politika

Réseau International: Varovné a průzkumné systémy NATO byly při ruských úderech zcela vyřazeny z provozu

Réseau International: Varovné a průzkumné systémy NATO byly při ruských úderech zcela vyřazeny z provozu

Valentin Vasilescu

11. ledna vyrazila ze základny v Novorossijsku útočná skupina námořnictva, jejíž součástí byly fregaty, 3 ponorky a vyloďovací loď Pjotr ​​Morgunov. Ponorky třídy “Vašavjanka” byly použity k útoku řízených střel “Kalibr” na Ukrajinu.

Následně došlo k intenzivnímu rušení GPS v západní části Černého moře.

NATO se rozhodlo rozmístit 3 letouny E-3 AWACS na letecké základně Otopeni v Rumunsku. Toto rozhodnutí ukazuje, že se něco pokazilo v systému včasného varování ukrajinského systému protivzdušné obrany na základě informací poskytnutých NATO.

Ráno 14. ledna Rusko provedlo několik úderů na Kyjev, město Záporoží a námořní základnu Očakovo v Nikolajevské oblasti. Výstražné systémy nefungovaly. Zástupce velitele pozemních sil Ukrajiny generálporučík Alexandr Pavljuk poznamenal, že „příčiny výbuchů budou oznámeny samostatně“. Což svědčí o velkém zmatku, Ukrajinci v podstatě nevědí, co je zasáhlo. Teprve 6 hodin po útoku se dozvěděli, že ruské rakety zasáhly Ukrajinu přes Bělorusko.

Je možné, že Rusko vytvořilo určité zóny neviditelnosti pro letecké a satelitní detekční systémy. Rusové mají několik vysoce účinných rušicích systémů, včetně R 330ZH „Žitel“ a „Krasucha-4“.

R 330ZH Žitel sleduje dialog (vysílání a příjem) mezi navigačními satelitními sítěmi NAVSTAR (GPS) a prostředky vzdušného průzkumu (RC-135V, RQ-4B, E-3 AWACS).  Současně se sledováním přeruší R 330ZH „Žitel“ příjem a vysílání (doručování informací) z vzdušných průzkumných platforem.

Hlavním posláním „Krasuchy-4“ je rušit radary pilotovaných průzkumných letounů (RC-135V, P-8A Poseidon a E-8C JSTARS), letounů včasné výstrahy E-3 AWACS a bezpilotních průzkumných letounů (americké drony RQ-4B Global drony Hawk). „Krasucha-4“ také ruší radarové satelity americké vojenské rozvědky “Lacrosse” a “Onyx“.

Neschopnost průzkumných letadel NATO varovat Ukrajinu před blížícím se ruským náletem donutí Ukrajince ponechat v provozu své radary protiletadlových raketových baterií. Které Rusové dokážou ze vzduchu zneškodnit pomocí protiradarových střel.

Valentin Vasilescu

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3COXS7z

sdílet na

66 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
18. 1. 2023 06:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to, že pokud Západd nedostane pořádně přes držku, (Poseidon nezaplaví NY či Londýn), a velké představení konfliktu přetlačí Pavel na Hradě do likvidace PVO konečně se spustí vytoužená III.WW (tak jak si NATO od 2014 naplánovalo),…….tak Západ skončí v troskách a Fiala i Lejnová skočí pod vlak!!!!!!!!

ijn
18. 1. 2023 08:19
Odpovědět  ijn

Velký problém je 50% dodaných zbraní přes Ukrajinu prodaných teroristům po celém světě, i dvě houfnice Ceasar za 200 000 dolarů koupila RA, přes 200ks Stingerů je v Evropě u muslimů

Pavel K
18. 1. 2023 08:33
Odpovědět  ijn

To byl účel. Nic se neděje náhodou.

jiří
18. 1. 2023 13:23
Odpovědět  Pavel K

Potřebovali bychom, aby Němci co nejdříve poslali na ukrajinskou frontu Leopardy a Mardery, abychom si nějaké opuštěné odtáhli do dílen a rozebrali si je na šroubky, abychom věděli, jaké mají slabiny. A taky by pomohlo, kdyby amíci poslali na Ukrajinu více než jenom jeden Patriot, abychom si to otestovali v ostrém provozu a naučili se ho obcházet.
https://www.islamizace.cz/Articles/949-rusti-blogeri-a-experti-at-uz-zapad-posle-na-ukrajinu-nejmodernejsi-zbrane-aby-jsme-si-je-vyzkouseli.aspx

Pavel K
18. 1. 2023 13:45
Odpovědět  jiří

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

José
18. 1. 2023 15:39
Odpovědět  ijn

To bude brzy požito v Evropě proti bílým Evropanům.

zuza
18. 1. 2023 18:18
Odpovědět  ijn

kto je RA? čo sa týka tých zbraní, predaných moslimom, v Európe bude ešte veselo! Dúfajme, že hlavne v západne. Ktovie koľko a akých zbraní majú aj naši a Vaši noví spoluobčania z ukroRuiny…

Gales
18. 1. 2023 10:05
Odpovědět  ijn

A ten vlak,pro sichr,ještě bude přes ně couvat.

Administrátor
18. 1. 2023 10:15
Odpovědět  ijn

Některým za ocenám už to začíná docházet..

https://www.facebook.com/watch/?v=664733522114134

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
18. 1. 2023 17:32
Odpovědět  josh-xy

Bodejť. Co mají pořád cálovat válku někde na druhém konci světa? Není se jim co divit.

zuza
18. 1. 2023 18:24
Odpovědět  Markýza

niektorým sa možno v hlave rozjasnilo, ale netreba si robiť ilúzie. Amíkom sa rozjasní v hlave, až sa budú ich synovia, manželia a otcovia vracať domov v cínovom kabátku. Celkom dosť je tých hajzlov na Donbase už od 2014, chodia si tam zapoľovať na Rusa.

Pavel K
18. 1. 2023 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

To je divné, tady si přečtu tyhle informace a když dva tři dni zpět jsem nakoukl na Seznam, tam píšou jak si ukr armáda vede dobře. Čudné. Samozřejmě že rusové budou mít hračičky, které ukr a Natu rozbourají bábovičky. Zrovna jak před pár lety, když amíci a snad ještě kanadíři prudili v Černém moři, tak jim nad tou jejich kocábkou udělalo ruské letadlo přelet tam a zpět. Výsledek takový, že mariňákům jeblo v kebuly a po dopřiplutí do přístavu je mušeli přebalovat, bo s křižníku Cook se stala nefunkční bárka, jen ji potopit. Asi tak. 🤣 💩 🙏 🤮

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
18. 1. 2023 09:08
Odpovědět  Pavel K

Seznam.cz je lži hnůj a patří te kreatuře Sorsovi přes nástrčné firmy.

Pavel K
18. 1. 2023 09:29
Odpovědět  Aleš

Tak to já vím, ale jak říká jeden pán z PP, je dobré vědět co si nepřítel myslí a připravuje. 😂🙋‍♂️

Lubek
18. 1. 2023 09:51
Odpovědět  Pavel K

Kto zažil socializmus, teda hlavne ten 70te roky a neskôr, sa hádam neveriacky chytí za hlavu, o čom je tá preslávená demokracia. Teda tá “demokracia amerického typu”:
“Schvaľovanie ruskej vojny by mal byť trestny čin.” Myslí si to dočasne poverený minister zahraničných vecí Rastislav Káčer (nom. OĽANO). Tento rusofóbny a proamerický minister už v minulosti tvrdil, že Rusko je v čoraz väčšej izolácii a sankcie sú jednou z ciest ako tento štát poraziť. Svoje si však v poslednej dobe začal presadzovať tak priamo, že ľudí s iným názorom chce vylučovať zo spoločnosti a politiky. Tvrdí dokonca, že treba vyhľadať odbornú pomoc, liečiť sa to možno dá!”
A to sme si robili posmešky z “desťminútoviek”, prvomájových osláv, osláv VOSR a podobne.

Boomer
18. 1. 2023 10:12
Odpovědět  Lubek

.. pokud do Káčerovej věty namísto ruskej vojny dosadíme vietnamskej vojny, rázem se ocitáme o nějakých 50 let zpátky. A za tohle jsme zvonili klíči?! :-))))

Ivan Hoffman před nějakým časem zhodnotil svoji účast na sametu.. a teď si stále více připadám jako užitečný blbec! A jistě není sám..

Pavel K
18. 1. 2023 10:30
Odpovědět  Lubek

Tak ono to zas tak dobré nebylo to ne, ale když někdo neběhal s transparentem po náměstí a neměl tam napsáno komouši jsou swyněě, nebo Husák je kretén, tak si vás nevšimli a člověk žil spokojený a hlavně klidný život. Ale to nepíšu nic nového, to všichni víme. Neměli jsme informace a komunistům jsme nevěřili. Chyba za kterou teď kurrewsky zaplatíme.

Lubek
18. 1. 2023 10:52
Odpovědět  Pavel K

To môžem potvrdiť, že pokiaľ sa človek nenavážal do politiky, hoci…
Sesternica mi ušla v 68mom do ameriky. Brat mal súd za výrobu strelnej zbrane (malorážkový revolver na 8 nábojov). Ujec sedel v 60tych rokoch v Jachymove. Pri odvode som to uvádzal, akže aby na to “neprišli sami”. Nemal som žiaden problém v škole (iba matiku a pružnosť-pevnosť 😉 ani v zamestnaní. Akurát že ma nevolali do strany. Na vojnu ma poslali do K.Varov k rádiovej rote, vedľa bola ZAS rota.
Asi najviac mi je teraz ľúto, že vtedy “sa” noviny čítali od zadnej strany. Teraz až neuveriteľne veľa ľudí sleduje TV a mainstream a bludy o slobode a demokracii.

Pavel K
18. 1. 2023 13:43
Odpovědět  Lubek

No vidíte jakou jste dostal důvěru od STRANY. Na tak důležitý post hlídat západního imperialistického narušitele. Já hlídal zase rakouské hranice, ale kdyby to viselo na mě, tak tu bylo vojsko až z Turecka.

Pepa
18. 1. 2023 16:29
Odpovědět  Lubek

Tak jsem na něj juknul jestli se mýlím. Ne, nemýlil. Vypadá, že opravdu je zajordánský Slovák.

Standa
18. 1. 2023 10:59
Odpovědět  Pavel K

Svoboda a demokracie? Takhle zacházejí Ukroši na ,,osvobozených” územích s civilisty.
Zřejmá výchova na Libavě.Drsná podívaná!
https://email.seznam.cz/?hp#inbox/43632

Pavel K
18. 1. 2023 13:38
Odpovědět  Standa

Co tam je? Ukáže se mi Seznam a přihlášení. To je pro mě Španělsko. 🤣🤦‍♂️

Markýza
18. 1. 2023 17:35
Odpovědět  Standa

Stando, to nám musíte ještě dát adresu svého meilu a heslo, jinak to neuvidíme :-))
Blbý je, že když vám to přijde meilem, nebývá na tom videu jeho doména – takže tudy to asi taky nepůjde. Budete nám to muset převyprávět.

18. 1. 2023 08:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Celé NATO je v řiti…Rusové by je dokázali rozdrtit sami….krom atomovek mají velké kulové,spoleháli se na obří letestvo…kterému ujel vlak a nemůže se PVO rovnat… celé NATO má asi 15 letdlových lodí…a všechny jsou jim naho…. 😀 A kromě nich nemají nic….
Na šikanování zemí třetího světa jim to stačilo…na Medvěda ne….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
18. 1. 2023 17:38
Odpovědět  Veny232

Ale víte, už jsem si říkala, že tím, že ho takhle zaměstnává Rusko, uvolnily se spoustě států ruce. Měly zkrátka chvíli klidu od toho věčného peskování a mistrování – a zjevně dost na to, aby si stačily uvědomit, že si vlastně můžou dělat svoje věci po svém a nenechat si do toho žvanit.
Už to je skvělý výsledek! Však se podívejte na tu protiamerickou vzpouru světa.

Pijack
18. 1. 2023 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Kupodivu se mlčí o satelitních technologiích. Tady mají Ruskové a USA obsazen prostor. Je jasné, že obě strany tuhle technologii využívají naplno. Rusové pohrozili, že jim satelity sundají, pokud je využijí proti nim. Od té doby jsem na toto téma od propagandy nic nečetl. Zřejmě si Rusové udělali nad svým územím pořádek. A tak je to správně.

Boomer
18. 1. 2023 10:01
Odpovědět  Pijack

..jo, že je u nich všeho jenom do času, to poznal už 1.května 1960 nějaký Francis Gary Powers, pilot průzkumného a do té doby nesestřelitelného U-2..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
miro
18. 1. 2023 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

12.4.2014 byl v Černem moři Ruským SU-24 totálně zdecimován torpédoborec Donald Cook, k této udalosti byla vydaná edice 1000 ks pamětních medaili, já ji mám včetně certifikatu a jsem na ni pyšný.

Gales
18. 1. 2023 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta ,,Krasucha-4″ by se nám hodila.Rušili bychom s ní Fialovo jasné signály.

18. 1. 2023 10:27
Odpovědět  Gales

Skoro bych radši vyrušil nadšené příjemce těch signálů. To byl sice blbej vtip, ale jestli to takhle půjde dál, nakonec dojde k tomu, že se to tu začne mydlit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
18. 1. 2023 10:33
Odpovědět  Gales

Stačila by metrová hůl a viděl bys, jak by jsi mu ty signály vyrušil, že by začal klepat morseovku. 😂🤣🤣🙋‍♂️

Pijack
18. 1. 2023 10:44
Odpovědět  Pavel K

🙂 🙂 🙂 a ještě moc malý dvorek

sergej
18. 1. 2023 12:54
Odpovědět  Pavel K

Azbukou s.o.s.

Markýza
18. 1. 2023 17:40
Odpovědět  Gales

:-))) a ještě s takovým jménem!

Boomer
18. 1. 2023 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

.. ještě v dobách socialismu mi nějací dobráci vykradli byt. A přitom jsme měl v zámku tzv. bezpečnostní vložku FAB, sakra práce, ale technik od kriminálky se jen usmál.. když si někdo dá tu práci, aby poznal jak to uvnitř funguje, udělal první krok k tomu, aby to dokázal obejít. A vložku před mýma očima otevřel během několika sekund jakýmsi nářadíčkem, které vytáhnul z pouzdérka.. planžetka s háčkem na konci, vyrobená z péra, jaké bývalo v brigadýrkách a jakési cosi z profilovaného drátu z deštníku.

Technologický pokrok nelze zastavit..

Pijack
18. 1. 2023 10:51
Odpovědět  Boomer

Já jsem si dával do škodovky 105 před odchodem pod sedadlo takové sedátko s hřebíky a pěkně zamaskoval molitanovým polštářkem. Jednou se mi to sakra dobře vyplatilo. Vrátil jsem se k autu na parkoviště, dveře pootevřené a zloděj nikde. Jen ty hřebíky a sedadlo byly nasáklé krví, že jsem to pak musel pracně pucovat. No, auto mi neodvezl. Zachránil jsem si majetek, ale švestky se neozvaly. Asi měl chlapec bobky, tak to ani nenahlásil. Tak se to má dělat. Kdysi jsem zaregistroval, že nějaký borec z Plzně si dal pod rohožku na chalupě jakýsi granát, nebo tak něco. Zlodějovi to utrhlo nohu a borec vyfasoval nějaý trest… a později si to pochválil, ze aspon zachránil chalupu a měl dobrý pocit 🙂

Boomer
18. 1. 2023 13:31
Odpovědět  Pijack

.. mě moji škodovku ukradl notorický 16 letý autíčkář, co za víkend stihnul třeba čtyři auta, otevřel rozbitím bočního okénka, potrhal dráty, s přáteli se povozil, sebral autorádio a co šlo v hospodě prodat, auto s prázdnou nádrží někde nechal stát a vzal si jiné. Měli toho neoprávněného užívání cizí věci soudruzi od VB plnou složku, jenže tatínek byl v malém okresním městě někdo, tož ticho po pěšině. Já byl takzvaně “46 v řadě”, ale esenbák na okrsku při sepisování protokolu už toho asi měl taky dost a musel si odskočit na WC.. a významně nezavřel složku a nechal na stole tužku a kousek papíru.
Tož adresa byla, ale s požadavkem na smírnou náhradu škody cca.500 Kčs jsem u tatínka neuspěl, řval na mě jak na pohůnka. S kamarádem z vojny jsme nakonec přistoupili k mimosoudnímu vyrovnání. A když si jednoho při návratu z diskotéky odchytí v parku dva bývalí paragáni, mající v ruce půlmetrový smotek deky, ovinutý provázkem a namočený do vody, to hned ten jeden přijde na jiné myšlénky..

Markýza
18. 1. 2023 17:43
Odpovědět  Boomer

Jojo, deka, to býval oblíbený prostředek vymáhání práva! :-)) U nás ji dostal jeden idiot na stavebním. Tolika stavebníkům házel klacky, až se dočkal, blb.

Pavel K
18. 1. 2023 13:35
Odpovědět  Pijack

Jestli to bylo tuna u nás na plzeňsku si nejsem jistý, ale v jedné chatové oblasti, která byla neustále vykrádána se jeden majitel zařídil po svém. Byl několikrát vykraden, tak natáhl kuši s ostrým hrotem a bác. Zloděj to tuším už nerozchodil, ale majitel měl z toho problém. Je to už hodně let ani nevím jak to dopadlo.

Boomer
18. 1. 2023 14:18
Odpovědět  Pavel K

..nástražné systémy na základě střelné zbraně, jejichž činnost není vázána k přítomnosti osoby bránící zákonem stanovený zájem, jsou zákonem o zbraních zakázány.

Pavel K
18. 1. 2023 14:22
Odpovědět  Boomer

Jistě, to vím, ale pán se zachoval ze zoufalstí a zřejmě pomatení mysli. Ale nic nemění na tom, že ten zákon je špatně.

Boomer
18. 1. 2023 14:47
Odpovědět  Pavel K

..já osobně bych situaci řešil laborací tekuté barvy pro razítka nebo kyselinou máselnou. Obojí snadno dostupné, obojí minimálně škodlivé..

Pavel K
18. 1. 2023 15:17
Odpovědět  Boomer

Víte moc dobře, že každý jsme z jiného těsta a kdo má dnes i dříve znalosti z různých nástrach, chemie a jiných vychytávek. KDO? Když to schrnu, tak před třiceti lety jsem také na VHS hltal Ramba. Ale realita je jiná.

Boomer
18. 1. 2023 16:48
Odpovědět  Pavel K

..inu, s ohledem na výcvik v ČSLA jsem Ramba nijak nehltal, byla to vesměs samá pitomost. Ale možná vás překvapí, že třeba vrhací hvězdice naše jednotky měly..

Pavel K
18. 1. 2023 17:11
Odpovědět  Boomer

Však říkám každý nemá ten výcvik co jste měl vy a nejen vy. Ale v celoplošném měřítku je to co, soudruzi? Je to Málo. 😋🙋‍♂️

Markýza
18. 1. 2023 17:45
Odpovědět  Pavel K

Vzpomínám si, taky nevím, jak dopadl. Já si tehdy říkala, že tam měl nastražit spíš kýbl lepidla.

Ferko
18. 1. 2023 14:13
Odpovědět  Boomer

Pokud chcete, aby se k vám nikdo nedostal, pořiďte si do dveří klasický dozický zámek s klíčem se zoubky. Dnešní zloději tenhle zámek nemají šanci překonat. Já mám k tomu ještě vložku do zámku, takový váleček se dvěma křidélky, který vsunete do zámku a jedno křidélko se klíčem otočí, takže do zámku nelze zasunout klíč. Jen nesmíte ztratit klíček od té vložky, jinak vás čeká bourání.

Pavel K
18. 1. 2023 14:25
Odpovědět  Ferko

A to je ono, není lepší že tam nemá cizí co děkat. To už je lepší naklást železa na medvědy, ale musíte pak znát stezku jako Král Šumavy. 🤣🤣🤣

Boomer
18. 1. 2023 14:53
Odpovědět  Pavel K

..já mám pejska, kterého zná celá vesnice. Venku si lidí nevšímá, pokud se drží dále než 1metr od jeho milovaného pána nebo nedostane povel ke klidu. Na vlastním perimetru nepřipustí cizí osobu bez doprovodu domácího.
Ale i s tím můžou být problémy v naší zemi.. takže utéct, volat 158 a čekat, jak to s vašimi zájmy chráněnými zákonem dopadne.. :-)))))))

Markýza
18. 1. 2023 17:47
Odpovědět  Boomer

Tak vašemu pejskovi snad nikdo do jeho perimetru nepoleze, ne? 🙂 O mém pejskovi mi říkal jeden milovník téhle rasy, že je teda parádní (pejsková, ne milovník), ale prej že by měla být ostřejší. Já mu na to, že se asi zbláznil – s takovým zjevem a ještě ostrá?? U ní stačí, když se rozběhne.

Boomer
19. 1. 2023 08:18
Odpovědět  Markýza

.. tož ten můj poklad je ostrý až moc. Figuranti na cvičáku ho neměli zrovna v oblibě. A umí taky dobře práci s vytloukacím náhubkem.
Když měl necelý rok, jeden místní otrava mi vlezl do dvora ..šak máš odemčeny vrata! Pes ho zatlačil ke zdi a čekal na další povely.. tomu otravovi jsem jenom doporučil, aby držel ruce nad hlavou a nechal jsem je oba asi tak 10minut v klidu pospolu. Hafíkovi to nevadilo, ten seděl a koukal.. ale držet ruce nad hlavou delší dobu, to neni sranda.

Boomer
18. 1. 2023 14:57
Odpovědět  Ferko

..dnes jsou ti dobytkové schopní během chvilky rozpáčit futra za pomoci hydraulického zvedáčku s nástavcem.

Pavel K
18. 1. 2023 17:15
Odpovědět  Boomer

Tak tady hlavně záleží, co se za těmi futry nachází. My obyčejní občané můžeme nechat otevřené dveře, kde nic není ani smrt nebere. 🤣🤣

Boomer
18. 1. 2023 17:31
Odpovědět  Pavel K

.. no to byste koukal, co takoví bytaři všechno posbírají! Ještě zhruba měsíc jsme tu i tam zůstávali jak opaření, když jsme sáhli po něčem a ono to tam nebylo. A běžte na VB znovu doplňovat seznam odcizených věcí! Tak jsme prostě něco odepsali..

Markýza
18. 1. 2023 17:49
Odpovědět  Boomer

Nevím čím, ale kamarádce prostě vyndali dveře i s futrama. A pak volně vložili nazpět. Naneštěstí měla doma specielní noťas do tropů, tehdy to bylo drahé jako sviň.

Boomer
19. 1. 2023 08:22
Odpovědět  Markýza

.. oni ti bytaři jsou koumáci, mají přesně rozdělené úkoly a soustavně se dovzdělávají. Stejně jako současní autíčkáři.
Obyčejnej člověk jen zírá..

18. 1. 2023 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Díky Jannino!
🙂

Pavel K
18. 1. 2023 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

To je mi ale hezká fotečka. Kolik asi z těch rozjařených mladíků za panem presidentským kandidátem dostane v brzké době povolávací rozkaz na rusa? Taky se bude-ou tak usmívat a veselit. To se nám to oslavuje, když druzí za nás tahají kaštany z ohně.

„Volejte dědovi, ať nevolí Babiše. Pondělí v 17.“ Pavel jim děkoval | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
18. 1. 2023 11:11
Odpovědět  Pavel K

Mileniální „generace Z“? A není používání toho písmene “Z” trestným činem? Kde vězí nejvyšší státní zástupce? 🙂


Markýza
18. 1. 2023 17:53
Odpovědět  Pijack

No, byly takové fantasmagorie…… že by Z mělo být vyloučeno z abecedy (však si na ty hovadské návrhy vzpomeňte) To se Rusům náramně zalíbilo a zvesela vyhlásili na nějakém Twittru, nebo na kterém frasu, že si teda pomalujou tanky všema písmenama latinské abecedy a Evropa že může přejít na azbuku :-))

Boomer
18. 1. 2023 13:12
Odpovědět  Pavel K

..aktivní trouba je horší než třídní nepřítel.
Dříve k vyniknutí bylo nutno něco znát, umět, dokázat, dnes vám stačí mobil s foťákem, účet na sociální síti a trocha trpělivosti, než se vám podaří sebe sama vyfotit jako křoví za někým známým. A máte lajky, tvíty, jste někdo! A to až do okamžiku, než se někdo jiný prodere z bezvýznamnosti fotkou za někým slavnějším, než jste ulovil vy.. a musíte začít znovu hledat. To by tak hrálo, abych byl menší křoví než ten XY!!

Pijack
18. 1. 2023 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Pořád čekám na zdůvodnění naší protektorátní vlády, proč označují Ukrajinu za dobro a Rusko označují za zlo. Z kterých dezinformačních zdrojů čerpají ti fašouni? Neproběhla o tom ve veřejnosti žádná diskuze. Prostě to vláda nařídila. ONI zjevně vědí, že je to pro ně neobhajitelné téma, proto raději vyhrožují lidem se svobodným názorem. Ono je totiž tím zlem Ukrajina a tím dobrem je Rusko. S Ukrajinou měli problémy v historii všechny sousední země. I za CCCP byla nejproblémovější právě Ukrajina.

Markýza
18. 1. 2023 17:55
Odpovědět  Pijack

Ježiš, Pijacku. Na to, abyste prohlásil jednu věc za Dobro a druhou za Zlo nepotřebujete zdůvodnění! Ba naopak, to je přímo na škodu! Na to potřebujete ty……….no, soudruhy s hořícím srdcem, přeci.

Jan1
18. 1. 2023 13:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Valka Rusku proti USA a NATO je v plnem proudu. Jakmile zapad pouzije masove vojaky a techniku NATO, nasadi Rusove atomovky. K tomu uz je jenom krucek a smejdi si o to koleduji uz dlouho. A to je to jedine, pred cim maji strach!
USA jde o zniceni Evropy skrze ovladani NATO. Tak si to domyslete.

Jan1
18. 1. 2023 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Je na case, aby Rusko opustilo mezinarodni organizace. Stejne je uz vylouceno, nebo jeho ucast je omezovana vsemi prostredky. Rovnez odejit ze sportovnich organizaci!

Markýza
18. 1. 2023 17:57
Odpovědět  Jan1

Ono je to jedno – těch “zbylých” 7/8 světa si stejně zakládá jiné.