v roce 2023 úžasně zbohatnou?

Předsedové obou parlamentních komor a premiér si podle výpočtu zvednou platy na 274 800 korun a místopředsedové Sněmovny a Senátu a ministři 195 300 korun. Nárůst činí 31 000 korun a 22 100 korun měsíčně. (Důchodcům o 800 Kč.)Odměna místopředsedy vlády vzroste o 26 600 korun na 236 000 korun a předsedů parlamentních výborů, komisí a delegací o 16 300 korun na 144 100 korun. Místopředsedové senátních a sněmovních výborů a předsedové podvýborů si polepší o 13 900 korun na 123 200 korun.
Už chápete, proč bijí lidé, kteří do toho vidí, na poplach? Proč se plní náměstí a Rakušan zavádí další cenzuru a připravuje policii s obušky a slzným plynem, aby národ zkrotili?
Už chápete, proč mafie dala nálepku pro chudinu, že každý protestující je “dezolát a ruský šváb, či podporuje Putina, či je přímo Putinův agent“, rozkládající úžasnou západní demokracii? Aby tím oslabili protesty a odvedli pozornost! Ti lidé na náměstích šílí, protože přicházejí o celoživotní úspory, navíc je Pekarová s Černochovou okradou a pošlou na válku, aby se zavděčily božským USA se slibem, že Rakušan tu žebrotu srovná!
Těch 90% lidí ale nechce válku, chce mír, a nechápe, proč je okrádáno úzkou skupinkou lidí v čele s Fialou v zájmu jakési divné ” západní demokracie” a pak si prý může dojít pro sociální dávku a žebračenku na národní výbor, který prověří, zda ten okradený chudý správně vyšrouboval žárovku a ušetřil plyn, jinak nedostane nic.

jiří
7. 11. 2022 12:49
Odpovědět  Gales

comment image

Jaroslav
7. 11. 2022 16:03
Odpovědět  jiří

Není důležitá výše platu, ale délka jak dlouho ho budou pobírat. Sešup do nicoty může být pro tyto “velikány umu” velice rychlý a krutý. Třeba nám předtím dají radu, že pokud nebude chleba ať jíme koláče. Vidím to s petidemolicí tak do jarního vyúčtování za energie. To bude výbuch poslední (to se někde jiz zpívalo, že ano?). Jinak “happy todays anniversary”

Pavel z Moravy
7. 11. 2022 11:25

Všimněme si jak ti západní grázlové kamuflují. Tito grázlové sami by chtěli použít jaderné zbraně, mluví o tom stále oni a jen oni. Putin prohlásil, že by je mohl použít pouze v případě ohrožení země, protože jaderná doktrína Ruska neumožňuje použití v jiných případech. Ti parchanti tlačí svět do jaderné války. Tak jako chtějí, aby zde bylo 150 pohlaví, aby zde nikdo nic s výjimkou těchto plutokratů nevlastnil, aby byli lidé očipovaní a digitálně kontrolovaní, tak asi chtějí vyvolat tento konflikt, protože to již projeli, celý svůj bohapustý buržoazní život. Ve jménu Boha celá staletí ničí lidské životy, vraždí a loupí. Doufám, že toto vše co zde s lidstvem provádí, viz jejich akce Covid se jim v plné míře vrátí a budou potrestáni za vše co lidem provedli.

pavelpe
7. 11. 2022 18:44

Sleduji vystoupení Vladimíra Putina minimálně od roku 2007. Na rozdíl od západních politiků, kteří jsou vládu od vlády pomatenější a jejich projevy stále více tupější, u Prezidenta RF je vidět naprostá kontinuita. On a Si Ťin-pching dělají jednu zásadní věc – oddělili byznys od politiky. Ani jeden z nich nijak nebránil podnikání s jediným omezením – nebudou zasahovat do politiky. Přesný opak je západní svět – tam si globální kapitál začal od 70. let vychovávat vlastní “politické kádry”. A přesně podle toho vypadá dnes konfrontace Západu s RF a Čínou. Na straně Západu ideologické bláboly s vyhrožováním pokud se nepodřídíte našim zájmům versus pragmatický přístup Ruska a Číny – vzájemně výhodně spolu obchodujme a spolupracujme, ale nevnucujte nám váš způsob života. Putin od roku 2007 varoval NATO, USA, EU, aby se krotilo ve svých výbojích a přestali zasahovat do bezpečnosti a života své země. Prokázal neuvěřitelnou trpělivost, neustále vyzýval k jednání o novém bezpečnostním systému Evropy s účastí Ruska.
Nedávno jsem od člověka, jehož jsem si vážil a měli jsme mnoho společného slyšel větu, která mě šokovala : “nejlepší by bylo, kdyby žádné Rusko neexistovalo”.
Když mě přešel šok, zeptal jsem se ho, zda to myslí vážně – že by vyvraždil 150 000 000 lidí, aby se jeho mozek uspokojil? Asi se zalekl toho co vyřkl a začal to zamlouvat.

Markýza
7. 11. 2022 19:54

Já taky nejsem připravena na totální konfrontaci s Ruskem a nechce se mi ji snášet.

M.Š.
7. 11. 2022 20:12

O jaké, tzv.západní,elitě se mluví a píše……žádnou nevidím,byť koukám na všechny strany.Ty tzv.elity jsou samozvanci,povětšinou se rekrutují z psychopatů a deviantů,kteří se nějakým nedopatřením dostali k majetku.Má to však jednu pozitivní stránku,tito psychopaté a devianti se mají až příliš rádi,takže by nedopustili,aby se jim současné dobré bydlo a bytí pokazilo a nebo,aby o něj přišli.Zatím.Stejně jednou dojde na lámání chleba a přijde padni komu padni bez pardonu a ohledů,