politika

Ředitel zahraniční zpravodajské služby RF Naryškin: „zlatá miliarda“ bude nahrazena spravedlivějším světovým řádem

Nadvládu „zlaté miliardy“ ve světě nahradí spravedlivější, rozumnější a čestnější světový řád, řekl ředitel zahraniční zpravodajské služby (SVR) Ruské federace Sergej Naryškin. Řekl to ve videovzkazu účastníkům slavnostního zahájení III. Mezinárodní historické školy RIO v Tule.

„Dnes všichni prožíváme historickou dobu. Před našima očima probíhají tektonické strukturální změny ve světovém řádu, mocenská centra se přesouvají ze západu na východ a ze severu na jih,“ citovala agentura TASS Naryškina.

Poznamenal, že “bývalí hegemoni, především Spojené státy”, stále “lpí” na svých bývalých privilegiích a “obětují krátkozraké spojence”.

“Avšak tato gesta zoufalství nemohou vrátit čas. Éra unipolarity upadla v zapomnění. Dominance „zlaté miliardy“ bude nahrazena spravedlivějším, rozumnějším a čestnějším světovým řádem,“ řekl Naryškin.

Jak poznamenal ředitel zahraniční zpravodajské služby, Rusko v současnosti prochází historickým okamžikem, kdy se rozhoduje o jeho osudu a budoucím místě ve světě.

Pro Pokec přeložila Janinna.

RT
https://bit.ly/39MEvQF

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
24. 5. 2022 05:28

Držím palce v brzký úspěch. Bravo Rusko!

Pavel
24. 5. 2022 08:55

Jak jsem již psal, buď dnes nebo zítra začíná v Rusku slovanský sjezd. Myslím, že jeho základními tématy bude vlastenectví, rodina, jazyk a kultura národa, tedy vše z odkazu předků. Jedině tak může dnes přežít národní stát. Přeji vám vše nejlepší slovanští bratři. Mám obavy, že my se nezachráníme, když pozoruji chování lidí kolem sebe a slyším jejich názory začínám mít stále větší dojem, že my jsme se jako celek absolutně podřídili pakultuře západu a s touto rozloženou a zmanipulovanou generací jsme svoji roli dohráli. Může to spasit těch pár procent vědomých?

Pavel
24. 5. 2022 09:03
Odpovědět  Pavel

Mám obavy, že je zde skutečně málo zralých lidí, aby s tímto stavem něco udělali. Vše by muselo začít zdravou výchovou dětí ve škole a rodině. S těmito lidmi, kteří to zde ale řídí to není možné. Ti se prodali globální plutokracii, kterou řídí Soros,Schwab a další. Změna postoje k lidství by musela nastat na všech úrovních řízení společnosti. Jsou to ale schopny dnešní generace zmanipulovaných lidí pochopit? Poslední šance je opravdu spojení všech vlastenců do jednoho šiku a to hned.

Pedro
24. 5. 2022 09:32
Odpovědět  Pavel

Je nutné vyhnat špinavé neziskovky ze škol a ze země, jinak nemáme šanci.

ankmorpo
24. 5. 2022 11:19
Odpovědět  Pedro

no to jste hezky “zapomněl” na všechny ty vši v kožichu, máte koule a žaludek na to vyhnat jich 1 000 000 ze země ? a kam jako ? a kdo je jako bude vyhánět , těch 9 000 000 ignorantských uzdisráčů ? nesmysl , nejste schopni dodržovat ani pravidla silničního provozu a chtěli byste řídit svět – třicettři let se ukazuje, že jste jen tupí gojos

Brunero
24. 5. 2022 20:03
Odpovědět  Pedro

Pedro, to by sa však museli u vás v Čechách a aj u nás na Slovensku dostať do čela štátov iné kádre neprevychované “západniarskymi” hodnotami. O mládeži – našej budúcnosti – zmagorenej takmer celoplošne ani nehovoriac. Voľby a médiá sú v rukách tých zo Západu, tak kto zabezpečí v našom priestore prerod? Som pesimista.

Gales
24. 5. 2022 17:54

Jak to začne,bude s jelitama konec.Bude to vypadat jako v té pohádce Dařbuján a Pandrhola. Stromy budou obsypaný jelity.

PepeAlex
24. 5. 2022 20:48

To je sice pěkné,ale jak toto vysvětlíte českým ovcím, natož té banderovské vládě,která likviduje vše co ještě není zlikvidováno.